Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi

[es] :: Multimedijalni uređaji :: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 88353 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veljac
Igor Antolic

Član broj: 83028
Poruke: 12
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi12.02.2006. u 09:39 - pre 221 meseci
Nemoj tako. Brat ima komada 820 i na oba je stavio novi firmware koji su napravili ljudi koji su aktivni na ovom forumu. Kako više nije bilo modela 820 kupio sam na preporuku morskogpsa 935 jer je lijepo obećao da će biti napravljen firmware za njega. Stoga poučen iskustvom bližnjih, vjerujem da ću uskoro imati instaliran novi firmware.
Morskipas je očito napravio nešto i dao to Kvarku (nadam se samo da njihov međusobni dogovor neće utjecati na ograničenu distribuciju firmware-a).
S druge strane na proizvođača očito ne možeš računati obzirom da i noviji modeli i dalje dolaze sa smećem od firmwarea (teško je nekome tko je vidio razliku između originalnog i korigiranog firmwarea shvatiti zašto sam proizvođač već odavno nije napravio nešto bolje).
A s druge strane Kvark očito pokušava nešto napraviti - prema poruci morskogpsa može se zaključiti da je očito Kvark uključen u to - čim distribucija nije slobodna već ide "preko" njih.
Problem je više u tome što smo mi nestrpljivi i prirodno je da bismo što prije željeli vidjeti rezultat njihovog marljivog rada na novom firmwareu u svojim domovima.
A opet "razmaženi kupici" - iskreno ne bih nikad kupio ovaj player da se nisam nadao izmjenejnoj verziji firmwarea. Ne smatram se razmaženim kada vidim katastrofalne titlove. No kad sam vidio što je napravljeno na firmwareu za 820 bio sam oduševljen.
Koristim priliku da zahvalim svima koji su pridonjeli izradi firmarea za oba modela i čestitam na uspjehu koji sam vidio.
I usput nudim svoju pomoć - ako ikako mogu pridonijeti u razvoju firmwarea rado ću to i učiniti. Ako ništa drugo mogu napraviti neki tool za to.

Ukratko -ljudi ne očajavajte - firmwarea će biti - jedno je pitanje KAD.
Lijepi pozdrav
veljac
 
Odgovor na temu

Mravac
Planet Earth

Član broj: 82023
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi12.02.2006. u 11:42 - pre 221 meseci
Nadam se da je tako. Firmware od 820-ke je izvrstan i nadam se slicnom na 935-ici, uz duzno postovanje covjeku koji to radi.
 
Odgovor na temu

veljac
Igor Antolic

Član broj: 83028
Poruke: 12
*.rba.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi14.02.2006. u 10:03 - pre 221 meseci
Firmware za model 935:
Ovako trenutno stoje stvari s Kvarkom:
1. na njihovim stranicama ne može se pronaći firmware
2. slanje poruke putem njihovih sranica javlja grešku (Internal server error) - očito se radi o vrlo "ozbiljnim" stranicama :(
3. ako im pošaljete mail (ja sam slao na [email protected]) nitko se neće udostojiti niti odgovoriti, a kamoli više od toga

Dakle dobra i loša vijest: dobra je da je firmware napravljen - a loša - da ga ne možete nigdje skinuti.

Znači ono što je bilo rađeno za n820 bilo je javno, besplatno i kvalitetno, no očito je pokušano nešto napraviti u dogovoru s Kvarkom, što je prema onom što vidim glavni uzrok problema.
Mogu pretpostaviti da se radi o možda nekakvoj naknadi koju očekuju marljivi ljudi koji su veliku količinu vremena utrošili na ispravke nečega što je sam proizvođač trebao napraviti (i tu im svaka čast za volju, vrijeme i trud) a što je očito zakompliciralo cijelu priču.

E sad tu imamo tri strane:
Prva je dobavljač (proizvođača ne spominjem jer im iz nepoznatih razloga nije u interesu napraviti nešto bolje).
Drugu čine ljudi koji su uložili velike napore da problem isprave.
Treću stranu činimo mi - koji imamo uređaje za koje smo i prilikom kupovine znali da kupujemo rubu koja nas ne zadovoljava, ali smo istovremeno čitali forume poput ovog a neki od nas i uživo vidjeli fascinantne razlike originalnog i popravljenog firmwarea na modelu 820.

Ta treća strana očekuje popravljeni firmware, ali za koji nije spremna uložiti gotovo ništa ni trud veći od instalacije firmwarea, a niti je za očekivati da će netko uložiti više od 10-15% cijene uređaja, što sve u svemu ispada smiješno malo.

Prva strana - dobavljač - e on je u čudnoj poziciji. S jedne strane pokušava prodati u što većem broju neke uređaje (pa od toga živi). S druge strane povećanje i 100% prodaje ovih uređaja pitanje da li će im povećati zaradu jer to su i dalje jeftini uređaji. S treće strane imaju i teret proizvođača -da li će im dozvoliti ugradnju "nekakvog" firmwarea uređeje koje prodaju. Ukratko - ne smatram da ih previše brine ta verzija firmwarea - eventualno mogu biti zadovoljni ako krajnji korisnici na neki način dođu sami do firmwarea pa su indirektno zadovoljni.

A druga strana: pa pogledajte samo početak ovog foruma -ljudi su kupovali ove playere prije točno godinu dana i našli se u problemima. Prvo su tražili a nakon toga shvatili da im nema druge nego da zasuču rukave i sami se potrude.
Ako malo pogledate opet ovu temu na forumu - vidjet ćete da su ti entuzijasti morali i po nekoliko puta objašnjavati iste stvari ljudima kojima je teško pročitati cijelu temu. Dakle entuzijazam u tih godinu dana mora da je malo splasnuo. Čini mi se da su se malo povukli od živciranja zašto tamo neki "Jura" ne može pročitati sve od početka do kraja i instalirati rezultate njihovog rada.
Iz osobnoh iskustva vrlo mi je dobro poznat pozitivan osjećaj kada netko koristi rezultate vašeg rada, no s druge strane i negaivan kad netko pljuje po tom istom a ni sami ne razumijete zašto.

I tako svi skupa živimo u jednom čudnom svijetu u kojem na kraju nitko ne pronalazi puno zadovoljstvo - pa onda imamo ovakvu situaciju.
Ali ne očajavajte - na kraju ipak netko pupusti jer mu se eto baš ne sviđa da je to tako kako je. To je obično neki unutarnji bunt koji nas čini takvim kakvi jesmo.
A nakon toga će se opet naći mnogi nezahvalnici, radi kojih se pak naknadno kajemo zašto smo popustili.

Ma nema veze... idemo dalje. Ako ništa drugo bit će i znatno boljih uređaja, tehnologija... a bit će i para da ih kupimo i uživamo u njima. No neki od nas će se vjerojatno sjetiti ovih dana pa ćemo unucima prepričavati priče "kako je to nekad bilo" kad smo iz trgovima hitali na internet da osposobimo novokupljenu robu da koliko toliko dobro radi i kad smo jedva čekali rješenja (i mirenja sa svojim ukućanima kojima nikako nije bilo jasno "zašto smo kupili tog vraga kad ne dela a ni reklamirali nismo").
Na kraju krajeva to čini život - da je sve super - s čim bi se igrali?

Usput ako niš ne bude od ovog firmwarea - ima li netko zainteresiran da sa mnom nešto napravi "iz početka". Pa skupit ćemo novu generaciju entuzijasta.. napraviti nešto i za godinu dana se povući. Moram samo pronaći u podrumu svoju lemilicu i solnu kiselinu - pa na posao...
 
Odgovor na temu

morskipas
Rijeka

Član broj: 25369
Poruke: 73
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi14.02.2006. u 18:52 - pre 221 meseci
Ispričavam se zbog neprovjerene informacije najme došlo je do nekih problema objave firmwera na stranicama Kvarka čim se to osposobi javim vam o mogućnosti downloada istog( nadam se da će to biti ovih dana na radost korisnika).

 
Odgovor na temu

veljac
Igor Antolic

Član broj: 83028
Poruke: 12
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi16.02.2006. u 18:25 - pre 221 meseci
Evo novosti. Dobrih ali i loših.
Dobra vijest je da su se stvari u Kvarku malo pokrenule, pa sam mailom dobio firmware za model 935.

Danas sam
a) napravio detach datoteke N935-02.bin (990,504 bytes)
b) preimenovao sam datoteku u MKT.BIN
c) Nero: napravio sam CD s tom datotekom i nazivom "MEDIATEK"
d) ubacio CD u player, koji je prepoznao da se radi o UPGRADE CDu te zatražio pritisak za PLAY za nastavak
e) slijedi kopiranje, te player iz COPYING prelazu u UPGRADING, izbacuje CD, a nekoliko sekundi nestaje slika
f) ...i tako čekam da završi s UPGRADE... no nakon 10 minuta postalo je vrlo sumnjivo (i dalje svijetli power i ispisano je na displayu "LOAD")
g) zovem brata (koji je to i sam napravio - a prethodno i osobno bio kod iskusnog LeaPola koji mu je to postavio na drugom playeru nekon nekih neuspjelih pokušaja)
h) nakon sat vremena (nisam dirao ništa, nisam zatvarao ladicu, daljinski je bio van domašaja djece, a nitko se od ukućana nije smio približiti playeru).
i) s laganim smješkom pokušavam kliktati po tipkama na playeru i daljinskom - naravno ništa, pa onda isključujem player iz struje, a nakon ponovnog uključivanja vidim da ću u potragu za kabelom i lemilicom...

Sad pak uspoređujem (MTK Remaker) verzije objavljene kod Lea (model 820) i verziju koju sam pokušao staviti (935). Tako ću ih u nastavku zvati "820" i "935" verzija.

Pa ovako:
1) "820" verzija ima 5 fontova, a taj peti font ima na vrhu potpis "by MTZ..." i veličinu 43. "935" verzija ima samo veličine do max 30 i samo 4 fonta
2) hrvatskog izbornika nema već su (OSD 2 Languages) engleski, njemački i (valjda) francuski
3) "935" - slika MPEG2 je kao u originalnom firmware-u dakle s desnom stranom za preview slika, za razliku od "820" koja nema preview - da vam u browseru stane više znakova (to je ono što želimo - zar ne?)

Dakle kratkom usporedbom s najavama od MorskogPsa- podsjetimo se:
1. u browseru 42 znaka sa ekstenzijama(avi,mpg,mp3,jpg)
2. u browseru vidljivi nazivi titlova(srt, sub)
3. centrirani titlovi u tri reda ispisuju se odozdo prema gore
4. novi fontovi u titlovima sa crnim obrubom veliki(podrška srt sub)
5. zoom ikona nestaje nakon par sekundi
6. proteklo vrijeme se pokazuje tek kad se odabere na daljinskom
7. nove ikone
8. ispravljen bug prikaza srt timing
9. u browseru se ne prikazuje pregled slika
10. novi brovser i početna stranica
11. hrvatski izbornik

dakle ...ne mogu zaključiti da je to njegovih marljivih ruku djelo.

Usput na http://www.kvark.hr/index.cgi?menu_id=125&news_id=266 se radi na omogućavanju downloada firmwarea (iako još nije dostupno). A također taj link možete pronaći na njigovoj početnoj stranici (novosti). A nešto je i na podrška / driveri.

Ovo je sažetak opisa verzije "935" koju sam dobio mailom - iz MTK remakera:
Versio : 05.00.06.00
Sub :
8032 : 05.00.06.00
Servo : 31.53.00.00
RISC : 05.00.06.00
DSP : 08.10.00.23
Firm ID : MEDIATEK
File : MTK.BIN
Pass : 0,0,2,None,None
Flash : Type 800 (16bit)
Remote : 0x2FA2 (Unknown. Replace with CAUTION !!)
Button : ()
VFD bit : Type B (Apex,E-Boda,Fortune,Lenco,Yamada,Xoro,Zensonic)

Ukoliko je netko stavljao ovu ili sličnu verziju ili pak ima nešto drugo molim da opiše svoja iskustva.
 
Odgovor na temu

morskipas
Rijeka

Član broj: 25369
Poruke: 73
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi17.02.2006. u 10:12 - pre 221 meseci
Pozdrav svima!!!

Vidim da se zahuktala diskusija po pitanju firmwera pa da razjasnim neke stvari ,Veljac drago mi je da si se upustio u usporedbu dvaju firmwera i bit će mi drago ako uspiješ napraviti promjene koje nisu mojih ruku djelo ako si dobro vidio po forumima ima dosta firmwera koji su u MTKRemakeru isti ali ih nemožeš prepraviti da su upotrebljivi za tvoj player osim kozmetike promjene slika i fontova,ostalo se radi o traženju bugova u firmweru.
da ne dužim stvari stoje ovako :
Postoje dvije vrste smartvision DS-N935
prva vrsta koja je stigla i za koju je napravljen novi firmware je verzija
VERSIO: 05.00.04.06
vizualno se to vidi po zadnjoj strani jer su svi konektori u jednom redu
druga vrsta koja je stigla je verzija
VERSIO: 05.00.06.00
vizualno se to vidi po zadnjoj strani gdje su konektori u dva reda i nema optikal out
u ovom forumu je i opisan način kako se provjerava koja je verzija firmwera
ponovit ću u kratko :
uđete u setup mode preko daljinskog i ukucate 1379 i na ekranu bit će prikaz verzije i ostalog.....
Veljac ne znam kako si dobio verziju za novi ne prepravljeni model od kvarka jer sam i sam saznao za novu verziju jučer.
Isto tako zamolio sam da se to navede i prilikom skidanja sa web stranica Kvarka kad će to biti ne znam.
Nema potrebe više objašnjavati tko je za što zaslužan ako neko ima volje za prepravkama i objavi ih ovdje želim mu puno sreće ovo i do sada radio sam prije svega zbog toga što sam i sam bio nezadovoljan korisnik "stare" 820.

 
Odgovor na temu

veljac
Igor Antolic

Član broj: 83028
Poruke: 12
*.rba.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi17.02.2006. u 11:39 - pre 221 meseci
Da, vidio sam kako se provjerava na modelu 820, no nisam nikako mogao pretpostaviti da ima 2 verzije 935, jer za to nisam do danas čuo.

Hvala morskompsu na objašnjenju.

Usput NAJLJEPŠE MOLIM da ako netko ima IKAKAV FIRMWARE za 935 koji IMA optički izlaz i konektore u jednom redu, da mi to pošalje (kako bih mogao barem vratiti na neku verziju koja radi)
dakle ako sam dobro shvatio - za verziju VERSIO: 05.00.04.06
 
Odgovor na temu

internet

Član broj: 58858
Poruke: 10
*.ht.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi17.02.2006. u 13:04 - pre 221 meseci
Da li postoji izmjenjeni firmware za 820 sa sljedećim karakteristikama:
Obratiti pozornost na točku 5.
1. u browseru 42 znaka sa ekstenzijama(avi,mpg,mp3,jpg)
2. u browseru vidljivi nazivi titlova(srt, sub)
3. centrirani titlovi u tri reda ispisuju se odozdo prema gore
4. novi fontovi u titlovima sa crnim obrubom veliki(podrška srt sub)
5. zoom ikona nestaje nakon par sekundi
6. proteklo vrijeme se pokazuje tek kad se odabere na daljinskom
7. nove ikone
8. ispravljen bug prikaza srt timing
9. u browseru se ne prikazuje pregled slika
10. novi brovser i početna stranica
11. hrvatski izbornik


Na Kvarkovoj stranici postoji samo firmware za 935-icu.
 
Odgovor na temu

HST
xy

Član broj: 55984
Poruke: 90
213.202.119.*



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi17.02.2006. u 14:58 - pre 221 meseci
Procitaj prijasnje stranice ove teme pa ces naci sto te interesira.
 
Odgovor na temu

internet

Član broj: 58858
Poruke: 10
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi18.02.2006. u 16:31 - pre 221 meseci
Morski Psu, ja imam tvoju ispravljenu verziju v.05 sa ispravljenim subtitlovima .sub, ali zum ikona ne nestaje, zato sam i postavio prijašnje pitanje.
 
Odgovor na temu

mmat208
majk matić

Član broj: 85539
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi20.02.2006. u 19:32 - pre 221 meseci
poruka svima koji koristi smart vision ds-n820 za gledanje divixa !!!
molim vas pošaljite mi firmware za servo31.00 molim vas !!!
jer ovo što sam skinuo kod lea mi jednostavno ne šljaka !!!
stavim cd u player (MTK.BIN :::MEDIATEK...........))),a player ne prepozna cd...
šta da radim????
moja adresa je [email protected] molim vas za pomoć!!!
 
Odgovor na temu

morskipas
Rijeka

Član broj: 25369
Poruke: 73
194.152.211.*



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi27.02.2006. u 00:39 - pre 221 meseci
Provjeri dali si dobro postavio sve postavke u nero-u, u ovom forumu kao i na Leovim stranicama pise kako trebaju biti postavke uzmi RW disk tako da mozes isprobati vise verzija.
pozdrav
 
Odgovor na temu

HellRaiser76
Zg

Član broj: 86557
Poruke: 2
209.202.238.*



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi01.03.2006. u 15:46 - pre 221 meseci
I...ima li kakve šanse za firmware za N935 ??
Kontaktirao sam likove u Kvarku ali ništa, a na njihovoj stranici ima objašnjenje za update ali bez linka za download !!!!!!
Budale
 
Odgovor na temu

morskipas
Rijeka

Član broj: 25369
Poruke: 73
194.152.211.*



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi01.03.2006. u 19:05 - pre 221 meseci
koju verziju imas?
posalji mail
 
Odgovor na temu

HellRaiser76
Zg

Član broj: 86557
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi02.03.2006. u 16:14 - pre 221 meseci
Verzija bez optičkog izlaza.
[email protected]
Hvala morski... :)
 
Odgovor na temu

Sasa_RI

Član broj: 35408
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi07.03.2006. u 21:28 - pre 220 meseci
Jel moze ko mejlat fw od 935 ako ima. Ako je moguce i 05.00.04.06 i 05.00.06.00.
Malo bi se igrao posto sam vidio da recimo Yamada 6800 ima skoro isti fw osim DSP-a i Remote-a.

Jel ima smisla ili da odustanem?

 
Odgovor na temu

jmc

Član broj: 57975
Poruke: 3
*.ht.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi08.03.2006. u 09:12 - pre 220 meseci
Molim ako tko ima da mi pošalje mailom novi firmware za ds-n820 servo 31.01 (onaj sa ispravljenim sub titlovima i zoom ikonom koja nestaje - poboljšana verzija 05).
Kontaktirao sam u Kvark ali mi ne odgovaraju na upit mailom.

Hvala
 
Odgovor na temu

Sasa_RI

Član broj: 35408
Poruke: 30
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi08.03.2006. u 10:56 - pre 220 meseci
http://board.softpedia.com/ind...?showtopic=869&mode=linear

negdje na sredini ti FW poslje ona dva
 
Odgovor na temu

Sasa_RI

Član broj: 35408
Poruke: 30
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi10.03.2006. u 08:51 - pre 220 meseci
Ima li ovdje kakvih novosti u svezi glede 935?

Evo ja vec treci dan tlacim kineze. Uskoro pocinjem sa spamanje nadredjenih i cijele firme/holdinga koji BTW ima zaposlenih ko kineza
 
Odgovor na temu

morskipas
Rijeka

Član broj: 25369
Poruke: 73
194.152.211.*



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi12.03.2006. u 15:18 - pre 220 meseci
pozdrav,
napokon su osposobili download na stranicama KVARKA sad mozete skinuti oba poboljsana firmwera!

http://www.kvark.hr/index.cgi?menu_id=125&news_id=266
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 88353 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.