Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ideja za Apache modules class framework

[es] :: C/C++ programiranje :: Ideja za Apache modules class framework

[ Pregleda: 2048 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Ideja za Apache modules class framework 22.04.2002. u 19:09 - pre 267 meseci
Svojevremeno sam se zanosio idejom da napišem set klasa za lakše pisanje ISAPI ekstenzija, međutim MS me je pretekao sa ATL serverom, i bojim se da tu nemam šta da tražim. Međutim, pala mi je napamet jedna druga ideja: kako bi bilo da se napravi framework za pisanje Apache modula? Naravno, mislim na Apache 2.0 i novije. Pitanja za ljude koji bolje poznaju Apache nego ja:

1. Da li slučajno tako nešto već postoji?
2. Da li je ko pisao module u C-u i kakva su mu iskustva sa tim?
3. Zna li neko za dobru dokumentaciju za Apache 2.0 API (ona na njihovom sajtu je prilično štura)?
4. Najvažnije od svega - ima li smisla ovo o čemu pričam?

Hvala.

 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Ideja za Apache modules class framework 22.04.2002. u 19:50 - pre 267 meseci
Citat:
1. Da li slučajno tako nešto već postoji?
2. Da li je ko pisao module u C-u i kakva su mu iskustva sa tim?
3. Zna li neko za dobru dokumentaciju za Apache 2.0 API (ona na njihovom sajtu je prilično štura)?
4. Najvažnije od svega - ima li smisla ovo o čemu pričam?


1. da i ne... framework u nekom smislu postoji, ali jedini pravi framework je realizovan kroz mod_perl, sto i nije uvek najsrecnije resenje
2. ja sam se samo igrao sa pisanjem apache modula, sto znaci da nisam napravio nista korisno, ali ovo se direktno poklapa sa tackom 3. dokumentacija je odista veoma stura, nesto malo referenci moze da se nadje ovde: http://modules.apache.org/reference, a pretpostavljam da bi ipak trebalo posedovati (opet O'Reilly) knjigu 'Writing Apache Modules with Perl and C', za preview nekih poglavlja pogledaj: http://www.modperl.com
nazalost, ja tu knjigu nemam, iako bih je rado posedovao, tako da tu neces imati neke koristi od mene.
4. u stvari ima... iako mi se na prvi pogled ucinilo cudnom, ovo je zapravo dobra ideja na drugi pogled (na treci pogled bi trebalo detaljnije pogledati arhitekturu apache servera zato sto bi lako mogo da se ispostavi da class framework nema nikakvog smisla). ja licno mislim da bi to mogla da bude odlicna stvar.

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Ideja za Apache modules class framework 22.04.2002. u 20:51 - pre 267 meseci
Hvala puno na odgovorima. Imao sam priliku da listam knjigu koju si pomenuo, ali mi se ne dopada, jer je previše posvećena Perl-u, a premalo C-u (mislim samo dva poglavlja); osim toga, mislim da se bavi verzijama Apache pre 2.0.

Mislim da bi uz jedan takav set klasa bilo puno lakše raditi server-side aplikacije visokih performansi, posebno ako se koriste i druge besplatne biblioteke, npr: boost.regexp, zatim OTL (za rad sa bazama), Crypto++ i slično. Na taj način bi programerima bio znatno olakšan posao, bez potrebe da žrtvuju performanse korišćenjem raznih script jezika ili Jave.

Ima li još komentara?
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Ideja za Apache modules class framework 22.04.2002. u 22:49 - pre 267 meseci
Ne sećam se da li sam pominjao ovde CINT, ali znam da NISAM pomenuo mod_cint , Apache modul koji se odavno ne razvija nažalost ali bi bilo interesantno nastaviti sa razvojem... U pitanju je isto što i mod_perl, samo što je ovaj put u pitanju C/C++ :)
Potražite na Google-u to i naćićete odakle da se skine. Da bi radilo treba vam CINT naravno... A njega imate svuda! :) CINT je OOOOOODLIČAN!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Ideja za Apache modules class framework

[ Pregleda: 2048 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.