Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Može li avi na dvd ?

[es] :: Video kompresija :: Može li avi na dvd ?

[ Pregleda: 3591 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

taca07
Grubiša Nedeljko
Munze

Član broj: 33735
Poruke: 7
*.scnet.yu.



Profil

icon Može li avi na dvd ?22.01.2005. u 23:29 - pre 234 meseci
Jednog lepog dana zavalim se u fotelju i počnem svoje (sad već čuvene VHS signale da bacam na DVD ) i sh(v)atim da je AVI format najjaći od svih ostalih , te se rešim da ih kao takve snimim na DVD bez obzira što jedan komad košta 39.5 dinara a 15 minuta AVIja otima 4.5 GB. Dakle žtvovao sam kvantitet za kvalitet. I priča bi imala srećan kraj ali Windows media player i Power DVD nisu mogli da otvore.....ZAŠTO BRE , ZASTO? Upropastih 2 diska.

Da nisam možda jedini koji je ovo pokušao ?
 
Odgovor na temu

Trajkovic
Igor Trajkovic
Leskovac

Član broj: 15340
Poruke: 325
*.ru
Via: [es] mailing liste

ICQ: 227892579


Profil

icon Re: Može li avi na dvd ?23.01.2005. u 09:03 - pre 234 meseci
Mislim da player ne moze da pusti fajlove vece od ~1Gb, nisam siguran,
mozda gresim.
Ali u svakom slucaju manji fajlovi se mogu rezati na DVD (primier: ja sam
rezao 6 divx filma na DVD, i rade bez problema)



--
Pozdrav,
Trajkovic!
Be insired - SIEMENS
 
Odgovor na temu

angry boy
NBG

Član broj: 46071
Poruke: 67
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Može li avi na dvd ?24.01.2005. u 01:42 - pre 234 meseci
Nijedan plejer nece da pusta sirove formate.Plejeri pustaju sliku preko dekodera ili dekompresora
(MPEG2,DIVX,WMV).Mozda ces to i uspeti da pustis sa na primer BSplayer-om,ali veruj mi
nije zdravo za HDD ,pustanje takvog fajla (real time) izazvace seekovanje i visok burst rate za
hard disk(ubitacna kombinacija) a da ne spominjem optiku.Kompresuj to lepo u MPEG2 ko sav ostali svet.
 
Odgovor na temu

vukx
Vuk Vukmirovic
Novi Sad

Član broj: 12535
Poruke: 245
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: vukx.users.sbb.rs


Profil

icon Re: Može li avi na dvd ?24.01.2005. u 09:29 - pre 234 meseci
Odradjivao sam neki posao i dobio 20tak DVD-a sa video materijalom. Ubacio sam sada jedan da vidim koliko je tacno duzina video klipa i koliko mesta zauzima. Znaci radi se o Microsoft DV Avi kompresiji (formatu) i 15 minuta zauzima 3.24GB. Taj file mogu normalno da pustim u player-u, cak sam ubacivao direktno sa DVD-a u Premiere.
U svakom slucaju i ti si taca07 koristio neku kompresiju, samo je pitanje koju, posto nekompresovani (uncompressed) AVI bi ti pojeo mnogo vise GB za 15min video materijala...skoro 10x vise
 
Odgovor na temu

Green-BABUSNICA

Član broj: 44710
Poruke: 83
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Može li avi na dvd ?13.02.2005. u 17:41 - pre 233 meseci
Najbolji kvalitet zauzima negde oko 1.5GB za 1min (AVI format). Ako imas ogroman HDD (oko 200GB) grebuj, mozes koristiti WinProducer ili Premiere. Taj ogroman fajl kompresuj preko DR.DivX-sa na 4.3GB pa narezi na DVD-R. Kvalitet je fenomenalan i mozes da ga pustas u bilo kom divx plejeru. Pozdrav!
Mess with the best, die like the rest...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Može li avi na dvd ?

[ Pregleda: 3591 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.