Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brisanje temp i Temporary Internet Files

[es] :: Zaštita :: Brisanje temp i Temporary Internet Files

[ Pregleda: 8135 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MiletheGravity
BGD

Član broj: 39308
Poruke: 23
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Brisanje temp i Temporary Internet Files16.01.2005. u 13:04 - pre 234 meseci
U fajlu C:\Documents and Settings\user name\Local Settings postoje temp i temporary Internet Files,dali je preporucljivo da se brise sve iz njih radi vece sigurnosti? Probao sam isto,medjutim,nisam mogao sve obrisati iz Temp fajla jer fajlove koriste neki aktivni programi.I jos jedno pitanjce,znam da je dosta toga vec receno na forumima ali bih molio da neko napravi spisak fajlova gde se sve mogu infiltrirati virusi,trojani i ostala gamad i dali se sme SVE brisati iz istih???
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Brisanje temp i Temporary Internet Files16.01.2005. u 14:11 - pre 234 meseci
Citat:
MiletheGravity: U fajlu C:\Documents and Settings\user name\Local Settings postoje temp i temporary Internet Files,dali je preporucljivo da se brise sve iz njih radi vece sigurnosti?


Ništa nečeš izgubiti brisanjem sadržaja tih direktorija, eventualno možeš ukloniti neki cacheirani trojanac.

Citat:
Probao sam isto,medjutim,nisam mogao sve obrisati iz Temp fajla jer fajlove koriste neki aktivni programi.


Pokušaj rebootat u Safe Mode i onda probaj. Ili ubij procese programa koji ih koriste u Task Manageru.

Citat:
I jos jedno pitanjce,znam da je dosta toga vec receno na forumima ali bih molio da neko napravi spisak fajlova gde se sve mogu infiltrirati virusi,trojani i ostala gamad i dali se sme SVE brisati iz istih???


Mogu se infiltrirati bilo gdje, bilo kad i bilo kako. Kod nekih težih slučajeva je praktički nemoguče očistiti OS od infekcije, već je potrebna njegova reinstalacija. Neki virusi čak načine OS ovisnim o sebi (mada je danas takvih jako malo).

Neki općenit spisak nažalost ne postoji. Mada se malware najčešće voli skrivati u Windows direktoriju pod nekim kriptičnim imenima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Brisanje temp i Temporary Internet Files

[ Pregleda: 8135 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.