Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Richard is stepping down from his post of commenting on all things .NET

[es] :: .NET :: Richard is stepping down from his post of commenting on all things .NET

[ Pregleda: 2419 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ramirez

Član broj: 13160
Poruke: 318
80.227.56.*



Profil

icon Richard is stepping down from his post of commenting on all things .NET23.02.2005. u 09:32 - pre 233 meseci
http://www.ddj.com/documents/s=9211/ddj050201dnn/
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Richard is stepping down from his post of commenting on all things .NET23.02.2005. u 13:11 - pre 233 meseci
Vrlo zanimljivo. Mogu reći da se u mnogo čemu slažem sa Grimesom.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Richard is stepping down from his post of commenting on all things .NET24.02.2005. u 09:56 - pre 233 meseci
Citat:

This indicates to me that Microsoft is losing confidence in .NET.


Pa najbolje sad...
Ubedjivao sam ljude da je .NET buducnost i da se treba sto pre prikljuciti i sad po ovome ispada da je sve klimavo ko babin zub...

 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Richard is stepping down from his post of commenting on all things .NET24.02.2005. u 12:56 - pre 233 meseci
Evo i malo reakcija, sa druge strane:

http://blogs.msdn.com/danielfe/archive/2005/02/22/378343.aspx

http://blogs.aspadvice.com/pmurphy/archive/2005/02/17/2688.aspx
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Richard is stepping down from his post of commenting on all things .NET24.02.2005. u 14:20 - pre 233 meseci
Iskreno, za facu kakav je Richard, ovako "plitka" analiza uopste nije zahvalna. Izgleda kao da je vise vremena provodio po konferencijama i bavljenjem teorijom nego sto je bio na "frontu" u zadnje vreme. Ja sam licno ludeo kad je izasao vb.net jer sam iz dna duse mrzeo vb6 (kao potvrdjeni elitista koji i dalje smatra da programiranje nije za svakoga), i vb.net sam video kao nastavak te "i vi mozete biti vrhunski programer za samo $29.95, weight reduction included" filozofije. Medjutim, .net nikad, ali nikad, ne bi usao u firme da nije bilo vb.net-a, bas zbog tih priucenih menadzera kojima ce vb.net, ma koliko razlicit bio od vb-a, uvek biti blizi od C#-a. To je faktor koji je omogucio buy-in, a na nama konsultantima je na kraju bilo da "tihom vodom koja breg roni" izvrnemo to na C#. Kritikovanje tog pristupa, na ustrb tehnoloskog "uzmite C#, vidite kako je dobar, ma verujte nam" je nesto sto nisam ocekivao od nekog kao sto je Richard, koji bi trebao da zna ko su "decision-making stakeholders" u firmama (da ne prevodim ).

Dalje, te njegove vizije da ce Avalon ubiti asp.net su totalno nerealne, kao sto se nekad bile neciji vizije da ce ActiveX da ubije asp. Konsultant na terenu, narocito neko kao ja, koji barata sa vise klijenata, je svakodnevno suocen sa "vidi, ja imam MCSA diplomu i ja znam vise od tebe o sigurnosti" likovima koji ce blokirati Avalon u startu samo zato sto ga ne razumeju. ASP.net razumeju zato sto proizvodi HTML, sto se na kraju svodi na "a, pa to je html stranica" komentar i efektivno proizvodi green light od ljudi koji pojma nemaju a drze sve uzde u rukama. Vec vidim neke likove kojima bi se kosa podigla kad bi im reko sta je u stvari Avalon. I posle jos plica tvrdnja da MS ubija asp.net zato sto nije great revenue generator i zato sto moze da pravi cross-platform aplikacije, pa onda prebacuje na tvrdnju da MS gubi poverenje u Avalon zato sto ce biti raspoloziv za non-Longhorn platforme, tek to nema veze sa mozgom. Da bi ja kao konsultant prodao Avalon based proizvod, klijenta moram da ubedim da usvoji Avalon tehnologiju. Izmedju "treba instalirati Avalon na sve masine" i "treba za sve masine kupiti Longhorn", sta vi mislite koja opcija ce proci lakse, narocito kod gore pomenutih ljudi koje jedva ubedis da uopste razmisle o avalonu, a pored toga visi u vazduhu cinjenica da asp.net NUDI opciju za cross-platform razvoj. Dakle, nije uopste do mene kao konsultanta nego do krajnjeg klijenta. To sto ce Avalon biti raspoloziv za non-Longhorn samo znaci da MS ima vece poverenje u njega i da hoce da ga postavi kao standard, i u tome ce uspeti samo delimicno i to iskljucivo i samo za intranet upotrebu.

I ja stvarno vise ne znam ko su ti ljudi koji su zaista ocekivali da ce u skorije vreme postojati .net operativni sistem? Ja prvi NE ZELIM masinu sa kernelom i core sistemima u .net-u, uopste ikad. Za svaku primenu postoji odgovarajuca alatka, i to ocekivanje da se stvori srafciger nad srafcigerima koji ce sluziti za sve primene je totalno nerealno.

Ne znam, nisam uopste impresioniram ovim clankom. Papa je izgubio veru, dakle bog ne postoji... Hmmm...

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Richard is stepping down from his post of commenting on all things .NET24.02.2005. u 14:41 - pre 233 meseci
Citat:
Filip Strugar: Evo i malo reakcija, sa druge strane:

Za promenu i neko da se slozi samnom Mada ga je Murphy ispreskako, onako, domacinski , sto opet nije u redu. E Richarde, Richarde, ispasce ovo zesci suicid koliko ja vidim... Sa druge strane, bice zanimljivo videti koliko je .net community fanatican u poredjenju sa Java communitiem

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Richard is stepping down from his post of commenting on all things .NET25.02.2005. u 09:21 - pre 233 meseci
Citat:
mmix: Za promenu i neko da se slozi samnom :D Mada ga je Murphy ispreskako, onako, domacinski :), sto opet nije u redu. E Richarde, Richarde, ispasce ovo zesci suicid koliko ja vidim... Sa druge strane, bice zanimljivo videti koliko je .net community fanatican u poredjenju sa Java communitiem ;)


Hehe, totalni suicid. Ko zna sta je njega iznerviralo, ali ocigledno da ne ume da se kontrolise, cim ide tako iz jedne krajnosti u drugu. Zasluzio je sve sto mu stigne. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Richard is stepping down from his post of commenting on all things .NET

[ Pregleda: 2419 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.