Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

boot,XP,particije,brisanje hdda

[es] :: Windows desktop :: boot,XP,particije,brisanje hdda

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ina1
andjelina
kod kuce

Član broj: 42284
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon boot,XP,particije,brisanje hdda22.02.2005. u 00:45 - pre 233 meseci
interesuje me ako mi netko moze reci:

moj comp je na 4 particije ali sam htjela povecati u boot sektoru prije instalacije windowsa C: particiju....i ne mogu.....stalno mi daje odredjenu kolicinu memorije koju sam prije zadala.
probala sam zbrisati sve druge particije, ali nema veze,one se ne pridruzuju na C:...taj fuck C: ostaje stalno zaseban.

i jos jedna stvar.....mislim da imam viruse u boot sektoru...pa bih htjela totalno izbrisati sve,znaci da mi hdd bude kao nov....da na njemu nema nista....pa da ispocetka sve instaliram....ima li neki tutorijal o tome ili mi netko zna nesto reci.
hvala puno
znam da sam dosadna
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: boot,XP,particije,brisanje hdda22.02.2005. u 01:01 - pre 233 meseci
Prvo obriši sve particije, pa onda ponovo napravi C:
Naravno, brisanjem particije gubiš podatke sa nje.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

ina1
andjelina
kod kuce

Član broj: 42284
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: boot,XP,particije,brisanje hdda22.02.2005. u 13:16 - pre 233 meseci
ma jesam i onda mi je bilo dva neparticionirana djela jedan velicine bivseg c: a drugi su se zbrojili zajedno...i sad kad sam ja onda pokusala iz ovih vecih sloziti C: particiju on mi nije dozvoljavao jer da to nije pravi prostor za C: samo mi je dozvoljavao da napravim C: na mjestu gdje je i prije bio i to sa tom mem velicinom koja je i bila....

znam da gubim sve podatke sa brisanjem ali opet postoje neki podatci u boot sektoru....a ja bih htjela da se potpuno sve zbrise.....jer kad kupis novi comp onda nista nema na hdd-u....sve moram ponovo slagati i monitor i mis i tipkovnicu i drivere i tak....e sad bi ja htjela da dobijem hdd takav....potuno nule 000000
znam da sam dosadna
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: boot,XP,particije,brisanje hdda22.02.2005. u 13:24 - pre 233 meseci
Boot-uj sa instalacionog CD-a Windows-a 2000, XP ili 2003 i tamomozes da obrises particije i kreiras tu c: koje hoces velicine (naravno, do velicine HDD-a ;)). osle toga instaliraj Win i sredices i MBR.
 
Odgovor na temu

Andreavk
Beograd

Član broj: 49047
Poruke: 222
*.yubc.net.



Profil

icon Re: boot,XP,particije,brisanje hdda22.02.2005. u 14:37 - pre 233 meseci
Malo opsirnije:
Namestu u BIOSU da butuje sa CD-a > ubaci butabilan CD XP-a, restartuj i kad sistem pocne da se dize pritisni bilo sta na tastaturi da bi se podigao sa CD-a > Enter > F8 > kad te pita da li hoces Repair idi na Esc (do not repair). Onda se na ekranu prikaze lista svih particija koje imas. Obrisi jednu po jednu sa D pa potvrdi sa L. Ako je particija sistemska moras pritisnuti i L (ili Enter pa L) da potvrdis da je stvarno hoces obrisati. Ponovi to za sve particije. Onda dobijas Un-partitioned space. Pritisni C da napravis novu particiju > ukucaj velicinu te particije u MB (moze i ceo HDD), onda pritisni Enter. Izaberi hoces li NTFS ili FAT - ako formatiras u FAT particija ne bi smela da ti bude veca od 32GB. Kad zavrsi formatiranje na toj particiji instaliraj sistem. Ako ti je npr. HDD 40GB a ti si formatirala samo 20GB i na tih 20 naravno instalirala XP ostalih 20 ostaje kao unallocated space.
Kad zavrsis instalaciju Win-a ostatak HDD isparticionisi i formatiraj iz Windowsa:

Desni klik na My Computer > Manage > Disk Managment > tu ces naci svoju npr. C: particiju koju si formatirala i na kojoj je sistem oznacenu kao Healthy i ostatak HDD kao Unallocated space.
1. Desni klik na Unallocated space ako hoces da kreiras novu particiju pa New Partition.
2. Ako hoces da kreiras new logical drive na extended partition desni klik na free space extended partition a onda New Logical Drive > dalje prati Wizard. Izaberi hoces li Primary, Extended particiju ili Logical Drive, izaberi velicinu u MB, formatiraj

P.S. Particiju na kojoj je sistem ne mozes formatirati ni brisati iz Win-a a cini mi se da to pokusavas
 
Odgovor na temu

MacOSX
Čačak

Član broj: 49344
Poruke: 14
195.178.63.*

ICQ: 135390180


Profil

icon Re: boot,XP,particije,brisanje hdda22.02.2005. u 15:40 - pre 233 meseci
Citat:
ina1

i jos jedna stvar.....mislim da imam viruse u boot sektoru...pa bih htjela totalno izbrisati sve,znaci da mi hdd bude kao nov....da na njemu nema nista....pa da ispocetka sve instaliram....ima li neki tutorijal o tome ili mi netko zna nesto reci.
hvala puno



Ako vec misliš da imaš virus u MBR-u onda ti je najbolje da nadjes alat za fabričko formatiranje svog diska (obično ih mozeš skinuti sa sajta proizvodjača HDD-a) onda lepo sa opcijom full format mbr upiseš 0000 u tom sektoru i to bi bilo to.

Ako ne mozeš da nadješ taj program napisi samo od kojeg ti je proizvodjača HDD pa ću ti naći već nešto...
 
Odgovor na temu

ina1
andjelina
kod kuce

Član broj: 42284
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: boot,XP,particije,brisanje hdda22.02.2005. u 17:54 - pre 233 meseci
ne ne nisam pokusala to iz wina nego iz biosa,stavila sam cd windowsa i dosla do djela gdje su mi particije i tamo nisam mogla povecati C: particiju.


ali bas bi htjela napraviti sto mi govori macosx....hdd mi je maxtor 64080L0. I daj mi molim te reci kad se upisu te nule....to vjerovatno ide sa nekog cd-a ili diskete,pa se podigne taj program pa se onda u njemu to upise ili????

i sta onda poslje toga samo stavim instalacijski cd od windowsa i normalno napravim particije i sta vec hocu ili ima jos kakvih opcija????

i ako neko zna o cemu se radi....navodno da je najbolja nekakva gutman metoda 32x wajpanja s raznim frekvencijama biosa....ja tu nista ne razumjem....a to navodno dugo traje ali je najbolje za izbrisat sve sa diska
znam da sam dosadna
 
Odgovor na temu

MacOSX
Čačak

Član broj: 49344
Poruke: 14
195.178.63.*

ICQ: 135390180


Profil

icon Re: boot,XP,particije,brisanje hdda22.02.2005. u 18:05 - pre 233 meseci
Citat:
ina1
ali bas bi htjela napraviti sto mi govori macosx....hdd mi je maxtor 64080L0. I daj mi molim te reci kad se upisu te nule....to vjerovatno ide sa nekog cd-a ili diskete,pa se podigne taj program pa se onda u njemu to upise ili????



Evo ovako za maxtora imas program da skines koji se zove Powermax (oko 1mb)
Koji ce ti napraviti boot disketu sa kojom ces podici program za rad sa maxtorovim diskovima. U samom programu ima opcija koja se zove format MBR koja ti upisuje sve nule u MBR i naravno brise i sve particije .... Ako ne nadjes taj program a ima ga na maxtorovom sajtu poslacu ti na mail
 
Odgovor na temu

ina1
andjelina
kod kuce

Član broj: 42284
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: boot,XP,particije,brisanje hdda23.02.2005. u 01:27 - pre 233 meseci
naslaaaaa......hvalaaaaa

e sad jos da sredim neke programe i na brisanjeeeee....e ako me bude i poslje ovoga peglao comp onda cu ga prodat!
znam da sam dosadna
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: boot,XP,particije,brisanje hdda

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.