Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko se naplacuje web design a koliko programiranje...

[es] :: Web razvoj :: Koliko se naplacuje web design a koliko programiranje...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12868 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko se naplacuje web design a koliko programiranje...29.07.2005. u 09:24 - pre 228 meseci
P asad pocwetnik i jesam i nisam.Ali znate kako je nema nista za dz.sad cu ici u skolu u bgd i treba mi kinta pa sam prihvatio sve sto da.
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Koliko se naplacuje web design a koliko programiranje...29.07.2005. u 11:22 - pre 228 meseci
Nemoj nista dzaba da radis!
Kad vec nadjes posao uradi ga najbolje sto mozes (misli na portfolio koji je vazniji od $) i naplati najvise sto mozes. Koliko sajt vrijedi ne moze se reci dok se ne pogleda sajt. Sam prevod vrijedi skoro pa toliko, sto opet nista ne govori o sajtu.
 
Odgovor na temu

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko se naplacuje web design a koliko programiranje...29.07.2005. u 18:51 - pre 228 meseci
Da lsazem se.Inace radi se o sajtu jedne privatne firme koja proizvodi drcene krevete i nema toliki asortiman,inace nevolim ovaj tzv."moderni dizajn" a ni covek koji mi je dao posao,pa je sve odradjeno vrlo jednostacno(npr.Prva str.(HOME)Ima logo testeru koja se okrece,atim je napisano ime firme onako kao Od vecih slova ka manjim samo se to iskrivi itd.zatim tu su neka flas dugmad,pa horizontalni i vertikalni ruleri,nesto o frimi i par slika nekih extra kreveta ...Boje su dosta lepo uklopljene po ljudima koji su ga videli.Inace postavio bih ga ja ali bojim se da me ne ismejete pa da popizdim pa da sve prekinem,ovako je barem sigurno:)
 
Odgovor na temu

mikea

Član broj: 61015
Poruke: 2
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Koliko se naplacuje web design a koliko programiranje...29.07.2005. u 23:07 - pre 228 meseci
Iskreno, moram da vam priznam da su po meni mnogo veci problem kvalitetni dizajneri nego pare... pare nikada nece motivisati nekoga da nesto BOLJE uradi... niti mogu da ti podignu nivo kvaliteta.

Evo uzmite moj primer -> ja sam se shatro bavio dizajnom ko sto se bave svi koji skinu par tutoriala o PSDu sa weba, par slicica i sada kao tu nesto kombinuju. I onda mi je dojadilo da se glupiram kada ocigledno nisam dizajner i prelomio sam da batalim to i bavim se ono za sta jesam - projektovanje softwarea - a da nadjem dobrog dizajnera koji ce da pravi front endove i to posteno platim koliko kosta da kosta.

I kome god ponudim recimo 200 evra da dizajnira samo PSD frontend (znaci ni da reze u HTML, ni da definise CSS, ni da programira...) izadje na jednu od opcija:

1. Malo je to para -> a ja treba da projektujem 3 dana za te pare... kao ne moze da se uradi template za 3 dana. Da ne pocinjem da prepricavam one glupe izgovore za jos para -> znas tebi tu treba i logo... pa to je jos 100 evra... pa ikonice pored znacajnih mesta kod texta... to je 10 evra po ikonici... pa da se uklope boje... to je jos 50... pa naravno da sve to treba, sta ce mi dizajn bez toga?! K'o da dajes 200 evra cisto da krenete da pricate.

2. Uzme izglupira se jedno popodne (a ja garantujem da JEDNO popodne treba svakom dobrom dizajneru da definise osnovu vizuelnog identiteta) i kao evo ti ovako, pa ako ne odgovara pravicu novo... da vazi... naravno dizajn koji dobijes ne lici ni na sta...

3. A najgore su opcije prelaska iz 1 - 2 ... znaci na kraju kazes coveku - dobro evo ti, koliko, 200+100+5x10+50 = 400 evra za jedan PSD i on ti posalje neko s***** i kaze "ako ne odgovara pravicu novo"... mislim dobro je da bar nagovesti da to sto salje nista ne valja :)

I zato se sve zavrsi ko sada... umesto da se bavim onim sto mi lezi ja evo upravo pravim template za jedan sajt... znaci -> 'ebem ti zivot :)
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Koliko se naplacuje web design a koliko programiranje...29.07.2005. u 23:45 - pre 228 meseci
@mikea
Slazem se!

Iskreno, odvratno mi je to sitnicarenje "200+100+5x10+50 = 400" (ako dobro odradis nesto covjeku postoji velika sansa da te isti casti sa +10%)! Treba reci neku cifru da oba budu zadovoljni, da ti nece biti problem da covjeku par puta kasnije popravis neke stvari, da mu odradis i nesto pratece za dz jer ako radis tako uvijek ces da imas dobru preporuku sa njegove strane sto je po meni najbolja reklama! Mrzim one fore kad recimo neko odradi nekome sajt i sad ovaj koji je platio sajt oce da ubaci posle 10 dana neku sitnicu na sajt a klinac koji ga je uradio odma pita ovde na forumu "a kolko da naplatim da covjeku ubacim 10 redova html koda na stranicu"! Nemojte dzaba da radite ali nemojte da vam pare budu na prvom mjestu! Portfolio, preporuka, zadovoljstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Koliko se naplacuje web design a koliko programiranje...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12868 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.