Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

POE - jedno od resenja za pad napona na na dugom UTP kablu

[es] :: Wireless :: POE - jedno od resenja za pad napona na na dugom UTP kablu

[ Pregleda: 3250 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon POE - jedno od resenja za pad napona na na dugom UTP kablu18.01.2005. u 00:35 - pre 234 meseci
Evo za sada u kratkim crtama kako da napajate vas AP i kroz dugacak kabl bez nepozeljnog pada napona. Ja imam OL 1120 AP koji radi na 9V, tako da cu dati primer za njega.
Ako uredjaj radi na 9V vi kupite neki adapter (mora biti dovoljne snage) nesto veceg napona, recimo 12V. Na drugom kraju UTP-a (na krovu kod AP-a) stavite jedan stabilizator napona, u ovom slucaju je rec o kolu 7809 koje na izlazu daje dobro stabilizovan napon 9V.
Nije na odmet razmisliti i o hladjenju pomenutog kola pasivnim kulerom, ili kupovini jace verzije (zaboravio sam tacnu oznaku). Uz ovo kolo ide jos par komponenti, tacnije 2 kondenzatora tako da je sve ovo veoma jeftino. Cena ovog sklopa se krece oko 50-100 dinara + adapter + neka kutija za sve to da ne pokisne.
Po mom misljenju, ovaj sklop je potreban svakom ko postavlja svoj uredjaj na vise od 10ak metara od kompjutera, jer svako smanjenje napona povlaci sa sobom i smanjenje izlazne snage predajnika. Zasto rasipati snagu ako za male pare moze to da se resi. Uz sve ovo, dobijate jos i stabilisano napajanje (mada, pretpostavljam da gotovo svi AP-ovi ili njihovi adapteri vec imaju ugradjene stabilizatore)
Ako ima zainteresovanih, dacu malo detaljnije uputstvo i nacrtacu shemu pa cu ostaviti ovde.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: POE - jedno od resenja za pad napona na na dugom UTP kablu18.01.2005. u 01:25 - pre 234 meseci
nisam se odavno bavio ali mislim da bi 7809 dao 9V treba mu veci ulazni napon od 12V. Uz to, treba racunati da AP vuce oko 2A pa duzina kabla moze da prouzrokuje veci pad napona koji takodje treba uracunati i za toliko povecati napon ispravljaca.

U svkaom slucjau bi trebalo korsititi neki stabilizator, baz zbog pada napona jer u svkaom slucjau u kabal mora da se posalje veci napon nego sto je potreban uredjaju te ispravljac sluzi i za to da zastiti uredjaj ako se napon poveca.

Najbolje resenje je svakako korsititi fabricki POE koji se sastoji od injector-a viseg napona i manje struje a u spliteru se nalazi DC/DC konverter. Ti POE kroz kabal teraju manju struju (oko 0.4 A) te je tako manji pad napona.

U to, negde sam citao da je OL1120 osetljiv na ulazni napon i trazi da bude vrlo precizan. Ako je manji nece da radi a ako je veci, crkne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: POE - jedno od resenja za pad napona na na dugom UTP kablu

[ Pregleda: 3250 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.