Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ultimate Doom iliti Doom 1 — prva 3D igra u svijetu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ultimate Doom iliti Doom 1 — prva 3D igra u svijetu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13992 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu28.01.2005. u 18:40 - pre 234 meseci
Citat:
abyss: Jel igrao neko Hexen ??
To je bila dobra igra...


Jeste. Koliko se secam bio je i 2. deo.

A Redneck Rampage (cini mi se da se tako zvala)? Kada pijes onda se lecis, ali se i napijes pa ti drzis levo on ode desno u igri itd.. ;)
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
*.dialup.blic.net.



+15 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu28.01.2005. u 23:35 - pre 234 meseci
Citat:
random: Apsolutno, i ne samo zbog toga je Quake 1 prva "full 3D" igra, već i zbog toga što je to prvi FPS u kojem likovi nisu bili bitmapirani sprajtovi, već pravi 3D modeli. Hehe, kad zabaciš raketu iza ćoška, pa vidiš njega kako proleće kroz vrata naglavce odbačen eksplozijom. Pored toga, Quake 1 je prvi FPS koji se masovno igrao na Internetu. U svakom smislu fantastična i revolucionarna igra, i ona je definisala žanr.

Meni je bilo smešno kada sam skontaao da u doom 1 nema 3D nišana nego kolješ sve po vertikali , valjda bi to uzelo previše procesorske snage
Isto je čudno kada ubijem neprijatelja i okrećem se oko njega da ga sagledam sa druge strane i on se okreće po jednoj osi tako da uvjek vidim samo jednu njegovu stranu.

Btw, random šta si mislio kad si pomenuo ono legacy mode, jel ima to neke veze sa HDD
peace
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu29.01.2005. u 00:49 - pre 234 meseci
Doom je dizajniran da se igra tastaturom, nišanjenje gore i dole bi nepotrebno zakomplikovalo interfejs (tek kada je izašao Quake su se ljudi setili da koriste miša i tastaturu zajedno za upravljanje likom).

Ne „okreće“ se neprijatelj, već je u pitanju dvodimenzionalni sprajt, pa kao takvog i ne možeš da ga „zaobiđeš“ jer nema drugu stranu.

Doom Legacy (tako se zove) je rimejk Dooma, odnosno njegovog engine-a, u OpenGL-u. Ima i nišanjenje mišem, i skok (ovo poslednje značajno skraćuje prolazak kroz neke nivoe :o)).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
*.dialup.blic.net.



+15 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu29.01.2005. u 14:43 - pre 234 meseci
Randome, u vezi sa onim linkom koji si dao za doom 1 i 2 imam problema sa startanjem - prijavljuje mi software piracy. Da li je moguće da kada obrišem file sa serial setupom igra ide normalno, a uostalom da kažem da i inače imam problema sa dos igricama jer mi je OS- WIN XP, pa se često desi da zaglavi i ne startuje - kako da riješim ovo .Da li će download legacyja da riješi problem.
peace

Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu29.01.2005. u 17:44 - pre 234 meseci
DOOM.EXE slobodno obriši i koristi Legacy launcher.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.net
Via: [es] mailing liste



+51 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu29.01.2005. u 19:19 - pre 234 meseci
A gde da se nadju originalni wad-ovi??

--
mailto:[email protected]
http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~abaddon [mp3/divx/video kolekcija]
http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~abaddon/poll [glasajte za najgori nas urbani rok bend]
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
*.dialup.blic.net.



+15 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu29.01.2005. u 21:04 - pre 234 meseci
Pa u legacy-ju lijepo piše da on zamjenjuje .wad - ali to kod mene ne radi uopšte, ja mislim da je problem do WIN XP.
Btw ako sam dobro skontao ovaj legacy radi na bilo kojoj igrici od ID soft, tj tamo je navedeno nekoliko igrica koje podržava, a kod mene neće ni doom 1 ni doom 2
peace
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.net
Via: [es] mailing liste



+51 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu29.01.2005. u 21:57 - pre 234 meseci
> Pa u legacy-ju lijepo pi�e da on zamjenjuje .wad - ali to kod
> mene ne radi uop�te, ja mislim da je problem do WIN XP.

Kako mislis da zamenjuje kad se uz njega ne dobija nijedan wad?

--
mailto:[email protected]
http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~abaddon [mp3/divx/video kolekcija]
http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~abaddon/poll [glasajte za najgori nas urbani rok bend]
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu29.01.2005. u 22:02 - pre 234 meseci
Doom i final Doom nisu 3d igre. ID je napravio prvu 3d igru Wolfenstein3d, na osnovu njega je napravio Quaqe I engine, pa zatim Quake II koji je kasnije izkoristio Valve za njihov HalfLife, pa sledi Quake III engine i najzad fenomenalni DOOM III engine! Inace u opticaju je pravljenje Quake 4 engina pa Vi sad zamislite kako ce tek TO da izgleda
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu29.01.2005. u 22:33 - pre 234 meseci
Prve 3D igre su bile avanture na C-64 i Spektrumu sa vektorskom 3D grafikom ( Castle Master, Dark Side....).
Ako se ne računa samo igranje u prvom licu, tu su i razne 3D simulacije letenja....
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu29.01.2005. u 23:10 - pre 234 meseci
Citat:
abyss: A gde da se nadju originalni wad-ovi??


Ostavio sam link ranije u temi.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
*.dialup.blic.net.



+15 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu29.01.2005. u 23:33 - pre 234 meseci
Citat:
forgotten: fenomenalni DOOM III engine!


Po meni ovaj engine nije ništa fenomenalno mašina se prosto guši a grafika nije baš superiorna, ali to je moje lično mišljenje
peace
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.net
Via: [es] mailing liste



+51 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu30.01.2005. u 00:57 - pre 234 meseci
Verovatno nije za ovu temu ali gde da nadjem f22 lightning??

--
mailto:[email protected]
http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~abaddon [mp3/divx/video kolekcija]
http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~abaddon/poll [glasajte za najgori nas urbani rok bend]
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu30.01.2005. u 01:09 - pre 234 meseci
Citat:
abyss: Verovatno nije za ovu temu ali gde da nadjem f22 lightning??


Da si mi rekao ranije dao bih ti, posto sam mnogo stare igre poklonio i bacio....
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu30.01.2005. u 10:13 - pre 234 meseci
Citat:
Po meni ovaj engine nije ništa fenomenalno mašina se prosto guši a grafika nije baš superiorna, ali to je moje lično mišljenje
peace



Imaj strpljenja Seti se kako je izgledao Quake III arena, pa zatim se priseti kako su izgledali Soldner of Fortune II, Medal of Honor, Call of duty... Isti engini samo malo update-ovani . Tako ocekuj i sa Doom-ovim enginom, samo jos bolju grafiku! A zahtevnost... pa dobro bar nije zahtevniji od FarCry-a
 
Odgovor na temu

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.co.yu.



+8 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu30.01.2005. u 23:15 - pre 234 meseci
Ja sam sa 3-4 godine rolao wolf, doomove.Samo je bio fazon što sam se plašio dooma i čudovišta pa sam smarao ćaleta da igra a ja da gledam...Eeeee...
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
Odgovor na temu

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.co.yu.



+8 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu30.01.2005. u 23:20 - pre 234 meseci
A posle toga Heretic, Hexen, Commander Keen, Golden Axe, Duke Nukem(prešao 15ak puta), Prince of persia, Prehistoric, Return to monkey island, Vikings, Lemings, Black Stone, Another World, Sam i Max, Indiana Jones,RAPTOR, Jazz Jackrabbit,...Jao majko već sam kao trogodišnjak bio geek
Ali posebna priča je bio Syndicate!!!Čoveče al sam se pržio, to mi je tad izgledalo ko danas GTA 3.A posebna priča je bila kad je izašao GTA 1...
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu31.01.2005. u 01:33 - pre 234 meseci
Nitko ne spominje Descent, a on je bio taman iza Doom ali prije Quake... da li se to kvalificira kao prva kako kazete "prava" 3D igra? :-)
You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu31.01.2005. u 02:28 - pre 234 meseci
Tacno DESCENT. Skroz sam zaboravio za njega.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
*.teol.net.



+15 Profil

icon Re: ultimate doom iliti doom 1 -prva 3d igra u svijetu31.01.2005. u 02:56 - pre 234 meseci
Zna li neko link na Descent, ma napalio sam se na ove veterane 3D ko manijak

btw Abyss, skontao sam ono sa .wad-ovima. Jednostavno uzmeš .wad iz igre koju želiš igrati openGL i kopiraš ga u folder gdje su fileovi legacyja. Onda ideš na legacy.exe
Ja sam za doom 1 i doom 2 napravio dvije kopije legacyja i u svaki stavio .wad od dotične igrice, mada ima neki fazon sa onim launcherom, ali nisam baš skontao - možda neko može da mi pojasni malo
peace
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ultimate Doom iliti Doom 1 — prva 3D igra u svijetu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13992 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.