Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

interesantna ideja (kako kome ) mada verovatno nema resenja

[es] :: C/C++ programiranje :: interesantna ideja (kako kome ) mada verovatno nema resenja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7848 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: interesantna ideja (kako kome ) mada verovatno nema resenja21.06.2005. u 08:38 - pre 228 meseci
Nema to veze :) To što za FP ne postoje logičke instrukcije (nekakav fxor :) ili podrška u samom jeziku ne znači XOR neće raditi, ukoliko se ručno implementira bit-po-bit. E sad, kod neće biti bogzna koliko lijep...ali daleko od toga da neće radit.

Praktična primjena nije ni bitna, earth je pitao da li je moguće :)

A osim toga, xor je za razliku od xchg upariv, a xchg reg, [mem] je ekstremno spora i nepreporučljiva instrukcija :)
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ec.auckland.ac.nz.



+3 Profil

icon Re: interesantna ideja (kako kome ) mada verovatno nema resenja21.06.2005. u 10:22 - pre 228 meseci
Ako koristis xor naredbe jedne za drugom a sa istim argumentima onda ti dzabe sto je upariv.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: interesantna ideja (kako kome ) mada verovatno nema resenja21.06.2005. u 10:36 - pre 228 meseci
Može bit upariv se nekim drugim kodom, nema to veze, ne pišem ja ručno XOR nego kompajler. Teško da će ne izvući paralelizam kad se troše svega 2 registra.
 
Odgovor na temu

MilosSavic

Član broj: 61272
Poruke: 24
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: interesantna ideja (kako kome ) mada verovatno nema resenja22.06.2005. u 06:22 - pre 228 meseci

Pozdravi,
morao sam makar na malkice da se ukljucim, zato sto temu pokrenuse jedan od mojih poznanika, a na njoj ucestvovase jos jedan, te bih da pohvalim posebno ovog drugog :) /* nedaj se Dundjere, dobro je da fica ide */
Ono sto mi je stvarno drago, jeste da mogu da vidim da je konacno proslo vreme sitnih kafanskih trikova, malverzacija, korupcije i varanja na izborima zarad 2 bajta memorijskih i 4 takta procesorskoga vremena... Sto je jos gore, ti trikovi su toliko otrcani da ce svaki kompajler pa cak i moj yapcc da ih prepozna... Dajte ljudi u 21. smo veku, znate sta je jos prvi haker svih vremena kome je Njutnova jabuka padala na glavu 18 godina rekao na dodeli Tjuringove nagrade zarad svoga posla oko proceduralnog jezika Fortrana: "Dajte batalite te imperativne jezike, u njima nikada necete raziviti pravu programersku intuiciju, niti cete steci pravi osecaj za racunarsko racunanje. Programirajte u mom FP-u".. korisna stvar taj fp, malo restrikcija na kocoperenje funkcija viseg reda i super jezicak :)
Tako i ja Vama moji dragi polaznici, porucujem, okanite se kafanskih trikova, to nije prava stvar, prava stvar su znoj, suze, radost, pomesana osecanja, lozenje dok ste vi na vasim pravim racunarskim projektima.... Sve ostalo je bandera :) Jebote, C je bandera :)
Ah setih se pre par godina, bejah bio srednjoskolac, te sam mom profanu na pismenom napisao a ^= a, a on me lepo oterao u tri lepe zajedno sa sve ispisanom funkcijom myprintf koja bese vrvela od bajnih unix sistemskih poziva napisanih asm inline :) Upravu je bio covek, a tada sam mu i oca i majku i prvi red na sahrani...

Srdacni pozdravi Milos

P.S Pravila ne postujem, sh nije s, te ako hocete mozete ovo odma izbaciti... ali mali izliv emocija nije na odmet
 
Odgovor na temu

zvrba
The Lord of Chaos

Član broj: 31716
Poruke: 105
*.ifi.uio.no.



Profil

icon Re: interesantna ideja (kako kome ) mada verovatno nema resenja24.06.2005. u 10:34 - pre 228 meseci
Citat:
Sundance: A osim toga, xor je za razliku od xchg upariv, a xchg reg, [mem] je ekstremno spora i nepreporučljiva instrukcija :)


Nepreporucljiva za sto? Nekad nije brzina jedino sto te zanima. XCHG reg,mem je atomicka za razliku od ekvivalentne sekvence MOV instrukcija. Sto moze biti jako bitno u MP sustavima.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: interesantna ideja (kako kome ) mada verovatno nema resenja02.07.2005. u 23:44 - pre 228 meseci
Citat:
zvrba: Nepreporucljiva za sto?


Uparivanje sa drugim instrukcijama. Ne preporuča se u praktično svim priručnicima za optimizaciju, od Agner Foga, do službenih Intelovih.

Citat:
Nekad nije brzina jedino sto te zanima. XCHG reg,mem je atomicka za razliku od ekvivalentne sekvence MOV instrukcija. Sto moze biti jako bitno u MP sustavima.


Bullshit. Zamjena dviju varijabli kao memorijskih lokacija nije atomička na x86 bez korištenja nekih apstraktnih koncepata, a osim toga mislim da i XOR prima LOCK prefix, kad već sereš u vezi MP sustava.

Mislim čemu sve ovo? Moraš li svaki put ispasti "najpametniji" ?
 
Odgovor na temu

zvrba
The Lord of Chaos

Član broj: 31716
Poruke: 105
*.uio.no.



Profil

icon Re: interesantna ideja (kako kome ) mada verovatno nema resenja03.07.2005. u 07:36 - pre 228 meseci
Citat:
Sundance: Bullshit. Zamjena dviju varijabli kao memorijskih lokacija nije atomička na x86 bez korištenja nekih apstraktnih koncepata

ja sam napisao xchg reg,mem varijantu. sugavi intel nazalost nema mem,mem instrukcija (osim movs). xchg automatski zakljucava memoriju i ne treba mu lock prefix.


Citat:
Mislim čemu sve ovo? Moraš li svaki put ispasti "najpametniji" ?

Cemu? Zato sto dajes genericke izjave tipa "xchg reg, mem nije preporucljiva". Zivis u svom malom svijetu opterecn brzinom izvrsavanja i ne padaju ti napamet ikakve druge stvari.. I onda drugima dajes "savjete" iz svoje vise nego ogranicene perspektive.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: interesantna ideja (kako kome ) mada verovatno nema resenja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7848 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.