Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja kučišta preporučujete i zašto???

[es] :: Ostali hardver :: Koja kučišta preporučujete i zašto???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3546 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Koja kučišta preporučujete i zašto???01.03.2005. u 23:42 - pre 233 meseci
@Ton majstor
Hehehe :)
Naravno da je istina. To je kooperacija otpočetka. Na zapadu je TT prvo pokušao sa modding-om Macase kućišta, ali su ona u startu previše skupa, pa im je zarada bila mala. Onda su našli Chieftec, od koga i dan-danas uzimaju kućišta, prepravljaju ih i prodaju po 2-3 puta većoj ceni.

TT bi bio odlično kućište, kada bi koštao adekvatno izmenama - što znači pola kvadrata aluminijuma, nešto nalepnica i ventilatora, a sve to sa Harcano dodatkom. Ovako, to mu dođe kao Golf koji platite 30000 evra, iako nov košta 15000, a spojleri i alufelne 5000.

@Fuzz
Samo ću reći - HAHAHAHAHAHAHA :))))))))))
You're damn right!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.technik.sth.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Koja kučišta preporučujete i zašto???02.03.2005. u 02:29 - pre 233 meseci
Citat:
Fuzz: Ok,da rezimiramo. Chieftec ima tim strucnjaka. Oni prave vrlo dobra kucista i napajanja. Medjutim jos nisu na tom nivou tehnoloske razvijenosti da bi znali da naprave vrata. Koja korisnici mahom otkidaju. Tako nastaje TT koji pravi oklopna vrata za profesionalne korisnike. Ta vrata korisnici ne otkidaju. Korisnici posecuju forum i hvale fantasticna kucista. Jer imaju super vrata.


E vidim da si dobro skontao poentu citave price. Svaka ti ga dala.

Citat:
StORM48: @Ton majstor
Hehehe :)
Naravno da je istina. To je kooperacija otpočetka. Na zapadu je TT prvo pokušao sa modding-om Macase kućišta, ali su ona u startu previše skupa, pa im je zarada bila mala. Onda su našli Chieftec, od koga i dan-danas uzimaju kućišta, prepravljaju ih i prodaju po 2-3 puta većoj ceni.

TT bi bio odlično kućište, kada bi koštao adekvatno izmenama - što znači pola kvadrata aluminijuma, nešto nalepnica i ventilatora, a sve to sa Harcano dodatkom. Ovako, to mu dođe kao Golf koji platite 30000 evra, iako nov košta 15000, a spojleri i alufelne 5000.

@Fuzz
Samo ću reći - HAHAHAHAHAHAHA :))))))))))
You're damn right!

Pozdrav


A za tebe bi bilo mozda malo bolje da se ugledas na druge moderatore i manje lap.... Dugo covjek od tebe nije pametne cuo samo neka potparavanja. Al et ti si moderator i imas bistrih ljudi koji te sljede.

SAMO NAPRIJED MOMCI BUDUCNOST JE NA VAMA :)
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koja kučišta preporučujete i zašto???02.03.2005. u 18:05 - pre 233 meseci
Pozdrav,

mislio sam da se ne upustam ovde ali ocito je da mora nekakva mala intervencija da padne:)

djblade, niko nije ovde bogom dan da i ostane moderator pa i nije bas dozvoljeno moderatorima da svasta pricaju ili lupetaju. Ponekad se misljenja razlikuju ali zato svi imamo mogucnosti da iznesemo argumente pa ce se lako videti ko je u pravu a ko ne. Relativno malo se brise statisticki na ovim forumima a HW je prilicno egzaktna stvar pa nije tesko ni zakljuciti ko zna a ko lupeta ili prepisuje tudje kao da daje svoje misljenje.

Imali smo ovde sukob oko izbora kucista i procitali nekoliko misljenja ali i iskustava. Prema Tvojim iskustvima, Tvoj favorit je TT naspram Chiftec-a i ja se tome ne bih suprodstavljao gledajuci stvari iz drugog ugla: ko ima dovoljan budzet i ne smatra preskupim poboljsanja na TT kucistu apsolutno i treba da ga kupi. Za skromnije budzete ocito je da ce i Chiftec zadovoljiti jer svakako oba proizvodjaca nalaze svoje puteve ka kupcima. Prema tome, svako je izneo svoje pa neka sam korisnik odluci sta mu je po volji.

Druga stvar me kod Tebe nagnala da napisem ovaj post jer se sa njom ne slazem. Dozvoljavam da je u pitanju afekt ali ljudski je i posle afekta biti realan:

Citat:
djblade:Dugo covjek od tebe nije pametne cuo samo neka potparavanja.


Ovo je u koliziji sa http://www.elitesecurity.org/tema/99532/0#645030
gde je neposredno Storm pokusao da Ti svojim savetima zastiti budzet i predlozi najiskrenije resenje kakvo si konacno i prihvatio uz neslaganje po pitanju frekventnosti backup-a. To takodje treba imati u vidu pa kad nam nekada polete prsti po tastaturi nekontrolisano, cisto da ostanemo realni.

To je bar moje misljenje.

Jos jedan citat cu izdvojiti kao mozda i kljucan, izreceno manirom iskusnog coveka:

11. Svi ce misliti da je unutra bar P4 na 3.0 GHz, i bice puni kompleksa...

Svaka cast Darko, ovo je sam centar!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koja kučišta preporučujete i zašto???03.03.2005. u 08:07 - pre 233 meseci
Mislim, ovako: da sam kupio, na primer Xaser, onaj crveno-crni (albanski), sa gomilom neonki ili nesto slicno od TT-a, sve moje potencijalne musterije (oni koji me vide ili dolaze kod mene prvi put) bi me proglasile za neozbiljnog "igraca igrica" (sto i jesam, al to ovde nije tema)!

Ovako, kupio sam ovaj crni "spomenik" i ko god dodje i vidi ga, smatra me za ozbiljnog i pouzdanog, jer nesretni Chieftec tako i izgleda (a i radi)! Obicno, kada me pitaju sta je unutra, mogu da kazem sta god hocu, jer, em se ne vidi, a posebno: ko sme da me pita da ga pomerim, otvorim i pokazem "iznutrice"?

Ovako, imam solidnu konfiguraciju (pise negde u anketama), ali sebi najvise licim na lika koji ima obicnu, "plain" bembaru, sa velikim gumama, a zalepio M3 na dupe i svi misle da je to istina!

Hehehehe...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koja kučišta preporučujete i zašto???03.03.2005. u 12:14 - pre 233 meseci
Pozdrav,

ma prava stvar, kazem ja....
Sustina onoga sto se kupuje je da to drugi saznaju, ne samo kod racunara vec svuda, to je osnovna ljudska priroda. Za sve ostalo, od kvaliteta do novca a preko naizgled trivijalnih ali ne i nevaznih stvari kao sto su pomenuta vratanca, svako moze sam sebi da izabere, bar je ovde bilo poprilicno diskusije pa ima sirok dijapazon iznesenih faktora za odlucivanje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Koja kučišta preporučujete i zašto???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3546 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.