Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Panasonic centrale

[es] :: Fiksna telefonija :: Panasonic centrale

[ Pregleda: 6813 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fosters
Beograd

Član broj: 1320
Poruke: 13
*.yubc.net.

ICQ: 28020000


Profil

icon Panasonic centrale26.02.2005. u 09:24 - pre 233 meseci
Sledece nedelje bih kupio Panasonic-ovu centralu sa 3 ulazne linije i 8 lokala (308 je oznaka) i sistemski tel. (7730).
Interesuju me iskustva? Cene? Gde se moze kupiti?
Ja sam pronasao u Symbol-u za 470 evrica komplet. Skupo ili ok cena?
Sta jos moze od dodatne opreme da se nabavi (tipa identifikacija poziva,kartice, itd...)?
Nikad nisam koristio centralu pa i ne znam, zato me i interesuje sve ovo.
Inace u pitanju je manje preduzece koje je skoro pocelo sa radom.
 
Odgovor na temu

rf lab
Milan Blagojevic
Roaming electronics / Siemens HiPath
telekomunikacioni sistemi
Beograd

Član broj: 7356
Poruke: 41
*.ikomline.net.

ICQ: 21433096
Sajt: www.siemens.co.yu/com-e/p..


Profil

icon Re: Panasonic centrale26.02.2005. u 16:53 - pre 233 meseci
www.Bogel.co.yu trebalo bi da kosta manje. Ali ta centrala je đubre, jer često ima problema zbog smetnji iz mreže. Pozovi Telefonservis i pitaj koliko košta Siemens centrala za kapacitet koji tebi treba, 3610885
HiPath 3500 V5.0 - IP trunking - Voice Mail - PRI
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: Panasonic centrale26.02.2005. u 21:11 - pre 233 meseci
Panasonic ti je generalno cost - low level tip PBX-a. To se naročito odnosi na takve modele kao 308, ipak, da ne grešim dušu, za mali office i ne baš zahtevnog klijenta vrši posao, pogotovu u finansijskom delu. Cena je malo jaka ako nije u pitanju sistrem 'ključ u ruke' (oprema, instalacija, konfigurisanje).
Siemens PBX (ako se ne varam) više ne rade Hicom-e, već samo HiPath-e a koliko sam ukačio ne bi da se preterano istresaš za telefoniju...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

fosters
Beograd

Član broj: 1320
Poruke: 13
*.yubc.net.

ICQ: 28020000


Profil

icon Re: Panasonic centrale01.03.2005. u 08:35 - pre 233 meseci
Panasonic 308 nema nigde u gradu, treba svi da dobiju krajem nedelje,
a pozvao sam ovaj Telefonservis i imaju Siemens-ovu HiPath 1120 i tel. euroset 3030, i kartica za jos 2 linije, znaci za ukupno 4 ulazne linije, 12 lokala i ima identifikaciju, dok panasonic ima 3 linije, 8 lokala i bez identifikacije.

Cena je tu negde priblizna panasonic-ovoj. MyWay kao sto ti rece, ne bih bas da se istresam, a mislim da bi vrsila posao i panasonic centrala, al eto razislicu i o ovoj.
Imaju je odmah, na lageru.

Hvala na Vasem misljenju! :-)
 
Odgovor na temu

rf lab
Milan Blagojevic
Roaming electronics / Siemens HiPath
telekomunikacioni sistemi
Beograd

Član broj: 7356
Poruke: 41
195.252.81.*

ICQ: 21433096
Sajt: www.siemens.co.yu/com-e/p..


Profil

icon Re: Panasonic centrale05.03.2005. u 10:07 - pre 233 meseci
Nema na čemu. Samo još jedna stvar koju će potvrditi svi koji imaju malo više iskustva u instalaciji Panasonic telefonskih centrala, a to je da novi modeli 3/8 i 6/16, dakle KX-TA308 i KX-TA616 imaju velikih problema sa smetnjama, što iz mreže, što preko digitalnih vodova za sistemske telefone. Ako se odlučiš da kupiš Panasonic, mj je savet da odmah i kupiš prenaponsku zaštitu, koja ujedno ima u sebi i filter za smetnje iz mreže. To imaju u Symbol internacional, www.symbol.co.yu, ne znam tel napamet. Košta reda 30-40 eura. Druga stvar - ukoliko u prostoru u kom montiraš centralu ili u blizini imaš velike potrošače, elektromotore naizmeniče struje ili potrošače sa čoperskim napajanjima (fax, moniotr i sl), nikako ne smeju biti priključeni na isto mesto gde i centrala, a vodovi za napajanje velikih potrošača ne smeju biti u neposrednoj blizini (u istoj kanalici npr) vodova za sistemske telefone. Ako ne ispoštuješ ova pravila, a imaš velike potrošače kao što sam naveo, otprilike ćeš zažaliti što si kupio panasonic. Da ne grešim dušu, one rade i služe, ali kod Siemens-a je potpuno drugačija priča u pozitivnom smislu. HiPath 11xx serije mogu da se konfigurišu po tvojoj potrebi, dakle ne moraš da uzimaš kartice za lokale i za linije ako ti je dovoljna i osnovna konfiguracija, a kasnije to možeš da dodaš. Imaš dosta o tome (čak i konfigurator cena) na www.siemens.co.yu.
Pozdrav
Milan
HiPath 3500 V5.0 - IP trunking - Voice Mail - PRI
 
Odgovor na temu

fosters
Beograd

Član broj: 1320
Poruke: 13
*.yubc.net.

ICQ: 28020000


Profil

icon Re: Panasonic centrale05.03.2005. u 15:57 - pre 233 meseci
Evo konacno gotovo!

Kupio sam Siemens HiPath 1120, Siemens Profiset 3030 tel, i karticu za jos 2 linije.
Namontirano,uvedeno,sprovedeno... sve funkcionise ok. Odusevljen sam. 550 e i cekam racun za montazu heh.

Hvala na savetima :-)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Panasonic centrale

[ Pregleda: 6813 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.