Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Misterija centrale Žarkovo

[es] :: ISP :: ADSL :: Misterija centrale Žarkovo

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53347 | Odgovora: 334 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tesa
Beograd

Član broj: 20586
Poruke: 96
*.drenik.net.

Sajt: www.codechallenge.com


Profil

icon Misterija centrale Žarkovo04.02.2005. u 21:44 - pre 234 meseci
Sve je pocelo pre dvadesetak dana kada sam nazvao Telekom na svima poznati broj telefona koji se provlacio po internet forumima. Pocelo je tako da sam pomislio da je prici tu na pocetku i kraj. Ljubazni mladic mi je objasnio da na toj centrali definitivno nema tehnickih mogucnosti za uvodjenje ADSL usluge bilo kome. Dodao je da postoji odredjen broj korisnika ali da se prosirenje nece izvrsiti do Septembra tekuce godine.

Tako su moje nade (p)ostale samo zelje ali nisam odustajao. Kako je koji provajder objavljivao svoju ponudu, ja sam se redom prijavljivao. "Oni koji su se prvi setili" su mi takodje rekli da treba da odustanem jer je moja centrala crna rupa.

Sve bi se tiho zavrsilo da od provajdera usluge AD[S]L nisam dobio potvrdan odgovor. Pomislio sam da se nesto promenilo. Da je Septembar dosao ranije i doneo nove portove na centrali. Pozvao sam provajdera da proverim da nije neka greska ali mi oni dva puta potvrdise da su upravo od Telekoma dobili potvrdan odgovor da na mojoj liniji odmah moze da se pristupi realizaciji ADSL veze. Tako se ja ponovo obradovah i odoh kod njih u goste gde me primise lepo, uzese mi pare a dadose da potpisem ugovor, sto i uradih.

Juce je izaslo neko nezvanicno saopstenje (ko zna odakle) da ce se ADSL na dalje uvoditi samo na pet-sest centrala medju kojima nije moja. Tu sam se zabrinuo i ponovo nazvao provajdera. Oni rekose da ne verujem glasinama sa foruma a da ce me oni u slucaju bilo kakve promene mog statusa obavestiti na mail, SMS-om ili telefonom direktno.

Malo sam razmislio pa resio da ponovo nazovem Telekom da vidim sta se to promenilo pa su Sezamu dali potvrdan odgovor za moju liniju. Momak sa druge strane, ljubazan kao i prvi put, rekao mi je da se nista nije promenilo i da je sasvim siguran da necu dobiti ADSL prikljucak pre Septembra. Savetovao me je da trazim novac nazad i da mu je cudna takva politika jednog provajdera.

I tako ne dodjosmo do kraja misterije vec do njene sredine. Da li je u pravu Telekom ili SezamPro? Nadam se da cemo uskoro videti ko je u pravu i iskreno se nadam da ce to biti Sezam :)

Za sve moje blize i dalje komsije koji su na istoj centrali, napomena da je moj broj telefona za koji sam se prijavio 239-****

[Ovu poruku je menjao random dana 27.05.2005. u 14:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo04.02.2005. u 23:43 - pre 234 meseci
Ajde mi molim te reci btoj Telekomoma na kom si se raspitivao za mogucnost uvodjenja ADSL-a. Ja evo pokusavam ceo dan da nadjem broj ali ne mogu samo me bacaju sa jednog na drugi broj

Prvo sam zvao 3023-283 (broj iz top-teme) pa me bace na neki drugi 3023-xxx i tako 5 puta su me setali sa pricom mi nismo ta sluzba zovi 3023-xxx dok na kraju nisam dobio nekoga ko nije ni znao sta je to ADSL ali je cuo da toga nema kod nas ?!@#

Pozdrav

 
Odgovor na temu

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.144.eunet.yu.



+41 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo05.02.2005. u 01:47 - pre 234 meseci
Nema nikakve misterije. Do septembra nista od ADSL-a u Zarkovu!
Slicno iskustvo sam i ja imao. Dobio od Sezama mail da ima tehnickih mogucnosti i jedino trebam da im platim i da ne brinem. Ne budem lenj, okrenem Telekom (na dobro poznati broj). Tamo mi lik ljubazno kaze da je Zarkovo planirano tek za septembar a na moju opasku da sam od provajdera dobio informaciju da imam uslova za ADSL lik mi uz smeh odgovori: -Pa neka ti onda provajder uvede ADSL!
Vidim ja koliko je sati. Pozovem Sezam i kazem im kakvu sam informaciju dobio iz Telekoma. Devojka koja se javila kaze: -Ako su vam tako rekli u Telekomu onda cete ADSL dobiti u septembru. Ali vi ipak dodjite i potpisite ugovor.
Eto nadam se da je misterija resena i ipak cemo morati da cekamo taj septembar u shta sumnjam. Poznajuci azurnost Telekoma pre ce biti septembar ali sledece godine.
Keep clicking.
 
Odgovor na temu

svilen
Beograd

Član broj: 14125
Poruke: 140
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo05.02.2005. u 02:39 - pre 234 meseci
Evo i ja sam centrali u Zarkovu i broj mi pocinje sa 239****.

Dobio sam takodjer od Sezama da imam tehnickih mogucnosti pa sam otiso i uplatio pare iako sam znao da od toga nema nista ali neka pare sam ionako prezalio.

A i taj septembar ce brzo doci pa ce onda da dodje i kraj godine i tako dalje. :)

No sve u svemu imam ISDN pa mi je i to neka uteha dok ne dodje ADSL2 tahnologija :)

Samo prvo malo Japanci da je istestiraju pa ce ovi nasi dripci i nama da uvedu :)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo05.02.2005. u 03:06 - pre 234 meseci
Hahaha ista prica i kod mene... doduse sezam mi se nije javio sa povrdnim odgovorom... Covek iz telekoma lepo rece septembar... ili kraj godine. Centrala je crna rupa, pa ajde onda da i mi udjemo u tu rupu.. da se ne nerviramo i ne gledamo ove "pozitivne odgovore" od provajdera

P.S. Jos veca misterija je sto imam "insajdera" koji radi upravo na uvodjenju ADSL-a u telekomu.. hahah e tek on nista ne zna... svako prica neku svoju pricu izgleda.. a sta je istina, videcemo. To vam je sistem J.L.Z.
 
Odgovor na temu

tesa
Beograd

Član broj: 20586
Poruke: 96
*.drenik.net.

Sajt: www.codechallenge.com


Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo05.02.2005. u 09:46 - pre 234 meseci
Bobane, ja sam i pre dvadesetak dana zvao upravo taj broj (30-23-283) kao i prekjuce. Oba puta sam dobio direktan odgovor na moje pitanje. Ne znam zasto su ti davali neke druge brojeve da zoves.

Ja se jos uvek nadam da se najbliza crna rupa nalazi samo u centru nase galaksije a da ova u Zarkovu ne postoji :)
 
Odgovor na temu

tesa
Beograd

Član broj: 20586
Poruke: 96
*.drenik.net.

Sajt: www.codechallenge.com


Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo07.02.2005. u 12:46 - pre 234 meseci
Da li mi se cini da sam procitao da je Sezam nakon potpisanog ugovora koji je naravno usledio nakon potvrde iz Telekoma da ima tehnickih mogucnosti, i placanja usluge za prvi mesec, nekome saopstio da nema tehnickih mogucnosti!?

Nadam se da mi se samo ucinilo...
 
Odgovor na temu

covek_iz_senke

Član broj: 10483
Poruke: 224
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo07.02.2005. u 15:36 - pre 234 meseci
Gotovo je, misterija resena! Nema uslova, stiglo i od sezama!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo07.02.2005. u 16:06 - pre 234 meseci
U jebb.... taman sam hteo da se prijavim i NALOZIO sam se na MOJU NOVU DIGITALNU CENTRALU (2390-9**), kad sad videh...

SRBIJO, ***** ti majku! (izvinite, moderatori OVE teme)
 
Odgovor na temu

covek_iz_senke

Član broj: 10483
Poruke: 224
*.verat.net.



Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo07.02.2005. u 17:03 - pre 234 meseci
Nemoj da se nervirate! Nema razloga za brigu!
Odo je u jednu ruku i dobra stvar, jer da bi dosao septembar (za kada je najavljeno stavljanje opreme) mora da prodje jun-jul posle kojih iskreno ocekujem promene, a ja cu onda konacno u svakom pogledu da rascistim sa Telekomom. Bice dana za megdana!

Ko je uz mene neka se javi!

A da evo ga i mail:

From: SezamPro ADSL instalacija

Poštovani,

Na žalost, imamo određenih nelagodnosti u realizaciji vašeg AD[S]L-a.

Iako smo vaš zahtev za instalaciju ADSL-a podneli na osnovu pozitivnog odgovora Telekoma da je instalacija moguća, nakon čega ste Vi izvršili uplatu prvog meseca servisa a mi predali zahtev za uključenje vašeg AD[S]L priključka, dobili smo novu informaciju da realizacija mora da sačeka instalaciju dodatne opreme, jer na vašoj centrali nema odgovarajućih kapaciteta.

Obzirom na novi momenat i neprijatnosti kojima smo obostrano izloženi nepreciznošću od strane Telekoma, na vama ostaje da izabere kako želite da nastavimo dalje:

- Možemo vam uz žaljenje i izvinjenje jednostavno vratiti Vaš novac koji ste uplatili za prvi mesec. Ukoliko ste uplatu izvršili kod nas u Skadarskoj ulici, dovoljno je da dođete sa fiskalnim računom i ličnom kartom. Ukoliko ste uplatu izvršili preko računa, novac će vam na isti način biti vraćen uz potrebnu dokumentaciju sa naše strane.

- Kao drugu opciju, obzirom da sem trenutnog nedostatka kapaciteta na vašoj centrali nema drugih prepreka za uvođenje ADSL-a i da imamo informaciju da se na proširenjima radi, dajemo vam mogućnost da zajedno sačekamo povoljniji momenat. Očekujemo da će realizacija uskoro biti moguća, iako nemamo preciznu informaciju o roku. Stoga, ako želite da vaš zahtev ostavite u aktivnom stanju, SezamPro će nastaviti da vrši pritisak na Telekom da se reši problem kapaciteta za Vas.. Kao nadoknadu zbog čekanja i stavljanja u ovakvu poziciju, SezamPro će za vas kao posebnu pogodnost, obezbediti jedan mesec besplatnog korišćenja paketa koji ste izabrali (s obzirom da ste prvi mesec platili, to znači da bi vaše redovno plaćanje po uspotavljanju servisa počelo tek od trećeg mesec korišćenja).

Ukoliko se odlučite da sačekate i kasnije u bilo kom trenutku želite da odustanete od čekanja, dovoljno je da nam se obratite da bismo proverili status u tom trenutku - ukoliko realizacija ne bude i dalje u toku, novac će vam po vašoj želji biti vraćen i dalja procedura obustavljena.

Iskreno se nadamo da ćemo i pored ovih problema uskoro moći da vas obradujemo lepim vestima i da će brz i kvalitetan pristup Internetu uz slobodan telefon postati vaša svakodnevnica.

Srdačan pozdrav,
SezamPro korisnički servis
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo07.02.2005. u 17:06 - pre 234 meseci
Ajde ja nisam sa Zarkova, ali da li znate zasto je vasa centrala "crna rupa" i ako je digitalna?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

tesa
Beograd

Član broj: 20586
Poruke: 96
195.252.87.*

Sajt: www.codechallenge.com


Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo07.02.2005. u 23:08 - pre 234 meseci
I ja danas dobih isti odgovor od Sezama. A dva puta sam im rekao da provere jer je meni Telekom davao informaciju drugaciju nego njima. "Ne ne", rekli su, "Nase informacije su pouzdane". Jos su bili i blago bezobrazni prebacujuci mi sto verujem glasinama sa kojekakvih internet foruma i trazim nezvanicne informacije od Telekoma kada ih oni vec imaju.

Ali nema veze. Oprastam im. Nisu oni krivi. Prolece samo sto nije a leti cu valjda imati pametnija posla od gledanja u ekran (Kiselo grozdje).
 
Odgovor na temu

svilen
Beograd

Član broj: 14125
Poruke: 140
195.252.85.*



Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo07.02.2005. u 23:15 - pre 234 meseci
Ma i ja sam vec prezalio te pare pa neka stoje kod njih.

Jebiga ne krivim ja njih imali su dobru nameru ali jebiga

Sacekat cu i taj Septembar mesec, a mozda se nesto i desi u ovoj drzavi pa se to malo i ubrza

Ionako sam prodo racunar pa mi sada i ne znaci mnogo ADSL.
 
Odgovor na temu

James
London

Član broj: 1928
Poruke: 174
194.106.171.*



+1 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo08.02.2005. u 07:18 - pre 234 meseci
Momci sta kazete na ovo?
Citat:


Postovani/Postovana bla-bla

Izvinjavamo se na kasnjenju a sa zadovoljstvom obavestavamo da smo od
Telekoma Srbija konacno dobili odgovor da na centrali Vaseg telefonskog
broja 25***** instarlirana potrebna oprema i postoje tehnicke
mogucnosti za aktiviranje aDSL prikljucka.

Beocity prodaja Vas ce kontaktirati najkasnije do 15. februara sa
detaljima komercijalnih uslova pod kojima mozete postati nov BcN aDSL
korisnik. Aktiviranje servisa ocekuje se do kraja meseca a tarifiranje
koriscenja servisa tek od 01. marta. Prikljuci aktivirani pre 01. marta
do tada se i nece tarifirati.


Ovaj odgovor sam dobio jutros od Beocity -a

Sto se tice Sezama, dobio sam odgovor da imam tehnickis mogucnosti, ali nema trenutno slobodnih portova.
Mada u temi adsl:))) su naveli da na tom broju da bas nisu skroz tacne/azurne informacije koje daju.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo09.02.2005. u 21:35 - pre 233 meseci
hahah James.. ne znam sta da ti kazem.

Citat:
Poštovani,

Obaveštavamo vas povodom vaše prijave za TELEPORT ADSL da na vašem
telefonskom broju 011/25**** na adresi *******, trenutno
ne postoje tehničke mogućnosti za realizaciju ADSL konekcije.

Srdačan pozdrav,


Teleport Group
www.teleport.co.yu




:)

Divota.
 
Odgovor na temu

James
London

Član broj: 1928
Poruke: 174
194.106.171.*



+1 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo10.02.2005. u 07:36 - pre 233 meseci
E ti si se onda zeznuo :). Trebao si da se prijavis kod Beocity

U savakom slucaju 15. feb je blizu. Pa zivi bili pa videli.
Mada i ja ocekujem da ce biti: zeznuo nas Telekom ipak nemate uslova. :(.
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
213.244.197.*



+120 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo10.02.2005. u 08:20 - pre 233 meseci
do sredine 2006 u zarkovu za telefone koji pocinju sa 25*** nema nista od ADSL-a jednostavno judi iz telekoma nece da modernizuju centralu
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo18.02.2005. u 15:31 - pre 233 meseci
noreniou, bilo bi lepo da navedes i izvor takvih informacija..

Ja imam neke sasvim druge "insajder" informacije... da ce Zarkovo postati tandem centrala sa Zvezdarom. (znaci ne da ce biti ADSL nego ce biti i VoIP ccccc).
Premda sam pesimista po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo19.02.2005. u 14:02 - pre 233 meseci
Sapatnici licno sam proverio sa ljudima koji rade na ADSL-u u centrali `Zapkovo`,P O S T O J E ADSL uredjaji i sve je ranzirano u razdelniku i pre 2 nedelje su pustena 2 ADSL-a,a telekom mi kaze `N E`.Telefon 50*-*** po fizickoj parici. Bez komentara.
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Misterija centrale Zarkovo20.02.2005. u 03:06 - pre 233 meseci
Interesantno, sigurno su ti portovi samo za njihove potrebe... isti slucaj kao i sa jos nekim centralama.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Misterija centrale Žarkovo

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53347 | Odgovora: 334 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.