Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...

[ Pregleda: 4595 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...08.05.2002. u 11:33 - pre 267 meseci
cenovni opseg do 1200 dem u profi varijanti ili do 600 u poluprofi varijanti
any advice...digitalni foto&kamera
kao i moguce recenzije ..slusam ?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...08.05.2002. u 15:07 - pre 267 meseci
anybody???
 
Odgovor na temu

Bobi-Wan Kenobi
Slobodan Ivanovic
Kragujevac

Član broj: 3753
Poruke: 30
213.163.39.*



Profil

icon Re: Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...09.05.2002. u 01:12 - pre 267 meseci
Sa slicnim ciljem, napravio sam malo istrazivanje i pronasao da mojim potrebama najvise odgovara kamera Sony DSC-S85.
Za infromacije o kameri: http://www.sonystyle.com/digitalimaging/P_Access_S85.shtml
Za informacije o ceni: http://imaging-resource.priceg...2/prsrt=1/ut=cdad5f28e3dba7e3/

Nazalost propustio sam priliku da dobijem kameru "na ruke". Zbog eventualnih problema (neispravnost, prevelike dazbine) ne usudjujem se da je narucim on-line.

Da li neko ima iskustva sa kupovinom kamere iz on-line prodavnica u Americi?
You're going to find that many of the truths we cling to depend
greatly on our own point of view.
 
Odgovor na temu

InsurrectoR

Član broj: 29
Poruke: 270



Profil

icon Re: Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...09.05.2002. u 01:22 - pre 267 meseci
Imam ja, shta te zanima?
 
Odgovor na temu

Bobi-Wan Kenobi
Slobodan Ivanovic
Kragujevac

Član broj: 3753
Poruke: 30
213.163.39.*



Profil

icon Re: Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...09.05.2002. u 01:38 - pre 267 meseci
Citat:
InsurrectoR:
Imam ja, shta te zanima?


Zanima me koliko iznose troskovi transporta, poreza i carine za robu tog tipa. Odnosno koliko treba platiti preko cene od $600?
Da li se rokovi naznaceni na site-u ispostuju ili se zbog organizacionih problema omiljene nam institucije PTT Srbije prolongiraju? Kakva su tvoja iskustva?

Upozoren sam da postoji realna sansa da kamera stigne u ostecenom ili na drugi nacin neispravnom stanju, tj. da kameru testiram pri kupovini, sto je nemoguce ucinit kupovinom na net-u. Da li je neko imao problem ovog tipa?


You're going to find that many of the truths we cling to depend
greatly on our own point of view.
 
Odgovor na temu

InsurrectoR

Član broj: 29
Poruke: 270



Profil

icon Re: Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...09.05.2002. u 02:19 - pre 267 meseci
Pazi, ako ti dodje PTTom postoji velika mogucnost da platis samo PTT troskove.
Ovo stvarno ne mogu da ti kazem posto dugo mi nista nije stizalo, ali kao sto rekoh nekada i za tehnicku robu od par stotina $ platis tipa 60 din.
Pazi se samo da NE narucujes DHL-om! Naplate ti 30% od ukupne cene koju bez obzira na sve racunaju u US$ i jos ti naplate 2000din za neke njihove usluge.

Sto se isporuke tice, kako kada, nekada stigne za 4 dana, a nekada za 4 meseca!
To se nikada ne zna, npr par puta sam narucio neke diskove i totalno zaboravio na njih, i tek posle (oko) 4 m su se pojavili. Dok recimo, pre nedelju dana sam narucio neki Q* za komp i evo danas mi je stigao.

Sto se ipravnosti tice, desava se da ti posalju pokvarene stvari (ebay), ili ako je neki "bolji" shop, posalju polovnu stvar za koju (na sajtu) tvrde da je nova.

Ako zelis kameru da narucis svojom CC, to ti nikako ne savetujem!!!
Najbolje bi bilo ili ovde da je kupis ili da das nekom poznaniku u inostranstvu da ti je kupi.
 
Odgovor na temu

Bobi-Wan Kenobi
Slobodan Ivanovic
Kragujevac

Član broj: 3753
Poruke: 30
213.163.39.*



Profil

icon Re: Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...09.05.2002. u 02:55 - pre 267 meseci
Citat:
InsurrectoR:
Pazi, ako ti dodje PTTom postoji velika mogucnost da platis samo PTT troskove.

Ovo me raduje. Da li neko moze da potvrdi ovu informaciju?

Citat:
Pazi se samo da NE narucujes DHL-om! Naplate ti 30% od ukupne cene koju bez obzira na sve racunaju u US$ i jos ti naplate 2000din za neke njihove usluge.

Opaska na mestu. DHL treba izbegavati. Jedina veca greska bila bi transfer novca "Western Union"-om. Svaka cast za pouzdanost ili efikasnost, ali u svakodnevnim uslovima, bez tesnih rokova, nikako.

Citat:
Sto se ipravnosti tice, desava se da ti posalju pokvarene stvari (ebay), ili ako je neki "bolji" shop, posalju polovnu stvar za koju (na sajtu) tvrde da je nova.

Mislio sam vise na slucajeve da kamera ima fabricku gresku (nova je) u nekom delu procesa. (asocijacija: irregular jeans) Zvuci nestvarno, ali upozorenje te vrste sam dobio na nekoliko "adresa". Da obavezno napravim neki snimak asa kamerom.

Citat:
Ako zelis kameru da narucis svojom CC, to ti nikako ne savetujem!!!
Najbolje bi bilo ili ovde da je kupis ili da das nekom poznaniku u inostranstvu da ti je kupi.

Transakciju ne bih izvrsio ja. Da li iza ovoga stoji nesto vise od otkrivanja broja kartice? Posto ne bih voleo da moja kamera zavrsi u rukama nekog postanskog sluzbenika.

You're going to find that many of the truths we cling to depend
greatly on our own point of view.
 
Odgovor na temu

InsurrectoR

Član broj: 29
Poruke: 270



Profil

icon Re: Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...09.05.2002. u 09:09 - pre 267 meseci
Citat:
Bobi-Wan Kenobi:
Transakciju ne bih izvrsio ja. Da li iza ovoga stoji nesto vise od otkrivanja broja kartice? Posto ne bih voleo da moja kamera zavrsi u rukama nekog postanskog sluzbenika.


hmm... otkrivanje broja. Napominjem da ti nikada ni nemoras da iskoristis tu karticu na nekom sajtu, ona opet moze biti iskoriscena (ako klinci izgenerisu CC iste banke, mogu doci i do tvog broja).
Ne verujem da bi kamera ili bilo sta drugo moglo da zavrsi kod postanskog/carinskog sluzbenika, pogotovu ne sada kada se sve kontrolise i snima (ranije je bilo slucajeva da zadrzavaju stvari za sebe).
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...09.05.2002. u 10:07 - pre 267 meseci
Uh bre, al' se vi lepo ispricaste...a ja i dalje trebam dodatni savet al' za kameru/aparat koji bih kupio u Bgd...Inace Bobi-Wan Kenobi hvala za savet..but

anybody else?
 
Odgovor na temu

InsurrectoR

Član broj: 29
Poruke: 270



Profil

icon Re: Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...09.05.2002. u 11:48 - pre 267 meseci
ja posedujem JVC Digital Camcorder (Digital CyberCam) GR-DVF10 (slucnu su opisivali u nokom od proslih PC-Pressova).
Koristi MiniDV kasetice i radi na NTSC standardu, ima 160x digitalni zoom.

Cenu ne bih znao da ti kazem dobio sam je sa neta >;-)

Ako te zanimaju kamkorderi koji mogu kod nas na trzistu da se nabave, kupi PC Press. U svakom broju (bar ranije) imas opis nekog modela .
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Trebam savet...Kupujemo digitalnu kameru...

[ Pregleda: 4595 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.