Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23036 | Odgovora: 254 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 11:23 - pre 236 meseci
Citat:
degojs: Kad kažem "mi" to se odnosi na ljude koji se ne bave web programiranjem. Složićeš se da je većina korisnika takva. Ne znam šta je tu problematično.

Slazem se. Ali cak i obicnim korisnicima FF nudi vise od IE-a. Da li će to obični korisnici umeti da cene ili koriste, to je druga stvar.

Citat:
degojs:
A o tome kako se za problem spyware potura priča "pređi na FF", o tome verovatno sad nakon ovih testova i ne trebamo više pričati. Pročitajte tekst upozorenja na onom OPEN/SAVE dijalogu. Ako ono nije lepo upozorenje, ne znam šta jeste.

Slazem se, koliko znam korisnik mora da odobri instaliranje spyware-a. No koliko korisnika uopste zna sta ga browser pita (kad vec pricas o obicnim korisnicima) ? Uz to vecina spyware-ova dodaje add-ove bas na IE a ne na firefox ili neki drugi browser.
Btw, vrlo lukavo si testove radio na poslednjoj patchovanoj verziji IE-a 6. Ajde odradi to isto na nekom nepatchovanom, pa da vidimo kako ide :) Koliko korisnika patchuje redovno svoj OS ?
Citat:
degojs:
Zašto da ne uplićem i Operu? Nisam primetio da preporučujete istu sa toliko žara kao FF, što samo govori da je FF --- hype, više nego bilo šta drugo. I Opera je browser, zar ne?

Pa nisi, zato sto se meni licno Opera ne svidja, i uz to nije besplatna. No Opera po featurima ne zaostaje za Mozilla browserima, a uz to je dostupna i na mobilnim uredjajima (ja je koristim na svom mobilnom btw). No, na desktopu po mom skromnom misljenje ne nudi vise sto bi opravdalo cenu u odnosu na FF.

 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 11:27 - pre 236 meseci
Citat:
caiser: MS-DOS.


Nemoj da nam Sundance skače kroz prozor.... Pa ko će onda pljuvati non-Microsoft proizvode? :)

No offense to anyone...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 11:28 - pre 236 meseci
Btw, u mojoj bivšoj firmi, svi od sekretarice do Web Programera su koristili Firefox. Svi osim generalnog managera. Navikao čovek da klikće na taskbar kad traži browser pa to je :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 11:31 - pre 236 meseci
Citat:
Btw, vrlo lukavo si testove radio na poslednjoj patchovanoj verziji IE-a 6. Ajde odradi to isto na nekom nepatchovanom, pa da vidimo kako ide :) Koliko korisnika patchuje redovno svoj OS ?


A ***i ga dinke. Slažem se da je nepatchovan sistem nesiguran. Mislio sam da smo sa tim svi OK da sisteme treba ako ništa, a bar patchovati redovno. Kad smo već uzeli Win 98, možemo bar da iskoristimo mogućnost besplatnog korišćenja novijeg IE.

Na kraju, ne bi bilo ni pošteno da uzmemo Firefox 0.1, zar ne?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 11:33 - pre 236 meseci
Citat:
Btw, u mojoj bivšoj firmi, svi od sekretarice do Web Programera su koristili Firefox. Svi osim generalnog managera. Navikao čovek da klikće na taskbar kad traži browser pa to je :)


Ja se slažem sa tim da je Firefox OK, samo primeti da recimo ja svoju potrebu da lepo čitam MSDN nisam predstavljao kao potrebu ostalih. Isto bi i vi mogli da budete toliko pošteni, pa da vašu potrebu za promenom user-agenta i slično ne predstavljate kao potrebu ostalih.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 11:36 - pre 236 meseci
Momci, ako se Sundance ne javi danas, nosite ga na duši :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 11:44 - pre 236 meseci
Citat:
degojs: A ***i ga dinke. Slažem se da je nepatchovan sistem nesiguran. Mislio sam da smo sa tim svi OK da sisteme treba ako ništa, a bar patchovati redovno. Kad smo već uzeli Win 98, možemo bar da iskoristimo mogućnost besplatnog korišćenja novijeg IE.

Na kraju, ne bi bilo ni pošteno da uzmemo Firefox 0.1, zar ne?

Mašiš poentu. Poenta je da su prethodne verzije IE-a omogućavale instaliranje raznih spywarečina i sl. software-a zbog čega je i nastao taj hype kako ti kažeš, jer firefox takve stvari nije omogućavao ni u najranijim verzijama.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
195.178.55.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 11:51 - pre 236 meseci
Citat:
degojs: Ja se slažem sa tim da je Firefox OK, samo primeti da recimo ja svoju potrebu da lepo čitam MSDN nisam predstavljao kao potrebu ostalih. Isto bi i vi mogli da budete toliko pošteni, pa da vašu potrebu za promenom user-agenta i slično ne predstavljate kao potrebu ostalih.

Evo jedan primer: pretraga teksta na stranici. Računam da to jeste potreba ostalih.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.EUnet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 11:51 - pre 236 meseci
Citat:
degojs: Momci, ako se Sundance ne javi danas, nosite ga na duši :)


Nekako mi se cini da se i ti tome radujes. :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 12:31 - pre 236 meseci
Citat:
dinke:
Mašiš poentu. Poenta je da su prethodne verzije IE-a omogućavale instaliranje raznih spywarečina i sl. software-a zbog čega je i nastao taj hype kako ti kažeš, jer firefox takve stvari nije omogućavao ni u najranijim verzijama.


Koliko je meni poznato, kada je IE postojao, FF nije, tako da mi je to malo bespredmetno. Firefox je tek nedavno došao u verziju 1.0, tako da bi tu negde i trebali da poredimo stvari. Opet dinke, ja lično nisam pokupio nikad spyware samo surfujući, a dok sam bio tamo kod nas išao sam i po warez sajtovima i skidao i programe i crackove i slično. Često su mi izlazili dijalozi kao ovaj gore (tipa: da li želite da instalirate ovaj ActiveX, da li želite da instalirate "dialer.exe"), ali uvek sam odgovarao sa Cancel i nisam imao problema. Spyware sam dobio kada sam skinuo i instalirao besplatni Download Accelerator.
IE praktično nije dobio značajna unapređenja (osim po pitanju sigurnosti i pop-up prozora) već godinama, ali ja ne tražim da poredimo browsere od pre par godina zato što je MS usporio tempo. Poredimo ono što je "current": Maxthon i Firefox.

Citat:
noviKorisnik:
Evo jedan primer: pretraga teksta na stranici. Računam da to jeste potreba ostalih.

Nisam siguran na šta tačno misliš (ako misliš na ono da ti drugom bojom označi sva pojavljivanja nekog teksta na stranici, Maxthon ima tu opciju kao i da se onda "šetaš" po stranici, klikom miša, do toga što je pronašao)

Citat:
caiser:
Nekako mi se cini da se i ti tome radujes. :)

Ne. Od njega sam samo tražio da ne vređa druge i nikakvih problema nema. Isto kao i za axeza.




[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.01.2005. u 13:42 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 12:42 - pre 236 meseci
E dinke, u ovom "tvom" toolbar-u nema linka ka CSS 2 specifikaciji pa me to podseti da te pitam daa li je bolje držati se CSS2 ili 2.1 standarda ili raditi po principu "radi kako hoćeš samo da je ispravno u oba browsera?"
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 13:00 - pre 236 meseci
A dok mi ovde raspravljamo, priča o Firefox-u je došla na naslovnu stranu Wired Magazina.

http://www.wired.com/wired/

http://www.wired.com/wired/archive/13.02/firefox.html
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
195.178.55.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 13:04 - pre 236 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
pretraga teksta na stranici.

Nisam siguran na šta tačno misliš (ako misliš na ono da ti drugom bojom označi sva pojavljivanja nekog teksta na stranici, Maxthon ima tu opciju kao i da se onda "šetaš" po stranici, klikom miša, do toga što je pronašao)

"Find as you type", + postavka forme za pretraživanje ispod stranice (može da ostane stalno prisutna, da se koristi kroz tabove), a ne preko dokumenta (sa ponekad apsurnom situacijom da se pronađena reč nalazi ispod prozora pretrage).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 13:08 - pre 236 meseci
Maxthon poseduje Search toolbar tako da.. jesi li ga pogledao uopšte ili si samo otišao na Ctrl-F?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 13:10 - pre 236 meseci
Citat:
Palma: E dinke, u ovom "tvom" toolbar-u nema linka ka CSS 2 specifikaciji pa me to podseti da te pitam daa li je bolje držati se CSS2 ili 2.1 standarda ili raditi po principu "radi kako hoćeš samo da je ispravno u oba browsera?" :)

Kako bre nema :) ?


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 13:15 - pre 236 meseci
Citat:
degojs: Maxthon poseduje Search toolbar tako da.. jesi li ga pogledao uopšte ili si samo otišao na Ctrl-F?

Search u Firefoxu je "as you type", što je uvedeno u verziji 1.0PR. Počneš da kucas recimo "eli" i on je već našao string "eli" ... ako nastaviš da dodaješ slova on skače na sledeću reč koja ima isti string. Uz to, search zauzima samo uski deo dna ekrana što je za svaku pohvalu. Još jedan unique feature FF-a koji do sada nisam video ni u jednom browseru.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 13:19 - pre 236 meseci
Dobro, search as you type je lepo, ali.. bitno? Ma jok. Ukucam brate reč i ajmo: klik, klik.. Big deal. Nemojte samo ovakve stvari da mi gurate kao nešto bitno.

Što se tiče toga koliko mesta zauzima ne znam u čemu je problem sa Maxthon Search toolbarom - staviš ga gde hoćeš.

Šta je sa opcijama za reklame? Nekako mi se čini da je Maxthon tu za 2 koplja ispred Firefox. Možda nešto propuštam? Opcije za pop-up prozore? Floating-ads? Ima i mouse gestures po difoltu, a Firefox? Po difoltu dolazi sa gomilom adresa na black listama za razne tipove reklama. Firefox? Da li je to bitnije korisniku ili podrška za promenu user-agenta i editovanje koda?



Sve ja to smatram za manje bitno - npr. važno je da ima pop-up blocker i to je to.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.01.2005. u 14:31 GMT+1]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 13:30 - pre 236 meseci
Citat:
degojs: Dobro, search as you type je lepo, ali.. bitno? Ma jok.

A šta je tebi uopšte bitno degojs ? Priznaj onda lepo kao Dragi Tata da je to samo browser i da te nije briga oko toga :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 13:34 - pre 236 meseci
@dinke:
Evo gore sam dopisao: npr. lista adresa koje po difoltu blokira za razne tipove reklama, itd.

Dinke, bitno je da se sajtovi vide OK, da ima pop-up blocker i eventualno tabbed browsing. Skoro sve ostalo je.. manje bitno. Nadam se da nisam nešto zaboravio.

Upravo zato Firefox po difoltu i ne dolazi natrpan svim i svačim kao Maxthon, već skidaš ekstenzije za ono što ti treba.

Pa.. Tata je u pravu 100%. Većini to jeste tako.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.01.2005. u 16:41 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 13:34 - pre 236 meseci
Citat:
degojs: Šta je sa opcijama za reklame? Nekako mi se čini da je Maxthon tu za 2 koplja ispred Firefox. Možda nešto propuštam? Opcije za pop-up prozore? Floating-ads? Ima i mouse gestures po difoltu, a Firefox?

Ma da, za dva koplja je ispred FireFox-a definitivno. Na Maxthonu pola sajta na kome sam radio je interpretirao kao reklame, jedva sam iskopao kako se to čudo isključuje. A uključeno je po defaultu, savršeno za običnog korisnika. Inače u firefox-u imaš extenziju za to, nisam je probao jer generalno mrzim add blokere. Pop-up prozore FF bloira još od najranijih verzija. Uz sve sve to, Firefox radi i na Linuxu, potpuno isto (savršeno) kao i na Windozeu. Gde ćeš lepše.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23036 | Odgovora: 254 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.