Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reinstalacija mreze

[es] :: SOHO Networking :: Reinstalacija mreze

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djuka01

Član broj: 14149
Poruke: 20
195.252.80.*



Profil

icon Reinstalacija mreze28.02.2005. u 21:28 - pre 232 meseci

Imao sam mrezu koja je radila. Sad je vise nemam. Sala, naravno. Problem je u tome sto sam upropastio mrezu pokusavajuci da osposobim remote desktop connection (mreza se sastoji od dva kompa sa XP SP2 na oba). Mislim da je nesto oko user accounta jel oba kompa se vide, ja mogu da pristupam diskovima na kompu 2, ali komp 2 ne moze da pristupi na moje diskove (trazi mu da ukuca user i pass). Mislim da mi je naj lakse da instaliram mrezu od nule pa me zanima sta tacno treba da obrisem i ponovo instaliram i kojim redosledom.

Poz!
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Reinstalacija mreze28.02.2005. u 22:36 - pre 232 meseci
Ako ti je jedini problem sa mrežom ovo oko pristupa sharovanim fajlovima, pogledaj FAQ na ovom forumu, verovatno će ti pomoći. A ako je nešto više u pitanju, probaj da obrišeš network interface pa pustiš Windows da ga sam opet nađe nakon restarta, i recimo vratiš sve polise na default.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
161.53.86.*

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: Reinstalacija mreze28.02.2005. u 22:59 - pre 232 meseci
Pa user i pass koji ti traži su od user accounta koji imaš na računaru.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

djuka01

Član broj: 14149
Poruke: 20
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Reinstalacija mreze01.03.2005. u 00:41 - pre 232 meseci
Citat:
trooper: Ako ti je jedini problem sa mrežom ovo oko pristupa sharovanim fajlovima, pogledaj FAQ na ovom forumu, verovatno će ti pomoći.


Normalno, prvo sam procitao top teme, ali ne videh tamo nista sto mi moze pomoci. Problem nije u tome sto ne znam da osposobim mrezu, vec u tome sto se nesto sj**alo, pa sad ne znam da ga popravim. Mreza je radila naj normalnije dok nisam poceo da cackam oko user permissions.


Citat:
trooper: probaj da obrišeš network interface pa pustiš Windows da ga sam opet nađe nakon restarta, i recimo vratiš sve polise na default.


Sta podrazumevas pod brisanjem network interface-a? Vec sam probao sa reinstaliranjem svih protokola, ponovio sam nakon toga wizard za instalaciju mreze, al nista, problem je opet isti. Koje polise da vratim na default i kako?


Citat:
MMX: Pa user i pass koji ti traži su od user accounta koji imaš na računaru.


Kog user account-a? Na oba kompa postoji samo po jedan default user account iz grupe administrator. Dok sam pokusavao da namestim remote desktop dodao sam na svaki komp po jos jedan user iz grupe remote desktop connection.Mreza je i posle toga radila ok, a remote nisam uspeo da podesim. Problem je cini mi se nastao kada sam izbrisao tog dodatnog usera na kompu 1. Sada je sve kao sto je bilo i dok je mreza radila, al ne vredi.

Poz!
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
85.158.39.*



+13 Profil

icon Re: Reinstalacija mreze02.03.2005. u 20:16 - pre 232 meseci
Greska u postu, izvinjavam se.
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Reinstalacija mreze06.03.2005. u 13:09 - pre 232 meseci
Citat:
djuka01: Sta podrazumevas pod brisanjem network interface-a? Vec sam probao sa reinstaliranjem svih protokola, ponovio sam nakon toga wizard za instalaciju mreze, al nista, problem je opet isti. Koje polise da vratim na default i kako?
Poz!

Pa Control Panel > System Properties > Hardware > Device Manager > Network Adapters, pa tu obriši LAN adapter i restartuj komp

Što se tiče polisa, staruj gpedit.msc (Star > Run), pa u Administrative Templates imaš Network ako se ne varam, pogledaj da li ti nešto nije na defaultu, pa ga vrati. Tamo ima dosta stvari, eksperimentiši.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

djuka01

Član broj: 14149
Poruke: 20
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Reinstalacija mreze11.04.2005. u 20:29 - pre 230 meseci
E hvala na pomoci, problem resen. Glupost, ne zanam kako i zasto ali onemogucio sam guest account na mom kompu i logicno komp 2 nije mogao da se loguje.

Poz!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Reinstalacija mreze

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.