Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

es offline reader

[es] :: C/C++ programiranje :: es offline reader

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10326 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon es offline reader24.04.2002. u 16:27 - pre 267 meseci
Ima li zainteresovanih programera ovde, ideja je da se napiše PORTABILAN reader
za ES forume koji bi podatke dobavljao preko XML backend-a koji sam već uradio,
a imao mogućnost offline čuvanja podataka radi kasnijeg offline čitanja.

Takođe, šaljite i predloge kako raditi ovo da bude portabilno po svim platformama.

Ko želi da vidi backend, molio bih da se javi na mail.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.landspitali.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 16:49 - pre 267 meseci
Sta ce ti reader? Zar nije jednostavnije da napravis backend sa news serverom, koji bi instalirao na ES masinu (sa autorizacijom kroz istu bazu korisnika kao i ES) i omogucio pracenje i ucestvovanje na ES forumima kroz najjobicniji news klijent?

News klijente imas na svim platformama. Backend za news je boza napraviti.

Poz, alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7176 Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 17:02 - pre 267 meseci
Ja sam odavno predlagao NNTP server, na primer

news.elitesecurity.org

Kao sto Alex kaze - autorizacija bi se radila iz [es] baze, odakle bi se i vadile poruke...

Ovo je odlicna ideja jer korisnicima ne bi ogranicavali softver ili platformu - news servera ima mali milion.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 17:02 - pre 267 meseci
Ideja je zanimljiva i moguće je realizovati. Međutim, rekao bih da je varijanta koju alex predlaže lakša i bolja. Ako misliš drugačije, kaži, pa da popričamo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7176 Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 17:04 - pre 267 meseci
Ja glasam za news server :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 17:58 - pre 267 meseci
To mi je i Dimković u privatnom razgovoru preporučivao.

Šta u tom slučaju raditi sa ubb kodom, kako prikazivati html a zabraniti postovanje u html-u, i slično?

Dakle, i ja sam za news server koji bi kao bazu koristio postojeću ESovu mysql
bazu, samo treba rešiti prikazivanje bannera, ubb kodova, linkova, boja i svega
ostalog. Ne vidim da je to moguće drugačije nego da se poruke skidaju sa servera
samo u html formatu, a pošto postovanje ne može sadržati html, da se i to ograniči
u serveru.

Valjda nisam bio konfuzan. Nešto mi ne ide da objasnim šta hoću danas
Ako je sve ovo moguće, onda ćemo to da radimo
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 18:07 - pre 267 meseci
Dakle pitanja:

Kako bi se rešio problem html-a i renderovanja ubb kodova iz postojećih es poruka?
Kako bi se sprečilo html postovanje?
 
Odgovor na temu

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
*.verat.net



Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 18:58 - pre 267 meseci
mislim da je 'popularnije' napisati par klijenata za citanje i kupljenje poruka sa es-a...
predlazem da se razvijaju za 2 platforme (win & lin)
u lin-u za pocetak textualno a gasnije i graficki (qt)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 19:12 - pre 267 meseci
Ako ćemo da pravimo client program, nije problem da se napravi za više platformi. Prototip bismo mogli da odradimo u Javi, a posle da ga prebacimo u C++, gde bi OS-specifične stvari odradili preko neke biblioteke kao što je wxWindows. Samo, da vas upozorim na vreme:

1. To ne može da se odradi "očas posla". Trajalo bi nekoliko meseci, pod uslovom da ne odustanemo.

2. Ako bi radilo više programera, trebalo bi instalirati i održavati neki source control system, a i postaviće se pitanje upravljanja projektom, dokumentacije, itd

Sa druge strane, to bi bilo zanimljivo iskustvo i pružili bismo šansu članovima es-a da osete "pravi" projekat.

Uglavnom, ako je cilj samo da se brzo i efikasno omogući off-line pretraga es-a, glasam za news server (priznajem da ne znam kako bi se rešili problemi koje Gojko pominje); ako je cilj da članovi es-a zajedno naprave neki program, koji bi uz to imao i praktičnu vrednost, hajde da napravimo taj offline reader.
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.islandssimi.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 19:24 - pre 267 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Kako bi se rešio problem html-a i renderovanja ubb kodova iz postojećih es poruka?


Zasto je to problem - za sta bi u sustini i sluzio taj news backend nego da renderuje UBB kodove i prebacuje to u standardan text news format.

Recimo, ovaj tvoj citat moze da se prevede u standardni mail&news citat (quoted):

> Citat: Gojko Vujovic
> Kako bi se rešio problem html-a i renderovanja ubb kodova iz postojećih es poruka?

UBB kodovi se resavaju kao i sve ostalo.

Citat:

Kako bi se sprečilo html postovanje?


Sam news server podesis da ne prima HTML postovanje, nikakav problem.

Btw, ne vidim zasto je ova tema u C/C++ forumu, mozda je bolje da predje u Predloge i/ili neki skripting forum, jer ako ce se koristiti news server i backend, nema nikakve potrebe bilo sta pisati u C/C++ vec se sve to moze odraditi u Perl-u, Python-u pa cak i u PHP-u ;)

Poz, alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

shiggy
Bg

Član broj: 1367
Poruke: 121
*.verat.net



Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 19:56 - pre 267 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Ako ćemo da pravimo client program, nije problem da se napravi za više platformi. Prototip bismo mogli da odradimo u Javi, a posle da ga prebacimo u C++, gde bi OS-specifične stvari odradili preko neke biblioteke kao što je wxWindows. Samo, da vas upozorim na vreme:

1. To ne može da se odradi "očas posla". Trajalo bi nekoliko meseci, pod uslovom da ne odustanemo.


pa ako se radi modularno (dobro organizovano) nije frka ako neko odustane lako ce se uklopti novi programer
Citat:

2. Ako bi radilo više programera, trebalo bi instalirati i održavati neki source control system, a i postaviće se pitanje upravljanja projektom, dokumentacije, itd

UML ?
Citat:

Sa druge strane, to bi bilo zanimljivo iskustvo i pružili bismo šansu članovima es-a da osete "pravi" projekat.

Pa to je STRAVA ja sam pri za takve stvari dodushe nisam preterano vichan programiranju cpp znam ali nisam radio nishta ozbiljnij od sebinarskog rada ...
Programiranje za lnix ne poznajem (dovoljno daobro) ali sam siguran da mogu da odradim fizikaliju (neke klase) koje bi ste vi vichniji programeri posle vrlo lako uklopili
Citat:

Uglavnom, ako je cilj samo da se brzo i efikasno omogući off-line pretraga es-a, glasam za news server (priznajem da ne znam kako bi se rešili problemi koje Gojko pominje); ako je cilj da članovi es-a zajedno naprave neki program, koji bi uz to imao i praktičnu vrednost, hajde da napravimo taj offline reader.

[/quote]

ajde ja sam se bash nalozio
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 21:03 - pre 267 meseci
Pa vidi, taj html bi bio onakav kakvim ga news backend načini, a korisnici bi postovali plain text. Te html poruke bi bile najjednostavnije moguće -- default font, i samo <b> <i> i tagovi potrebni da se prikažu UBB kodovi. Pritom bih ja poruke načinio da budu multipart -- ascii + html, tako da i korisnici konzolnih newsreadera mogu lako da ih čitaju. Jedini problem koji ostaje sa HTML-om je overhead u veličini tih duplih poruka, ali mislim da to ne bila velika žrtva.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: es offline reader24.04.2002. u 21:08 - pre 267 meseci
U slucaju, da se odluci, da se ovaj client uradi u c/c++, ukljucio bih se i ja (koliko mi vreme bude dozvolilo), ako postoji dobra organizacija i ako je pitanju 'ozbiljan' projekat (da se ne odustane nakon 2 nedelje), nebitno da li bi se prog radio u c, c++ ili both.
Inace, je pravo osvezenje, da se na es-u nadje konkretan projekat na kojem bi radio tim.
Ako se ispostavi kao sto D.T. kaze, da bi realizovanje moglo da traje nekoliko meseci, onda bi mogli da ukljucimo i druge manje iskusne programere koji tek uce c/c++, kako bi skratili taj rok. Ali pre svega treba tacno odrediti sta program treba da radi (kako gde i sta;o) a ostali manje bitni problemi, resavali bi se u 'hodu'.
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: es offline reader25.04.2002. u 15:32 - pre 267 meseci
Ako ste za C/C++ projekat, jako rado bi se pridruzio. Odavno nisam pisao nista zanimljivo.
Ako treba neki daemon, ili servis, IPC, samo mi se javite :)
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-1.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: es offline reader27.04.2002. u 06:12 - pre 267 meseci
Dakle, koliko vidim, ima dosta pristalica za obe varijante. Za koju smo se na kraju odlučili?

Gojko?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: es offline reader27.04.2002. u 15:16 - pre 267 meseci
Krki je uzeo sam na sebe da piše offline reader za windows korisnike u Delphiju. Ostavićemo posao es readera delphi programerima sa ovog foruma.

Dakle odlučili smo se za news server koji bi za skladištenje poruka i autorizaciju koristio es bazu.

Dok se ne modernizuje es hardver, nema mogućnosti za cvs server ovde, pa predlažem da neko napravi projekat na sourceforge-u ili gde god više volite, kako bi svi mogli da učestvuju istovremeno.

Može i na icq/jabber da mi se javi ko ima konkretan predlog ili bi želeo da vodi pisanje ovoga. Blue na primer ? :)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: es offline reader28.04.2002. u 14:08 - pre 267 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Dakle odlučili smo se za news server koji bi za skladištenje poruka i autorizaciju koristio es bazu.


a kako mislish da se autorizujesh na news serveru ? i koji software
mislish da koristish ?

 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: es offline reader28.04.2002. u 14:46 - pre 267 meseci
A sta kazete na PHP-GTK aplikaciju, koja bi se konektovala na mySQL server na es-u i skupljala nove postove, i cuvala ih u CSV ili XML formatu. Ovo je potpuno platformski nezavisno resenje, PHP je i ovaj forum pa se moze napraviti i cela stvar sa sve slanjem novih poruka i odgovaranjem na teme...

Inace apsolutno pozdravljam bilo sta sto ovaj forum moze prebaciti u lokal, a ovo ensto sa PHP-GTK ce biti integrisano u forum koji radim (ReBB).
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

FireBallKiller
Nemanja Obradovich
Loznica

Član broj: 815
Poruke: 303
*.verat.net

ICQ: 130325416


Profil

icon Re: es offline reader28.04.2002. u 14:56 - pre 267 meseci
Da li bi se moglo izvseti da se postovi pishu offline a pri povezivanju na net da se automatski sinhronizuju baze podataka pa se postovi uploaduju??
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: es offline reader28.04.2002. u 16:56 - pre 267 meseci
Citat:
nemesis:
a kako mislish da se autorizujesh na news serveru ? i koji software
mislish da koristish ?


Nešto kao što ti je za pristup news.linuks.org serveru potreban username/pass 'linuks'.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: es offline reader

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10326 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.