Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?

[es] :: Advocacy :: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?

[ Pregleda: 4022 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?29.01.2005. u 01:59 - pre 234 meseci
Zanimaju me misljenja po ovom pitanju :-)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.blueisp.co.yu.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?29.01.2005. u 08:36 - pre 234 meseci
Naravno piratski win, jer je to njihovo. Nema veze sto vi niste platili taj win, wec ima veze samo to da vi samim tim sto koristite windows istog propagirate kod svoje okoline, ili bar ne propagirate linux.

To je moje skromno misljenje.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.veljko.net.

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?29.01.2005. u 09:21 - pre 234 meseci
Za njih je bitno da se raja navike na Windows, a oni ce smisliti nacin da sto vise pirata legalizuju ;)



 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?29.01.2005. u 10:03 - pre 234 meseci
Apsolutno piratski, naročito kada su siromašnije zemlje (čitaj Srbija) u pitanju. U vreme kada je Microsoft intezivno sprovodio kampanju legalizacije, mnogi ljudi su po firmama ovde počeli da razmatraju Linux, intezivno istražujući njegove mogućnosti, koji software podržava i sl. Nekako stičem utisak da je Microsoft uvideo da bi sprovođenjem te kampanje do kraja izgubio značajan deo tržišta, te je jednostavno pustio ljude da rade šta hoće (čitaj koriste piratski software). Pričalo se o tome da li je neka od firmi kažnjena, ja nešto nisam čuo mnogo o tome. Kada kupuješ nov kompjuter i dalje dobijaš piratski Windows sa gomilom (naravno) piratskog software-a. Ti pctel si beše baš u tom biznisu pa znaš još bolje kako to funkcioniše :)


 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?29.01.2005. u 12:07 - pre 234 meseci
hehe...zanimljivo pitanje, ali mislim da vise voli da koristimo piratski Windows, iz prostog razloga sto kada redjemo na Linux, ta emigracija moze biti losa po njih, jer moze da znaci da je trajna. Ali to je malo verovatno, jer odmah bi videli kakav je Linux i brzo se vratili na Win.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?29.01.2005. u 13:15 - pre 234 meseci
Citat:
Nabukodonosor:jer odmah bi videli kakav je Linux i brzo se vratili na Win. :p

A "kakav" je to Linux? :-)

Stvar je vrlo komplikovana i menja se iz minuta u minut. U Linux zajednici je jasno vidljiva tendencija da se distribucije daju besplatno, a da se zarada ostvaruje preko podrske korisnicima, donacija i slicnog. Primer - SUSE, od skoro se moze skinuti slobodno sa neta.

Windows jos nije stigao dotle, ali ima znakova. Primeri - u Minhenu su ponudili drasticno nizu cenu za svoj paket kad su shvatili da se Minhen krece prema Linuxu; u nekim zemljama je vec (ili tek sto nije?) pocela prodaja jeftinijeg Windowsa, doduse malo "olaksanog" ali ipak.

Ocigledno je, da im je stalo da ljudi po svaku cenu koriste njihov OS, bilo piratski (sirom razvijenog Zapada, gde na masini dobijes vec instalirani Windows, verovatno bez instalacionog CD-a) bilo po cenu smanjenja prodajne cene tog OS-a. A kao sto je vec nagovesteno, pripremaju se dodatne akcije kojima bi piratski korisnici trebalo da se privole da predju na placeni - uskracivanje mogucnosti besplatnih apdejtova i slicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2789 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?29.01.2005. u 16:07 - pre 234 meseci
U drugoj polovini devedesetih sam čuo za stav MS-a da postoji pet nivoa korišćenja softvera.

1. Najbolje je koristiti MS-ove proizvode legalno.
2. Lošije je koristiti MS-ove programe ilegalno.
3. Još lošije je ne koristiti računare, pa samim tim ni softver.
4. Od ovoga je još lošije koristiti konkurentski softver ilegalno.
5. Najlošije je koristiti konkurentski softver legalno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?29.01.2005. u 19:32 - pre 234 meseci
6. Naj-Najlošije je koristiti linux.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?29.01.2005. u 20:07 - pre 234 meseci
Citat:
Sundance: 6. Naj-Najlošije je koristiti linux.

Zar ti ne shvatas sta si upravo rekao? Ne? Pa, APSOLUTNO SI U PRAVU, sa MS stanovista! Znao sam ja da si ti "nas covek", samo si se prerusio, a neko te placa da nas napadas, da diskusija ne bi zamrla :-) Mora da ti neka Linux distribucija daje "teske pare" za to, mozda celu gajbu piva godisnje :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?29.01.2005. u 20:29 - pre 234 meseci
Ah da, ovo što je Sundance odgovorio verovatno najbolje opisuje politiku Microsofta. Sličnu stvar sam i sam doživeo na jednoj tribini posvećenoj "legalizaciji" što je opisano ovde.
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?29.01.2005. u 23:13 - pre 233 meseci
Verovatno više voli pirata, jer će tako ljudi da se naviknu na win pa će ih lakše naterati da kupe original. MS nikad ne bi više voleo Lin, osim u mojim najluđim snovima, možda ;|
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?30.01.2005. u 01:42 - pre 233 meseci
Citat:

Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?

...ni jedno ni drugo.

[edit by Dinke]Uklonjen offtopic deo


[Ovu poruku je menjao dinke dana 30.01.2005. u 11:27 GMT+1]
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?30.01.2005. u 10:29 - pre 233 meseci
Samo da Vas upozorim da još jedan flame war Linux vs. MS neće biti tolerisan. Već sam pobrisao / editovao par poruka, kako bi sve poruke bile u skladu sa temom.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?30.01.2005. u 16:27 - pre 233 meseci
Linuxu bi bilo pametnije da izađe nekoliko super-kvalitetnih distribucija koje koštaju puno $, i koje bi onda, nošeni sl. mentalitetom kao i win korisnici, svi koristili i tako povećavali tržište.

Uvijek je slađe koristiti nešto što košta nego nešto što je džabe.

A da ne spominjem koliko bi to doprinjelo standardizaciji.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?30.01.2005. u 16:32 - pre 233 meseci
Citat:
Sundance:
Uvijek je slađe koristiti nešto što košta nego nešto što je džabe.


Uhhh... ne mogu da se složim :))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?30.01.2005. u 20:34 - pre 233 meseci
evo, i ja kao postavljac teme da kazem da se moje misljenje u slaze sa misljenjem koje ovde preovladava, samo sam hteo sebi da potvrdim da li i drugi isto razmisljaju. Bez obzira sto u novinskim clancima moze da se naidje na izjave tipa "Microsoft je pretrpeo stetu od toliko i toliko milijardi zbog koriscenja nelegalnog software-a", prava istina je da njima vise odgovaraju korisnici koji koriste piratski Windows nego Linux. Za ove prve uvek postoji nada da ce ih jednog dana privoleti da plate, a za ove druge, kad se jednom naviknu na Linux, za Microsoft su zauvek izgubljeni.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?30.01.2005. u 21:51 - pre 233 meseci
Citat:
pctel: kad se jednom naviknu na Linux, za Microsoft su zauvek izgubljeni.


Nije istina. Izgubljeni će biti kad cijela njihova okolina bude koristila programe bazirane na otvorenim standardima i kodu. A to se nikad neće dogodititi. Inače emulatori na linuxu ne bi bili ni približno toliko popularni.
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?30.01.2005. u 22:05 - pre 233 meseci
Emulatori za šta?
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sta Microsoft vise voli - da koristite piratski Windows ili Linux?

[ Pregleda: 4022 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.