Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KDE.com - offline, dobrotvori sa slobodarskim idejama, pomozite

[es] :: Advocacy :: KDE.com - offline, dobrotvori sa slobodarskim idejama, pomozite

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8281 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: KDE.com - offline, dobrotvori sa slobodarskim idejama, pomozite10.02.2005. u 17:31 - pre 233 meseci
Slackware svakako jeste komercijalna distribucija. Druga je stvar što ima i besplatno i besplatno izdanje. Postoji komercijalan Slackware paket. Takođe, ako posao firmi ne donosi profit, valjda ta firma ne može da opstane.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: KDE.com - offline, dobrotvori sa slobodarskim idejama, pomozite10.02.2005. u 17:36 - pre 233 meseci
Citat:
Nedeljko: Takođe, ako posao firmi ne donosi profit, valjda ta firma ne može da opstane.


Može izvesno vreme. Primer je Sun. A i RH je bio negativan u periodu 2000-2003, mada mislim da su sad u plusu.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: KDE.com - offline, dobrotvori sa slobodarskim idejama, pomozite10.02.2005. u 17:58 - pre 233 meseci
Citat:
Sundance: Dakle od 300-tinjak linux distribucija, koliko ih je PROFITABILNO?


Mozda je bolje pitanje "od 300-tinjak Linux distribucija, koliko njih postoji uopste zarad profita" ????

 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: KDE.com - offline, dobrotvori sa slobodarskim idejama, pomozite10.02.2005. u 19:33 - pre 233 meseci
Citat:
Sundance: Znači nema hleba od linuxa....

:>



Pa sad...naravno da ima........poenta je da vecina ljudi koji prave distroe to ne rade zbog para jer pare zaradjuju drugde.
Ono firmi sto ih komercijalno stancuje su prilicno profitabilne...;)
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: KDE.com - offline, dobrotvori sa slobodarskim idejama, pomozite10.02.2005. u 20:04 - pre 233 meseci
Citat:
dr ZiDoo
@axis,

RedHat, Suse oni koliko ja znam koriste gnome kao defaultno grafičko okruženje?


A slackware planira da izbaci gnome :) kompletno iz svoje distribucije :)

http://ximpul.ath.cx/log.txt

@Sundance
Daj nemoj fjemovati toliko, ljudi pocinju da ignorisu tvoje postove na advocacy-ju, ko sto neko rece kada degojs brani linux od tebe onda jednostavno znas da si preterao :)


 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: KDE.com - offline, dobrotvori sa slobodarskim idejama, pomozite10.02.2005. u 21:04 - pre 233 meseci
Citat:
Daj nemoj fjemovati toliko, ljudi pocinju da ignorisu tvoje postove na advocacy-ju, ko sto neko rece kada degojs brani linux od tebe onda jednostavno znas da si preterao :)


A čuj, koliko vidim nitko me ne ignorira :>

Ti kao prvi.

Osim što tu i tamo netko stavi bravu.

Ili mi zabrani postanje na temu.

Ili kaže da linux valja.

:)
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: KDE.com - offline, dobrotvori sa slobodarskim idejama, pomozite11.02.2005. u 10:10 - pre 233 meseci
ok, na Nedeljkovu molbu ova tema je očišćena i ponovo otvorena. Izvinjavam se ako je prilikom čišćenja bilo i kolateralne štete ili pak ako je ostala neka od poruka koja nije u skladu sa temom. ES je gotovo down u ovom trenutku (ne znam šta je razlog ali sve radi užasno sporo) tako da to znatno otežava rad.

Nadalje, molim vas držite se teme, a tema nije GNOME VS. KDE. Citiraću axeza:

Citat:
I nemojte sada ici offtopic, fuck i kde i gnome. Ovde je rec o tome da je nekom smessno i podsmeva se nekim ljudima koji su dobrovoljno drzali sajt gde su drugi ljudi mogli da nadju obilje free softvera, sajt koji je zapao u trenutne finansijske poteskoce, iako je nekomercijalan i dostupan svima bez ogranicenja.

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: KDE.com - offline, dobrotvori sa slobodarskim idejama, pomozite

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8281 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.