Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB i broj konekcija

[es] :: ISP :: SBB i broj konekcija

[ Pregleda: 4262 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon SBB i broj konekcija23.02.2005. u 09:42 - pre 233 meseci
Vidim da su se mnogi žalili na to da im SBB pravi probleme ako prekorače određeni broj konekcija. Takođe, izgleda da niko nije znao na koji način se taj broj može smanjiti... Recimo da neko koristi eMule... Logično bi bilo da se taj broj podešava u Preferences - Connection - Max Connections. Međutim, iskustva mnogih su pokazala da nije u tome stvar.

E sad moj primer. Danas me zovu iz SBB-a (pre otprilike pola sata) i pitaju me šta to radim na netu, imam ogroman broj konekcija. Kako to - pa u eMule mi je podešeno Max Connections na bednih 60. Ok, nema veze, smanjim ja to na 40, a čisto usput smanjim i Max Sources/File (koji mi je bio na 500). Restartujem eMule, i nazovem ih, čisto da proverim jel to bilo u pitanju. Sjajno - kažu, sad imam mnogo manje. Ajde, iz radoznalosti, koliko to sad imam konekcija? 300. Hmm... A koliko sam imao? 3000!

Hmm... E sad mi ništa nije jasno. 3000 konekcija je itekako previše. Sednem za računar i pogledam eMule... Za sve fajlove koji su u listi je našao ukupno baš oko 300 source-ova. Naravno. Iz nekog razloga, računa se ukupan broj source-ova... Za svaki slučaj sam još malo smanjio Max Sources/File (na 100) i radi odlično.

Dakle, naravučenije - ako imate problema sa velikim brojem konekcija na SBB-u, smanjite Max Sources/File, a ne Max Connections. :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija23.02.2005. u 10:21 - pre 233 meseci
Nije stvar samo u tome, vec i u "Max new connections /5 s", pozeljno da bude sto manje.


#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija23.02.2005. u 10:29 - pre 233 meseci
Hmmm moguće, meni to stoji na 20, mislim da bi to trebalo da bude u redu...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija23.02.2005. u 10:46 - pre 233 meseci
hmm... dosta čudna stvar. Baš sam pratio pre neki dan preko programa Active Ports (a može i Windowsov netstat) kolko imam otvorenih socketa dok je aktivan eMule, i taj broj nikad nije prelazio 20-30. A u eMule su mi sva podešavanja na defaultu. Pitam se od čega taj broj ZAISTA zavisi, i kako oni broje ove konekcije (trebalo bi da netstat bude najrealniji što se tiče prikazivanja aktivnih konekcija)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija23.02.2005. u 11:06 - pre 233 meseci
Ne broje se konekcije, vec broj zapisa u NAT tabeli.
Kako se broje zapisi?
http://www.cisco.com/univercd/...csprtd11/csnat.htm#xtocid72779
Od cega taj broj zavisi?
http://www.cisco.com/univercd/...csprtd11/csnat.htm#xtocid72777

Broj aktivnih konekcija racunar1 -> (NAT ruter) -> racunar2 =/= broj zapisa NAT tabeli.
Postoji nesto sto se zove nat timeout, zapis ostaje neko vreme u tabeli i posle prekida konekcije.


#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija24.02.2005. u 21:15 - pre 233 meseci
to onda znaci da je broj konekcija lose izbrojan sa sbb-ove strane, a
da nije potekao od samog korisnika.

nego cyber, kada cete da sredite tu mrezu vise. danima ne radi. cak ni
call centar.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija11.10.2006. u 09:54 - pre 213 meseci
Da ne otvaram drugu temu...

Do skoro sam bio na wireless-u. AP --> router --> switch --> LAN

5 kompjutera u LAN-u, od kojih je jedan bio ogranicen na 128kb. Sve je to radilo OK, dok nisam presao na SBB.
Ista konfiguracija, samo umesto AP-a je SBB-ov modem.
Sada su samo dva kompjutera, jedan je ogranicen, drugi nije. Ovaj sto je ogranicen (128kb) konstantno skida sa EMule-a, a meni, iako nema ogranicenja, Internet radi ocajno (lokal radi odlicno). Kada iskljucim ovaj komp sa ogranicenjem iz mreze, tada Internet radi odlicno.

Ima li veze sa brojem konekcija ili je u pitanju nesto drugo? Konfiguraciju rutera nisam menjao prilikom prelaska sa wireless-a na SBB (Cisco 1720), tako da sumnjam da je EMule taj koji pravi problem.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija11.10.2006. u 10:54 - pre 213 meseci
Ja ne razumem .Sta njih briga koliko imate konekcija ?Prvi put cujem da ISP pozove nekoga ,i opomene,zbog toga !
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija11.10.2006. u 11:13 - pre 213 meseci
Koju brzinu imaš na SBB-u? Kod mene je slično, na jednom stalno radi eMule i skida maksimalnom brzinom pa kada hoću nešto da radim na drugom, smanjim brzinu na eMuletu i ovaj taman toliko dobije. Ako imaš neku veću brzinu a prvi skida samo 128, onda ipak proveri podešavanja rutera.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija11.10.2006. u 12:03 - pre 213 meseci
Imam 256K. Znaci, ovaj lik je na ruteru ogranicen na 128K, a ja nemam ogranicenje. Kada je ukljucen i kada mu radi EMule, meni net rado ocajno. Kako izvucem njegov kabl, net mi proradi extra.

Da ponovim...ista konfiguracija je bila i na wireless-u, ali ovakvih problema nismo imali.
YU2MP
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija11.10.2006. u 17:57 - pre 213 meseci
Nisam primetio da ogranicavaju broj konekcija. Tj. sasvim sigurno nisu do pre jedno 20-tak dana, kada su i poceli da vrse radove na opremi (prelaze na DOCSIS 2.0...) Trenutno limitiraju i p2p saobracaj (eMule i torrente najvise) i generalno mreza losije radi nego pre 20-tak dana. Tu opet ima izvesnih izuzetaka, izgleda oni koji su ostali na 87.116.x.x adresama imaju bolje stanje od onih na 89.216.x.x koliko god to glupo zvucalo. Tako da nije iskljuceno da trenutno i broj konekcija obaraju.

U svakom slucaju, drugar moze da ogranici koliko ce eMule konekcija koristiti maksimalno, mozes i na ruteru da ga ogranicis. Jesi pogledao uopste koliko konekcija pravi posle par sati rada? Isto tako, pogledaj i koliki upload pravi taj drugi racunar (ako eMule nije ogranicen, ili ako komp nije ogranicen, eMule ce sasvim sigurno povuci max upload). Ako iskoriscava maksimum i to ce ti sigurno praviti problem.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija11.10.2006. u 18:27 - pre 213 meseci
A na upload jel imas limit?


Ja imam 256/128 wireless, i 3 kompa u mrezi, jedan je limitiran na 64/64, dok ova dva imaju limit na 192/64, pa ko povuce vise...

znaci da ako si limitirao na 128k i download i upload, pomenuti komp ti optereti upload do maksimuma (128k) u SBB paketu, pa tvoj komp ne moze da posalje zahtev, i ack pakete (potvrdu serveru da ti je stiglo to sto ti je poslato)...

Predpostavljam da si na wireless-u imao 256/256 pa ti je radilo, a sad imas 128k upload, pa on bude zagusen, i tebi net ne radi kako treba...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: SBB i broj konekcija11.10.2006. u 22:36 - pre 213 meseci
Da...256/128. Prijatelj je smanjio broj konekcija, ali ista stvar. Izgleda da Upload pravi zagusenja.

Da ne bih pisao vise ovde, slicna tema vec postoji, i tamo bih nastavio...

http://www.elitesecurity.org/t153194-0#1317408
YU2MP
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: SBB i broj konekcija

[ Pregleda: 4262 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.