Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI

[es] :: ISP :: ADSL :: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 291739 | Odgovora: 1027 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skundra
Beograd

Član broj: 11702
Poruke: 118
*.verat.net.

ICQ: 9962536


+3 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI01.10.2005. u 16:08 - pre 225 meseci
Da li neko ima informaciju kada ce u ostale centrale u Beogradu biti postavljena oprema za aDSL.Cini mi se da od avgusta ni jedna nova centrala nije osposobljena za aDSL.
 
Odgovor na temu

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
*.212.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI09.10.2005. u 17:41 - pre 224 meseci
Informacija za Borcu:

Zvao sam poznati Telekomov broj pre neki dan i ljubazni "cika" je rekao da ce "biti naredne godine". Na pitanje kada bi to konkretno trebalo da bude, odgovor je: "negde sredinom godine".

S obzirom na poslovicno Telekomovo kasnjenje, ne verujem da ce biti ista pre jeseni. :(

BTW, centrala u Borci je u trecem paketu za postavljanje ADSL opreme.
 
Odgovor na temu

zdravkod

Član broj: 33092
Poruke: 10
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI11.10.2005. u 20:26 - pre 224 meseci
Ja sam na isturenom stepenu u Sarajevkoj (361....) i Verat mi je odgovorio da imam mogucnosti za ADSL, pa sam kod njih i uplatio pre mesec dana. Skoro sam zavo telekomov broj gde mi je receno da na isturenom stepenu nema mogucnosti i da ne zna da li i kada ce biti, pa me interesuje jel zna neko koja je politika Telekom-a u vezi stavljanja ADSL-a na isturene stepene i da li da se uopste nadam necemu u skorije vreme...


Zdravko
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI12.10.2005. u 16:44 - pre 224 meseci
Akademija je istureni stepen, i imam ADSL
 
Odgovor na temu

MIKORIST

Član broj: 70328
Poruke: 34
*.absolutok.net.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI17.10.2005. u 16:49 - pre 224 meseci
------------------------------------------------------------------------------
Da li neko od vas zna gde je CENTRALA: TandemN.BeogradCSNL kakve mogucnosti ima
i slično?...

Zvao sam čoveka na famozni broj 3023283 oko 18:00 kaze da ne bi trebao da je tu
jer je van radnog vremena. Jedva me je pronasao u racunaru
(nije jos imao ovakav slucaj kaze )trazio je 10 minuta: kaze da su mi portovi
rezervisani i dodeljena ip adresa rekao je da cu dobiti ADSL sigurno jer ima
nalog za prikljucenje ali na razvodniku(na celoj centrali)
rade tako da nezna kad cu da dobijem (sutra ili za vise dana)sve opcije su kaze
moguce??....CENTRALA: TandemN.BeogradCSNL TELEFON:3130*** PROVAJDER:Sezampro
podneto za ADSL: 06.10.05
-------------------------------------------------------------------------------



[Ovu poruku je menjao MIKORIST dana 17.10.2005. u 20:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

karicmilos
Cerak

Član broj: 71498
Poruke: 1
*.220.eunet.yu.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI19.10.2005. u 15:01 - pre 224 meseci
Zna li neko kako funkcionise ADSL na Ceraku ?
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.veljko.net.

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI24.10.2005. u 08:00 - pre 224 meseci
Normalno funkcionise na Ceraku.
 
Odgovor na temu

bngrad
mile ovakovic
beograd

Član broj: 28417
Poruke: 44
80.93.230.*



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI27.10.2005. u 22:07 - pre 224 meseci


Zanim me da li postoji adsl na bezanijskoj kosi ulica Pedje Milosavljevica i koja je to centrala a BROJ POCINJE SA 2150
 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
194.106.164.*

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI21.11.2005. u 16:23 - pre 223 meseci
Bezanijsku kosu pokriva centrala Bezanija (15x-xxx, 16x-xxx, 17x-xxx, 176-xxxx, 177-xxxx, 318-xxxx, i novi brojevi koji zamenjuju sestocifrene i 176 i 177: 215-xxxx, 216-xxxx, 217-xxxx, 227-xxxx i 317-xxxx)

[Ovu poruku je menjao enes dana 21.11.2005. u 17:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cromax
sudo

Član broj: 39883
Poruke: 8
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI21.11.2005. u 16:32 - pre 223 meseci
Meni iz Beotela rekoše da Miljakovačka centrala (inače br- tel- 351-xx-xx) nema tehničkih mogućnosti... aaaa ima li neko iskustva sa ovom centralom i ako ima neka podeli isto....
što bi vi mladi rekli... nema frke! :)
 
Odgovor na temu

dares
Darko Sarkanovic
Visnjicka Banja, Beograd

Član broj: 13621
Poruke: 46
*.eu.s4hc.com.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI21.11.2005. u 16:44 - pre 223 meseci

Meni covek iz Telekoma rece da je Karaburma planirana tek za iducu godinu a Visnjicka Banja (za koju sam se i interesovao) ko zna kad. Zvucao je kao da nece ni iduce godine.


Dares
 
Odgovor na temu

nemanjash
Beograd/Mirijevo

Član broj: 75222
Poruke: 3
*.b92.net.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI22.11.2005. u 14:35 - pre 223 meseci
Jel ima mozda neko najavu ili je cuo od nekoga informaciju za ADSL u Mirijevu ?
-s-
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI22.11.2005. u 14:51 - pre 223 meseci
Citat:
cromax: Meni iz Beotela rekoše da Miljakovačka centrala (inače br- tel- 351-xx-xx) nema tehničkih mogućnosti... aaaa ima li neko iskustva sa ovom centralom i ako ima neka podeli isto....


I ja sam na broju koji pocinje sa 351 i dobio sam slican odgovor. Od Neobee-a samo da nema mogucnosti a od Beotela malo precizniji - na telefonskoj liniji nema prepreka ali centrala nije osposobljena za ADSL. Nadam se da si i ti dobio identican odgovor od Beotela (mislim na ovaj prvi deo da na liniji nema prepreka). Taj deo je veoma bitan jer ukoliko ti nije cista linija dzaba ti posle i kada osposobe centralu.

Ne znam vise ni sam na kom sam forumu sta procitao ali ukratko prognoze za nasu centralu idu od sredine decembra pa do aprila sledece godine. Moje jedino licno iskustvo je bilo sa majstorima koji su mi uvodili liniju pre jedno mesec dana. Za ISDN znaju, cak su mi i nudili da se odreknem starog dvojnickog broja i sa ovim novim da me prikace na ISDN. Za ADSL nikad culi, nemaju predstavu sta je to. Dakle daleko od toga da su na nasoj centrali u toku neki radovi, instalacija opreme i sl. Znali bi majstori da se nesto desava. Tako da sam stekao utisak da je april realnija opicija od decembra. :-(
 
Odgovor na temu

n0vakovic
Beograd

Član broj: 62253
Poruke: 6
*.74.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI22.11.2005. u 20:14 - pre 223 meseci
Brojevi 2543-xxx imaju mogucnosti za uvodjenje ADSL-a i na centrali su "Tandem Čukarica CSNL".

Ja sam u nedelju 20.11. popodne podneo zahtev Sezamu za proveru tehnickih mogucnosti, 21. su poslali to telekomu, 22. mi odgovaraju da moze tako da to sada ide expres brzo.

dodato naknadno
... i 29. proradio i sve radi super.

[Ovu poruku je menjao n0vakovic dana 02.12.2005. u 18:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cromax
sudo

Član broj: 39883
Poruke: 8
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI23.11.2005. u 15:03 - pre 223 meseci
@ Salko Dinamitas

... isti slučaj... meni su prošle nedelje ubacili nov broj (351.....) i nesto slicno saj i ja cuo od ljudi koji u ugrađivali, mada su meni preporučivali, umesto ISDN-a kablovski preko KDS-a... samo ... KDS jos nije ukljucio net na nasem podrucju...

ne znam nisam pametan... :)
što bi vi mladi rekli... nema frke! :)
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI23.11.2005. u 20:46 - pre 223 meseci
Citat:
cromax: @ Salko Dinamitas

... isti slučaj... meni su prošle nedelje ubacili nov broj (351.....) i nesto slicno saj i ja cuo od ljudi koji u ugrađivali, mada su meni preporučivali, umesto ISDN-a kablovski preko KDS-a... samo ... KDS jos nije ukljucio net na nasem podrucju...

ne znam nisam pametan... :)



Ne znam kod koga uzimas kablovsku. Ja sam kod IKOM-a i uopste ne racunam da ce oni u dogledno vreme uvoditi internet. Cak i da uvedu ne bih uzimao kod njih jer su preskupi a usluge su im nikakve. Koliko ja znam PTT ima korisnike u Skojevskom a SBB dole ispod nadvoznjaka (to je valjda Knezevac, ne?).
 
Odgovor na temu

Alexxandar
Aleksandar Jovanović
Freelancer/Part time developer
127.0.0.1

Član broj: 16375
Poruke: 84
*.vdial.verat.net.



+59 Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI06.12.2005. u 19:52 - pre 222 meseci
Prema neobee-ju nemam uslove za ADSL a prema sezamu imam. Istina je izgleda negde između. Doduše nisam lično proverio kod sezama ali mi je komšija koji je nameravao da uvede rekao da se raspitao kod sezama i da su mu rekli da ima sve uslove a on živi u istoj zgradi kao ja tako da ako on ima uslove trebao bih i ja. Ja inače živim u Padinskoj Skeli i takodje sam na Beocity video ono uskoro??? Pozivanje mi je tonsko, konekcija 49,2 ili 50,6 kbps. Tako da definitvino nemam PCM. Ehh sad centrala mi je pre bila Alcatel ali je letos crkla pa su je zamenili sa centralom tipa SI2000/224 i od tada ne mogu na servisu Moj R@ačun da vidim listing poziva a posto sam skoro kupio telefon sa Caller ID funkcijom kada sam trazio njeno aktiviranje obavesten sam da nije moguce. Malo sam googlao o tipu moje centrale i dosao do ove strane http://www.si2000.ru/si2000ban.php ya one kojima ruski nije jaca strana evo na engleskom.

Citat:
SI2000 BAN - these are the autonomous knot of wide-band access, i.e., is classical DSLAM. It is based on universal, the integrated and flexible platform MBA (wide-band module, type A) modular, to a high degree. Because of its modular construction and standard interfaces it is ideal for the modernization of the existing transmission networks of the dannykh/setey IP and telephone networks. The architecture, which is based on the technology ATM checked, can support the user interfaces ADSL addition A, G.lite, G.shdsl and ADSL addition B, separators and different net interfaces for guaranteeing interaction with ATM with networks. One section of stand BAN with 16 assembly positions makes it possible to connect to 480 subscribers xDSL (in this case it is necessary the additional section of stand for the separators). The telephone services POTS or ISDN can be ensured with the use of narrow-band it is main firm Iskratel OF -.SI2000 SAN and SI2000 AN - or any other standard knot of narrow-band access. In the standard stand with the height of 2,2 m it is possible to install 3 sections with maximally 1440 ports xDSL. the open architecture provides the possibility of the integration of the new technologies and solutions in the future.
Pays SI2000 BAN
-Central controlling pay: it ensures high capacity; control of net interface; the identification of pay; control and control of subscriber; connection for control.
-License fee xDSL: with the local controller and 16 or 32 by ports ADSL
-Pay with the separators: it ensures separators for services POTS or ISDN on access ADSL; filters for the different values of impedance on the line and the technologies of modulation are used Net interfaces in the form of daughterly pays, the ensuring possibility connections ATM - optical ATM Stm-1 (155 Mbit/s), 8 circuits E1/IMA (8x2 Mbit/s).

Prema ovom tekstu se moze videti da moja centrala ima sve sto je potrebno za ADSL pa ja mislim da je i kod nje potrebno instalirati portove za ADSL. Da li je moja pretpostavka dobra?
Sad ima li neko ideju kako da ja njih iscimam za tako nešto?
Da obiđem celu Padinsku Skelu sa anketom ko hoće ADSL priključak. Da li bi to nekako pomoglo?
Neki savet ima li iko kako da nateram ADSL da proradi? Još uvek nisam stigao da pozovem onaj Telekomov broj da se kod njih raspitam. Ali prva stvar za uraditi sutra je to ;) Ako je sve ovo što sam napisao tačno ili bar deo toga.Svaki predlog je dobrodošao za isprobati samo da dođem do ADSL-a jel koliko sam do sada ostavio para Telekomu pa ja mislim da bi mogli većem delu Beograda da ugrade te proklete portove u centrale. Još uvek čekam odgovore od Verata,PTT-a i YUBC-a.

Vidim da je Železnik spominjan i ja mogu reći da ADSL radi! I to odlično prosečna brzina download-a je oko 25kB mada nekad i oko 30 :). Ja u Železniku imam ADSL u srednjoj školi (Tehnička Škola "Beograd" ranije se zvala Mašinska Škola "Lola").Provajder je Sezam na 256kbps da li je Basic ili onaj bez ograničenja ne znam ali odlično funkcioniše.
 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI06.12.2005. u 22:13 - pre 222 meseci
A> Neki savet ima li iko kako da nateram ADSL da proradi? Jo� uvek
A> nisam stigao da pozovem onaj Telekomov broj da se kod njih
A> raspitam. Ali prva stvar za uraditi sutra je to ;) Ako je sve ovo
A> �to sam napisao ta�no ili bar deo toga.Svaki predlog je dobrodo�ao
A> za isprobati samo da do�em do ADSL-a jel koliko sam do sada ostavio
A> para Telekomu pa ja mislim da bi mogli ve�em delu Beograda da
A> ugrade te proklete portove u centrale. Jo� uvek �ekam odgovore od
A> Verata,PTT-a i YUBC-a.



Mozda bi trebalo nekako utvrditi koliko domacinstava uopste koristi
Internet u tom kraju. Telekom se verovatno vodi idejom da instalira
opremu za ADSL na centrale u gradovima/naseljima gde je najveca
gustina domacinstava i institucija koje koriste Internet. Tu je velika
verovatnoca da ce biti mnogo zainteresovanih, samim tim i veci profit.
Ne isplati se instalirati opremu sa, recimo, lupam, 200 ADSL portova u
nekom naselju gde ce od tih 200 portova biti zauzeto 20-tak. S druge
strane, u naselju, gde je ve�a gustina korisnika Interneta (jezgra
velikih gradova) bilo bi iskorisceno recimo 180 ili svih 200 portova.
Tako to ide, ribar baca mrezu tamo gde zna da ima veliko jato riba, ne
baca tamo gde prodje gde koja.


pozdrav
 
Odgovor na temu

zarkovoadsl@
Beograd

Član broj: 74744
Poruke: 10
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI12.12.2005. u 16:17 - pre 222 meseci
dali neko moze da kaze koji je famozni broj telefona (centrala zarkovo) za proveru tehnickih mogucnosti za adsl,ali da bi nekako mogao preko tog telefona da vidim dali imam mogucnosti za skidanje sa PCM (mozda i sa malo podmazivanja evricima) :)

na telefon 3023283 se niko ne javlja...inace vidim da ste imali iskustva sa centralom zarkovo (pa gde ste se javljali bas za tu centralu da proverite)

hvalaaaaaaa
 
Odgovor na temu

misko2004

Član broj: 31193
Poruke: 399
194.106.171.*

ICQ: 207328353


Profil

icon Re: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI31.12.2005. u 15:49 - pre 222 meseci
Iz Panceva sam i na staroj sam centrali,broj pocinje sa 42-xxx...
Da li mogu da uvedem ADSL?
Keep your friends close and your enemies closer.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Centrale koje podrzavaju ADSL - SAMO U OVOJ TEMI
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 291739 | Odgovora: 1027 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.