Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?

[es] :: ISP :: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?

[ Pregleda: 3621 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tforgo
Tomislav Forgo
Subotica

Član broj: 34341
Poruke: 166
*.tippnet.co.yu.



+8 Profil

icon Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?09.02.2005. u 00:31 - pre 233 meseci
Korisnik sam wireless usluge Tippnet internet provajdera u Subotici. Poslednja dva meseca koristim Flat, a od 15. januara flat 128Kb/s (3000 din/mesec) Ostvarena brzina dovnloada bi trebalo da bude 16KB/s (teortski). Upraksi se pokazalo da taj njihov 128K flat radi kao 64Kb/s flat. Jedini je problem sto to nigde ne pise i cena se dosta razlikuje (64K je 1400din/mesecno).

Probao sam se logovati preko drugog naloga koji nije flat, i na tom nalogu sa istom brzinom 128K postize se duplo veci download nego na flatu 128K.

Zvao sam servis nekoliko puta i rekli su mi da korisnici baz flata imaju prednost za download... kao trebalo bi da radi 128K tako pise u nalogu, i da bi meni trebao download da varira u brzini(savkih sezdeset sekundi imam sekund downloada brzinom 128K). Istina je varira ali je prosecan download oko 8KB/s. Znaci dan noc, vece ili jutro... uvek je isto i ne prelazi 8KB/s.

Platis 3000 i radi kao za 1400din .... to je normalna procedura kod ostalih wireless provajdera u SCG?

Sta treba raditi u ovoj situaciji? Ocigledno da pozivanje tehnicke sluzbenema neke koristi. Po nekom nihovom shvatanju trebalo bi da budem srecan sto mi radi i ovih 64K od placenih 128K!

Ovako izgleda maksimalan download na DU metru. Skala je podesena na 128Kb/s

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maj1991
NS

Član broj: 40323
Poruke: 166
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?09.02.2005. u 01:47 - pre 233 meseci
Proveri kolika ti je maksimalna moguca brzina pa im se zali ponovo ako si u pravu:

http://www.numion.com/MaxSpeed/index.html
"One day, men will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.blueisp.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?09.02.2005. u 02:08 - pre 233 meseci
Mozda su te svrstali u neku kategoriju "heavy downloader" (iliti teskog niztovarivaca) pa ti smanjuju brzinu protoka. Uostalom to mozda rade i onima koji imaju 64Kbit/s (njima npr. download ide 4Kb/s). Pretpostavljam da si merio brzinu downloada sa sajtova koji sigurno mogu da ti salju brzinom vecom od 8KB/s. Ako im je link preopterecen, ogranicavanje brzine je sasvim logican potez (ne daj boze da dokupe jos link-a).
Owl
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?09.02.2005. u 08:43 - pre 233 meseci
Dešava se da provajder mora da štiti svoj biznis od velikih downloadera za koje nema dovoljno resursa, tako što dozvoljava burst na zakupljenu brzinu ali dugotrajan download ograničava na neku manju vrednost.

Ne preostaje ti ništa drugo nego da pređeš na 64k uslugu kojom si bio zadovoljan, ili da promeniš provajdera i/ili vrstu usluge koju koristiš. Samo bi se nervirao ako bi krenuo da se žališ i isteruješ neku pravdu - provajder definiše kakva će usluga biti, ako nisi zadovoljan, zna se... niko te ne tera.
 
Odgovor na temu

maj1991
NS

Član broj: 40323
Poruke: 166
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?09.02.2005. u 12:41 - pre 233 meseci
Ma mogu oni njemu smanjiti protok koliko hoce , ali mu ne smeju ukljuciti pogresan paket, zato ti Tomislave proveri kolika je MAKSIMALNA propusna moc u okviru svog paketa. Dao sam ti link da ti bude lakse.
"One day, men will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
 
Odgovor na temu

tforgo
Tomislav Forgo
Subotica

Član broj: 34341
Poruke: 166
*.tippnet.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?09.02.2005. u 18:47 - pre 233 meseci
Testirao sam download uglavnom sa vise pouzdanih sajtova, medju kojima je i www.download.com. Preko ovog sajta sam uvek imao download preko 27KB/s (kada sam imao 256Kbit/s vezu). Sada na istom sajtu prosecna brzina downloada ne prelazi 8KB/s.

Testiranje preko numiona je dalo dobre rezultate. Uglavnom kada testiram vezu preko linka koji je dao maj1991 rezutrati su cesto preko 110Kb/s i za upload i za download, sto je odlicno. Rezultat tih testova je zasnovan na protoku podataka koji traje 3 sekunde. Na istom sajtu postoji link "yourspeed" gde sam koristio testiranje konekcije u trajanju od jednog minuta, bez ponavljanja i sa cetrdeset i jednim frejmom. Rezultat ovakvog testa je blizi realnosti i maksimalan download ne prelazi 57Kb/s. Izgleda da je Gojkova teorija o burst rezimu u ovom slucaju tacna.

Evo rezultata sa http://www.numion.com/MaxSpeed/index.html i ftp.download.com

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maj1991
NS

Član broj: 40323
Poruke: 166
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?09.02.2005. u 20:46 - pre 233 meseci
Ovaj link sto sam ti ja dao ti samo omogucuje da vidis kolika je maksimalna brzina DL i UL tvog paketa a ne realna, odnosno da li su te zaj..... u startu. Znaci ipak su ti ukljucili pravi paket ali su ga ogranicili ga do j... i protiv toga se nazalost ne mozes boriti, osim da menjas providera.
"One day, men will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
 
Odgovor na temu

tforgo
Tomislav Forgo
Subotica

Član broj: 34341
Poruke: 166
*.tippnet.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?09.02.2005. u 22:15 - pre 233 meseci
Dobro, izgleda da su "oni" uvek u pravu. Zvao sam ih nekoliko puta, nije bilo rezultata. Oni pricaju jedno ja drugo... nema tu dogovora. Cak mi je i serviser rekao da je vlasnik tippneta Miskolci, odobrio takvo "ogranicenje".

Mene sada interesuje neki bolji, brzi internet. Recimo satelitski preko Astra satelita. Valja to nesto? I jos jedna stvar me interesuje. Mnogi lokalni wireless provajderi daju besplatan upload. Naravno to je u slucaju kada se koristi njihov download. Da li bi onda bio problem da koristim taj free upload a placam flat na satelitskom. Garant bi mi blokirali i upload :) Dajte neke savete ako je neki imao iskustva sa free wireless upload + satelitski download.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
*.



Profil

icon Re: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?11.02.2005. u 02:47 - pre 233 meseci
Ajde ti lepo probaj taj download sa recimo Download Acceleratorom jer je moguce da skidas nesto sa sajtova koji ogranicavaju download po jednom sourcu kao sto je slucaj sa download.com
 
Odgovor na temu

born2win

Član broj: 35374
Poruke: 10
*.netpro.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?13.02.2005. u 23:27 - pre 233 meseci
Imam Wireless net na 128K i download mi je ponekad i preko 16Kb/s. To sto se tebi dogadja je kradja. Pogledaj ugovor koji imas sa provajderom pa ako mozes zapreti tuzbom. A inace 128K u Kragujevcu je 1450 din/mesec. Pozdrav
 
Odgovor na temu

tforgo
Tomislav Forgo
Subotica

Član broj: 34341
Poruke: 166
*.tippnet.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?13.02.2005. u 23:57 - pre 233 meseci
Citat:
bokili: Ajde ti lepo probaj taj download sa recimo Download Acceleratorom jer je moguce da skidas nesto sa sajtova koji ogranicavaju download po jednom sourcu kao sto je slucaj sa download.com


Ne bini za download. Imam u mrezi 4 racunara download je skoro nonstop na maksimumu... 8kB/s je nedovoljno.

Citat:
born2win:128K u Kragujevcu je 1450 din/mesec


U subotici je do pre dva meseca 128K flat bio 4900 din, a pre decembra 2004. 8000 din. To je pljacka... i to velika!

Pojavio se neki novi provajder Panonnet pa su izgleda zbog toga poceli vrtoglavo da spustaju cene. Izgleda da nam treba vise konkurencije, a ne kao sto je do sada bio obicaj da lokalni provajderi drze monopol.

Pogledao sam ugovor.... malo je zastareo cini mi seda je pisan jos od pre nato bombardovanja... :) Nemam nameru nikog da tuzim, od sutra mi istice flat pa prelazim na Panon.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Da li je ovo normalna procedura za FLAT Wireless ?

[ Pregleda: 3621 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.