Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]

[es] :: Windows aplikacije :: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]

[ Pregleda: 4080 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

subidubidu
Bijeljina,RS,BiH

Član broj: 38390
Poruke: 95
*.bn.pttrs.net.



Profil

icon Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]19.01.2005. u 15:17 - pre 234 meseci
Problem je u tome sto se prilikom rada compa, na svakih 15-stak sekundi cuje neki zvucni signal.Skenirao sam comp sa norton 2004 profesional i nista nije pronasao(sa najnovijim updeteom).Nisam primjetio da ometa bilo sta na racunaru, ali mnogo iritira.Ljudi pomozite

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 19.01.2005. u 17:43 GMT+1]
ZIVOT JE LEP
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem sa windows xp19.01.2005. u 15:36 - pre 234 meseci
Kada budes ocekivao sledeci "zvucni signal" ti idi na ctrl+alt+delete i pazljivo posmatraj i reci da li vidis neku promenu tipa pojave sumnjivog procesa, naglog skoka % CPU-a itd. Ne bi bilo lose da uradis i sken sa Adaware-om i spybotom.
 
Odgovor na temu

subidubidu
Bijeljina,RS,BiH

Član broj: 38390
Poruke: 95
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]21.01.2005. u 10:57 - pre 234 meseci
Uspio sam preko ctrl+alt+delete da ga zaustavim(fajl se zove msvhost.exe) i izbrisao sam ga iz windwos/system32, ali svaki put kad ponovo pokrenem windows msvhost.exe se pokrene, a u windwos/system32 ga vise nema.Skenirao sam sa Ad-Aware SE i nije ga pronasao
ZIVOT JE LEP
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]21.01.2005. u 11:35 - pre 234 meseci
Disabluj sve sto ti je sumnjivo u startup-u i skeiraj racunar Antivirusom.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]22.01.2005. u 13:49 - pre 234 meseci
Koristi neki drugi program umesto task manager-a. Npr. procexplorer sa www.sysinternals.com i u njemu vidi celu putanju do izvrsnog fajla.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]22.01.2005. u 18:15 - pre 234 meseci
@Shadowed
Mislim da mu nije potreban "program" da bi to odradio ( da vidi putanju do izvrsnog fajla) . Treba samo da zada komandu u comand promptu, ali ne mogu da se setim koja je...nesto tipa check ( jel znas o cemu govorim ? :))
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]22.01.2005. u 18:42 - pre 234 meseci
iskreno receno ne znam. tasklisk je commanline verzija task manager-a ali ni ona ne prikazuje putanju do fajla. tasklist /v /fo list|more daje najvise informacija ali ne i putanju do izvrsnog fajla.
Ako se setim javicu cisto da bi bio ovde podatak ali je opet korisno skinuti pomenuti program jer je inace koristan (steta sto se ne pokrece malo brze...).
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]22.01.2005. u 19:20 - pre 234 meseci
Ubedjen sam da je neko pomenuo (upravo na ES-u) i mnogi potvrdili, da se moze prikazati putanja do fajla unosenjem komande u comand prompt nesto tipa \chtcheck (ovo sam lupio), ali nebitno, mislio sam da ces se mozda setiti sta je, ali nista onda.
 
Odgovor na temu

subidubidu
Bijeljina,RS,BiH

Član broj: 38390
Poruke: 95
*.bn.pttrs.net.



Profil

icon Re: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]23.01.2005. u 20:36 - pre 234 meseci
Hvala vam na pomoci `nadam` se da sam rijesio problem. Skinu sam sa neta program GiPo@MoveOnBoot( program omogućava da zadate koje datoteke će biti kopirane, premještene ili obrisane prilikom sledećeg podizanja sistema - prije nego što se učita Windows) i obrisao msvhost.exe(bio je u windwos/system32, ja ga nisam pronasao jer je bila ukljucena opcija hidden). Vise se ne cuje taj zvuk.
Valjda nisam izbrisao nesto sto nije trebalo
ZIVOT JE LEP
 
Odgovor na temu

7seconds
Igor Petrovic
Zagreb

Član broj: 46301
Poruke: 3
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]25.01.2005. u 19:01 - pre 234 meseci
Pozrav

Imam isti problem no kod mene nema mvshost.exe file-a u system32 a kad ga ubijem u startapu pri restartanju đubre se ponovo podigne. Si uspio ti rijesšiti problem.

Miles And Miles Of Happines
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]25.01.2005. u 19:10 - pre 234 meseci
Pa jesi probao ono sto sam rekao:
Citat:
m4rk0: Disabluj sve sto ti je sumnjivo u startup-u i skeiraj racunar Antivirusom.

A takodje skeniraj i Spybotom i adawareom.
 
Odgovor na temu

7seconds
Igor Petrovic
Zagreb

Član broj: 46301
Poruke: 3
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]25.01.2005. u 22:12 - pre 234 meseci
Ma jesam. Pazi ovo. Maknem stvar u registry-u blabla\Run prije toga ubijem proces
msvhost.exe odem u system32 maknem fajlu msvhost.exe atribute -s -h i obrišem ga, no ponovo se zapisuje u HKLM\blbla\Run tj. startup i kad restartam stroj msvhost file je opet u system32 užas. Mora da ga tamo stavlja jos neki proces ali nemam više sumnjivih.
Imaš ideju?
Miles And Miles Of Happines
 
Odgovor na temu

7seconds
Igor Petrovic
Zagreb

Član broj: 46301
Poruke: 3
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]25.01.2005. u 22:33 - pre 234 meseci
Rijeseno, Subidubidu je pomogao taj software je odličan za ovakve situacije.

Nakon sto sam GiPo@MoveOnBoot-u rekao da obriše file, otišao sam u HKLM\Software\microsoft\Currentversion\Run i obrisao msvHost key više se nije
vracao. J...no hvala ljudi hvala subidubidu

Uzivajte
Miles And Miles Of Happines
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Problem sa windows xp [cudan zvucni signal]

[ Pregleda: 4080 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.