Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako neko zna Flash bio bih mu zahvalan

[es] :: Flash :: Ako neko zna Flash bio bih mu zahvalan

[ Pregleda: 2086 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Error404
freelancer
Zemun

Član broj: 37243
Poruke: 104
*.beotel.net.



Profil

icon Ako neko zna Flash bio bih mu zahvalan25.02.2005. u 14:52 - pre 233 meseci
Moze li neko da mi objasni kako da uradim sledece u Flashu. Bio bih mu neizmerno zahvalan.
Dakle imam 5 dugmadi horizontalno poredjanih jedno do drugog. Kada neko predje misem preko nekog dugmeta pojavi se podmeni koji je poluprovidan i pojavljuje se malo desno i malo gore u odnosu na dugme. Podmeni ima 4 - 5 dugmeta koji treba negde da linkuju (linkovanje znam - getURL ne treba da objasnjavate). Kako ovo da uradim. Hvala veliko.
nvdizajn.freezoka.com
 
Odgovor na temu

dahilq

Član broj: 17120
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Ako neko zna Flash bio bih mu zahvalan26.02.2005. u 01:45 - pre 233 meseci
Jednostavno:

napravi meni sa npr. 2 dugmeta,... za svako dugme napravi po movie clip (onakav kako zelis da ti izgleda podmeni). vrlo je bitno da svakom clip-u das Istance name (u Properties prozoru) jer ces to ime i da pozivas. U tom clipu ces (iz)animirati kretanje(ako zelis) podmenija, ili ako hoces moze samo da se pojavi. Fora je da na prvom frame-u stavis naredbu stop(); a tek na drugom podmeni. Script bi izgledao ovako:

na prvom dugmetu pozivas prvi clip:

on (RollOver) {
clip1.gotoAndPlay(2);
}

i za svako sledece dugme pozivas njegov clip (samo pazi na Istance name, svaki clip treba imati svoj naziv)....

posle mozes i da isprobas varijante sa:

on (RollOut) {... da podmeni nestane i td.
i na kraju krajeva ako bas nisi razumeo ovo mogu ti poslati primer preko mail-a,..
ali ne znam da li je dozvoljeno ispisivanje maila u forumu,... pitaj Admina..

Good Luck,....
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Ako neko zna Flash bio bih mu zahvalan

[ Pregleda: 2086 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.