Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Default browser - Firefox, IE ?

[es] :: Browseri :: Default browser - Firefox, IE ?

[ Pregleda: 3656 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Default browser - Firefox, IE ?24.01.2005. u 17:45 - pre 234 meseci
Imam čudan problem, ništa kritično ali me nervira.
Nakon što sam odabrao da mi je Firefox default browser primetio sam da više nema "Edit with Dreamweaver" kada na .html desnim klikom otvorim context menu.
To me je zaintrigiralo, pa sam se malo igrao, i vratio IE kao default browser. I ono "Edit with Dreamweaver" se ponovo pojavilo! Ponovo postavim Firefox kao default browser, "Edit with Dreamweaver" nestane iz kontekst menija.
A sada dolazi najiniteresantnije. Uopšte više ne mogu da postavim IE kao default browser.
Kliknem na Tools - Internet Options - Programs , čekiram da mi proverava da li je IE default browser i ništa. Restartujem računar i opet ništa. Odem na html, open with odaberem IE, on ga otvori, ali da IE postane default browser neće pa neće.
Da li je moguće da Firefox nekako ukrade tu opciju. I kako da sa Fireofoxom u kontekst meniju za .html fajlove imam "Edit with Dreamweaver". U dreamweaveru ne mogu da nađem tu opciju da je naknadno setujem, a glupo mi je da ga reinstaliram.
Ima li neko ideju šta da radim ?
 
Odgovor na temu

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Default browser - Firefox, IE ?24.01.2005. u 18:07 - pre 234 meseci
Greškom sam ovu poruku postovao u ovaj forum. Molim moderatora da prebaci tamo gde pripada.
Izvinjavam se zbog kiksa.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Default browser - Firefox, IE ?24.01.2005. u 18:16 - pre 234 meseci
Probaj da namestiš IE za default browser u Control Panel>>Add/Remove Programs>>Set Program Acces ad Defaults.

Druga varijanta je da se opcija "Edit with Dreamweaver" doda iz registrija ali bi za to trebalo da se javi Shadowed sa rešenjem.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Default browser - Firefox, IE ?24.01.2005. u 19:04 - pre 234 meseci
Vidim da koristiš XP. U čemu je problem odabrati Dreamweaver iz Open with... podmenija? Ako već nije tu otvori ga jednom i biće tu :)

PS: Ne verujem da je Firefox "na kvarno" preuzeo sve kao default browser i ne da da se ta opcija izmeni. Nešto ti se ubagovao Windows.
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
80.255.49.*

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Default browser - Firefox, IE ?24.01.2005. u 19:19 - pre 234 meseci
Nije mu se ubagova win nego se to deshava, i meni se to desilo.
 
Odgovor na temu

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Default browser - Firefox, IE ?25.01.2005. u 07:48 - pre 234 meseci
Firefox definitvno nešto brlja sa context menijem. Uspeo sam da vratim IE kao default i "Edit with Dreamweaver" se nalazi na right-click. Vratim Firefox i nema ga. Opet bratim IE i ima ga. I tako unedogled.
Našao sam na google-u neke diskusije koje ukazuju na slične pojave, ali nisam našao ni objašnjenje ni help.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Default browser - Firefox, IE ?25.01.2005. u 12:43 - pre 234 meseci
U [HKEY_CLASSES_ROOT\htmlfile\shell] napravis podkljuc i nazoves ga Edit with Dreamweaver. U njemu vrednost sa (Default) value postavis na Edit with Dreamweaver. Zatim u tom istom kljucu napravis podkljuc command i u (Default) value upises "putanja do dreamweaverovog izvrsnog fajla" %1. Onu putanju pises sa znacima navoda.

To je podesavanje na nivou masine i trebalo bi da bude primenjeno na sve usere.
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Default browser - Firefox, IE ?

[ Pregleda: 3656 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.