Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 15508 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:02 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Kod mene nece. Evo sada sam probao.



Komsija, doci cu sutra da ga zajedno konfigurisemo ;-)
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:03 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Kod mene nece. Evo sada sam probao.


Probaj kliknuti a ne misliti da klikaš. Nije ti ovo FF pa da imaš read-your-mind extenziju.

Citat:
Nisam rekao da ne rade. Ne znam gde si to procitao.


Mora da sam umislio:

Citat:
Nabukodonosor:Dalje, kao sto je Byte vec rekao FF najpravilnije prikazuje strane i to je cinjenica i ta malu razliku sam osetio kod Maxtona i to mi se ne svidja.


Citat:
A sta se desava kada ti ocekujes da nesto nadjes, a sto se nalazi na tim banerima?!


Već sam ti rekao: http://www.elitesecurity.org/poruka/614346

Citat:
FF ima odlicnu kontrolu prikazivanja bannera za sajtove koji se svakodnevno posecuju (kao es, npr) i nikada vise necete videti bannere koje ste stavili u listu.


Ovako nešto? :

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:16 - pre 235 meseci
U redu, evo dole AVI fajl velicine oko 250KB pa pogledajte da se nigde nista ne desava. Pogledajte u status baru da se nista ne pokrece. I sta cemo sada?! Objasnjenje? Pa nemate, naravno. Ili imate neka glupa, kao npr:

Citat:
Probaj kliknuti a ne misliti da klikaš. Nije ti ovo FF pa da imaš read-your-mind extenziju.


Inace, da vas preduhitrim, pre ovog sam resetovao browser, da se uverim da nesto ne brljavi, pa da mu dam sansu.

http://s13.yousendit.com/d.aspx?id=2CAV2O5JMGQWR23KYBJN2FK9YK
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:19 - pre 235 meseci
Da se malo vratimo na prethodnu stranicu...

Citat:
Daj bf ne kenjaj :) Još ćeš reći da nikad nisi koristio niti koristiš AV, FW, anti-spyware, nijednu realtime zaštitu...

FW sam prvi put uključio nakon instalacije SP2 (dakle, negde u avgustu-septembru prošle godine).
AV sam instalirao pre možda 2-3 meseca da bih skenirao jedan hard disk koji sam dobio, pa sam ga ostavio instaliranog. Realtime protection je isključen.
Antispyware... Jednom sam pokrenuo AD-Aware, jednom Spybot, nemam više nijedan instaliran.
Tvoja poenta je....?

Citat:
Citat:
Možda sam ja paranoičan, ali video sam kako izgledaju neke mašine na kojima se učestalo koristi IE

Vidio sam i ja svoju. Nice & Clean. A viđao sam neke koje su koristili FF zealoti, a bili su puni virusa. Kako to? Jedan genijalac ga je pokupio, dijelio na lokalnoj mreži instalaciju jednog programa (TeamSpeak) i hrpa genijalaca ga skinula i pokrenula.

Protiv ljudske gluposti nema obrane. FF može biti preventiva, ali tvrditi da je on konačno rješenje u borbi protiv malware-a je smiješno.

Pa? I moja IE mašina (Win3.11, IE 5.0) je bila čista. Ne kažem da je obavezno da svaki korisnik koji koristi IE pokupi neki malware, ali meni je daleko lakše instalirati FF nego se cimati sa nekim podešavanjima u IE.

Citat:
Ma koji standardi, o čemu ti pričaš? Ja kliknem na link i ima da mi nacrta sličice i tekst. HTML kodom nek se bave programeri, šta to briga malog Pericu iz 3.a

Ja nisam mali Perica iz 3.a, niti me je briga za malog Pericu iz 3.a. Govorim ti o svom iskustvu sa FF-om.

Citat:
Citat:
Zapravo, do sada nisam naišao ni na jedan sajt koji ne radi iz FF-a, a radi iz IE-a.

Svi koji koriste ActiveX, VBS, XAML, Windows Update, neke custom extenzije...

Da, čuo sam da postoje takvi sajtovi. Mada do sada nisam naišao na njih... (sve dok nisam kliknuo na onaj Degojsov link...)

To me podseti - da, vidi se neki ToC na tom sajtu iz IE-a. Eto, MSDN ne radi kako treba u FF-u.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:27 - pre 235 meseci
Citat:
Eto, MSDN ne radi kako treba u FF-u.


Ma trebao si da napišeš M$DN pa bi bilo još bolje.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:29 - pre 235 meseci
Nego jel skinuo neko od vas koji tvrdite da ne znam sta pricam onaj mali video?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:30 - pre 235 meseci
Citat:
Ma trebao si da napišeš M$DN pa bi bilo još bolje.

Jok.... To je već postalo malko "cliché"......

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:31 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor: U redu, evo dole AVI fajl velicine oko 250KB pa pogledajte da se nigde nista ne desava. Pogledajte u status baru da se nista ne pokrece. I sta cemo sada?! Objasnjenje? Pa nemate, naravno. Ili imate neka glupa, kao npr:
Inace, da vas preduhitrim, pre ovog sam resetovao browser, da se uverim da nesto ne brljavi, pa da mu dam sansu.

http://s13.yousendit.com/d.aspx?id=2CAV2O5JMGQWR23KYBJN2FK9YK


Meni radi. Slaviši radi. Radi mom cimeru i još 10 ljudi kojima sam Maxthon preporučio. Ne znam u čemu je tvoj problem jer je ga očito samo ti imaš.

BTW: Jesi stvarno siguran da si kliknuo?










Šala :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:32 - pre 235 meseci
Citat:
Nego jel skinuo neko od vas koji tvrdite da ne znam sta pricam onaj mali video?


Ja nisam, ali verujem ti. Jednostavno ne vidim zašto bi ti sad to izmišljao.

Stvar je u tome da većini radi OK, pa mislim da je nešto specifično za tebe.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:34 - pre 235 meseci
Ja sam skinuo taj avi fajl i - nisam siguran da sam stigao da vidim kako klikas na neki forum.
Jesi otvorio padajuci meni, a kliknuo negde po njemu?
Nemoj sad da ti dolazim tamo ;-)
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:35 - pre 235 meseci
Citat:
Byteflush:
Jok.... To je već postalo malko "cliché"......


Ma da, slažem se. A i napisao si "neki ToC", to te izvlači. Kao ono, kome to još treba, šta ima veze što ne radi neki levi ToC u FF, itd.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:39 - pre 235 meseci
Pa? I vi kažete "levi standardi", "neki standardi", šta fali da ja kažem "neki ToC na MSDN sajtu je vidljiv jedino iz nekog Microsoft-ovog browser-a".

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:40 - pre 235 meseci
Citat:
BytEfLUSh: FW sam prvi put uključio nakon instalacije SP2 (dakle, negde u avgustu-septembru prošle godine).
AV sam instalirao pre možda 2-3 meseca da bih skenirao jedan hard disk koji sam dobio, pa sam ga ostavio instaliranog. Realtime protection je isključen.
Antispyware... Jednom sam pokrenuo AD-Aware, jednom Spybot, nemam više nijedan instaliran.
Tvoja poenta je....?


Poanta je da na forumu širiš FUD kako uz nekorištenje bilo kakvih dodatnih sigurnosnih pomagala i samo uz isključivo korištenje FF-a ne možeš ni na koji način pokupiti malware. To je nebuloza toliko velika da se ne isplati ni komentirati.

Citat:
Pa? I moja IE mašina (Win3.11, IE 5.0) je bila čista. Ne kažem da je obavezno da svaki korisnik koji koristi IE pokupi neki malware, ali meni je daleko lakše instalirati FF nego se cimati sa nekim podešavanjima u IE.


I cimati se sa tonom extenzija, tražiti prevode na opskurnim raspravama na [es], cimati se pokretati odvojen browser svaki put kad ode na Windows Update, online banku...

Nije poanta pto je tebi bila čista, poanta je da je statistički prosječnom korisniku (a to su njih 90%, a bogami i svatko tko nešto "legalnije" radi na kompu) potreban minimalan oblik realtime protekcije koji uključuje FW, AV i anti-spyware. Alati su besplatni, njihovo radno opterećenje na današnjim prosječnim mašinama iznosi 5-10%.

Svako malo na Virii forum dođe neki biser koji traži pomoć ali bez antivirusa, jer je to kao "glupa" zaštita. Genij, nema šta.

Citat:
Ja nisam mali Perica iz 3.a, niti me je briga za malog Pericu iz 3.a. Govorim ti o svom iskustvu sa FF-om.


Ne pričamo samo o tebi. Ima još bar 0.7e9 surfera.

Citat:
Da, čuo sam da postoje takvi sajtovi. Mada do sada nisam naišao na njih... (sve dok nisam kliknuo na onaj Degojsov link...)


Divno, komp mora da ti je 100% up-to-date čim nikad u životu nisi išao na Windows Update.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:48 - pre 235 meseci
Citat:
Byteflush:
Pa? I vi kažete "levi standardi", "neki standardi", šta fali da ja kažem "neki ToC na MSDN sajtu je vidljiv jedino iz nekog Microsoft-ovog browser-a".


Uz tu razliku da si ti rekao da kod tebe MSDN radi OK. Sad ispade da nije tako, pa ono.. menjamo priču malo, čini mi se.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 10.02.2005. u 02:49 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:49 - pre 235 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Ja sam skinuo taj avi fajl i - nisam siguran da sam stigao da vidim kako klikas na neki forum.
Jesi otvorio padajuci meni, a kliknuo negde po njemu?
Nemoj sad da ti dolazim tamo ;-)

Trebao bi da promenis dioptriju na tim naocarima. Pa jesi li video da kada sam kliknuo na jedan od onih foruma da se zatvorio onaj padajuci meni?!?! Kako bi se drugacije uklonio odande?!? Pogledaj ponovo, kao da sam Tarantino licno. Moje filmove ipak treba razumeti pre svega.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:52 - pre 235 meseci
Citat:
Poanta je da na forumu širiš FUD kako uz nekorištenje bilo kakvih dodatnih sigurnosnih pomagala i samo uz isključivo korištenje FF-a ne možeš ni na koji način pokupiti malware. To je nebuloza toliko velika da se ne isplati ni komentirati.

A kako onda objašnjavaš da nisam pokupio nijedan malware koristeći FF iako mi je realtime zaštita isključena? Ponavljam - govorim o svom iskustvu, nikad nisam rekao da je AV suvišan na nekoj mašini.
Citat:
I cimati se sa tonom extenzija

Ja imam samo nekoliko ekstenzija koje su mi najpotrebnije. Na šta konkretno misliš kad kažeš "cimanje"? Instalaciju? Update? Podešavanja?
Citat:
tražiti prevode na opskurnim raspravama na [es]

Kakve prevode? Ne mogu da govorim o ostalima, pričam o sebi... Ne sećam se da sam tražio prevod za nešto vezano za FF na forumu?
Citat:
cimati se pokretati odvojen browser svaki put kad ode na Windows Update

Ako imaš SP2...
Win+Pause, Ctrl+Shift+Tab, Ctrl+Shift+Tab, Alt+U, Alt+O.
Citat:
online banku

Lično ne koristim online banking, ali čak i da je IE potreban za tako nešto, zar ga je toliko teško otvoriti na par sekundi? Ne znam, meni je na 386-ici zaista trebalo par minuta da startuje IE, valjda su ga od tada nešto optimizovali? :)
Citat:
Nije poanta pto je tebi bila čista, poanta je da je statistički prosječnom korisniku (a to su njih 90%, a bogami i svatko tko nešto "legalnije"radi na kompu) potreban minimalan oblik realtime protekcije koji uključuje FW, AV i anti-spyware. Alati su besplatni, njihovo radno opterećenje na današnjim prosječnim mašinama iznosi 5-10%.

Pa? U redu, treba im, kad nekome instaliram sistem obavezno instaliram sve te neophodne stvarčice (NOD32, Outpost, Spybot, Adaware i Firefox). Nisam ja ni rekao da ljudima to nije potrebno, već da meni lično AV i antispyware ne trebaju (mada povremeno odskeniram neke sumnjive fajlove, ali realtime je isključen).
Citat:
Ne pričamo samo o tebi. Ima još bar 0.7e9 surfera.

Super. Samo što nemam vremena da ih sve pitam za mišljenje, a ja ovde govorim o svom iskustvu sa FF-om.
Ako ćemo tako, da li malom famoznom Perici treba MSDN?
Citat:
Divno, komp mora da ti je 100% up-to-date čim nikad u životu nisi išao na Windows Update.

Win+Pause, Ctrl+Shift+Tab, Ctrl+Shift+Tab, Alt+U, Alt+O. :)


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 10.02.2005. u 02:53 GMT+1]
Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:52 - pre 235 meseci
Ama, Marjane, razumi ti da svima ostalima radi OK. Tvoja situacija je izuzetak od pravila :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:54 - pre 235 meseci
Citat:
byteflush:
A kako onda objašnjavaš da nisam pokupio nijedan malware koristeći FF iako mi je realtime zaštita isključena?


A kako ti objašnjavaš da smo radili test sa IE i da takođe nije bilo malware nakon završetka?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:54 - pre 235 meseci
Ej, momci, čini mi se da smo svi skupa malo zatrpali forum. Ostavite još eventualno svako po jednu poruku i to je to.

Tema posle toga ide *privremeno* pod ključ.




Dalja rasprava (u ovom ritmu) se seli na chat, link i uputstva imate u TOP temi.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 10.02.2005. u 02:59 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:57 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Ama, Marjane, razumi ti da svima ostalima radi OK. Tvoja situacija je izuzetak od pravila :)

Sta ti bi?!? Pa nista nisam rekao, samo sam Marenovicu savetovao da promeni dioptriju zato sto nije dobro video. Ali kada si me vukao za jezik, da kazem da taj browser i nije bas tako savrsen kada kod nekoga hoce nesto da radi, a kod nekoga nece. A vec sam 2 stvari nasao samo na ovom forumu koje ne rade kako treba. Sta bi bilo da sam malo vise surfovao veceras?!? A kod FF SVE radi kako treba. Iz tog razloga ovaj IE-like browser jos veceras ide u zaborav.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 15508 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.