Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nivo agregacije kod ISP-a

[es] :: ISP :: ADSL :: Nivo agregacije kod ISP-a
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12718 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZaK_LHS
Belgrade

Član broj: 77871
Poruke: 116
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a16.12.2005. u 23:06 - pre 223 meseci
Pa da, zvaću u ponedeljak. Oni bi trebali da znaju i to, jer sam ja taj telefon našao u sekciji Predstavništva/Beograd.
 
0

ZaK_LHS
Belgrade

Član broj: 77871
Poruke: 116
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a19.12.2005. u 21:19 - pre 223 meseci
Evo zvao sam danas verat i odgovor je bio: ''ne postoji nivo agregacije''. Oni to ''nemaju''. Kao, isuviše je mali broj korisnika da bi obračunavali agregaciju. Što može da bude tačno za okolinu beograda, a šta je za centar grada. Počeo je da mi priča kako oni imaju 155 mbps sa dojče telekomom... Sve u svemu okoliša i izbegava direktan odgovor.

Ali me je zato služba neobee-ja oduševila, javila se neka jako fina riba i pomislih : sad će ova plavuša odmah da me prebaci sa jednog na drugi tel , pa u krug. Ali, odgovori mi na pitanje ko grom iz vedra neba. 16:1 za sve home pakete, a za soho 8:1.

Eh, sad bedak. Danas mi je stigao odgovor od njih za proveru mogućnosti i bio je negativan. A bio sam tako ubeđen, jer je centrala na kojoj sam ja nova. Shit... Sad ću da jurim kablovski...
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a19.12.2005. u 21:49 - pre 223 meseci
Još samo kad bi znao šta predstavlja taj 1? jel to taj 1Mb/s?

Bilo bi mi logičnije da se označava sa 1:16, jer u stvari svako dobija šesnaestinu.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 19.12.2005. u 22:56 GMT+1]
 
0

ZaK_LHS
Belgrade

Član broj: 77871
Poruke: 116
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a19.12.2005. u 22:06 - pre 223 meseci
Jeste 1 Mb/s , pazi svejedno je. Ja kada sam zvao oni su mi rekli 16 prema 1 i 8 prema 1.
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.absolutok.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a19.12.2005. u 22:51 - pre 223 meseci
Citat:
ZaK_LHS: Evo zvao sam danas verat i odgovor je bio: ''ne postoji nivo agregacije''. Oni to ''nemaju''........ Sve u svemu okoliša i izbegava direktan odgovor.


cudno, meni se cini da si dobio najdirektniji moguci odgovor... NEMA agregacije jer, verovatno, nema potrebe za istom
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

ZaK_LHS
Belgrade

Član broj: 77871
Poruke: 116
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a19.12.2005. u 23:31 - pre 223 meseci
Ma svi ISP-ovi korste agregaciju jer oni zakupljuju link u samoj centrali od telekoma. Džabe što oni imaju svoj izlaz od 155 mbps ako im telekom neda u centrali 1 mbps ili više zavisno koliko oni žele da zakupe zakupe.

konačni korisnik >>>> telefonska linija >>> centrala u kojoj isp zakupljuje određenu brzinu protoka za svoje korsinike od telekoma koji instalira opremu za adsl >>>> kabal (verovatno optički) do ISP-ovog izlaza ka netu u ovom slučaju dojče telekom


Barem sam ja to tako shvatio čitajući razme forume.

[Ovu poruku je menjao ZaK_LHS dana 20.12.2005. u 00:32 GMT+1]
 
0

talicni
Novi Beograd

Član broj: 53449
Poruke: 63

Sajt: www.eposao.rs


Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a12.01.2006. u 20:17 - pre 222 meseci
Sto se tice SezamProa, koliko ja znam oni ceo svoj link "ustupaju" svim korisnicima, pa klasicne agregacije nema. Bar su mi tako rekli u tehnickoj podrsci. Znaci SVI korisnici koriste CEO kapacitet LINKA koji ima Sezam, i link se navodno povremeno povecava! To je zvanicno...
 
0

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool872.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a13.01.2006. u 20:29 - pre 222 meseci
Provajderi imaju izlaz od 155Mbit/s ?????? Pa vi niste normalni !

Ako imaju i 1mb / 100 dial upovaca.
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
0

ZaK_LHS
Belgrade

Član broj: 77871
Poruke: 116
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a13.01.2006. u 22:02 - pre 222 meseci
Citat:
Provajderi imaju izlaz od 155Mbit/s ??????
Pa da, VeratNet na svom sajtu tvrdi da imaju link ka Deutsche Telekom-u od 155 Mbit/s.

Citat:
V-Systems

Okosnica za pristup međunarodnim Internet čvorištima

Veza sa "Deutsche Telekom"-om preko Mađarske obezbeđuje kapacitet od 155 Mbit/s. Taj sistem ujedno predstavlja potpuno nezavisan, jedini privatni link u Srbiji ka globalnoj Internet mreži.

Pored međunarodnih, VeratNet obezbeđuje pristup i Internet čvorištima u zemlji. Povezivanje se ostvaruje preko optičkih kablova ili radiorelejnih veza.

VeratNet ostvaruje veze sa brojnim podprovajderima i velikim korisnicima, kojima obezbeđuje pristupnu mrežu za Internet.

V-Systems nudi i vrhunski Inženjering, uz izradu projektne dokumentacije i pribavljanje dozvola.


http://vsystems.verat.net/srp/
 
0

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool872.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a13.01.2006. u 22:13 - pre 222 meseci
kako lazu u tom VERAT-u ! Dobro je sto si poslao link da vidim. Takav nezavisni link nije moguce imati jer je Telekom natprovajder usluga i jedini vlasnik infrastrukture. Ako bi bilo tacno to sto oni pricaju to bi znacilo da oni imaju razvucen opticki kanal do granice sa Madjarskom odakle ga ko zna kako vuku Madjari ka famoznom DT i sad kao u bre to je super stvar.

Umesto da lazu oni treba da edukuju masu. Jos veci lazovi su oni analogno digitalna sezamova liniji. Koji frikovi !
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
0

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a13.01.2006. u 22:29 - pre 222 meseci
Postoje i radio talasi, ne mora sve kroz optiku.
http://www.cidr-report.org/cgi-bin/as-report?as=AS15982
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
0

ZaK_LHS
Belgrade

Član broj: 77871
Poruke: 116
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a13.01.2006. u 22:34 - pre 222 meseci
Citat:
Takav nezavisni link nije moguce imati jer je Telekom natprovajder usluga i jedini vlasnik infrastrukture.
U Srbiji je sve moguće imati, samo ti trebaju pare.

Citat:
Ako bi bilo tacno to sto oni pricaju to bi znacilo da oni imaju razvucen opticki kanal do granice sa Madjarskom odakle ga ko zna kako vuku Madjari ka famoznom DT i sad kao u bre to je super stvar.
Moguće je da oni imaju razvučen optički kabal do Mađarske, zašto ne.

Ja konkretno verujem da oni imaju nezavisan link od telekoma jer pružaju najeftinije usluge, mnogo jeftinije od ostalih Telekom based provajdera.
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a14.01.2006. u 08:44 - pre 222 meseci
Citat:
Vostoki: kako lazu u tom VERAT-u ! Dobro je sto si poslao link da vidim. Takav nezavisni link nije moguce imati jer je Telekom natprovajder usluga i jedini vlasnik infrastrukture. Ako bi bilo tacno to sto oni pricaju to bi znacilo da oni imaju razvucen opticki kanal do granice sa Madjarskom odakle ga ko zna kako vuku Madjari ka famoznom DT i sad kao u bre to je super stvar.

Umesto da lazu oni treba da edukuju masu. Jos veci lazovi su oni analogno digitalna sezamova liniji. Koji frikovi !


optix ti je lepo rekao, pročitaj opet njegovu poruku (dva posta iznad). Verat je jedini koji ima potpuno nezavistan link za internet u Srbiji, ako ne računamo satelitske linkove koji mnogi drže i bez dozvole za vsat stanicu.

Da si se potrudio malo, mogao si to i sam da saznaš, umesto što po automatizmu pričaš da neko laže.

Nije Telekom jedini vlasnik infrastrukture. Pogledaj samo SBB.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a14.01.2006. u 08:50 - pre 222 meseci
Citat:

Ako bi bilo tacno to sto oni pricaju to bi znacilo da oni imaju razvucen opticki kanal do granice sa Madjarskom odakle ga ko zna kako vuku Madjari ka famoznom DT i sad kao u bre to je super stvar.


Link ne mora biti opticki, moze biti i wireless - kako Verat recimo i funkcionise (www.nera.no) - a oko DT-a, DT ima svoj PoP u Budimpesti tako da...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool8261.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a14.01.2006. u 09:33 - pre 222 meseci
Prvo, rasprava je krenula oko optickih kablova. I ja ponavljam:

mogucnost da Verat ima razvucen svoj opticki kabel Beograd-Horgos iskljucena je. Obim tih radova premasio bi sveukupnu vrednost VERAT-a, cak bi bio veliki zalogaj i za budzet republike. Mozda je moguce da je VERAT u potpunosti zakupio od Telecoma opticki resurs i sada raspolaze s njim kako mu volja ne deleci ga ni sa kim.

Sto se tice radio veze necu da komentarisem posto nisam upoznat sa nacinom funkcionisanja visokofrekventne veze na udaljenostima od preko 200km.
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
0

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a14.01.2006. u 13:21 - pre 222 meseci
Ja ne vidim da je iko spomenuo da Verat ima opticki kabl do nadprovajdera osim tebe.

Satelitska televizija, na primer, u Ku band-u radi uspesno sa 36 000 km.

Tako da, prvo se lepo rasiptaj, pa onda reci da neko laze.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.absolutok.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a14.01.2006. u 20:09 - pre 222 meseci
Citat:
Vostoki: mogucnost da Verat ima razvucen svoj opticki kabel Beograd-Horgos iskljucena je. Obim tih radova premasio bi sveukupnu vrednost VERAT-a, cak bi bio veliki zalogaj i za budzet republike.


wake up and smell the cofee

samo u beogradu ima preko 600 kilometara najraznovrsnije optike (koju ne moraju svi da koriste iskljucivo za internet), a u budzetu republike ima dovoljno para da postavimo optiku do tebe u Italiji i nazad kao backup!

nego da se vratimo na temu... ima li iko pametan da zna nesto o agregacijama koje vecina provajdera pominje???
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool8256.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a14.01.2006. u 20:16 - pre 222 meseci
Prvo, jedno je satelitska veza, a jedno zemaljska. Zapravo satelitska tehnologija koja je veoma skupa je i nastala zbog nepremostivih teskoca prilikom zemaljskih linkova.

To je jedno, a drugo: Verat moze da ima opticke linkove u gradskim mrezama. Nije to nista novo. To ima i telekom izmedju nekih svojih baznih stanica i centrala mobilne telefonije.

Trece, posto sam u potpunosti razuverio sveprisutne u postojanje optickog kabla VERAT-a dodacu takodje da ne verujem da Verat ima radio link ka Madjarskoj odakle ko zna kako Madjari ga sprovode do DT. To takodje s obzirom na cenu opreme prakticno nije moguce.

I na kraju, da li ste se raspitali odakle VERAT prica bas o 155MBit/s ? Pa jednostavno, to je standardna brzina za prenose optickim putem, kao sto svaki kanal ima vec svoje standarde.

Zakljucak: VERAT ima prema DT opticki link, ali zakupljen od Telekoma. Telekom je natprovajder. Nikako ne mogu prihvatiti hvaljenje Verata da je to nezavisna veza jer takvo tvrdjenje je evo i ovde na forumu pogresno navelo neke da misle da je zamislite, VERAT sam razvukao kabel ! Sta li misli tek ostala masa. Za mene je to laz kao i ona glupost analogno-digitalna...
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a14.01.2006. u 20:36 - pre 222 meseci
Citat:

Zakljucak: VERAT ima prema DT opticki link, ali zakupljen od Telekoma. Telekom je natprovajder. Nikako ne mogu prihvatiti hvaljenje Verata da je to nezavisna veza jer takvo tvrdjenje je evo i ovde na forumu pogresno navelo neke da misle da je zamislite, VERAT sam razvukao kabel ! Sta li misli tek ostala masa. Za mene je to laz kao i ona glupost analogno-digitalna...


Nije tacno - Verat ima bezzicni mikrotalasni point-to-point link (nikakav satelit) na (edit: thx Gojko) 10, 13, 18... gHz (za sta ima dozvolu drzave) koji ima kapacitet 155 Mbps. Slicne linkove koriste mnogi da povezu svoje bazne stanice za mobilnu telefoniju i sl... Verat ima i dozvolu Republike Srbije da taj link prespoji sa Madjarskom.

Taj link je bezzicni, dakle nema nikakve dodirne tacke sa telekomunikacionom opremom Telekoma.

Nije mi jasno sta tu ima da se veruje i da se ne veruje - bila je citava politicka afera oko te mikrotalasne dozvole kada je bilo pokusaja da se ta dozvola Veratu oduzme.



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 14.01.2006. u 21:42 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Nivo agregacije kod ISP-a14.01.2006. u 20:36 - pre 222 meseci
Vostoki:

Je l smeš ovako javno da se kladiš sa mnom, u neke pare?

Ja tvrdim da ti fizički mogu pokazati i dokazati da je Veratov izlaz ka internetu apsolutno nezavistan od Telekom Srbija infrastrukture, i da je to tako već par godina.

Smeš li da se kladiš?

Osim za pare, ne vidim smisao u ubeđivanju nekog nebitnog lika kao što si ti u istinu koju već i vrapci u Srbiji znaju. Svašta...

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 14.01.2006. u 21:37 GMT+1]
 
0

[es] :: ISP :: ADSL :: Nivo agregacije kod ISP-a
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12718 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.