Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju antenu u ovom slucaju

[es] :: Wireless :: Koju antenu u ovom slucaju

[ Pregleda: 2035 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
212.200.124.*

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Koju antenu u ovom slucaju07.02.2005. u 18:20 - pre 233 meseci
Evo ovako,imam ovislink wl-1120 ap,trenutno sa starijim firmwareom (1.02G) ,ali cu verovatno da stavim onaj 3.00L ili ne znam ni ja koji posto sam se skroz zbunio kad sam procitao temu u kojoj se spominje (ne znam sad link,tu na ES-u).
Problem je sledeci :
Zivim u stanu na drugom spratu (ukupno 9 spratova) i hocu da uvedem wireless jelte.E sad problem je sto je prozor na sobi okrenut bas ledjima anteni provajdera , i posto imam kantenu nemam skoro nikad dobar signal,preko dana i ne mogu da se nakacim na provajdera. Pitanje: koju antenu da uzmem koja "ne radi" kao kantena,odnosno ne mora da bude usmerena ka anteni provajdera. Ono za spratove sam naveo jer necu da stavljam antenu na krov pa UTP-om sa AP-a da vucem do kompa...Posto stan iznajmljujem,pa da se ne bih previse cimao...i onako se selim odavde za par meseci...
Jel mi treba panel antena,ili koja ? Naravno sto jeftinije mi treba,recimo za nekih 30 evra.E da,inace antena prov. nije jako daleko max. 1 km.


Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

blah^^

Član broj: 39993
Poruke: 69
*.ess.hr.

ICQ: 155341267
Sajt: extremewifi.info


Profil

icon Re: Koju antenu u ovom slucaju07.02.2005. u 18:26 - pre 233 meseci
Ako je 1km udaljen treba ti dish+kantena il neka bolje napravljena fourquad (double biquad) antena. Ovo je naravno ako neces puno para potrosit. Ako hoces kupovat mozes bilo koju grid ili yagi antenu uzet >12db.
Citat:
darkofdoom83: Pitanje: koju antenu da uzmem koja "ne radi" kao kantena,odnosno ne mora da bude usmerena ka anteni provajdera. Ono za spratove sam naveo jer necu da stavljam antenu na krov pa UTP-om sa AP-a da vucem do kompa...

Ako sam ja dobro shvatio to ti je nazalost jedina mogucnost jer neces nikakav signal dobit ako ces stavit neku drugu antenu koja nije usmjerena. UTP kabl ti nije jako skup - razmisli radje o tome.

Druga solucija ja mislim da nema - bar ne u ovih €30 o kojim pricas.
 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
212.200.124.*

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: Koju antenu u ovom slucaju07.02.2005. u 18:47 - pre 233 meseci
Znaci ako sam ja dobro razumeo,da bih koristio wireless usluge MORAM da imam opticku vidljivost (ili kako se vec kaze) ka anteni ? Ja sam mislio da ovo radi kao kod radija,znaci talasi se prostiru svuda,pa i kroz zid

Da da,razmisljao sam da kupim neku gotovu antenu,posto nemam iskustva u pravljenju antena (i ovu kantenu sam pravio sa drugom koji ima malo vise iskustva od mene). Znaci ja mogu da uhvatim signal provajdera i sa ovom kantenom,ali on jako varira (recimo signal je stotka,pa 67 pa 1 pa 100 pa 40 i tako,znaci bezveze).

Ako uzmem neku grid antenu,ona bi trebala da bolje "hvata" signal,jel tako ?
Znam da nije skup utp kabl,ali posto sam ja takoreci "gost" u ovoj zgradi, ne bih da se penjem na krov i da "dzagam" jer ce ove babe ovde misliti da radim ne znam ni ja sta A treba odraditi i POE,a to je za mene uh uh
Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.suonline.net.



+292 Profil

icon Re: Koju antenu u ovom slucaju08.02.2005. u 19:52 - pre 233 meseci
Kojeg Provajdera imaš u Horgošu?Tebi najbliže znam u Kanjiži
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
213.244.212.*

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: Koju antenu u ovom slucaju14.02.2005. u 21:56 - pre 233 meseci
IMas u horgosu 2 provajdera,Adanet i Tisanet,al ja nisam sad u Horgosu,vec u Subotici :)
Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Koju antenu u ovom slucaju15.02.2005. u 21:28 - pre 233 meseci
Citat:
ali on jako varira (recimo signal je stotka,pa 67 pa 1 pa 100 pa 40 i tako,znaci bezveze)


Ne, nego ovaj AP ne pokazuje tacne vrednosti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Koju antenu u ovom slucaju

[ Pregleda: 2035 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.