Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Licencirani sofware - kako, koliko, gde...

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Licencirani sofware - kako, koliko, gde...

[ Pregleda: 2520 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran-su

Član broj: 43318
Poruke: 32
213.244.229.*



Profil

icon Licencirani sofware - kako, koliko, gde...22.01.2005. u 12:02 - pre 233 meseci
Hteo bih da kupim licence za najmanje 3 računara za sledeći software:
- Windows XP pro / home
- Norton Antivirus 200x
- Microsoft Office 200x
- Nod32

raspitivao sam se u nekom užem krugu za informaciju ali sve te dobijene informacije su više nego kontradiktorne, cifre su se uglavnom razlikovale +/- 30% pa reko' ajde ovde da pokušam...

Znači, kao prvo i osnovno, treba mi operativni sistem, (za)sad imam 10-ak mašina sa XP-ovima a brojevi su "sherovani" sa braćom Rusima i hteo bih to prvo da legalizujem, interesuje me kolika je godišnja tarifa ili ako je povoljnije na više godina, na više mašina...

Norton antivirus mi je poprilično skup pa je alternativa Nod32 ali želeo bih da čujem od drugih kolika je inače cena ovde kod nas u SCG, moja informacija je da nije jeftiniji od 130$, dok je nod32 39$ a produženje licence 27,3$ gledajući cene za ostale zemlje, pošto našu nisam našao u ponudi.

Treba mi i paket Office, po mogućnosti 2003 ali ako je velika razlika onda ću se zadovoljiti i sa nečim malo starijim, ispod 2k naravno ne...

Kako to inače funcioniše, pošto nisam nikada ranije kupovao takav legalan software, rabio sam ga kao i 99% korisnika "Pendžers-a" u Srbiji, interesuje me da li mogu da ga kupim sa VISA karticom online ili moram da ga kupim od nekog lokalnog dilera?

unapred hvala...
---
passing by...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Licencirani sofware - kako, koliko, gde...22.01.2005. u 13:24 - pre 233 meseci
Da li si slucajno primetio temu o teskocama sa preuzimanjem Ubuntu CD-ova? Ako drzava pravi takve probleme za besplatno poslate = poklonjene CD-ove mnogim ljudima, sta mislis sta ce tebi da uradi ako navalis da kupujes u "sopstvenoj organizaciji" toliko vrednu robu? Da sam na tvom mestu, ja bih se raspitivao "unatraske" - poceo bih od onoga ko je ovlascen da kontrolise legalnost tvog softvera, pa bih njega pitao gde da kupim. Ko zna, mozda moras da raspises i anoniman tender, da bi sve bilo po zakonu? Ne shalim se. Ako baba-sera ima fiskalnu kasu onda je djavo odneo shalu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
193.188.105.*



+4 Profil

icon Re: Licencirani sofware - kako, koliko, gde...22.01.2005. u 13:30 - pre 233 meseci
Za Microsoftove proizvode bi verovatno najbolje bilo da kontaktiraš Microsoft SCG.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Licencirani sofware - kako, koliko, gde...22.01.2005. u 13:54 - pre 233 meseci
Pre svega, nemoj biti lud da kupujes originalni Office paket.

Doduse, ne znam koje su cene kada kupujes godisnju licencu, ali retail verzija je skuuuuupaaaaa...

Zato bolje koristi besplatni Open Office, jer su ti PCs za upotrebu na poslu.

AntiVirus - predlazem ti da ih kupujes ovde, uglavnom su dosta jeftiniji nego u inostranstvu.

 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Licencirani sofware - kako, koliko, gde...

[ Pregleda: 2520 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.