Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slackware 9.1 i PhpBB 2.0.11

[es] :: Web aplikacije :: Slackware 9.1 i PhpBB 2.0.11

[ Pregleda: 2549 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fetish
Zagreb

Član broj: 8849
Poruke: 22
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Slackware 9.1 i PhpBB 2.0.1114.01.2005. u 14:59 - pre 234 meseci
pokusavam vec par dana staviti doticni forum na lokalnu linux masinu..ali neide..apache radi, PHP radi...MySQL radi..valja..prvo je bio problem oko permissiona jer kad bih pokrenuo MySQL javio je "Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)" ali rijesio sam to..i onda uspio normalno kreirati bazu preko MySQL naredbe..a sad kad fino odem na http.//moja_masina/phpBB2/install/install.php i sve fino upisem, javlja mi ovo : phpBB : Critical Error ; Could not connect to the database ... pogledao sam log od apachea /var/log/error_log i tamo vidim da opet ima problema sa spajanjnem na lokalni MySQL server jer mi baca identican error u vezi mysql.sock-a...i jos nakon toga mi izbaci 2 reda sa errorom u unutar filea mysql4.php u phpBB folderu..
nacuo sam nesto da phpBB ima problema sa odredjenim verzijama PHP-a i MySQLa ali ja nisam nista nasao o tome...
moje verzije PHP 4.3.3 MySQL 4.0.15a
kuda?kako ? stda dalje?
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Slackware 9.1 i PhpBB 2.0.1115.01.2005. u 19:22 - pre 234 meseci
Manje više nije za ovaj forum, ali eto.

Prvo, jesi siguran da ti je mySQL pokrenut. Pogledaj u procesima, nmapuj svoju mašinu vidi jel ti otvoren port 3306. Probaj preko konzole da uđeš "mysql -hlocalhost -uroot -p".

Ako jeste, prvo testiraj rad PHPa sa mySQLom. Koliko se sjećam slackware 9.1 jedan je imao onaj nezgodan problem da PHP i mySQL ne koriste isti socket fajl. To ćeš uraditi tako što ćeš da napraviš jedan php fajl: test.php sadržaja:

Code:

<?php
mysql_connect("localhost", "root", "");

print mysql_error;
print mysql_errno;
?>

To je pokušaj konektovanja na lokalni SQL. Pogledaj kakv će ti se error izroditi iz svega. Ako sve radi kako treba on super, nije do toga.

Takođe idi u /etc/apache/php.ini (ili gdje ti je već php.ini) i uključi prikazivanje svih errora, warrnigna i ostaloga. Tako ćeš lakše da nađeš svoj problem.

Sudeći po tvom postu mislim da imaš problem sa tim sock fajlom. To možeš da rešiš na više načina.

1. Da edituješ php.ini fajl.
Pogledaj gdje ti se nalazi tvoj mysql.sock fajl. Taj fajl postavi u php.ini fajl, linije:
Code:

; Default socket name for local MySQL connects.  If empty, uses the built-in
; MySQL defaults.
mysql.default_socket =


2. Edituješ rc.mysql skriptu
Slackware koristi /etc/rc.d/rc.mysqld za pokretanje mySQL-a. Tu promjeni, i stavi sa sock fajl onaj koji koristi PHP.

I još malo upozoranje:
Ako budeš koristio drugo riješenje onda kada god budeš iz konzole koristio mysql komandu i konzolski prikza moraćeš da navodiš putanju do nobog sock fajla. npr: mysql --sock=/nova/putanja/mysql.sock

Ako koristiš prvi slučaj samo da napomenem da neke verzije PHPa (mislim: 4.3.2 pa manje) imaju bug u osvom socket podešavanja. Tako da kada ga upišeš to i ne pije baš nešto vode puno.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Fetish
Zagreb

Član broj: 8849
Poruke: 22
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Slackware 9.1 i PhpBB 2.0.1116.01.2005. u 02:38 - pre 234 meseci
hvala na pomoci ali sam uspio sam rijesiti..dakle problem je bio u permissionima..foldrer gdje se nalazi mysql.sock je bio podesen samo na usera mysq ali ne i na grupu mysql..tako da sam samo chgrp stavio na taj folder za mysql i sad sve radi! jos jednom hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Slackware 9.1 i PhpBB 2.0.11

[ Pregleda: 2549 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.