Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?

[es] :: GSM - upotreba :: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17643 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?17.02.2005. u 09:50 - pre 233 meseci
@u_m: Hvala na pohvalama, juče sam to na brzinu (20-ak minuta) to uradio, jer mi je ona prethodna verzija očajno izgledala. I u ovoj ima grešaka, tako da kada se gleda sa telefona to izgleda znatno drugačije nego, kada se gleda iz nekog web browsera sa računara. Videću da dodam i ostali sadžaj na sajt kada budem našao vremena. Što se tiče doctype tu si upravu zaboravio sam da promenim, hvala što si me podsetio, mada i ovako mogu pomoću telefona da posetim i ovu verziju sajt, ali je ipak pravilnije slati odgovarajući doctype. Hvala još jednom.

@Keops: Kako nisi uspeo da pronađeš ikonice na onom gornjem linku koji sam postovao, ispod svake slike sa linkovima pogledaj ima ikonica za Windows, Machintosh ili Icontainer. Idi i na google i kucaj "free icons". Što se tiče liccence, stvarno nisam siguran potraši na sajtu da li ima nešto o tome, mada mislim da i u zapakovanom fajlu trebalo bi da ima neki fajl o tome.

Pozdrav Br@nkoR.
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
*.blueisp.co.yu.

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?18.02.2005. u 11:17 - pre 233 meseci
Pa evo da se i ja pridružim pohvalama. Br@nkoR stvarno si odradio dobar posao. Inače mislim da bi
ti jako koristio program koji se nalazi na ovoj adresi na ovoj adresi (6,4 MB). To je zapravo simulator
mobilnog telefona koji ima skoro iste funkcije kao i malo moderniji telefoni (naravno, nedostaju
mu mogućnost zvanja i slanja poruka). Tako možeš da direktno vidiš kako ti se stranica prikazuje
na telefonu. Mogao bi i da promeniš hosting jer ti reklame kvare ukupan izgled stranice (mada se u
pomenutom simulatoru ne vide).

Hvala ti i za sajt sa ikonama koji si mi dao. Ja se, koliko se sećam, na njega naišao i ranije
mada sam ga samo delimično pogledao. Sa njega sam uzeo neke ikone i postavio ih na sajt.
Pogledajte ih i recite mi šta mislite o mom izboru.

A jel možeš da kažeš kakvu bi primenu wap push mogao da ima na sajtovima?


@u_m

Malopre sam posetio tvoj xHTML sajt (wap.srb.co.yu/3/) preko Opere ali mi ne šalje xHTML sadržaj
kao što je to činio pre neki dan nego wml verziju sajta sa wbmp slikama. Izgleda da ti skripta
koju koristiš pogrešno radi jer bi Opera trebala da preferira xHTML - zar ne?

A da li bi prelaz sa wml na xHTML mogao da se radi preko Smarty-a?

[Ovu poruku je menjao JovanT dana 18.02.2005. u 20:29 GMT+1]
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?18.02.2005. u 12:09 - pre 233 meseci
@JovanT: Hvala na pohvalama (ipak je urađena samo prva stranica, ali videću da odradim i ostalo) i hvala na linku za simulator, mislim da sam ga ranije bio probao ali skuniću ga ponovo da probam. Mada više cenim kada testiram sa telefona, jer se dešava kod tih simulatora da neke stvari prođu što kod nekih telefona nikada ne bi.
Što se tiče wap push tehnologije. Vidim da si pročitao u mojoj prethodnoj poruci iako sam je bio promenio, jer sam mislio da niko neće znati ništa o tome. Ja sam davno o tome čitao neke stvari sam zaboravio ali probaću ukratko da ti objasnim. Wap push tehnologija omogućava prenos podataka do korisnikovog telefona bez njegovog zahteva, nije bukvalno na primer ti pošalješ poruku i svi je prime sa mreže, već je potrebno znati broj telefona na koji šalješ poruku, broj se. ukoliko se dobro sećam, upisuje u header poruke. E sada wap push tehnologija omogućava da se kompletne WML ili XHTML MP stranice prenesu do korisnika. I sada neki primer šta bi ti mogao da uradiš na svome sajtu, npr omogućiš registraciju korisnika gde oni upisuju svoje podatke (broj telefona) i ti im periodični šalješ neke informacije (vesti, vremensku prognzu i sl.) i to sve u vidu wml ili xhtml mp stranice. Mislim da u inostranstvu postoje ovakvi servisi. Mošda sam negde u ovom opisu i pogrešio pa sam zato i bio pitao.
Da li je neko imao priliku da koristi i da radi nešto sa wap push tehnologijom.

Pozdrav

P.S. Pohvale za nov izgled tvog sajta.
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?18.02.2005. u 13:04 - pre 233 meseci
zar wap push ne koristi nesto slicno sms-u (odnosno, bas sms, samo malo prepakovan) i ne dobijas citavu stranu, vec samo link, na koji kliknes ?

koristim wurfl skriptu (hvala branko na preporuci) za generisanje stranica kod mene, ali ona ne radi kod opere i ostalih pretrazivaca. (pokusacu to srediti)

sad imam tri verzije: xhtml+gif , wml+gif i wml+wbmp i one se prikazuju zavisno od tipa mobilnog koji pristupa sajtu

evo par linkova kojima se moze premostiti detekcija UA

http://wap.srb.co.yu/3/?k=1 -izgled kod Sie M55-ce (xhtml)

http://wap.srb.co.yu/3/?k=1&ua=EricssonT65/R101 (wml+gif)

http://wap.srb.co.yu/3/?k=1&ua=CDM-8600 (wml+wbmp)

a pogledajte i link crveno u xhtml verziji, ovako se za tren mogu napraviti teme za sajt, cak i da mjenjaju i velicinu slova i sve sto moze css

e da detektujem i velicinu ekrana i ako je veca od m55-ce 101x80 onda saljem malo vece ikonice

inace, bas mi se i ne svidja ovo sa slicicama(tri reload-a odnesose 2din), ovo brankovo me je odusevilo

4jovanT: za jovant.hollosite.com, valdator kaze ovo:
http://validator.w3.org/check?...tt=1&No200=1&verbose=1

izgleda da imas & na stranici, mislim da je to zbog automatskog dodavanja id-a sesije na linkove, ima neka promjenjiva u php koja to moze srediti


#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?18.02.2005. u 13:24 - pre 233 meseci
@u_m: Ne znam ni sam, nisam siguran. Moguće da je tako.

@JovanT: Pokušao sam da posteim tvoj wap sajt pomoću mobilnog telefona ali nisam uspeo, prijavljije grešku, pored ovih greški koje ti je @u_m naveo praviš još jednu grešku, koju validator nije naveo, a to je, da unutar a taga ne sme stojati nikakav tag za formatiranje teksta (small, big..), znači ovo promeni:

Code:

<a href="#"><small>Neki tekst</small></a>

Promeni sa ovim:
Code:

<small><a href="#">Neki tekst</a></small>

Banned - Not available
 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?18.02.2005. u 20:56 - pre 233 meseci
OK, sada je, nadam se, sve kako treba. Nakon postavljanja stranice proverio sam je uz pomoć validatora i on mi je prijavio tu grešku mada sam je ja ignorisao pošto mi se stranica i u Operi, pomenutom simulatoru kao i preko TagTag-a prikazivala pravilno. Danas sam kod druga video da mobilni prikavljuje "Bad gateway" i odmah sam znao da to treba da promenim. Sada validator ne prijavljuje greške ali me zanima da li će praviti problem to što se unutar <a> taga nalazi <br/>?
Iz ovoga zaključujem da je najbolje sajtove testirati preko mobilnih telefona jer mnogo stvari zavisi i od samog gateway-a. Samo ne znam da li on parsira i xHTML stranice?

Citat:
Br@nkoR:
P.S. Pohvale za nov izgled tvog sajta.

Ako su pohvale upućene meni - zahvaljujem iako ništa revolucionarno nisam uradio sem što sam malo rasteretio glavnu stranicu i linkove prebacio na druga mesta.

WAP push:
Po tome što ti kažeš, bio bi stvarno korisan ako ga naše mreže podržavaju.


@u_m
Ne znam odakle ti to da mi se sajt nalazi na jovant.hollosite.com? Trenutno je on na dhost.info/jovan/ jer sam sa Hollosite-a pobegao upravo iz razloga što je dodavao i broj sesije na kraju (mada mi se posle par refresh-a u Operi stranica prikazivala kako treba). Možeš li da mi kažeš tu funkciju u PHP-u za sprečavanje prikazivanja broja sesije?


Sada ću probati da se malo igram sa xHTML-om i probati da napravim malo aktrativnije stranice. Pošto nisam baš vičan sa HTML-om i CSS-om ne verujem da će od toga ispati bog zna šta ali ću se potruditi ;).

Primetio sam da moji drugovi dosta posećuju Mobtelov sajt upravo zbog najnovijih rezultata utakmica. Pomislio sam da bih i ja mogao tako da nešto da napravim na mom sajtu uz pomoć odgovarajućeg RSS feed-a (pronašao sam RSS parser) ali nisam imao uspeha u pronalaženju. Isto bi mogla da se doda i vremenska prognoza, vesti i ostale servisne informacije. Šta mislite o ovome?
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?18.02.2005. u 23:10 - pre 233 meseci
ja se vec duze vreme bavim tom idejom, pokusao sam da skidam vremensku prognozu, ali sve bez uspjeha

evo uspio sam malo da se pokrenem sa glavne stranice, napravio sam wap-filebrouser koji prezentuje fajlove sa servera

http://wap.srb.co.yu/3/?put=download&k=1&ua=Nokia6600 (ovo je ispis za nokiju, jer za sie m55 saljem one njegove lokalne slicice, a opera i ostali to ne vide)
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?19.02.2005. u 03:43 - pre 233 meseci
evo ja sam poceo da budzim za sebe cisto da imam neku temperaturu...mislim nista spektakularno,ali meni koristi...samo preuzimam stickere...
bojanfuzz.on.neobee.net/vreme
napravicu ja to lepo,samo kad bi uhvatio malo vremena :)
sto se rezultata tice,nisam dugo bio na mobtelu,pa ne znam kako je to kod njih odradjeno,ali na mondu su postavili link do livescore-a,tako da ni oni u principu nista ne rade po tom pitanju...glavni je fazon da bi ti trebalo dosta,dosta,previse posla da budes barem jednako azuran kao livescore npr.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?21.02.2005. u 10:34 - pre 233 meseci
Malo sam se igrao:
http://branko.superihost.com/3g
Trenutno su aktivne samo opcije melodije i slike. Uskoro i ostale.
Nov dizajn nije implementiran, samo su postavljene neke ikonice radi probe.

Banned - Not available
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?21.02.2005. u 11:28 - pre 233 meseci
evo i ja sam se igrao sa vremenom http://wap.srb.co.yu/vreme.wml

podatke cupam preko rss-a sa http://www.wunderground.com/ , jos samo da uradim kesiranje da ne bi svaki put vukao preko neta podatke, nego npr na svaka 4 sata
jos da nadjem izvor informacija za sportske rezultate, tv program i sl.

Branko, vidim da i ti koristis wurfl za detekciju browsera.
Sta mislis koliko brzo radi to, ja ima osjecaj kad upisem neki ua koji jos nije pristupao sajtu da mu treba dosta vremena? Sad planiram da detektujem pri prvom dolasku na sajt sve podatke i da onda odaberem format sajta. tako da mogu da napravim da se sajt kesira u ova tri oblika (a zaglavlje sa css-om cu slati svaki put, da smanjim broj kombinacija koje moram kesirati). Ok, ovo je vec za php forum, ali zanima me tvoje misljenje u vezi brzine ucitavanja, probaj staviti neki "egzoticni" ua



#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?21.02.2005. u 12:54 - pre 233 meseci
Da primetio sam da sporo radi.
Ja sam uradio detekciju samo na ulazu. A ostale podatke koji su mi potrebni (format stranice i slike koji će biti prikazani) prosleđujem putem sesija. Jedino mi jos jednim radi detekciju prilikom downloada melodija, slicica.. jer vršim proveru da li podržava telefon taj format, ali to planiram da drugacije uradim kako ne bi još više usporavalo jer vršim i detekciju dužinu melodije.
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?23.02.2005. u 15:39 - pre 233 meseci
I ja se javljam sa novitetima na sajtu. Uspeo sam da uradim prikaz vremenkih uslova kao i u_m samo sam još malo formatirao a ubacio sam i program TV stanica. Sledeće na "za uraditi" listi je prikazivanje sportskih rezultata (čim pronađem neki malo bolji izvor). Sve ovo se nalazi pod odeljkom informacije pa ste pozvani da pogledate.

Pozdrav!
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?24.02.2005. u 15:59 - pre 233 meseci
jonanT, program parsujes sa mobtelovog sajta? i ja sam uradio istu stvar, imas li ideju kako ovo prevesti na cirilicu?

Hajde kad smo vec ovoliko upetljali php u ovu temu, da li je neko pokusao smarty-jem da upravlja izgled sajta? ja sam planirao da pokusam, pa mi treba neko misljenje.

Nego osim ovih 5-6 sajtova ima li jos neko nesto vredno spomena (ne mislim na one bookmark-sajtove) ?

Narode sta mislite da malo razmjenjujemo informacije? jovant, mislim da si vidio potencijal rss-a .
Ja imam veoma zakrzljalu stranicu sa linkovima, pa bih zelio da napravim nesto tipa:
link: JovanT - pa ovdje direktan izvjestaj sta ima novo, 3-4 reda sa linkovima ?
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?24.02.2005. u 18:41 - pre 233 meseci
Ne, program parsujem sa Krstarice. Mogu da biram između ćirilice i latinice ali sam ipak izabrao latinicu zbog par problema (telefoni imaju slabu podršku za našu ćirilicu a sam enkoding je windows-1251 što mi stvara veliki problem). Kao što možda pretpostavljaš, sadržaj mog sajta se nalazi na ćirilici pa se po potrebi vrši jednoznačna zamena ćiriličnih slova latiničnim. Da bi sve to funkcionisalo kako treba, sajt bi trebalo da bude u UTF-8 enkodingu što kod ovog parsiranja nije slučaj. Skoro sam na PHP forumu video temu koji se bavi tom problematikom i pronašao sam da se to može uraditi ovim kodom: $tekst = iconv("windows-1251","UTF-8",$tekst); ali PHP manual kaže sledeće:

Citat:

Requirements

You will need nothing if the system you are using is one of the recent POSIX-compliant systems because standard C libraries that are supplied in them must provide iconv facility. Otherwise, you have to get the libiconv library installed in your system.


Pošto mi se sajt nalazi na besplatnom hostu nemam pravo da tražim da se bilo šta od dodatnih komponenti instalira tako da ova opcija otpada. Možda bih mogao da nađem i još neki stranicu sa programom koja ima UTF-8 enkoding mada čisto sumnjam da ću je pronaći.

Pre neki dan sam skinuo sa Interneta Smarty i počeo da se malo igram sa njim. Čini mi se da je za nas pravo rešenje i da se sa njim mogu odraditi sjajne stvari. Pošto trenutno nemam mnogo vremena da se bakćem sa njim moraće malo da sačeka (nisam siguran da se za jedan fajl mogu upotrebiti dva templejta - xhtml i wml - najverovatnije piše u dokumentaciji).

Što se tiče ostalih sajtova, video sam kod prijatelja da posećuju i http://novo-sunce.mywap.02.co.uk za koji kažu da je sjajan ali on je bio kao neki indexing servis, odnosno vodio je ka stranicama sa melodijama, slikama, igricama i sve to nekako haotično i nesređeno. Posetio sam ga pre neko vreme ali mu je izgleda neko deface-ovao stranicu.

Citat:
Narode sta mislite da malo razmjenjujemo informacije? jovant, mislim da si vidio potencijal rss-a .
Ja imam veoma zakrzljalu stranicu sa linkovima, pa bih zelio da napravim nesto tipa:
link: JovanT - pa ovdje direktan izvjestaj sta ima novo, 3-4 reda sa linkovima ?


Sviđa mi se tvoja ideja i mislim da je sasvim izvodljivo. Čak šta više mogli bi nas trojica (ja, u_m i Br@nkoR) da udružimo sajtove i napravimo jedan veliki portal ili barem da razmenjujemo sadržaj pošto ispada da se jedino mi ozbiljnije bavimo ovim. Šta mislite o ovome?

Mislim da bi trebali da batalimo midi fajlove jer teško možemo da pariramo nekim stranim sajtovima i domaćem mms-serbia.com nego bi trebali da se preorijentišemo na slike, video klipove i ostale stvari koje nisu toliko zastupljene na ostalim sajtovima. Znate li možda šta bi jednom prosečnom korisniku mobilnog telefona sa GPRS-om mogli biti zanimljivo da pročita na sajtu?
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?24.02.2005. u 21:11 - pre 233 meseci
Ideja nije losa, ovako svi imamo dupli sadrzaj, ali ipak mislim da je tesko izvodljiva.

Ja imam poveci problem sto nemam zaokruzene stvari koje nudim.
Imam forum, koji vise posjeca na chat, a download mi je dosta siromasan. Mms galerija treba jos da se razradi i da je integrisem sa "wap admin" djelom.
A veliki mi problem predstavlja i protok, jer sajt hostujem na privatnom serveru dje se svaki kb/s placa.
Inace ja sam jos uvjek u fazi prikupljanja sadrzaja, sad sam zainteresovan za info sekciju.
Ovo tvoje pitanje mi je dalo dobru ideju za jednu anketu na sajtu...

U pravu si za mms-serbia i sl, specijalizovane sajtove, potrebno je orjentisati se na odredjenu oblast i biti naj u njoj, pa ako bi svak od nas odabrao po nesto, mozda i prodje ona prica o portalu.


#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?27.02.2005. u 11:42 - pre 233 meseci
Stvarno ne znam zašto misliš da je ova ideja teško izvodljiva? Po mom mišljenju, da bi jedan sajt uspeo potrebno je da ima gomilu stalnih posetilaca koji će svaki svoj dan započeti posećivanjem istog. Kad bi se nas trojica udružili možda bi i mogli da pariramo Mobtel-u i Mondu.

Ti si učinio dobru stvar time što si omogućio svojim posetiocima da imaju besplatan wap sajt. Još kad ti proradi dodavanje melodija i slika putem MMS-a biće to još bolje.

A zar ti plaćaš protok na serveru? Koliko sam ja shvatio, prijatelj ti je dao besplatan hosting na svom serveru tako da ti nemaš problema sa tim.

Ja polako prelazim na Smarty. Prebacujem svoje PHP aplikacije na njega i mislim da je on dušo dao za prelaz između wml-a i xHTML-a. Jednostavno treba da imaš template za obe vrste a ostalo sve radi sam. Malo sam danas gledao tvoj sajt i čini mi se da svoju 3G verziju držiš u bazi pa je po potrebi prikazuješ u nekom od formata. Jel sam u pravu? I ja imam ideju da napravim tako nešto samo nikako da osmislim strukturu tabela u bazi.
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?27.02.2005. u 22:43 - pre 233 meseci
Uh, nista nije tacno, dobio sam mjesto na serveru, ali ne i protok, jeste da ga ne placam ja, ali moram paziti da ga drzim u odredjenim granicama, a trenutno sam na samoj gornoj liniji.

Evo malo istorije:
prije nekih godinu i tri mjeseca, sam prvi put kupio mobilni, nekih mjesec dana sam se upoznavao sa njim i polako se igrao sa wap sajtom(imam sacuvanu jednu od prvih verzija, izgleda vise nego smjesno) nisam ni pomisljao da cu ikad imati 1000 posjeta, a ne 225580 , cesto se desava i da se server jednostavno srusi, jer i moj kucni komp je jaci od njega, a i ovo je preslo sva ocekivanja...

Aj da ubacim malo statistike(ovo je za moju dusu, izvinjavam se svima):
Sajt je star: 369 days(s) and 7.44 hour(s).
Ukupno na sve stranice imam: 3120.53 hits per day
Od toga na prvu odpada: 610.82 hpd
Statistiku vodim na nekih 100-tinjak stranica, od kojih su mnoge odamrle, a "mrzi me" da ih brisem iz brojaca iako stoji zamrznut.

A druga greska: ne, ne drzim novu verziju sajta u bazi, imam slican problem kao i ti, ali pokusavam da razdvojim logiku od izgleda sajta, razmisljam o smartiju, jer ni ovo kako sam napravio nije ono sta hocu.

Inace, zaista kad bi uradili to udruzivanje i slobodno bi "parirali" i Mobtelu i Mondu. Ali trenutno mi sajt nije na prvom mjestu i ne znam koliko bih vremena za to mogao da izdvojim. Jos da cujemo sta Branko misli o tome, jer cini mi se da je i on i slicnoj poziciji. Jos ce da se pise o tome...
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?28.02.2005. u 16:58 - pre 233 meseci
Ovo ideja zvuči OK, ali takođe mislim da je veoma teško realizovati, prvo same naše lokacije, dobro to i nije problem, zatim tu je i što se ne poznajemo lično, zatim naše obaveze, jer i ja kao i Milan ne bih znao koliko bi vremena mogao da izdvojim za to, zbog raznih obaveza sam i obustavio dalji razvoj svog starog sajta, pa evo i razvoj ovog novog sada moram obustaviti na otprilike 2 nedelje. Kod razvoja takvog sajta u početku potrebno dnevno izdvojiti dosta vremena na samom razvoju istog, pa zatim na samo održavanje, ja sam trošio i po nekoliko sati dnevno samo na svoj sajt (izrada melodija, sličica, održavanje...), zatim se tu nameće i sledeći problem koji navodi Milan a to je hosting, samo kad se setim kakvih sam ja imao problema zbog upotrebe besplatnog hostinga, nedeljeno se dešavalo da po dva puta moram da menjam hosting, da ne objašnjavam, što je i bio i drugi razlog obustavljanja razvoja sajta (mozda se i nađe neki sponzor, naravno uz odgovarajuču reklamu).

Ali najvažniji problem je kao što je rekao Milan, vreme odnosno obaveze.

Ovde pomeinjete da se taj sajt bavi nekim određenim stvarima slikama itd, ali da se ne bavi i melodijama. Po meni melodije su najvažniji deo wap sajta jer to najviše traže korisnici, bar znam po korisnicima koji su posećivali moj sajt, slike i nisu toliko tražena koliko su tražene melodije.

Nešto me zanima da li imate vi neku zaradu od vaših sajtova, jer i ovo je još jedan od razloga obustave razvoja.

Milane mislio sam da je poseta tvome sajtu veća, verovatno kao i što sam navodiš slabe download sekcije, kakva ti je bila poseta pre početka naplate gprs-a.

Ovo je moje mišljenje mošda se i ne složite oko nečega.

Pozdrav.


[Ovu poruku je menjao Br@nkoR dana 28.02.2005. u 20:02 GMT+1]
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?28.02.2005. u 18:25 - pre 233 meseci
Totalno se slazem, inace, predlazem specijalizaciju sajtova, tako da se svaki bavi jednom temom, a da zajeno pokrijemo sve. Moze li ovako?

Posjeta je bila i do 1000klikova dnevno ga prvoj strani dok je radila opcija slanja sms-a sa sajta. Dok je gprs bio free sajt nije bio nesto popularan, pa to nije mnogo uticalo na broj posjeta.
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?28.02.2005. u 20:17 - pre 233 meseci
Ajd kad ste već započeli da pričate o istoriji da se pridružim i ja. Nakon moje prve posete sajtu TagTag.com odlučio sam čisto iz zajebancije da otvorim i ja moj wap sajt, čisto da vidim kako bi to izgledalo iako tada nisam pojma imao šta je to wml. Tako je aprila 2004. nastao TagTag.com/JovanT. Zatim sam adresu raširio preko drugova i rodbine mada pošto je sajt sadržavao samo tekst i po koju melodiju ili sličicu, nije naišao na neki odziv. Nakon par meseci (čini mi se negde oko juna) za TagTag sam ostavio samo početnu stranicu dok je ostali sadržaj bio na Geocities.com. Pošto je i on nije uspeo da zadovolji moje zahteve ubrzo prelazim na Hollosite.com i počinjem da se igram sa PHP-om i pravim malo dinamičniji sajt. Ubrzo avgusta dolazi i jubilarni 100. posetilac i sajt konačno zaživljuje. Već sada imam 1147. posetilaca i brojač se sve više uvećava a imam posetilaca i "sa strane" (Beograd, Kragujevac, Zrenjanin... dok ih je ranije uglavnom bilo samo iz Niša).

A da se sada vratim u sadašnjost :). Kao što ste možda i saznali do sada, trenutno sam 8. razred osnovne škole i ove godine me čeka prijemni, zatim tu su i takmičenja iz matematike i fizike, Siemens Join Multimedia...) tako da nemam nešto mnogo slobodnog vremena da bi se mlatio izradom sajta. Obično to ide vikendom ili danima kad nema mnogo šta da se uči. To što se ne poznajemo, ne bi trebalo da pravi problem jer se oko svega možemo dogovoriti i preko Interneta. Slažem se da bi nam hosting bio veoma velika boljka ali kad bi uspeli da nađemo sponzora sve bi bilo OK. Do tada imamo i free hostinge, lično mi se veoma dopada ovaj moj trenutni tako da bi mogli na njemu da držimo neki deo.

O zaradi preko mog sajta mogu samo da sanjam (mada ne bi bilo loše da kapne koji dinar) i mislim da je to veoma teško izvodljivo. Možda bi moglo da se to izvede tako što bi korisnici slali poruku na neki broj i onda dobijali šifru za pristup premium sadržajima ali to zahteva veliki broj stalnih posetilaca kao i trud da se taj sadržaj i obezbedi.

Kad bi odlučili da se udružimo, to naravno ne bi moglo da se uradi odjednom nego postepeno, da zajedno radimo na sadržaju i planiranju same koncepcije sajta a dok sve to ne završimo mogli bi da furamo posebno - kao što smo radili i do sada. Mada i ideja o specijalizovanju nije loša jer bi tada moj odeljak za melodije upućivao na Milanov, Brankov deo za video na moj i slično samo što bi i tada morali da se malo reorganizujemo i da sajtove prilagodimo da makar malo liče jedan na drugi a ne da se posetilac šokira kada se jedne organizacije pređe na drugu.

Melodije možda i jesu jedan od najvažnijih delova sajta ali ujedno zahtevaju i dosta truda i rada oko istih. Ja sa modemskom vezom ne mogu da svaki čas obilazim TagTag.om i sa njih kradem strane melodije a sa nekih domaćih sajtova naše pa da sve to upload-ujem na moj server i sve to sa pojavom neke nove pesme.
Možda bi mogla da zaživi i sledeća ideja: korisnici bi delili međusobno melodije (slično p2p mrežama) tako što bi ih slali preko MMS skripte na sajt zajedno sa kratkim opisom (imenom). Posle bi neka skripta sve to organizovala, sortirala i omoućila download ostalim korisnicima. Ali i za ovu ideju je potrebna velika baza korisnika koji bi imali volje da redovno šalju melodije koje imaju tako da ne znam da li bi uspelo.
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Dobri wap portali modernijeg dizajna - kao vivo i mondo... ima li ih?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17643 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.