Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvalili mi kutiju !!???

[es] :: PC Konfiguracije :: Uvalili mi kutiju !!???

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22766 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

angry boy
NBG

Član broj: 46071
Poruke: 67
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???24.01.2005. u 14:46 - pre 234 meseci
Zasto prepravljate poruke ako kazete da pojedinci koji su ih pisali stoje iza recenog?
Dobro kume makar si ti shvatio o kome je rec.A sad par reci o kupovini hardvera uopste.
Koliko sam shvatio mozes da kupujes komponente kod velikih distributera(koji su skoro otvorili
maloprodaje,a jednu imam u komsiluku)ali su njihove cene u maloprodaji visoke(i do 30 % vece)
a sad ovi gore pomenuti (sitna lopovska boranija) uzimaju kod tih istih velikih distributera na
veliko i posto drze nisku cenu najverovatnije imaju malu zaradu po primerku ,ali im je obrt
robe strahovito veliki(spomenuo si velike guzve) pa su na kraju opet dobri s kesom.Ali mislim
da moj primer govori da kod tih sitnih garancija postoji samo na papiru,jer ako moraju da
zamene 1 uredjaj to im dodje kao da su prodali 15 primeraka manje.A sad pitanje je da li kod
ovih velikih imas korektnu garanciju (jer ne bi trebali da se natezu na sitno),ipak su to firme
koje bi trebale da drze do ugleda.Mada kod velikih je isto komercijala uzasno arogantna.pre
3 god u jednoj firmi na NBG sam pitao za cenu Chaintech ploce i dobio odgovor Bolje uzmite
Matsonic nego taj Cajnatek(china) meni je naravno puklo pred ocima.Mislim da su u Srbiji
najbolji uslovi za mesetarenje sa racunarima,jer kad mene ovako zezaju koji se nesto razumem
sta li tek rade onima koji se nista ne razumeju.Zamisli koliki procenat skarta ovde prodje jer
se ljudi nista ne razumeju(sve se to nabavlja kao krsh na veliko one fore OEM,tray,bulk)a cene
kod nas iako kupujemo smece nisu manje od svetskih cak naprotiv.



[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.01.2005. u 01:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???24.01.2005. u 16:11 - pre 234 meseci
Ma jok, nisu me nikad tolko za***li da bi se sad cimao sa njima. Jedino sto su uvek drski,bezobrazni i arogantni pa sam morao da napisem komentar o njima. Predlazem ti da na licu mesta pokazes agresivnost, a mozda da povedes i nekog ortaka sa sobom ako ti inspekcija ne pomogne. Ili razdesi ti sam konvergenciju pa im odnesi, kazi da se opet sjebalo, mozda im dosadis pa ti daju drugi primerak. Na Samsunge mislim da niko i ne priznaje garanciju ako su slova mutna - to resavaju upravo tako - stelovanjem konvergencije, pa sad ako tako uspeju da zamaskiraju problem nema sanse da ti pomogne nikakva inspekcija, a ako problem i dalje ostane vidljiv onda bi valjda morali da ti ga zamene. Hebem li ga, pitanje je kako ce inspektor da tumaci pojam - "u granicama tolerancije" Na kraju krajeva uvali to s***** nekom ko ce da igra igrice i nikad nece ni primetiti da slova ne valjaju pa kupi neki normalan monitor. Takodje probaj da promenis i refresh rate jer bi to moglo da ti poboljsa kvalitet slova. Ortak ima 753s i u 1024*768 na 85 Hz slova su katastrofa, dok su na 75 Hz sasvim podnosljiva za oci. Naravno nosio je na reklamaciju i naravno stelovali su mu konvergenciju Srecno

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.01.2005. u 01:45 GMT+1]
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

vogonjelc

Član broj: 36730
Poruke: 119
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???24.01.2005. u 16:23 - pre 234 meseci
Ovako:

Ako monitor ne mozes da koristis odnosno na njemu ne mozes da radis jer kvalitet slike nije zadovoljavajuci (npr. ostrina) mozes da ga reklamiras ali ako je citava serija takvih kakrakteristika tj model takav tesko da ce ti neko priznati garanciju sto se tice geometrije istina na sitnije nepravilnosti ti niko nece ispuniti garanciju jer kad prodavac vrati takav monitor nazad njegov dobavljac ce mu reci da je lud sto mu vraca ispravno.
U tvom slucaju bi mogao da reklamiras monitor zbog nekvalitetne slike (odnosno zamucenja) ali jedino ako je slika totalno nerazgovetna i ako kod drugih monitora od tog modela nema takvih pojava.
Generalno ako je cena monitora premala da bi bila stvarna onda se on ne isplati kupovati ideja da kupujes los monitor da ustedis pare je dozla boga losa jer ces dobiti kantu i upropastices vid.
 
Odgovor na temu

angry boy
NBG

Član broj: 46071
Poruke: 67
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???24.01.2005. u 17:03 - pre 234 meseci
Pazite sad razvoj situacije.Inspektor ih je posetio i sada kao hoce da im vratim robu (sa monitorom
sam uzeo i konfiguraciju) ali bi mi oni vratili novac koji sam ja tada uplatio,a ne vrednost robe u
sadasnjem trenutku.Na taj nacin ako bih hteo da kupim sada iste komponente morao bih da platim
nekih 6000 do 7000 dinara vise( naravno na drugom mestu),a jos neke od komponenti ne bih mogao
uopste da nadjem kao sto je Terratec Cinergy 400 tv tuner.(Odgovor onom liku sto me je pitao na PM
Nemoj se motati oko Vukovog spomenika. Trebalo bi da mu je jasno.)Kakav shit da covek ne poveruje
opusteno me zovu i kao Gospodine taj i taj vi ste podneli krivicnu prijavu protiv nas odmah donesite
sve papire,svu ambalazu i racunar kod nas(naravno sa nekim imperativnim i nadmenim glasom).a
mi cemo vam vratiti novac.Koji bre novac em se cimam 3 meseca ko majmun em sad da puknem
6000 dinara,a oni ce tu robu i ako je koriscena opet da zavaljaju i ponovo budu dobri.Prokleta
drzava. A na sajtu imaju na lageru 797DF i nece da mi daju drugi.Mozda bih i pristao da mi vrate
pare samo za monitor ali bih opet dobio oko 137 eur ,a sada takav kosta 155 eur.Ali na taj nacin
bih manje pukao i ostatkom kompa sam uglavnom zadovoljan ,ali sta ces kad oni nece(nama je
inspektor rekao da tako ucinimo i mi cemo uciniti),sad moram jurim inspektora.Jos ce na kraju
oni mene da tuze.Kakav uzas.
 
Odgovor na temu

angry boy
NBG

Član broj: 46071
Poruke: 67
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???24.01.2005. u 17:23 - pre 234 meseci
Samo malo jos da pojasnim: na prijavi inspekciji sam se jos zalio sto su mi 2 memorijska modula
na dual channel ploci postavili u 1i 2 podnozje (tj. single channel) i u BIOSu za HDD postavili
Ultra DMA na disabled (ludaci) pa im valjda odatle ideja da mi vrate sav novac(pre PDV).Kako
sam se ispalio ovo je nenormalno.Usput ovaj monitor ne moze da prodje ni najlabaviji kriterijum
ispravnosti kod bilo kog normalnog coveka(tj. nije cela serija takva video sam sjajne primerke
sa istom oznakom)i svaki 793s ili 753s je bolji od ovoga.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???24.01.2005. u 23:34 - pre 234 meseci
Citat:
Zasto prepravljate poruke ako kazete da pojedinci koji su ih pisali stoje iza recenog?


Trebalo bi da NEMA reklamiranja na forumu,pa makar bilo i u negativnom smislu.
(Elitesecurity pravilnik za korisnike - cl.15 )
Nije mi jasno sto lancia88 nije brisao i List,ako brise sve ostalo.....

Vec sam gore napisao da je u velikoj vecini slucajeva kod svih prodavaca isto ako dodjedo reklamacije...Cimanje nevidjeno....
Ni List,ni PC I***** nisu izuzetci.....

Ali problem je u Zakonu i celom drustvu.... Nema organizacije za zastitu
potrosaca,a kontrola kvaliteta proizvoda gotovo da i ne postoji....
Postoji ali veze,vezice mito i korupcija i sve je jasno.... Nekad je cudo ako inspektori odrade sve kako treba....

Zato se mora biti uporan i netreba dozvoliti prodavcima da rade sta hoce... Jednostavno ne prihvatati preuzimanje pojedinih komponenti bez provere.... Monitori su gotovo najkriticniji
( TFT sa mrtvim pikselima,a sve to u granici garancije koja tolerise odredjen %
bas mrtvih piksela,cela serija CRT-a sa nekim nedostatkom pa i tu nema zamene... )
Mnogi prodavci ce " ladno " odbiti proveru uz razne izgovore i uveravanje
da je sve Ok,jer znaju da ima neiskusnih kupaca koji ce ta uveravanja da prihvate....

Kada ce se tome stati na put videcemo,a dotle oprez pri kupovini....
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???25.01.2005. u 00:54 - pre 234 meseci
Pozdrav,
naravno da nema reklamiranja. Negativna reklama je problematicna zbog nemogucnosti provere identiteta autora negativne reklame kao i njegove kompetencije za takvu reklamu. Menjao sam vec i to prethodno pominjanje druge firme ali je opet osvanulo, pise da je Bojan nesto menjao, moracu sa njim da vidim sta je menjao.

Mislim licno da je veoma istinito sto je inspektor rekao prodavcu ali istovremeno te stvari ne piju vodu. Ti si kupio racunar i ne zalis se na kupovinu, sta bi bilo da si zapoceo posao zasnovan na tom racunaru? Niko Te ne moze naterati da racunar vratis, samo zahtevas ponovo kod inspektora da intervenise po pitanju zamene monitora jer vec radis na racunaru i nema nikakve potrebe da ispadas iz posla zbog toga. Ja imam u sklopu firme i veliki usluzni knjigovodstveni servis, zamisli sta bi bilo kada bi ispao jedan od racunara iz upotrebe na nekoliko dana obzirom da se svakodnevno obradjuju podaci 50-ak pravnih lica. Prema tome, nista od vracanja, ne postoji varijanta puj pike ne vazi vec inspektoru direktno se obratiti sa iznosenjem ovog novog vida maltretiranja.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???25.01.2005. u 20:14 - pre 234 meseci
Citat:
the.kum: naravno i lazu ako procene da musterija nema pojma o hardveru, ali ovo je vec sasvim uobicajena pojava u svim kompjuterskim radnjama...

Ovo je vec uvreda! Kao i u svakom poslu ima ljudi koji su spremni na svakakve prevare da bi zaradili za novi BMW i plavusu sponzorusu, a ima i onih koji samo posteno rade i zaradjuju za zivot. Ako svi kupci misle kao ti onda mi ih nije ni zao!

Inace, odavno znam za tu pojavu da se tehnicka roba uvozi sa blanko proizvodjacem i modelom pa ide na dostampavanje pomenutog, a to sto napred pise jedno a pozadi drugo je krivica stamparije, a ne kompjuterske firme

a to sto je proizvod neispravan je kriv kinez sto ga pravio
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???25.01.2005. u 20:34 - pre 234 meseci
Citat:
a to sto je proizvod neispravan je kriv kinez sto ga pravio



A da je ovo normalna drzava ( i uvoznici ) i da se ne uvozi samo 2 i losije klase onda bi cela losa serija bila vracena Kinezu da se slika sa njom...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???25.01.2005. u 21:48 - pre 234 meseci
Citat:
A sad pitanje je da li kod
ovih velikih imas korektnu garanciju (jer ne bi trebali da se natezu na sitno),ipak su to firme koje bi trebale da drze do ugleda.

E, ovo me vec nervira vise nego prethodno, evo zasto...

Otvorila velika firma maloprodaju pored moje firme. Nista zato, razmisljam, kad ima posla za mene imace i za njih, mozda njihovi kupci dodju kod mene po nesto sto nema tamo, a moji ono sto nema kod mene mogu kupiti kod njih, pa cemo tako raditi jedni pored drugih na obostrano zadovoljstvo. I, tako, radili oni tu, ja otisao nekoliko puta kad mi zafali neki kablic, konektor ili slicna sitnica do par EUR-a pa mi je jeftinije da uzmem kod njih bez obzira koliko kosta nego da idem na drugi kraj grada gde je to 5x jeftinije. I tako, jednom prilikom, narucio vazan kupac CD rezac, i treba da dodje a meni kasni nabavka. Nista, sidjem ja do komsija da kupim taj rezac mada znam da cu ga za sat vremena prodati u pola cene. Znajuci kako je "dobar" nacin resavanja reklamacija u velikim firmama, uzmem ja da citam onaj garantni list na 2 A4 strane, kad na kraju stoji sledeci tekst "garancija se ne priznaje ako je ugradnju izvrsilo neovlasceno lice". Pitam ja prodavca da li ja kao covek sa visegodisnjim iskustvom mogu da izvrsim komplikovanu operaciju ugradnje CDRW-a, na sta on odgovara "ne, to mogu samo njihovi radnici". Na pitanje zasto mi to nije rekao odgovor je bio da se to podrazumeva i da ne moze on svakom ponaosob da govori. Dobro, predjem ja preko toga i upitam ga koliko ce kostati da mi njihovi radnici ugrade CDRW, na sta mi on odgovori nesto ne znam tacno koliko, ali otprilike toliko kosta sklapanje celog racunara u prosecnoj maloj firmi. Dobro, resim ja i to da mu platim, na sta mi on kaze da moram u drugi kraj grada da mi to ugrade... E, to je bio kraj! Lepo sam ga zamolio da mi vrati novac jer ne pristajem na kupovinu pod takvim uslovima, na sta je on odgovorio da ne moze da mi vrati jer sam se placanjem vec saglasio sa uslovima, racun je izdat, bla, bla... I da ne duzim pricu, kad mu je bilo jasno da ce doci do primene sile, vratio je pare. Od tada ne ulazim u velike prodavnice tehnicke robe, a od malih najvise volim takozvane "one man company", jer jedino isti covek ne moze u svojstvu prodavca da prica kako je nesto vrhunska tehnologija, a u svojstvu coveka koji resava reklamacije kako je to nekvalitetan proizvod gde cela serija ima gresku...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

kevin
Vrachar

Član broj: 36843
Poruke: 124
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 15743239


Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???25.01.2005. u 23:15 - pre 234 meseci
Kao shto i PCtel reche pre mene, velika je zabluda kod nas se oslanjati na velike firme zato shto su velike...Iste dzukele koje se mogu sresti po manjim firmama se muljaju i po velikim, isto kao i u domovima zdravlja, policiji...Takva smo nacija, shta cemo...Evo sad mi chovek doneo Xeon-a na reklamaciju...Shta ce, morao je malo da cheka poshto takvu robu ne lagerujem (chekao je dve nedelje), kad sam mu ga zvao da svrati da pokupi reklamaciju, chovek doneo kolache...Kaze da je josh jedan Xeon bio na reklamaciji u jednoj OGROMNOJ firmi koja se bavi serverima prvenstveno (da ne spominjem ime) 4 meseca (i slovima chetiri meseca)...Toliko o ozbiljnosti velikih firmi...


Btw, PCtel, ovo o chemu ti prichash mi se josh nije desilo...O boze, stvarno nas ima raznih...
Pritajeni tiganj, skriveno lonche
 
Odgovor na temu

angry boy
NBG

Član broj: 46071
Poruke: 67
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???25.01.2005. u 23:16 - pre 234 meseci
PCtel to sto si citirao nije bio ZAKLJUCAK vec PITANJE sa dosta skepticizma u sebi ,a i da si
pazljivo citao prethodno bilo bi ti jasno (na par mesta su spominjani i veliki u jasnom negativnom
kontekstu). Nemoj mi reci kako si se uvredio jer eto neke potencijalne musterije predrasudama
trpaju sve prodavce u isti kos. Ako hoces odgovori iskreno da li si nekada imao ovakav slucaj:
Dodje ti neko i pazari konfiguraciju sa Kung Fu napajanjem i taj dobije garanciju na celu konfiguraciju
od npr. 1 godinu. I vraca se taj neko posle npr. 6 meseci i donosi racunar koji ne radi.Otvoris ga
i imas sta da vidis :napajanje riknulo i spalilo HDD,plocu, memoriju,graficku i sad sta da se radi.
1) Mozes liku da zamenis sve komponente i da puknes zesce pare
2) Garancija ne pokriva ostecenja nastala usled varijacije napona gradske mreze....
3) Komponente koje su vidno spaljene ili fizicki ostecene ne podlezu garanciji ...
(posto se ovo moze desiti samo usled nestrucnog rukovanja!!!!)
Svi prodavci su sretali sa ovim problemom i uglavnom su odbijali da zamene komponente ili
su na to pristajali posle velikog natezanja.Svi prodavci prodaju Kung Fu cak i ako to ne zele
jer ne bi mogli da objasne da je razlika u ceni koju bi kupci platili za Chiefteca vredna toga.
Ovaj primer sam naveo ne iz zelje da NACRNIM prodavce (jer su me eto skoro neki zezce vukli
za nos)vec da ukazem koliko oni mogu da se OGRADJUJU ako zele da budu NEKOREKTNI I DA
JE GARANCIJA U TOM SLUCAJU BEZVREDNA. Problem je i to sto trzisna inspekcija nije tehnicki
obucena pa cak i ako ste u pravu ne mozete to objasniti.
 
Odgovor na temu

kevin
Vrachar

Član broj: 36843
Poruke: 124
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 15743239


Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???25.01.2005. u 23:57 - pre 234 meseci
Ma bre, o chemu ti prichash? Taj prodavac koji bi zamenio spaljeni rachunar je, ili extra pochetnik, pa ne poznaje garanciju dovoljno ili najbolji drugar...Nije to praksa kod nas, nego u celom svetu...Fizichki oshtecene komponente (spaljene itd.) NE PODLEZU GARANCIJI NI OVDE, NI U USA. Ja nikada, ali nikada ne bih zamenio takve komponente i to nije nikakvo vrdanje, nego je garancija takva...Ljubazno bih objasnio da sam predlagao kupovinu UPS uredjaja bash iz tog razloga i da prosto, nema vajde...

P.S. 'Ajde malo da smirimo strasti...Ja razumem tvoje nezadovoljstvo, ali je stvarno istina da su novije serije CRT monitora dresh i da se stvarno nalazi ogroman broj greshaka (TFT monitori su proshle godine prodati u vishe primeraka, pa proizvodjachi vishe nemaju zashto da se cimaju oko CRT-a). To shto tvojih 5 drugara imaju monitore koji su kupljeni pre 8-12 meseci, kada su se proizvodile bolje serije nema apsolutno nikakve veze...


Btw, ADI pravi monitore za X svetskih proizvodjacha i uopshte nije NO NAME kompanija iz kucne radinosti
Pritajeni tiganj, skriveno lonche
 
Odgovor na temu

angry boy
NBG

Član broj: 46071
Poruke: 67
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???26.01.2005. u 00:47 - pre 234 meseci
Cekaj ako je to vec normalno da li je ovo normalno (jer ja nemam pojma)

Garancija na HDD podrazumeva samo pojavu bed sektora,garancija ne pokriva kvarove
elektronike(kao da ona nece da crkne sama od sebe)

A UPS stiti uredjaj samo od udara sa mreze ali ne i od havarije u samom napajanju.
Hoces reci da su na primer zastite na Chieftec ili Antec
napajanjima toliko dobre da se gornji slucaj ne moze ni desiti.
Pa se kao to tretira u skladu sa onom Kolilko para toliko muzike

 
Odgovor na temu

angry boy
NBG

Član broj: 46071
Poruke: 67
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???26.01.2005. u 00:55 - pre 234 meseci
Jos jedna napomena ako je neka serija CRTa ili bilo cega poluispravna ili ima sitne defekte
to ne bi uopste trebalo da se prodaje,a ako se vec prodaje to se mora napomenuti.Mozda ja
opet nemam pojma ali ti odgovori tipa sta oces to je jeftina roba sto nisi dao deset puta vise
pa bi dobio pravu stvar su bezveze. Bez obzira na cenu (koliko god da je jeftino) ako se
nesto prodaje kao novo to mora biti ispravno.Mislim sto onda to ne prodaju kao robu sa
greskom.Ali taj stav znas kako je to su kompleksne i relativne stvari a uvek na stetu kupca
je uzasan.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???26.01.2005. u 01:11 - pre 234 meseci
Pozdrav,

hajde malo o stvarima koje znamo a ne za koje smo culi. Ja vracam SVE u inostranstvo sto odande dobijem, ne uzimam visak na pretpostavljeni reklamacioni deo vec tacan broj komada zamenim i prica resena. Prema tome, u inostranstvu IMA reklamacije na bilo koji kvar. Da li ce se ta reklamacija pruziti i konacnom korisniku je vec druga stvar ali sada vec zavisi od same maloprodaje. Uostalom, ja i daleko duze garanzije od ovih kod nas navedenih dobijam ali ih takodje ne prosledjujem u punom roku dalje od sebe. Primera radi, petogodisnju garanciju uglavnom dajem kao trogodisnju a trogodisnju kao 18 meseci (12 garancije i 6 meseci za prodaju istog) pa koga sta zakaci. A da ne pricam o 7 dana garancije na tastature, miseve i zvucnike, pa to je smejurija ziva. Nemam pojma ko je to uveo ovde ali ocito svima odgovara. Sve to ima minimum jednu godinu garancije od inostranstva.

Ipak, da ne kudim samo trgovce, prvenstveno su kupci krivi za ovakvo stanje, trgovci su tek iza njih. Kupci su ti koji traze sto jeftinije, kupci su ti koji sebi dozvoljavaju luksuz da ulaze "prepametni" u radnju i traze maksimalno za svoje pare uzdizuci pritom te pare u nebesa a kada kupe ono sto su hteli, onda se hvale po komsiluku" Ma jok, brate, ja samo citao oglase i u dve reci ga ubedio da bolje znam racunare od njega i da ne pokusava da me zezne. Kupci su i izmislili varijantu: nema veze sta ima unutra, samo da je cetvorka; kupci udju u radnju i kazu: pa sta ima veze sto je Celeron, meni je vazan samo GForce.

Gospodo kupci, uzmite na sebe i vi malo teret odgovornosti za javasluk na trzistu, manite malo te komsije i rodjake koji sve znaju o racunarima, osvestite se i shvatite da ne mozete sami sklapati svoje konfiguracije, dajte vremena trgovcima da oni isprobaju kompatibilnost komponenti i da preporuce 2-5 konfiguracija zavisno od novca i potreba, nemojte on-line konfigurisati pa to isto odmah preracunavatisa drugog oglasa. Nemojte, i onda nece biti potrebe da trgovci stavljaju lazne cene u oglase i da se bas malopre to prodalo zadnje ali imamo nesto slicno za malo vise para...

Ne ide to tako nigde u svetu, dokle god budete najpametniji i sve oglase preturali za 10 eura jeftinije, trgovci ce nabavljati jos jeftinije a ispisano jos megaherca, jos megabajta i jos megawati... a Vi cete kukati i dalje. Tako i jeste doslo do svega ovoga, ranije nije tako bilo.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???26.01.2005. u 01:21 - pre 234 meseci
Citat:
kevin:
Kaze da je josh jedan Xeon bio na reklamaciji u jednoj OGROMNOJ firmi koja se bavi serverima prvenstveno (da ne spominjem ime) 4 meseca (i slovima chetiri meseca)...Toliko o ozbiljnosti velikih firmi...

Pazi sad ovo: meni posle ukupno 2 nedelje korišćenja riknuo Maxtor, 40GB, kupljen u jednoj prilično poznatoj firmi u Novom Sadu (naranvo, neću da spominjem ime). Ja naravno odnesem na garanciju, i čekao sam drugi ravno 7.5 meseci (sedam i po meseci)!!! U međuvremenu sam naravno na drugom mestu kupio drugi (za svoje pare, logično), a što se tiče ovih hteo sam da im se naje*em majke, šaljem inspektora, tužim ih, šta mi sve nije padalo na pamet, ali uvek me tata sprečavao pošto kao njegova firma sarađuje sa njima pa moramo održavati "korektan odnos" (kako lepo zvuči ova fraza) itd. Eno mi ga zamenjeni disk stoji u ormanu, možda mi nekad i zatreba, ko zna...
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

srleb
srleb sbs
Nis; Srbija

Član broj: 41432
Poruke: 27
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???26.01.2005. u 01:30 - pre 234 meseci
lancia88,
Svaka cast na odgovoru
Kada si pre mogao da kupis komjuter za 600 DM (300 evra)?
Moj prvi racunar 486 na 66MHz bez periferije - znaci kuciste + monitor(14")-HDD od 420MB-FDD... sam platio 2200 DM cisto poredbe radi tada je najaci komp bio 486 na 100.
Pozdrav!!!
srle
 
Odgovor na temu

angry boy
NBG

Član broj: 46071
Poruke: 67
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???26.01.2005. u 02:41 - pre 234 meseci
Ja sebi i nisam sklapao konfiguraciju, a ovi sto su mi je sastavili vec sam rekao kako su je sastavili
(stavili 2 memorijska modula na dual channel ploci u 1 i 2 podnozje, a i kablovi su mi strugali po ventilatorima),u BIOSu HDD prenos postavljen na PIO mode 4 ,a zbog BIOSa me je i TV tjuner zezao.
Tako da mi nije jasno sta su oni to nesto preterano konfigurisali ili optimizovali.Pa racunare bas
prodavci sastavljaju po principu lego kockica bez testiranja.Kada sam im rekao da pre nego sto mi
isporuce racunar sve provere oni su odgovorili Da,Daaaaaaaaa,naravno (onako u fazonu malo
sutra).Pa da su to uradili ne bi takav racunar stigao do mene.
A ideja da pitas prodavca racunara za savet oko racunara je vise nego losa,evo sta se moglo cuti
za vreme takvih razgovora: Ma ovi novi procesori sempron su super ,brzi su od bartona iako rade
na nizem taktu imaju bolju arhitekturu..... Ili ovaj :Ma svi AMD procesori se mnogo baguju,
uzmite celerona sta ce vama bolje.... ili ona fora gde se Chaintech cita kao Chinatec(sto hocete
da uzmete taj Cajnatek bolje su vam Matsonic ploce).Mislim da bih o ovim biserima mogao do sutra
Slazem se sa misljenjem ranije iznetim da prodavci oblino koriste neznanje i neobavestenost kupaca.
Ta prica kad bi ste vise placali mi bi bolje radili nije tacna.Pa ne kupuju svi krseve.
Na mojoj masini je kuciste skuplje od procesora i ona po komponentama i vrednosti spada u neku
srednju klasu. Namera je i bila da mi masina radi pouzdano ,ali kako je to moguce kad ti neko komp
lose sastavi,totalno ga razdesi i isporuci neispravnu komponentu uz njega(monitor).Hocu da
kazem da nije tacno da svi hoce da zrtvujuju kvalitet radi cene pa se posle bune.
A i nisi mi jasan kako je normalna pojava krajcovanje garancije(npr. Chieftec na svoje proizvode
daje garanciju 2 godine ,a u Srbiji svi daju na chiefteca 1 godinu),ako se to radi
da bi se oborila cena onda trebas da imas i jednu i drugu varijantu (kracu i duzu).
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
213.244.197.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Uvalili mi kutiju !!???26.01.2005. u 03:20 - pre 234 meseci
Citat:
pctel:Ovo je vec uvreda! Kao i u svakom poslu ima ljudi koji su spremni na svakakve prevare da bi zaradili za novi BMW i plavusu sponzorusu, a ima i onih koji samo posteno rade i zaradjuju za zivot. Ako svi kupci misle kao ti onda mi ih nije ni zao!

Dobro bre pctel, nemoj da se vredjas. Normalno da nije tako u svim radnjama, ali je u vecini. Nemam ja sta da mislim ili ne mislim, to je jednostavno tako, ja sam samo konstatovao pojavu koja je svake godine sve izrazenija. Meni ni iz dzepa ni u dzep,izneo sam samo svoje zapazanje. Inace, slozio bih se lancia-om da su kupci u velikoj meri krivi za takvu situaciju. Pre 10-15 godina toga nije bilo jer je postajalo recimo 5 razlicitih procesora, 3 razlicite graficke, 2 hdd-a, 2 verzije cd-a itd...itd... a i oni koji su tada kupovali racunare (uglavnom) su znali sta je to i cemu sluzi, znali su da je pentium ime procesora a ne racunara ;) itd...itd... Danas kada se masovno vrsi uvodjenje kompjutera u srpske domove ko sto se nekad uvodila struja posle 45' velika vecina nema pojma sta je to ustvari i cemu sve to sluzi, vazno je da ako Laza ima "Pentium 4" onda i Pera i Mika moraju da kupe Pentium 4, pa stagod to bilo. Pa onda firma XXX baci u oglas P4 za tolko i tolko, a ono naravno sve krsh komponente, a procesor ko zna koji, pa onda to uradi i firma YYY, pa na kraju firma ZZZ htela ne htela mora to isto da uradi (ili da smatra sebe moralnim pobednikom ;) . Nema veze vazno je da svi imaju jebene Pentijume 4 stagodtobilo...i onda tako to nekako ide u krug...po sistemu - Trazili ste - gledajte :) Mada ima i frapantnih primera laganja (to je ono sto mene najvise nervira) - recimo ja udjem skoro u jednu firmu, trazim 10 metara UTP kabla, lik mi kaze cenu, meni cena OK, ja kazem seci i usput se setim da ga nisam pitao jel fly ili wall, pa ga priupitam "to je fly, zar ne" (jer po ceni sam mislio da je to to) on mrtav ladan u oci me gleda i kaze naravno fly je - e sad donesu oni to iz magacina zapakovano u neku kesu, ja zaboravim da pogledam i naravno kad sam dosao kuci imam sta da vidim - wall...ili npr. u onoj XX YYYYYY firmi, Sempron 2400 je brzi nego Athlon XP 2000+ itd...da ne nabrajam sad gomile i gomile lazi kojih sam se naslusao...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Uvalili mi kutiju !!???

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22766 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.