Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB Flat Home Dynamic IP Address

[es] :: ISP :: SBB Flat Home Dynamic IP Address

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45851 | Odgovora: 175 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address30.01.2005. u 13:04 - pre 234 meseci
Citat:
pctel: Pazi, mislim da si promasio poentu, a poenta je da se korisnicima ONEMOGUCI ili bar oteza prenos velikih kolicina podataka.

Pa ništa, ajmo svi da skidamo dnevno po 2-3 Linux ISOa sa http servera, čisto da im napakostimo u planu da nam ograniče količinu prenetih podataka, a uz to ćemo i da probamo neke zanimljive distribucije ;)

Mislim da je pravi razlog to što oni ovim žele da nateraju firme da kupe skuplje pakete sa javnim, statičkim IP adresama, jer je najčešće firmama potrebna mogućnost pistupa njihovim mašinama iz sveta.
Mogli bi nama da daju javne, dinamičke adrese, ali nešto se ne nadam tome any time soon.

Citat:
SBB nema dinamicke adrese vec privatne (10.1.*.*.) u home varijanti.
To je i uobicajena praksa cable net provajdera u svetu.

Odakle ti ovo? Svi moji prijatelji koji žive na zapadu i imaju cable net, po defaultu imaju bar jednu public ip adresu.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

maj1991
NS

Član broj: 40323
Poruke: 166
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address30.01.2005. u 14:26 - pre 234 meseci
@milos23
Znas kako, Beotel ima svoj forum kao sto bi svaka ozbiljna firma trebala imati, pa ljudi mogu da iznose svoje misljenje, da hvale i da se zale, znajuci da ce to neko odgovoran procitati i dobro razmisliti o svojim sledecim potezima. Posto je nama, korisnicima SBB to uskraceno, mogli bi nekako ovde da se organizujemo (ako ovdasnje "vlasti" nemaju nista protiv) i da napisemo neko pismo protesta sa svojim potpisima (SBB username npr.) ili da u odredjenom trenutku svi posaljemo mail i zatrpamo im postu svojim zalbama. Ajde za pocetak da vidimo ko je sve za.
"One day, men will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
 
Odgovor na temu

maj1991
NS

Član broj: 40323
Poruke: 166
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address30.01.2005. u 14:31 - pre 234 meseci
E da, i porucio bih onima koji nemaju problema sa privatnim adresama da to ne znaci da ih u buducnosti nece imati - bolje spreciti nego...
"One day, men will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
 
Odgovor na temu

milos23
matf
bgd

Član broj: 16989
Poruke: 118
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.autoshowserbia.info


Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address30.01.2005. u 18:29 - pre 234 meseci
pa pazi, u normalnom svetu bi postojalo nesto sto se zove zakon o zastiti potrosaca (jer i net je pruzanje usluga valjda, ispravite me ako greshim), pa bi u svakom slucaju trebali da se zalimo, tj da se organizujemo, a natrpavanje mail-ovima cisto sumnjam da je dobra ideja, oni ionako chitaju samo mailove poslate preko sajta, a ove ostale filteruju

resenje je da se okupimo i zapretimo da necemo vishe da placamo, zamisli da u trenu izgube par hiljada korisnika? plus, ako ne smanje cene u skorije vreme, jer adsl po ceni sada je mnogo jeftiniji (verat i beotel barem), a da li ce kod njih vladati zakon trzista videcemo... u svakom sluchaju ne moze da skodi, a chim ne skodi....
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address30.01.2005. u 18:34 - pre 234 meseci
Pa gledaj, šta ti misliš da bi dobio "Zakonom o zaštiti potrošača"? Kad si potpisao ugovor, ti si tačno imao naznačeno šta se nudi, i ti si na to pristao. Naravno, mnogo korisniji je "zakon tržišta" - ADSL će, nadajmo se, smanjiti cene SBB interneta, a valjda će konačno dati svima te dugo očekivane javne IP adrese.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address30.01.2005. u 18:51 - pre 234 meseci
ovde moze da se okucuje nesto slicno kao i rat izmedju coca-cole i
pepsy-ja. prestanak smanjenja cena, jer bi ih to upropastilo, vec
pojacana kampanja. pa ko pobedi, pobedio je. isto tako moze lako da se
desi, da provajderi ne udju u rat "imamo nat, nemamo nat" vec da ga
svi (vecina) imaju, a da se za korisnike bore uvodjenjem drugih
pogodnosti: broj e-mail adresa, web space, podrska, skupljanje raznih
poena...

sa druge strane zakon, to moze da presece. na primer: "zabranjuje se
ogranicavanje saobracaja po bilo kom osnovu." i naravno uvek
nadgledanje trzista i izmene zakona.

inace, sve cable/dsl korisnike koje znam (eu, kanada) nemaju problem sa nat=
om.
 
Odgovor na temu

banej
bgd

Član broj: 19357
Poruke: 14
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address30.01.2005. u 20:06 - pre 234 meseci
SBB nista nece uraditi dok ne bude bio pritisnut od strane konkurencije na bilo koji nacin,
a izmedju ostalog neko je vec lepo rekao da su realne IP adrese skupa roba i uz to sve redja, a kada smo kod zelja , lepo bi bilo da su svi sbb kablovski korisnici povezani pa da mogu da razmenjuju fajlove, da imamo neki interni ftp server za upload i download sve u svemu zelja je jako puno...
pozdrav
 
Odgovor na temu

milos23
matf
bgd

Član broj: 16989
Poruke: 118
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.autoshowserbia.info


Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address30.01.2005. u 20:25 - pre 234 meseci
Citat:
BytEfLUSh: Pa gledaj, šta ti misliš da bi dobio "Zakonom o zaštiti potrošača"? Kad si potpisao ugovor, ti si tačno imao naznačeno šta se nudi, i ti si na to pristao. Naravno, mnogo korisniji je "zakon tržišta" - ADSL će, nadajmo se, smanjiti cene SBB interneta, a valjda će konačno dati svima te dugo očekivane javne IP adrese.


pa u ugovoru nista ne pishe po tom pitanju

ma ja mislim da je problem u tome, sto je neko rekao, da oni hoce samo da uzimaju pare od poslovnih korisnika, a nas boraniju ko je*e, ali evo sa adsl-om i manjom cenom wireless-a videcemo sta ce biti..

mislim bilo bi lepo ili da je niza cena ili da nema nat-a, za pochetak, a posle i jendo i drugo :o)

nego pazite taj bezobrazluk da u kablovizoru josh oni istichu brzo skidanje pesama p2p programima :o)

@banej:
ta ideja je super, ali ne ftp, nego da dignu edonkey ili neki drugi server, pa da se kachimo samo mi na sbb-u...


 
Odgovor na temu

ion_root

Član broj: 46897
Poruke: 1
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address31.01.2005. u 02:36 - pre 234 meseci
Pritisak na provajder-firmu moze biti izvrsen na sledeci nacin:

1. jasno se definise cilj: "promena ponasanja provajdera u smislu XYZ"
2. okupi se kriticna masa korisnika (1500++)
3. izvrsi se interno grupisanje korisnika prema kriterijumu istovrsnosti paketa usluga na (A) flat korisnici, (B) kolicina-korisnici.
4. Unutar grupe (A) flat korisnici donese se odluka o tome da svi kojima paket istice 1. marta zakasne sa uplatom do 4. marta, oni kojima paket istice 2. marta da zakasne sa isplatom do 5. marta, itd.

Efekti ovakvog ponasanja?
a) nema efekta, provajder je gluv na zahtev ili
b) finansijski efekat jacine 1500*1500din = 2.250.000din = 28.125 euro.

Dakle provajder biva uskracen za 28.125 euro u trajanju od tri dana. Reaguje na zahtev, uskladjuje svoje ponasanje sa zahtevom.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address31.01.2005. u 03:10 - pre 234 meseci
Citat:
a izmedju ostalog neko je vec lepo rekao da su realne IP adrese skupa roba i uz to sve redja
Koliko skupa roba? Ja imam realnu IP u firmi a internet se ne placa vise od 800 dinara mesecno. I mislim da gresite po pitanju toga da je NAT uveden da bi se izvuklo vise para od firmi. Firme ne vuku filmove i linux distribucije sa interneta, vec uglavnom imaju veoma skromne zahteve za prenosom podataka. Tu je e-mail, 50-ak poruka dnevno, to je mesecno 150 Mb, zatim pretraga interneta (uglavnom tekst) sa sve download-om ako zatreba neki drajver ili tako nesto ne prelazi 150Mb mesecno, i eto da kazem jos sva moguca ovde nepomenuta komunikacija neka bude trecih 150Mb mesecno. Osim toga, koliko je procenat firmi u ukupnom broju korisnika kablovskog interneta? Mozda 5%?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

maj1991
NS

Član broj: 40323
Poruke: 166
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address31.01.2005. u 13:09 - pre 234 meseci
Mala informacija. SBB internet podrska u NS ne zna sta je to javna IP. Pretpostavljam da je tako i u drugim gradovima
"One day, men will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address31.01.2005. u 13:52 - pre 234 meseci
Citat:
Posto je nama, korisnicima SBB to uskraceno, mogli bi nekako ovde da se organizujemo (ako ovdasnje "vlasti" nemaju nista protiv) i da napisemo neko pismo protesta sa svojim potpisima (SBB username npr.) ili da u odredjenom trenutku svi posaljemo mail i zatrpamo im postu svojim zalbama. Ajde za pocetak da vidimo ko je sve za.

Ja sam za, ukoliko je to neka smislena akcija, a ne prosto "zatrpavanje" njihovog mailboxa random žalbama.
Citat:
banej: a izmedju ostalog neko je vec lepo rekao da su realne IP adrese skupa roba i uz to sve redja

Ma daj molim te Pogledaj malo RIPE zapise, uzmi na primer ETF. Ljudi imaju jednu C klasu, a od toga se 90% kompova uključi jednom dnevno na po 1h, a 95% kompova ni nema potrebu za javnom IP adresom, jer se koristi samo za http/ftp surfing. Znači akademska mreža se razbacuje javnim IP adresama, a mi ovde kukamo što smo NATovani. Kakava nepravda
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

milos23
matf
bgd

Član broj: 16989
Poruke: 118
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.autoshowserbia.info


Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address31.01.2005. u 14:16 - pre 234 meseci
pa ajde znachi da uradimo sledece, da neko digne negde forum koji ce sluziti samo nama, korisnicima sbb-a (mogu i ja, ali u naredne 2 nedelje nemam vremena zbog je*enih ispita), da ne bi isli preko elite-a, da svako ko poznaje nekog ko je na sbb-u preusmeri tamo i na taj nachin se okupi kritichna masa i da napravimo plan i program :o)

takodje i mailing lista bi bila pozeljna

onda se tamo dogovorimo da necemo da placamo net vishe ukoliko budemo nat-ovani plus necemo nikome preporuchiti sbb kabl internet, i sa time izadjemo pred njih kao grupa korisnika sbb-a, ok?

nego jel neko nekad zvao njih da pita da li moze da se ne bude pod nat-om i zasto uopste koriste nat za sve korisnike? ja sam korisnik tek od pre nedelju dana tako da nisam...
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address31.01.2005. u 14:26 - pre 234 meseci
Hehehe, ja sam jednom onako usput spomenuo NAT kad sam ih (teh. podršku u NS) zvao pošto mi nešto nije radilo, znaš koji sam odgovor dobio? "Šta ti je taj NAT???" :)))) Stoga me saznanje od pre par poruka nije iznenadilo:
Citat:
maj1991: Mala informacija. SBB internet podrska u NS ne zna sta je to javna IP. Pretpostavljam da je tako i u drugim gradovima
 
Odgovor na temu

kopija
web administrator
Beograd

Član broj: 991
Poruke: 47
*.halooglasi.co.yu.

Sajt: www.kopija.rs/blog


Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address31.01.2005. u 14:56 - pre 234 meseci
Cao ljudi,

Vidim da ste se opasno naoštrili da pripretite SBB-u :)
Lično mislim da to neće imati neki veći uticaj dok se ne pojavi neka ozbiljnija konkurencija, a to podrazumeva "the american way" promenu telekomunikacionog provajdera. Znači: "ljudi... od danas želim/ne želim da budem vas pretplatnik" i onda pređeš sa kablovskog operatera x na kablovskog operatera y. Onda se ovaj prvi x zapita zašto nećeš kod njega (ne samo ti već 10 ljudi npr) i uoči da je primio xy zahtev za poboljšanjem usluge od tih 10 korisnika... šta se dalje radi je poznato...

Nek mi kaže neko da ima bolju soluciju od SBB-a za kućnu upotrebu neta?

To što su svi u ovoj državi megalomani i žele da skidaju terabajte filmova/slika/fajlova i da to bude džabe je već drugi problem (i naravno iskorišćenje bandwidth-a od 99,99%).

Meni (pošto sam isto pretplatnik SBB-a) lično smeta jedna stvar koju nisu naveli. To je da je upload (na flat 128 home) ograničen na 30kbit/s. Znači, nigde u ponudi ili razgovoru sa njima nisam (pre uključenja) saznao da je upoload ograničen na 30kbit/s. To sam tek saznao kada sam drugi ili treći put zvao tehničku podršku gde mi je njihov operater rekao da on zna da je to ograničeno na tu brzinu. Meni to smeta iz krajnje praktičnog razloga, što sam (verujem i dobar deo korisnika ovog foruma) poslom vezan za korišćenje neta i što mi je bitno da (poneki put) mogu da pošaljem velike fajlove na net. Većina korisnika skida nešto ali šta je sa nama koji želimo da uploadujemo nešto??
Druga praktična stvar koja bi se dobila ovim je da možeš sa nekim da se povežeš webcam-om bez problema sa brzinom. Ja imam brata u Kanadi i značilo bi mi da mogu tako da komuniciram s njim. Tu je naravno i problem NAT-a jer je pitanje da li će webcam raditi kroz NAT.
Znači, ovo što sam naveo su različiti ali realni zahtevi koje treba predstaviti odgovornim/odgovarajućim ličnostima iz SBB-a. A ne razlozi tipa "ne radi mi edonkey, e -mule, shareaza...".
I ne tripujte se onim "kako to radi u USA, CAN, DE, SUI... a ne može kod nas" - e pa mi ne živimo u tim zemljama već u jednoj maloj zemlji punoj monopolista i mračnih umova i dok se to ne promeni ni kablovski net ni adsl ni bilo šta drugo neće funkcionisati kako treba.


Pozdrav,
Kopija
----------------------------------------------------------------------------------
"Absence of evidence is not evidence of absence!"
----------------------------------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address31.01.2005. u 14:59 - pre 234 meseci
Citat:
zasto uopste koriste nat za sve korisnike?

Ne koriste NAT za korisnike koji placaju po utrosenom prenosu. A zasto, to je jasno:
Upotrebom NAT-a smanjuje se potrebna sirina internet linka koji sbb mora da placa, drugim recima, ako je ovako dovoljno npr. 100 Mbps, kad bi svima pustili javne adrese ljudi bi mnogo vise podataka prenosili i trebalo bi im 300Mbps da bi ostvarili isti kvalitet veze.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address31.01.2005. u 15:10 - pre 234 meseci
Citat:
kopija: To je da je upload (na flat 128 home) ograničen na 30kbit/s. Znači, nigde u ponudi ili razgovoru sa njima nisam (pre uključenja) saznao da je upoload ograničen na 30kbit/s. To sam tek saznao kada sam drugi ili treći put zvao tehničku podršku gde mi je njihov operater rekao da on zna da je to ograničeno na tu brzinu.

Zanimljivo - kad uploadujem nešto meni upload ide u proseku na 7,2 KBps i prilično stabilno održava tu brzinu koja je nešto manja od 64 Kbps koliko bi trebala da bude. Paket je isto Flat Home 128.
 
Odgovor na temu

milos23
matf
bgd

Član broj: 16989
Poruke: 118
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.autoshowserbia.info


Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address31.01.2005. u 16:56 - pre 234 meseci
Citat:
pctel: Ne koriste NAT za korisnike koji placaju po utrosenom prenosu. A zasto, to je jasno:
Upotrebom NAT-a smanjuje se potrebna sirina internet linka koji sbb mora da placa, drugim recima, ako je ovako dovoljno npr. 100 Mbps, kad bi svima pustili javne adrese ljudi bi mnogo vise podataka prenosili i trebalo bi im 300Mbps da bi ostvarili isti kvalitet veze.


e pa sad, opet da ti ponovim sto ti je trooper rekao, mi mozemo da skidamo iso linux distro-e ili nesto slicno i tada cemo imati pun protok... mislim, nat se u sustini koristi da bi se izbegli crvi i razne gluposti koje zagushuju vezu i time ostvaruju bespotreban prenos, koji bi naravno sbb placao...

meni u sustini treba torrent da mi radi punom brzinom kad hocu da skinem ono sto mi treba (npr sad sam video citavu kolekciju gitarskih knjiga u pdf-u, ali velicina je preko gb i za takvo nesto bi mi umesto dan trebal oda skidam nedelju sigurno i to da pustim da mi samo torrent radi), a net mi ne radi celog dana kao sto ti hoces da kazes, ali ima takvih slucajeva...

nego sbb-ovci ne znam da li koristite ares, super je program za download, jedino sto nema neki veliki izbor stvari i sto vuche celu vezu pa je surf otezan
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: SBB Flat Home PLUS Dynamic IP Address31.01.2005. u 19:33 - pre 234 meseci
Prica se da ce biti uvedena nova vrsta usluge (zbog velikog broja zahteva )
Flat Home Plus sa dinamickom realnom IP (za nekih 25% vecu cenu od Flat Home sa NAT-om). Pa, ko voli nek izvoli.

#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: SBB Flat Home Dynamic IP Address31.01.2005. u 19:40 - pre 234 meseci
Citat:
milos23: nego sbb-ovci ne znam da li koristite ares, super je program za download, jedino sto nema neki veliki izbor stvari i sto vuche celu vezu pa je surf otezan


neeeeee
milose nemoj da se ljutis ali program ti je otmicar
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: SBB Flat Home Dynamic IP Address

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45851 | Odgovora: 175 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.