Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18895 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.108.*



+11 Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!10.03.2007. u 20:20 - pre 208 meseci
Imas na Telekomovom sajtu obrazac za prijavu ali je bolej da prosetas do poslovnice i licno ostavis zahtev.

ADSL modem mozes sam da kupis ali ces svakako morati da uzmes i onaj koji daje Telekom.

Sto se uvodjenja tice, veovatn ces se nacekati dok zavrse sa instalacijama do sada prijavljenih korisnika kojih ima oko 700 a vrse povezivanje tempom od 30-tak dnevno.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.108.*



+11 Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!10.03.2007. u 20:23 - pre 208 meseci
EUnet je ispusio zato sto je njihov partner gradac.net zatrpao Uzicane spamom reklamirajuci svoj ADSL putem emaila.
 
Odgovor na temu

keltyydda
srbija

Član broj: 121120
Poruke: 1
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!12.03.2007. u 12:37 - pre 208 meseci
Ja sam zahtev podnela pre 4 meseca... i bila je prica danas - sutra. Sada cekam adsl i nadam se da ce tim tempom stici za desetak dana... samo se nadam.

7
 
Odgovor na temu

demo96

Član broj: 49387
Poruke: 38
82.208.236.*



Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!16.03.2007. u 22:37 - pre 208 meseci
Broker ima zanimljive informacije.

MADA NEŠTO MNOGO FORSIRA OVAJ TELEKOM. ŠTA TI JE PROVIZIJA. ČUDO JEDNO
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!16.03.2007. u 23:40 - pre 208 meseci
haha mog se kladim da covek nema nikakvu proviziju za bilo kog ADSL provajdera :) heheh cudan svet
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.117.*



+11 Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!17.03.2007. u 07:51 - pre 208 meseci
Provizije od Telekoma mogu da se uzmu samo kad su u pitanju veliki igraci :)
Ja nema pojma na koji nacin ti mislis da ja Telekomu uzmem proviziju, ako znas neki, javi :)
 
Odgovor na temu

demo96

Član broj: 49387
Poruke: 38
82.208.236.*



Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!17.03.2007. u 10:01 - pre 208 meseci
Ne znam šta da kažem na ovo. Vidim da ih nešto mnogo forsiraš iako su najskuplji.

Moji razlozi su jednostavni:

Koristim jeftiniju uslugu!
Imam tehničku podršku 365x24!
IMAM KVALITETNIJI PROTOK!!!
Dobijam instalaciju na licu mesta!
Ne kupujem kablove od splitera do računara... konektore...
U slučaju kvara na modemu (sagem - nije telekomov kinez) automatski dobijam drugi bez obzira na garanciju...

I da ne dužim. Mogu da monterima skuvam kafu... a i ne moram.


Koristim EUnet a link za prijavu je https://my.eunet.yu/adsl/

Besplatan broj tehničke podrške je 0800 300 400

Mislim da je ovo dovoljno dobar odgovor zašto nisam za Telekom.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.117.*



+11 Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!17.03.2007. u 16:43 - pre 208 meseci
Otkud ti to da ja forsiram Telekom?

Ja samo koristim vrlo jednostavnu logiku: svi ostali provajderi su samo preprodavci Telekomove usluge. RAde za procenat i koliko god jeftinije naplatili to znaci da su uskratili neki nivo usluge.

Druga stvar, Telekom takodje isporucuje Sagem, bar su ga u uzicu dobili svi kojirsinici koji nisu na staticnoj IP i takodje daje garanciju na uredjaj. I vazna stvar, HAUWEI (kinez) je bolji od Sagema, mada su oba manje - vise isto s*anje. Telekom uz oba uredjaja isporucuje sve potrebne kablove, tako d ane znam sta si mislio pod tim da ne moras da kupujes nekikabal.

Bolji protok ne mozes da imas kako god okrenes, vise puta je ovde objasnjavano zasto. :)

A EUnet sam pomenuo samo iz jednog razloga: sto su spamovali Uzicane reklamirajuci svoju uslugu. Spam i ozbiljan biznis ne idu zajedno, to kaze cak i nase pravosudje koje je spam zakonom zabranilo i predvidelo veoma ostre kazne za takve vrste zloupotreba.

 
Odgovor na temu

demo96

Član broj: 49387
Poruke: 38
82.208.236.*



Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!17.03.2007. u 17:28 - pre 208 meseci
Broker, stvarno ne kapiraš neke stvari.

Ako provajderi rade za procenat šta je onda sa malim provajderima gde su oni i što oni ne rade ADSL??? Što ga ne radite sami kao perspektivna mreža.

Stvar je jednostavna.

Da bi radio ADSL moraš imati najmanje 1.000 zakupljenih portova + na svaka 32 porta najmanje 1MB/sec protoka. Ako ti nešto ostane onda je to tvoje. Znači zakupiš, formiraš cenu i onda o kojim procentima govoriš. Znači svako radi za sebe.

Dalje da li je po tebi normalno da Telekom i dalje drži monopol na Telekomunikacije koji je istekao 2005. godine, da malo ko u Srbiji može da dobije dozvolu za Wireles mreže itd. PS Da li ste vi dobili takvu saglasnost ili dozvolu???

Da li je normalno da npr EUnet koji po tebi radi za neki procenat ima jeftiniju cenu od Telekoma i bolji zagarantovani protok.

Gde je tu logika, kupim nešto od tebe pa preprodam jeftinije.

Link za telekomov cenovnik http://www.telekom.nadlanu.com/adsl/adsl.aspx?ac=solo&br=5 (5.000 setup + 1208* din mesečno za 256/64 odnosno 1.425,44 statička adresa 2700* odnosno 3.186 Mailbox veličine 20MB)

Da ne ispadne da reklamiram Eunet link sa cenovnikom je http://www.eunet.yu/cms/view.php?id=12887 Uglavnom uočićete solidnu cenu u odnosu na Lelekom (flat 256 1390 sa pdv-om a fiksna IP 500 din mesečno - samo 2686 din jeftinije od telekoma.

Link sa popustima (djaci, studenti....) http://www.eunet.yu/cms/view.php?id=12904

Vidim da lično nisi još uveo ADSL.

Pošto su me kao svog korisnika ovi EUnetovci "spamovali" (valjda je normalno da mi kao moj internet provajder pošalju svoj bilten o uslugama i popustima za svoje korisnike), tako ti se ja prijavim na sajtu...

E pa. Dodju ti oni kod mene, snime situaciju gde je telefonska linija, koliko telefona imam u kući, gde je računar.

Elem. Ćale kada je radio kuću, uveo normalno jedan telefon, utičnica na spratu, utičnica na prizemlju a kabal zacementiran u zidu a telefona po kući na sve strane... Da ne dužim, varijanta je bila ili 4 nova splitera ili novi kablovi po kući. Izabrali smo lakšu varijantu tako da su face ugradile nekoh 25 m kabla do računara koji se nalazi na spratu, pošto smo spliter postavili u prizemlju. I nemadoše ljudi vremena ni za kafu.

Neko je pomenuo da su kablovi u kompletu.
 
Odgovor na temu

demo96

Član broj: 49387
Poruke: 38
82.208.236.*



Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!17.03.2007. u 17:35 - pre 208 meseci
Nego ljudi da se ne objašnjavamo više Broker i ja, svako ima svoje mišljenje.

Zanima me kako vam radi ADSL, koliko ste zadovoljni... Valjda je to tema ovog foruma

Zanima me kako radi RapidShare kod vas.

Ja sam provalio jedan domaći sajt i kupio nalog za mesec dana + uzeo sam fiksnu IP.

Ne gasim računar već danima...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.117.*



+11 Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!17.03.2007. u 21:52 - pre 208 meseci
Citat:
demo96:
Ako provajderi rade za procenat šta je onda sa malim provajderima gde su oni i što oni ne rade ADSL???


Koliko znam, danas svaka susa radi ADSL. Ako mu je mnogo da sam zakupi portove, udruzi se sa jos nekim pa to rade zajednicki.

Citat:

Što ga ne radite sami kao perspektivna mreža.


Mislis na wireless.uzice.net? To je nekomercijalna mreza koja se ne bavi internet provajdingom.

Citat:

Da bi radio ADSL moraš imati najmanje 1.000 zakupljenih portova + na svaka 32 porta najmanje 1MB/sec protoka.


Tu ti je i kljuc "jeftinoce. 32 porta na 1 mbps je preterano velika agregacija. O cemu se radi saznaces uskoro posto si vidim, odmah legao na full download. Takvi korisnici prvi nauce sta znaci agregacija i negarantovan protok.

Citat:

Znači zakupiš, formiraš cenu i onda o kojim procentima govoriš. Znači svako radi za sebe.


Kupis od Telekoma sa popustom pa prepordajes sa ugradjenim svojim procentom.

Citat:

Dalje da li je po tebi normalno da Telekom i dalje drži monopol na Telekomunikacije koji je istekao 2005. godine, da malo ko u Srbiji može da dobije dozvolu za Wireles mreže itd. PS Da li ste vi dobili takvu saglasnost ili dozvolu???


Ovo je off topic ali koliko da pojasnimo: dozvole za licncne opsege je dobilo nekoliko provadjera, ne samo Telekom. Opet, sto se tice http://wireless.uzice.net, koju pominjes, to je nekomercijalna mreza koja radi nanelicencnom opsegu, za koji ne treba ni saglasnost niti dozvola.


Citat:

Da li je normalno da npr EUnet koji po tebi radi za neki procenat ima jeftiniju cenu od Telekoma i bolji zagarantovani protok.


Naravno da nije. EUnet je ogranicen samim uslovom da na 1mbps mora da ima 32 porta, sto samo po sebi znaci da ne moze da garantuje protok.

Citat:

Gde je tu logika, kupim nešto od tebe pa preprodam jeftinije.


Kupis jeftinije, razmutis i razblazis pa prodajes po nizoj ceni.


Vidim da lično nisi još uveo ADSL.

Lose vidis. Uveo sam ga i to ne jednom, nego dvaput (kod kuce i u firmi)

Citat:

Pošto su me kao svog korisnika ovi EUnetovci "spamovali" (valjda je normalno da mi kao moj internet provajder pošalju svoj bilten o uslugama i popustima za svoje korisnike), tako ti se ja prijavim na sajtu...


Ti si mozda njihov korisnik pa te nisu spamovali, ali zato ostale, koji nisu njihovi korsinici, jesu.


Citat:

Elem. Ćale kada je radio kuću, uveo normalno jedan telefon, utičnica na spratu, utičnica na prizemlju a kabal zacementiran u zidu a telefona po kući na sve strane... Da ne dužim, varijanta je bila ili 4 nova splitera ili novi kablovi po kući. Izabrali smo lakšu varijantu tako da su face ugradile nekoh 25 m kabla do računara koji se nalazi na spratu, pošto smo spliter postavili u prizemlju. I nemadoše ljudi vremena ni za kafu.


Ne vidim kakve ovo ima veze? Da ti to nisu uradili oni, uradio bi neko drugi.

To i dalje ne menja stvar da su oni obicni spameri.

 
Odgovor na temu

demo96

Član broj: 49387
Poruke: 38
82.208.236.*



Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!17.03.2007. u 22:32 - pre 208 meseci
Očigledno nisi pročitao post pravilno, i tumačiš sve u korist Lelekoma. Nije mi samo jasno kakvu korist imaš od toga.

Naglasio sam najmanje 1 megabit!!!
Naglasio sam cene.
Naglasio sam fiksnu IP adresu koja je 8 puta jeftinija od Lelekomove. (možda ima lošiju "agregaciju")
Naglasio sam uslugu za ĐŽ na licu mesta. Izvini pošto ja možda nemam blage veze, da li bi bio ljubazan da mi odradiš instalaciju za DŽ (ne znam na koga drugog si mislio kada kažeš uradio bi to neko drugi. "Lelekom nema ekipe na terenu")

....

DA pojasnimo 2+2=4 i slovima četiri

Baš me zanima za koliko meseci ćeš da promeniš provajdera.

Obrati pažnu i na druge postove vezano za Lelekom. Da nisam čuo od drugara iz BGD-a o visoko kvalitetnom Lelekom ADSL-u možda bi se i ja navukao na njega kao i 40% ostalih korisnika interneta u Srbiji.

I pogledaj malo i postove ostalih foruma http://www.elitesecurity.org/t...elekom-ADSL-akcija-sarena-laza

Ipak mislim da je potrebno malo više informisanja u ovom slučaju.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!18.03.2007. u 00:21 - pre 208 meseci
Citat:
demo96: Broker, stvarno ne kapiraš neke stvari.
Ovo je na granici uvrede, ali to nam je vec nekakva navika, kad moze kapitalni ministar javno da govori da je jedna poznata novinarka toliko nikakava da joj ne bi dao ni da mu pusi k***c, onda i mi ostali mozemo da se salimo na slican nacin.

Inace, tvoji postovi su ono sto se obicno naziva "navijacki". Ja sam doduse u nezahvalnoj situaciji, jer sam presao oktobra prosle godine sa Verata na Telekom, pa neko moze reci da i ja dobijam proviziju od Telekoma da ga branim sto nije tacno, niti ga branim. Verat je bio sasvim OK, a napustio sam ga zbog nekih svojih (pogresnih) procena i ljudima svaka cast.

Ipak, smatram da Telekom ne treba toliko pljuvati, ne zbog njih, nego zbog nas koji ga pljujemo (da, i ja ga pljujem cesto, jer imam tu ruznu "vrlinu" da cim primetim nesto sto je po mom misljenju nepravedno, ja to pljujem, bez obzira sto sam zbog toga bezbroj puta nadrljao). Jednostavo je nemoguce da su jedni "djavoli" a drugi "andjeli" i ovako intenzivno pljuvanje izaziva sumnju u objektivnost onoga ko iznosi neki svoj stav. A ti ocigledno ne kapiras da si, u krajnjoj liniji, ipak korisnik Telekoma via Eunet (izuzev ako Eunet nema neke svoje linkove ka svetu, u kom slucaju se izvinjavam).

Prica sa "ekipom na terenu" ti je i smesna i glupa. Smesna, jer ni jedan provajder nije duzan da ti razvlaci zice po kuci. Instalacija ADSL uredjaja je toliko jednostavna da je vecina provajdera ubrzo napustila praksu sa pocetka da idu po kucama i instaliraju. Glupa, jer to sto ti je toliko hvaljena "ekipa na terenu" uradila je bez veze. Ocigledno je, da sa sobom NISU IMALI filtere, male, estetske, prakticne, koji se jednostavno ubodu kod svakog telefona (naravno, moras imati savremene konektore, sto valjda imas) i gotovo. Jos ostane dosta vremena da popiju kafu. 25 metara kabla? Cista budalastina. Izgleda da ovde znaju samo za splitere a ne i za filtere. Evo kako izgleda filter:



a ima cak i manjih i lepsih i skoro neprimetnih.

Sto se paketa tice, ne bih znao sta da kazem, dok ne navedes konkretan paket, jer Eunet ima citavu paletu paketa i usluga, a cilj tog pristupa je sto ekonomicnije poslovanje za njih, sto podrazumeva raznorazna ogranicenja i diferencijaciju korisnika. Koliko mi je poznato, to je neki nas "patent", jer su korisnici jos neuki i nezahtevni, inace, bilo kakvo ogranicavanje na bednih 256 ili 512 Kbit/s je negacija ADSL-a kao takvog i mislim da ga u nasem okruzenju ili nema ili je beznacajno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.117.*



+11 Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!18.03.2007. u 08:18 - pre 208 meseci
Demo, pa ja sam prvi da opljujen po Telekomu kad god ne rade kako treba, samo sam objektivan i pljujem kada za to zaista ima razloga, isto kao i druge provajdere. :) Da li si mozda video da sam ja pljuvao EUNET-ov ADSL? Jok bato, ja sam ih pljuvao jer su spamovali.

A Telekom cu tek da opljunem, kada prodje malo vremena pa se stabilisu stvari. Jos uvek je ovo u nekom test rezimu pa nema svrhe kritikovati kada je realno da im ne radi sve kako treba i da svaki cas nesto prekonfigurisu.
 
Odgovor na temu

Andragon
Uzice,Sevojno

Član broj: 44806
Poruke: 173
*.beobug.com.

ICQ: 346000580


+4 Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!19.03.2007. u 14:51 - pre 208 meseci
Danas sam svratio do Telekoma cisto da se raspitam ima li kakvih novosti za Sevojno
Gospodja mi rece da bi trebalo od sutra tj. narednih dana da krene distribucija...mada cisto sumljam da ce skoro sta biti

Ako ko sta sazna neka javlja...
YU2RA
 
Odgovor na temu

vladojko
Vladimir Ilic

Član broj: 3512
Poruke: 443
*.europe.hp.net.



Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!19.03.2007. u 16:06 - pre 208 meseci
Tako su rekli jos pocetkom meseca, da uzice krece od 6. a sevojno od 20. marta. Za uzice su ispunili obecanje, nadajmo se da ce i za sevojno odrzati rec.
 
Odgovor na temu

dushkoue
Užice

Član broj: 84012
Poruke: 64
91.150.110.*



Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!21.03.2007. u 18:41 - pre 208 meseci
Da li je nekome stigao racun i da li neko zna da li se placa setup 5000 din ?
 
Odgovor na temu

salac_ue
Aleksandar Novaković
Sevojno

Član broj: 50476
Poruke: 194
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!22.03.2007. u 00:18 - pre 208 meseci
Juče sam u Telekomu dobio informaciju da se za Sevojno čekaju modemi da pristignu, pa da se pušta u rad.
Tačan datum za dolazak modema neznaju, očekuje se svakog dana.
Jednu kriglu nikšićkog!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!22.03.2007. u 01:46 - pre 208 meseci
Citat:
dushkoue: Da li je nekome stigao racun i da li neko zna da li se placa setup 5000 din ?
Ja sam dobio racun i morao da platim, jer sam ADSL dobio odavno, jos oktobra (prelazak sa jednog ISP na drugi), znaci pre promotivnog perioda. Ti ne bi trebalo da platis. Inace, nije 5000, nego 5.900, zaboravio si PDV. Znaci - skoro 6.000!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vladojko
Vladimir Ilic

Član broj: 3512
Poruke: 443
*.europe.hp.net.



Profil

icon Re: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!22.03.2007. u 10:48 - pre 208 meseci
Tako rekose i mom matorom, da se cekaju modemi za Sevojno. Ko da stizu sa severnog pola a ne iz Beograda...
Najcrnje je sto ja vec imam modem i njihov modem necu ni koristiti najverovatnije :-(
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL u Uzicu? Kada li ce i hoce li? STIG'O!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18895 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.