Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word] Kako ceo tekst automatski formatirati kako sam ručno formatirao jedan pasus ?

[es] :: Office :: Word :: [Word] Kako ceo tekst automatski formatirati kako sam ručno formatirao jedan pasus ?

[ Pregleda: 9344 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

viktorju

Član broj: 5372
Poruke: 17
213.244.212.*



Profil

icon [Word] Kako ceo tekst automatski formatirati kako sam ručno formatirao jedan pasus ?23.02.2005. u 20:11 - pre 232 meseci
Hoću da jedan tekstt, koji u originalu izgleda ovako:

član 1.

Sud sudi u sastavu ...

automatski izmenim tako da čitav text (ima 500 članova) izgleda ovako:

član 1. Sud sudi u sastavu...

Naravno, hteo bih da samo prvi član ručno menjam u željeni oblik,
i da nakon toga word automatski čitav dokument (ima 500 takvih članova)
izmeni da tako izgleda, i da ga tako odštampam (mnogo manje mesta će mi oduzimati, jerr se štedi 500 redova).

Da li se to može, i kako, uraditi ?
Kako da naredim wordu da ostatak texta oblikuje onako kako sam
jedan član ručno oblikovao ?

Mislim da je pitanje jasno postavljeno, ali ću ponoviti:

tekst u originalu ima ovakav oblik:

Član 1

Sud sudi u sastavu...

(objašnjenje Rustija): Kao što se vidi, ovde ispod reči „Član 1”
na dole ima razmak od jednog reda, i tek onda ide nastavak teksta.
Kako čitav tekst tj. dokument ima 500 takvih članova, posledica je
da će pri štampanju tako nastati oko 500 suvišnih redova.
Želim to da sprečim, tj. da text izgleda ovako:

Član 1 Sud sudi u sastavu...

Znači, ne želikm menjati izgled fonta, nego da naredim wordu
da nakon što ručno jedan član izmenim na opisan način,
da Word i sve ostalo u textu isto tako izmeni (tj. da svugde
odmah iza reči „Član” krene text, a ne da ima razmak od jenog reda).

Znam kako da iizbacim redove između rečenica, ali mi nije to cilj (jer nakon
toga text postaje jako nepregledan).
Cilj mi je baš ovo što sam gore opisa, da iza "Član x" ne bude prazno,
nego da odmah ide text početka tog člana.
Time štedim onoliko redova koliko ima članova, a text ne polstaje nepregledan.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 02.05.2006. u 18:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
*.yubc.net.



+5 Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?24.02.2005. u 00:11 - pre 232 meseci
Pazi, probaj ovako

- selektuj ceo tekst
- idi na Format/Paragraph pa pod Spacing u polja Before i After stavi da bude po 0 pt.
- ako vec stoji 0, onda ti nema druge nego rucno da brises sve suvisne entere (¶).
Ako moras rucno da radis to, najlakse je sledece:
klikni na ikonicu sa simbolom ¶ (pored onog za zoom). Onda ce ti prikazati sve entere, spaceove i tabove u tekstu. Kad kod vidis da se ponavlja pi jedno za drugim, brisi drugo...


nadam se da sam ti pomogao

poz
 
Odgovor na temu

viktorju

Član broj: 5372
Poruke: 17
213.244.212.*



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?24.02.2005. u 06:44 - pre 232 meseci
Downer, tvoj odgovor mi je mnogo pomogao.

Prvi deo uputstva (Format/Paragraph pa u Spacing zadati željenu vrednost)
radi dobro. U poljima Before i After nije bila upisana nikakva vrednost.
Ja sam upisao minimalnu vrednost (nekih 5 ili 6 pt), i to je jako pomoglo (text se skratio
sa 104 strana na 84, izbačeni su neki nepotrebni razmaci). Ako bih stavio "0" kao vrednost
u Before i After, text bi postavo još kraći (potpuno nestaju svi razmaci), ali to mi
ne odgovara, jer čitav text postaje jako nepregledan bez imalo razmaka. Zato je
optimalno sa minimalnim razmakom. Već i ovo je dovelo do jako veliike uštede,
mada to nije 100% odgovor na moje pitanje (kako iza "ČLan xxx" približite da text
ide odmah iza toga).

Čini mi se da ono što sam ja hteo i pitao u postu nije moguće, nego da se mora ručno,
kako si objasnio da se brišu oni znaci ¶ (kada to uradim zaista se postigne ono što želim,-
text se približi odmah iza "Član"; samo što to mogu samo ručno, ne vidim načina da
kompjuter automatski to radi za svaki član. Problem je što iza svake reči "član" stoji različit
broj (od 1 do 500), pa ne vidim kako da se zadaje neka automatska obrada. Ako grešim, neka neko objasni, mada i ovo je velika pomoć.
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.dialup.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: Word kako da čitav text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?24.02.2005. u 11:00 - pre 232 meseci
(teorija ...)

Ključno obeležje, koje se onda stavi u dijalog-box "find and replace", su dva uzastopna znaka ¶ .



___________

Što se tiče pitanja u naslovu, odgovor je naravno "select all" pa ponoviti formatiranje. Međutim, ovde se ne radi o tome, nego o izmeni pojedinih pasusa, bilo to trik-smanjivanje ili brisanje.
(Naravno, ovo je način razmišljanja stupid word-a. Čovek gleda drugačije. I ako bi pitao neku mašinu za rešenje, odgovor bi verovatno bio "obeleži svaki pasus koji je višak, zatim pritisni delete").


- razlog editovanja poruke:
očistio sam netačne izjave. Odjednom se glavna ideja mnogo bolje vidi.





[Ovu poruku je menjao old dana 26.02.2005. u 23:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.104.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?24.02.2005. u 13:02 - pre 232 meseci
Resenje se nalazi u primeni stilova (styles)... Procitaj help. Jako su dobro objasnjeni...

Problem u koriscenju Worda nastaje u tome sto ljudi obicno nisu upoznati sa stilovima pre rada nekog dokumenta, i onda obicno dodatno iskomplikuju stvari upravo tim dodatnim oznakama za paragraf(e). Tako da je mnogo teze prebaciti postojeci lose otkucan tekst u bolji i napredniji (koji je uradjen preko stilova), jer ako uzmemo tvoj primer, ti bi onda morao da iza svakog clana postojeceg (loseg) dokumenta da brises te dodatne paragraf oznake. UMESTO, da se od pocetka radilo sa stilovima i da se definisalo npr. kako treba da izgleda naslov za clanove, onda naslov za odeljke zakona, sami tekstovi zakona, itd.

Inace, sto se tice stilova, ukratko... Ti mozes da jedan npr. naslov isformatiras kako ti zelis, i da ga potom odredis kao stil tj. obrazac za naredne slicne naslove, i da mu nadenes ime, npr. "Naslov clana". Potom, kucas npr. tekst clana, i sad treba opet da otkucas naslov clana. Ti klikom aktiviras stil "Naslov clana" za taj paragraf / naslov (mada se u Wordu i naslovi vode kao paragrafi), i on potom dobija isto formatiranje paragrafa (isti izgled) kao prethodni naslov clana koga si pre kucao. A zamisli da jos recimo imas definisan i stil za tekst clana ("Tekst clana")? Pa onda za glavni naslov, pa za one "medjunaslove" (naslove) odeljaka zakona, npr. zavrsne odredbe, kaznene odredbe i sl. koga bi nazvao "Naslovi odeljaka"?

Posle stilova, veliku pomoc (ali samo u nekim situacijama), mogu da pruze i sabloni, kao i field code-ovi i VBA makroi... Ali vec, ako covek primenjuje stilove, moze da se kaze da ce sebi olaksati i posao, a i skratiti vreme prilikom rada, i kasnijih eventualnih ispravki... :)
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

viktorju

Član broj: 5372
Poruke: 17
213.244.212.*



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?24.02.2005. u 13:15 - pre 232 meseci
Mnogo vam hvala svima,
sada ću probati to što je rekao Neo, da proučim Stylove
(pretpostavljao sam da program treba da je u stanju da uradi
to što želim, ali nisam znao pod kojom reči u helpu da tražim
to što želim,.
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.42.eunet.yu.



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?24.02.2005. u 18:09 - pre 232 meseci
Nema na cemu... Tu smo da se pomazemo...

Jos par hintova: u Wordu XP u stilove se ulazi opcijom "padajuci gornji meni" Format -> pa se nadje Styles and Formatting...Klikom dobijas sa desne strane sve sto ti treba da bi radio i formatirao pasuse sa stilovima...

Zaboravih i da dodam, da ako npr. pravis slicne dokumente (kao u ovom primeru, npr. radis dokumente zakona), mozes da kopiras stilove iz jednog (starog) u drugi (novi) dokument...

Od sada radi cim pocnes neki dokument, sa stilovima, i jeste da ce ti u pocetku biti malo zamorni, jer stilovi u pocetku varljivo cine da ti je rad jos tezi, ali kasnije znatno olaksavaju i stede vreme, narocito u slucaju izmena. Zamisli npr. da tebi ili npr. tvom sefu, jednog dana dune da zeli malo vece naslove clanova, ili neki drugaciji font, a kad ono zakon neki ogroman zakon, sl. ZUP-u, sa 300 clanova, i sad da nema stilova ti bi morao da ides rucno od jednog do drugog naslova i da ih sve (opet rucno) menjas jedan po jedan. Preko stilova, ti samo udjes u meni za stilove nadjes stil "Naslov clana" i potom udjes da mu modifikujes stelovanja za velicinu fonta, i umesto da si proveo sate i sate ispravljajuci samo jedan dokument, ti sad imas promenjenu velicinu sa samo par klikova.
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

viktorju

Član broj: 5372
Poruke: 17
213.244.212.*



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?24.02.2005. u 18:25 - pre 232 meseci
proučio sam stajjlove, i , ako sam dobro shvatio (možda i nisam),
ne mogu postići to što sam zamislio.

Razlog je to što ja ne pišem zakon,
nego iz jednog programa u kom su svi zakoni, zakon prebacim u Word
u nameri da ga odštampam, i tada uočim da mi se ne sviđa kako je
oblikovan, pa sam poželeo opisanu izmenu.
Na žalost, ne vidim načina kako (čak i izmenom stajla kojim je taj zakon
ražen, video sam to na način kako mi je Neo objasnio) da naredim programu da
odmah iza Član xxx doda text (ponavljam: ja ne pišem zakon, već ga je neko
drugi tako oblikovao kako meni ne odgovara).
Čini mi se da to što sam zamislio nije moguće uraditi,
(mada mi je korisno to što mi je objašnjeno).
 
Odgovor na temu

srnde
markovic predrag

Član broj: 49207
Poruke: 141
*.freeserbia.sezampro.yu.

ICQ: 195581522
Sajt: www.inter-serbia.com


Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?24.02.2005. u 23:13 - pre 232 meseci
a dal' mozda nisi zaboravio jednu sitnicu(pogledaj sliku):
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.103.eunet.yu.



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?25.02.2005. u 01:22 - pre 232 meseci
Ako sam dobro razumeo ti hoces nesto ovako, da od sledeceg teksta:

Clan 1.

Ovaj zakon... tralala...¶

Clan 2.

Definise i uredjuje odnose izmedju...¶

Clan 3.

Osnovne odredbe...¶



U:


Clan 1. Ovaj zakon... tralala...¶
(praznina preko atributa paragrafa SpaceAfter od 6pt.)
Clan 2. Definise i uredjuje odnose izmedju...¶
(praznina preko atributa paragrafa SpaceAfter od 6pt.)
Clan 3. Osnovne odredbe...¶


Ovo moze da se izvede na 2 nacina. Jedan manuelni, i drugi preko Visual Basic for Applications (skr. VBA) makroa...

1. varijanta - automatski (preko VBA)

Malo sam se pomucio i nesto skarabudzio, iako ne znam da programiram u VBA (samo C++ ) - ovo mi je prvi susret. Prvo ces u dokument koji zelis da ispravis (makro radi samo ako je dokument u latinicnom pismu).

Ovaj makro ces napraviti tako sto ces ici na padajuci meni Tools -> Macros -> Macro... (ili pritiskom na taster ALT + F8) i potom ce ti izaci prozorce za dijalog, gde ces u polju Macro name upisati ime ovog makroa npr. "Ispravka" i potom kliknuti na komandu Create sa desne strane. Uci ces u VBA Editor, gde ces samo pastovati ovaj code:

Code:

    Selection.Find.ClearFormatting
    Selection.Find.Replacement.ClearFormatting
    With Selection.Find
        .Text = "^p"
        .Replacement.Text = " "
        .Forward = True
        .Wrap = wdFindAsk
        .Format = False
        .MatchCase = False
        .MatchWholeWord = False
        .MatchWildcards = False
        .MatchSoundsLike = False
        .MatchAllWordForms = False
    End With
    Selection.Find.Execute Replace:=wdReplaceAll
Set myRange = ActiveDocument.Content
myRange.Find.Execute FindText:=ChrW(268) & "lan", ReplaceWith:="^p" & ChrW(268) & "lan", _
    Replace:=wdReplaceAll
ActiveDocument.Paragraphs.SpaceAfter = 6


Potom ces izadji preko komande File -> Close and Return to Microsoft Word (ili skr. ALT + Q)

Makro se startuje tako sto se opet ide na Tools -> Macros -> Macro... ili ALT + F8, i potom se obelezi iz liste ovaj makro "Ispravka", i kliknuti Run, i to je to...

Hint: Makroi, kao i stilovi, mogu da se kopiraju iz jednog u drugi dokument!

2. varijanta - manuelno (uz pomoc postojecih Word-ovih opcija i malo razmisljanja)

Sta radi ovaj makro?

a) On prvo preko komande Find & Replace tj. preciznije padajuci meni Edit - Replace ili CTRL + H, pronalazi sve oznake za paragraf "¶" i sve ih brise. U polje Find se upisuje oznaka za paragraf sto je u Wordu "^p", dok se u polje Replace stavlja jedan razmak (space). Hint: i space se vodi kao karakter. I klikne se na Replace All, da nam sve ovo obrise na nivou celog dokumenta.

b) Potom opet preko komande Find & Replace, sl. kao gore trazi rec "Član" u celom dokumentu i menja je sa Replace u "^pČlan" (ovime dobijamo nesto sicno InsertParagraphBefore (mada "rucno" odradjeno)

c) Opet preko komande Find & Replace, trazi se svaki paragraf, preko njegove oznake u Find polju "^p", a u Replace se ne ukucava nista, vec se ide dole na opciju Format -> Paragraph, gde se preko menija stavi npr. SpaceAfter 6pt. i klikne se ok, i Replace All. Ovime dobijamo da Word ide od jednog do drugog pasusa, celim dokumentom i dodaje praznine preko atributa svakog paragrafa ponaosob, setujuci prazninu na 6 tacaka posle pasusa.

I to je to... U principu, cak i da radis manuelno, samo preko komande Find & Replace, mozes kao sto vidis da uradis svasta... Samo treba dobra ideja...

[Ovu poruku je menjao neo01 dana 25.02.2005. u 13:34 GMT+1]
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

viktorju

Član broj: 5372
Poruke: 17
213.244.212.*



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?25.02.2005. u 11:53 - pre 232 meseci
Hvala ti, to što si mi osttavio sam uradio, i zaista radi.
No, ipak ima nekih nesavršenosti (neželjeno je ispomerao neke delove
texta u kojima se takođe (a da to nije naslov) spominje reč "Član").

Please javi mi se na email
bilja10 at yahoo.com

(iako upišem svoj username i password ispravno, ovaj forum mi ne da da ostavim odgovor)

pozdrav
 
Odgovor na temu

viktorju

Član broj: 5372
Poruke: 17
213.244.212.*



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?25.02.2005. u 13:31 - pre 232 meseci
Ne razumem se u programiranju, ali verujem da je tako kako kažeš (pokušaji da se
ispravi neželjeno delovanje programa i na sadržaj samih članova).

Postoji još jedan pomoćni kriterijum, a to je da bi mnogo pomoglo ako program
koji si napisao ne bi reagovao ako piše "Člana", nego samo ako piše "član"
(neki članovi sadrže otpriike ovakve textove " u slučaju da svedok odbije da svedoči,
kazniće se kaznim iz člana xxx" -- program je reagovao i na ovakve textove (gde piše "Člana", mislieći da mu je i to zadato da menja (iako bi trebalo samo na "član")).

Mada, i ovako je monogo pomoglo, jer je ovo mnogo lakše ručno ispraviti (poremećaji nisu nastali u svim članovima, nego recimo u oko 50, a mnogo je lakše ručno izmeniti tih 50,
nego 500 kako bih morao da nije bilo programiranja). U najgorem slučaju, čak i da ostane
ovako, rezulutat je prihvaljiv (hteo sam da zakone iodštampam tako da ih što lakše nosim
sa sobom, znači, da budu na što više smanjim broj i težinu papira koje vučem sa sobom stalno (reč je o više dugih zakona koje želim nositi sa sobom)
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.52.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?25.02.2005. u 13:33 - pre 232 meseci
Mislim da bi preko atributa .MatchCase i/li .MatchWholeword menjanjem u True, moglo da se uradi ono sto je zamisljeno... Ili da se samo postavi .MatchWholeWord = True, a da se doda neka uslovna IF THEN petlja koja bi proveravala da li je rec "Clan", prva rec u pasusu, pa ako jeste da tu vrsi prelom....

Ova druga varijanta je cak i najsigurnija...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.100.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?25.02.2005. u 14:28 - pre 232 meseci
Evo ga i drugi makro IspravkaV2, ali koja ce da radi na recima clan samo u slucaju ako pocinju sa velikim slovom (i koji su u nominativu) npr. "Član".

Postoji sigurno i bolji nacin, ali ne snalazim se najbolje u tome kako da selektujem npr. prvu rec nekog paragrafa i sl. Na tu foru bi mogao da se napravi mnogo bolji makro za ovu situaciju...

Code:

Sub IspravkaV2()

    Selection.Find.ClearFormatting
    Selection.Find.Replacement.ClearFormatting
    With Selection.Find
        .Text = "^p"
        .Replacement.Text = " "
        .Forward = True
        .Wrap = wdFindAsk
        .Format = False
        .MatchCase = False
        .MatchWholeWord = False
        .MatchWildcards = False
        .MatchSoundsLike = False
        .MatchAllWordForms = False
    End With
    Selection.Find.Execute Replace:=wdReplaceAll

    Selection.Find.ClearFormatting
    Selection.Find.Replacement.ClearFormatting
    With Selection.Find
        .Text = ChrW(268) & "lan"
        .Replacement.Text = "^p" & ChrW(268) & "lan"
        .Forward = True
        .Wrap = wdFindContinue
        .Format = False
        .MatchCase = True
        .MatchWholeWord = True
        .MatchWildcards = False
        .MatchSoundsLike = False
        .MatchAllWordForms = False
    End With
    Selection.Find.Execute Replace:=wdReplaceAll

ActiveDocument.Paragraphs.SpaceAfter = 6
End Sub

Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

viktorju

Član broj: 5372
Poruke: 17
213.244.212.*



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?26.02.2005. u 06:22 - pre 232 meseci
sorry, ali ovaj drugi macro mi ne radi.
Ubacio sam code, i formirao drugi macro.
Nakon toga sam text ubacio u word, i aktivirao taj drugi macro,
ali ne desi se ništa (ne vidim promentu)
Postoji mala mogućnost da sam nešto zeznuo sa pravljenjem macroa (tog drugog),
ali malo je verovatna, jer sam radio isto kao kada sam pravio prvi, a taj prvi
besprekoorno radi (osim što dovodi do onog neželjenog efekta).



 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.dialup.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: MS Word - štednja papira26.02.2005. u 23:18 - pre 232 meseci

Drugi ključ, za koji nisam znao, je da se "¶" obeležava "^p" (bravo neo01).
Kada se primeni glavna ideja imamo:

(Da podsetim i na pomenutu prečicu - Ctrl+h ) =>
______________________________________
.............................................................
.....................find: ^p^p
.............................................................
.......replace (with): ^p
.............................................................
....................../ Replace All /....................
.............................................................
______________________________________|



Ovo je topic univerzalne vrednosti ustvari! Rešava čest zadatak štednje prostora u "nepravilno" formatiranim i sličnim dokumentima.

Naravno, još da dodam da se znak "^" dobija na svim tastaturama šifrom 94 na numeričkom delu tastature, uz pritisnut taster "Alt".
(Tip: češće zatreba znak "@", a to je svuda Alt+64)










 
Odgovor na temu

todra
Todorov Ratko
Kragujevac

Član broj: 46809
Poruke: 203
*.yu
Via: [es] mailing liste



+4 Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?27.02.2005. u 17:36 - pre 232 meseci
Ja bih to ovako koristeci Replace opciju Edit menija.

Najpre za svaki slucaj

Find what: ^w^p a u Replace with: ^p pa klik na dugme Raplace All
Find what: (dva razmaka) a u Replace with: (jedan razmak - space) pa
na dugme Raplace All i to onoliko puta dok se ne dobije izvestaj da je
izvrseno 0 zamena.

zatim

Find what: Clan ^#. ^p a u Replace with: ^&xyz pa dugme Raplace All

Ovo menja sledeci niz znakova: Clan; (jedan raznak);bilo koji broj;paragraf
mark
onim sto je pronadjeno sa dodatkom xyz. ^# trazi bilo koji broj, ^#^# bilo
koja dva broja...

zatim u Find what: ^pxyz a u Replace with: (jedan razmak - space) pa
dugme Raplace All
zatim u Find what: Clan ^#^#. ^p a u Replace with: ^&xyz pa dugme Raplace
All
zatim u Find what: ^pxyz a u Replace with: (jedan razmak - space) pa
dugme Raplace All
zatim u Find what: Clan ^#^#^#. ^p a u Replace with: ^&xyz pa dugme Raplace
All
zatim u Find what: xyz^p a u Replace with: (jedan razmak - space) pa
dugme
Raplace All

Mozete da vec otkucano birate iz kombo boxa za Find what: odnosno Replace
with:

Na kraju Vam preporucujem da primenite jos jednom

Find what: ^w^p a u Replace with: ^p pa dugme Raplace All i

Find what: (dva razmaka) a u Replace with: (jedan razmak - space) pa
na dugme Raplace All i to onoliko puta dok ne dobije izvestaj da je izvrseno
0 zamena.

Postujte navedeni redosled.


Sve najbolje.
Ratko.
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.50.eunet.yu.



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?28.02.2005. u 13:33 - pre 232 meseci
Citat:
Find what: Clan ^#. ^p a u Replace with: ^&xyz pa dugme Raplace All


Jel mozes molim te, malo da nam pojasnis ovo? Posto, ovaj nacin sigurno nalazi clanove sa jednocifrenim brojem, ali ono "^&" dodaje xyz, posle "clan ^#."? Tako da nastaje "clan ^#.xyz"?!

Ili "u prevodu" npr.:

Clan 5.

postaje:

Clan 5.xyz

A ne kao sto si ti verovatno mislio "Clan 5."?

Bilo bi dobro kad bi postojao neki switch i da zamenjuje isti tekst, ali to se verovatno kosi sa samim primarnim smislom naredbe "find & replace", jer sta bi onda bilo da se menja? Formatiranje, ili?
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.13.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Word kako da čitam text automatski formatira kako sam ručno formatirao jedan pasus ?28.02.2005. u 13:50 - pre 232 meseci
Skapirao sam o cemu se radi. Izvini na mojim greskama / pitanjima... Pogledao sam i Word help, gde pise cemu sluzi i kako se koristi taj "^&" switch...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word] Kako ceo tekst automatski formatirati kako sam ručno formatirao jedan pasus ?

[ Pregleda: 9344 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.