Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?

[es] :: Overclocking & Modding :: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?

[ Pregleda: 2863 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shemso Bonaparta
Hasanovic Emir
Sarajevo , BIH

Član broj: 32636
Poruke: 17
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?26.02.2005. u 01:28 - pre 233 meseci
Pozdrav svima !!!
Nedavno sam kupi racunar :

Intel Prescot 3,0 Ghz LGA 775 BOX varijanta (Sa BOX coolerom)
Asus P5GD1 Pro cipset 915P
2*256 DDR 400 Mhz (Neka nepooznata marka jeftina memorija :( )
NVidia GeForce 6600 GT PCI Expres
Codegen napojna 400 W
Kuciste Codegen ...obicno nista specijalno

trenutno nemam hladnjaka za kuciste ali sam namjeravao postaviti dva da izbacuju vruc vazduh (temp. procesora prescot idle:40-45 C trenutno i zanima me koja je normalna temperatura za prescot procesore), da li je uredu ovo sto ja planiram ili vi imate neke druge prijedloge..posto nisam bas iskusan sa ovim i prijedloge za overkloking procesora i graficke s tim da mi je memorija ne bas kvalitetna

nadam se da cete mi odgovoriti ..unaprijed hvala

malo je ovo na brzinu mozda i nejasno ali nadam se da cete shvatiti :)

__ToTo__
 
Odgovor na temu

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
*.cmu.carnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?26.02.2005. u 02:23 - pre 233 meseci
Možda se varam ali mislim da sam vidio negdje da i915 čipseti nisu preporučljvi za overclock zbog nedostatka PCI/AGP locka.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.201.EUnet.yu.



+4 Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?26.02.2005. u 10:51 - pre 233 meseci
Normalna temperatura, tj. prosečna ili kako već, prema Intelovoj specifikaciji za Presscott jezgro je 69.2C. Možeš da odeš na Intelov sajt pa da iskopaš literaturu u vezi sa tim. Deluje previsoko, ali ako oni kažu da je u redu onda je u redu.

Temperaturakoju si naveo u idel režimu je odlična.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

alagor2000
pera detlic

Član broj: 46519
Poruke: 623
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?26.02.2005. u 11:37 - pre 233 meseci
Imam takodje prescotta 3.0 ghz.idle mi je oko 40 c,a kad igram nesto oko 55
c,kuler je box,jedino cu morati da nabavim dodatni ventilator na kucistu da
izvlaci vrus vazduh.
Makar bila od kamena
Svaka sila za vremena !
Ljudi su zla djeca!
Zla po cinu,djeca po pameti !
 
Odgovor na temu

Shemso Bonaparta
Hasanovic Emir
Sarajevo , BIH

Član broj: 32636
Poruke: 17
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?26.02.2005. u 12:56 - pre 233 meseci
znaci da mi je temperatura dobra , a ja sam se pomalo bio zabrino ali znaci da je dobro
idle:43 stepena a igre i to oko 55 ....s box kulerom
a bio sam se zabrino da je to puno ali dobro je ....
hvala vam
jedino jos planiram da stavim dva kulera za kuciste....sta mislite kako ih je najbolje okrenuti i gdje ih staviti
ja sam mislio da izbacuju obadva vazduh ?
__ToTo__
 
Odgovor na temu

Shemso Bonaparta
Hasanovic Emir
Sarajevo , BIH

Član broj: 32636
Poruke: 17
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?26.02.2005. u 13:17 - pre 233 meseci
i jos nesto jeli istina da cipset 915p nije pogodan za overklok????
__ToTo__
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?27.02.2005. u 14:57 - pre 233 meseci
Jedno pitanje:
CEMU???
Sta ti to molim te ne radi sa takvom zveri, ajde reci, da ti se mozda Total
Komander ne pali dovoljno brzo pa moras da ga overklokujes???
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Shemso Bonaparta
Hasanovic Emir
Sarajevo , BIH

Član broj: 32636
Poruke: 17
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?27.02.2005. u 23:08 - pre 233 meseci
hehehe i to sto kazes ma sad ga nisam mislio overcklokovati nego onako pitat a samo me zanimalo to oko hladnjaka i tempoerature za prescote......
a definitivno ga sada necu overklokovat :) jer je zvijerka jos samo mozda mi fali memorije 512 i bio bi "masinerija" ali i sad je extra.....ali cu ga vjerovatno overcklokovati kad postane "kanta" i kad mi istekne garancija tad nekad

p.s.
legendo total komander jedva pokrecem :) pozdrav
__ToTo__
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.technik.sth.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?28.02.2005. u 16:22 - pre 233 meseci
Citat:
Shemso Bonaparta: Pozdrav svima !!!
Nedavno sam kupi racunar :

Intel Prescot 3,0 Ghz LGA 775 BOX varijanta (Sa BOX coolerom)
Asus P5GD1 Pro cipset 915P
2*256 DDR 400 Mhz (Neka nepooznata marka jeftina memorija :( )
NVidia GeForce 6600 GT PCI Expres
Codegen napojna 400 W
Kuciste Codegen ...obicno nista specijalno

trenutno nemam hladnjaka za kuciste ali sam namjeravao postaviti dva da izbacuju vruc vazduh (temp. procesora prescot idle:40-45 C trenutno i zanima me koja je normalna temperatura za prescot procesore), da li je uredu ovo sto ja planiram ili vi imate neke druge prijedloge..posto nisam bas iskusan sa ovim i prijedloge za overkloking procesora i graficke s tim da mi je memorija ne bas kvalitetna

nadam se da cete mi odgovoriti ..unaprijed hvala

malo je ovo na brzinu mozda i nejasno ali nadam se da cete shvatiti :)


Ma klokuj brate sada :) Prescoti su odlicni za overklok, cak i puno bolji u tom podrucijo od NOrthwooda. Ako se kad.tad odlucis za overklok procesora obezbjedi bolje hladzenje u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

Shemso Bonaparta
Hasanovic Emir
Sarajevo , BIH

Član broj: 32636
Poruke: 17
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?28.02.2005. u 22:47 - pre 233 meseci
trenutno nemam potrebe za tim ali vjerovatno u skorije vrijeme vjerovatno hocu , kada postane kanta....

p.s. danas sam uzeo neki jeftini hladnjak (80*80)za kuciste 5eura.....i na sebi ima dvije kratke zice i na kraju mjest oza dva "pina" ...i ja u knjizici od maticne ploce nadjem mjesto gdje se ukljucuje cooler kad ono ima 3 pina ...da li da prikljucuim na bilo koja dva pina da li ce da radi...a i problem je sto je na cooleru kratka zica pa mi od tog prikljucnog mjesta ne moze dodji do mjesta coolera , pozadi kucista, tako da ga nisam ni stavio danas .. sta da radim ?????ako neko zna neka mi malo to bolje objasni ???

pozdrav
__ToTo__
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.technik.sth.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?28.02.2005. u 23:37 - pre 233 meseci
Pa trebao bi obicno svaki cooler da ima 2vo i 3ro pinski prikljucak. A u ostalom nema potrebe da ga prikljucujes na MB. Samo ga skopcaj na napajanje.
 
Odgovor na temu

Shemso Bonaparta
Hasanovic Emir
Sarajevo , BIH

Član broj: 32636
Poruke: 17
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?01.03.2005. u 00:11 - pre 233 meseci
ovaj cooler ima samo dva pina .....
a na napajanju nemam nikakvo kablo na koje bi mogao da spojim ta dva pina...bar ja nisam nasao :(
?????????????????????
mozes li mi malo bolje to objasniti ako ti nije frka ?
__ToTo__
 
Odgovor na temu

Shemso Bonaparta
Hasanovic Emir
Sarajevo , BIH

Član broj: 32636
Poruke: 17
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?01.03.2005. u 19:07 - pre 233 meseci
kako da prikljucim ovaj cooler na napojnu .....na napojnojo nema kabla na koji bi to mogao spojiti iili moram otvoriti napojnu pa spojiti tamo gdje je spojen i cooler od napojne ili nesto trece :)???????????????????????????????????????????
__ToTo__
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.133.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?01.03.2005. u 19:29 - pre 233 meseci
Izgleda da si kupio mnogo jeftin kuler kad nema moleks priključak na njemu (moleks je ono isto što ide npr. u HDD iz napajanja).
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Shemso Bonaparta
Hasanovic Emir
Sarajevo , BIH

Član broj: 32636
Poruke: 17
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?01.03.2005. u 19:52 - pre 233 meseci
da znam sta je molex, platio sam ga 5eura , izgleda da ce njega biti baciti a uzeti neki drugi kvalitetniji i izgleda skuplji :(


__ToTo__
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.technik.sth.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?01.03.2005. u 21:21 - pre 233 meseci
Ne moras to raditi. Odsjeci taj prikljucak sa ventilatora dodaj malo kabla na to(produzi ga) i spoji na CRNU i CRVENU zicu kod napajanja cdroma ili slicno. Samo dobro izoluj i nece biti problema. Za struju se ne brini jer ventilator trosi 1 do 3w sto je nista.
 
Odgovor na temu

Shemso Bonaparta
Hasanovic Emir
Sarajevo , BIH

Član broj: 32636
Poruke: 17
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?02.03.2005. u 17:26 - pre 233 meseci
e hvala drug.......
tako ce i biti samo sto mi se ne sj***** ono kablo sto je vec spojen cd na njega pa mozel da se uzme jedno molex kablo koje mi je viska (mislim nije nigdje spojeno) pa da na njega spojim....da izoliram izolir trakom :) ili necim "kulturnijim" :))))))
__ToTo__
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Prijedlog za hladjenje i overkloking prescota 3.0 Ghz?

[ Pregleda: 2863 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.