Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Panasonic GS11 losa rezolucija na kompu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Panasonic GS11 losa rezolucija na kompu

[ Pregleda: 1840 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ranco
Beograd

Član broj: 44935
Poruke: 5
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Panasonic GS11 losa rezolucija na kompu14.01.2005. u 16:04 - pre 234 meseci
Kupio sam gs 11 i OK je kamerica, nemam iskustva sa kamerama ali mi je ova za sada dobra. Kupio sam firewire i skunuo nesto sto sam snimao na komp (PIII 650Mhz , 390mbRAM, Graficka 64mb) ali je losa rezolucija?!? Probao sam u vise formata dv,avi, mpeg, raznih kompresija...ali nista, najbolje ispada 1:1 ali se opet javlja "pikselizacija" (kockice na monitoru), kada gleda divx 5 puta je bolja slika?!? Skidam film pomocu pinacle 9 ili windows movie maker u XP! Sta da radim, kako da dodjem do savrsene slike; jos nisam probao reprodukciju direktno sa kamere na TV, da li ce bili OK ili ne???? Da li nesto da menjam pocev od kamere sa 800.000 piksela na neku skuplju sa vecom rezolucijom (sto i nije jeftino)? Pomazite ljudi, hvala unapred! POZDRAV!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Panasonic GS11 losa rezolucija na kompu14.01.2005. u 19:24 - pre 234 meseci
Prvo pitanje jel to RankoK. sa Fandjo foruma.Ako jeste onda znas i ko sam ja :)

Vidi ovako.
Na kompu slika ce ti uvek biti losija nego realno,i losija nego na TV-u,bez obzira da li koristis gs11 ili gs400 koji je 3X skuplji od tvoje kamere.
Pazi za punu PAL rezoluciju dovoljno je i 440000 pixela(720x576 pixela).Visak pixela moze samo da ti degradira sliku pri losijim svetlosnim uslovima(posto velicina CCD chipa uglavnom ostaje ista-gusce rasporedjeni pixeli,mali CCD--->los rezultat u mracnijim uslovima).

I ja koristim kameru sa 800K pixela i iznad toga ne bih isao,posto je visak.

Moj ti je savet da malo upgrade-ujes masinu kako bi to sve radilo kako treba,a da snimke ni u ludilu ne drzis na kompu vec da ih vracas na mini DV ili eventualno rezes na DVD i to kao .vob fajlove kako bi bili citljivi i u stacionarnim DVD playerima.

Po meni je nenormalna glupost mini DV snimke rezati na DIVX posto se tako narusava perfektan DV kvalitet,i u tom slucaju je mnogo bolje bataliti DV kameru i uzeti neku VHS-C ili video 8 :(
 
Odgovor na temu

ranco
Beograd

Član broj: 44935
Poruke: 5
*.verat.net.



Profil

icon Re: Panasonic GS11 losa rezolucija na kompu15.01.2005. u 12:36 - pre 234 meseci
Hvala Stefano na odgovoru, nisam ja taj Ranko na koga si mislio, greska! Sta mi predlazes za konfiguraciju-PC? Koje softwere da koristim za prebacivanje filmova na komp sa kamere i narezivanje na dvd (kompresovanje)? Da li su potrebni mozda neki dodatni codeci? Znaci kamera nije kriva, da je ne menjam!?! Hvala jos 1 valjda cu uraditi nesto!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Panasonic GS11 losa rezolucija na kompu17.01.2005. u 12:53 - pre 234 meseci
Ovako sto se tice software-a
Za import obradu i export naj jednostavniji a pritom i jedan od boljih je Pinnacle studio 9
Sto se tice pravljenja DVD-a to ja radim sa Ulead DVD movie factory 3 disc creator programom.
Dakle snimak obradim sa pinnacle ili premiereom(ja radim uglavnom premiere,ali premiere je za pocetnika tezi od pinnacle-a) sa njima napravim obican avi file(kod pinnacle kliknes na make movie pa make as avi file) i taj avi preko navedenog uleadovog programa pretvorim u DVD i dodam menije.

Konfiguracija.
Najbitije ti je da imas minimum 512 DDR ram-a i bar 40 gb prostora na HDDu a po mogucstvu i dodatni HDD koji ces korisiti samo za montazu.
A da radi redovno defragmentaciju HDD-a
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Panasonic GS11 losa rezolucija na kompu

[ Pregleda: 1840 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.