Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ljudi procitajte i odgovorite jer mi je stvarno frka

[es] :: Izdavaštvo :: Ljudi procitajte i odgovorite jer mi je stvarno frka

[ Pregleda: 4044 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Error404
freelancer
Zemun

Član broj: 37243
Poruke: 104
*.beotel.net.



Profil

icon Ljudi procitajte i odgovorite jer mi je stvarno frka10.02.2005. u 22:54 - pre 233 meseci
Molio bih vas da mi hitno odgovorite jer treba sutra vec da pocnem da radim. Par pitanja:
1. Kolika treba da bude minimalna velicina neke fotografije (jpeg) da bi ona bila iskoristiva za postavljanje na bilbord velicine npr. 4 x 3 metra?
2. Da li znate neki sajt na netu gde bih mogao da skinem neke tako kvalitetnije fotke da bih mogao da ih iskoristim za bilbord.
3. Imam par nekih slika koje su velicine npr. 600 x 400 piksela, 72 dpi, koje sam skino sa neta i savrseno se uklapaju u ono sto treba da radim. Inace slike su malih dimenzija ali su veoma ostre. Da li uopste da pokusavam da im povecam rezoluciju na npr. 300 dpi pa da se malo namucim da ih popravim (ocistim, izostrim ivice itd.). Da li su one na taj nacin iskoristive?
Znam odlicno Photoshop ali nikad nisam radio bilbord pa nisam siguran da li ce moja mala slika i pored svog mog truda da je uvecam izgledati kao fleka.
Molim vas da odgovarate jer mi stvarno treba pomoc a sutra vec treba da radim bilbord tako da mi odgovori trebaju sto pre. Nemojte da vas mrzi. I sami znate kako je kad je frka.
Hvala
nvdizajn.freezoka.com
 
Odgovor na temu

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Ljudi procitajte i odgovorite jer mi je stvarno frka10.02.2005. u 22:59 - pre 233 meseci
http://www.sxc.hu/
Fotografije visoke rezolucije
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
Odgovor na temu

SupaDucta
Boris Senker
Zagreb

Član broj: 20922
Poruke: 95
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Ljudi procitajte i odgovorite jer mi je stvarno frka10.02.2005. u 23:05 - pre 233 meseci
Bilboardi, jumbo plakati i tako se rade tako da RIP uvećava rasterske točke. Neki koji to štampaju te traže 1:10 na 150 dpi, neki traže A3, uglavnom upamti:

šta god radio, za parametre tiska bilo kakve vrste nemoj konzultirati forume već nazovi onog tko će to raditi on će ti najtočnije reći kako da mu nešto pripremiš.

Citat:
Imam par nekih slika koje su velicine npr. 600 x 400 piksela, 72 dpi, koje sam skino sa neta i savrseno se uklapaju u ono sto treba da radim. Inace slike su malih dimenzija ali su veoma ostre. Da li uopste da pokusavam da im povecam rezoluciju na npr. 300 dpi pa da se malo namucim da ih popravim (ocistim, izostrim ivice itd.). Da li su one na taj nacin iskoristive?


Zdimi to u reciklažu i nađi poštene slike. Borstale ti dobro kaže, idi na sxc.hu i traži, a za dimenzije i pripremu konzultiraj prvo onoga tko će to raditi, ili bar onoga tko bi to mogao raditi (ako još nije odabran).
'When the going gets tough, the tough order in.'
 
Odgovor na temu

lepensky
MyTrendyPhone doo
Đerdap

Član broj: 48828
Poruke: 31
62.108.124.*

Sajt: www.helponline.pro


Profil

icon Re: Ljudi procitajte i odgovorite jer mi je stvarno frka06.03.2005. u 12:41 - pre 232 meseci
Jel' si rešio problem ili je još uvek aktuelno pitanje?
Trust No One
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Ljudi procitajte i odgovorite jer mi je stvarno frka

[ Pregleda: 4044 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.