Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..

[es] :: Security :: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19388 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..03.01.2005. u 21:34 - pre 234 meseci
Neowin.net je postavio slike, kako bi to trebalo da izgleda. Još ako bude besplatno.. prva liga :)

http://www.neowin.net/comments.php?id=26501&category=main

[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.01.2005. u 19:27 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Microsoft Anti-Spyware Beta Due 6th January05.01.2005. u 10:14 - pre 234 meseci
Stvarno super izgleda. Steta da je MS prisiljen raditi ovakve stvari tek nakon ogromne stete koju je malware uzrokovao, da ne bi dobio po prstima sto koristi dominaciju na jednom podrucju da bi stvorio so-called monopol na drugom :(

Bit ce nesto od tog Longhorna, bit ce...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft Anti-Spyware Beta Due 6th January05.01.2005. u 16:59 - pre 234 meseci
Trač je da neće biti besplatno, možda upravo i zbog konkurencije koja bi se onda žalila. Ajd znaj šta će biti - besplatno ili ne :)

Doduše, čak i da ne preuzimaš nove definicije, sa slika mi se čini da će da konstantno nadgleda i kontroliše kojim programima se dozvoljava da menjaju sistemska podešavanja (podizanje programa pri podizanju sistema, izmena IE podešavanja i slično) pa će čak i to biti dosta dobro poboljšanje.

Fala bogu, ima i gomila besplatnih rešenja..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft Anti-Spyware Beta Due 6th January05.01.2005. u 17:13 - pre 234 meseci
Citat:
Bit ce nesto od tog Longhorna, bit ce...


Koliko sam čitao vesti, ovo bi trebalo biti na raspolaganju i za XP :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Microsoft Anti-Spyware Beta Due 6th January05.01.2005. u 17:55 - pre 234 meseci
Znam da hoce, vjerojatno i za jos koji windoze OS, samo velim da ce Longhorn kad izadje ne samo povesti revoluciju u svome dizajnu (WinFX, WinFS, Avalon, Indigo, Aero, Monad i jos poneki buzzword :), vec ce tu biti i arhitekturalno redizajnirani IE koji nece biti ovako supalj, AV/FW/anti-malware ukljucen po defaultu - uglavnom veeeliki skok u sigurnosti u odnosu na win32 familiju.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..06.01.2005. u 14:32 - pre 234 meseci
http://www.microsoft.com/downl...isplaylang=en&Hash=5BMW635

Citat:
Windows AntiSpyware (Beta) is a security technology that helps protect Windows users from spyware and other potentially unwanted software. Known spyware on your PC can be detected and removed.
...


Dakle, u pitanju je beta, tj. nije još gotovo, ali može da se proba :)

Koliko vidim, radi OK, a donosi još neke zanimljive opcije.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Microsoft Anti-Spyware Beta Due 6th January06.01.2005. u 23:35 - pre 234 meseci
Ovaj je program vec sad FANTASTICAN.

Pri instalaciji mi je AV (Dr. Web) prijavio da su 2 fajla inficirana nekim trojanom, vjerujem da ce se taj problem rijesiti ubrzo.

Detaljnost skena, opisi malwarea, razina opasnosti koju predstavljaju, TOCAN naziv koje ce sve promjene u OS-u micanje doticnog malwarea uzrokovati, onda realtime zastita protiv dialera, LSP, zastita IE-a, zastita od stvaranja spam zombie-a,... Jednostavno sam odusevljen!

Volio bih da u finalnoj verziji bude integriran u Security Center. I da MS izda SP3 u koji ce biti ukljuceno i ovo i onaj AV (RAV engine) sto su ga kupili i sve backportane Longhorn tehnologije :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 07:57 - pre 234 meseci
Ne znam.. pogledaj About: This version expires on: 2005-07-31 :)))

Mada ne mora uopšte da znači da neće biti besplatan apdejt. Kako mi se čini tako su i neke verzije SP2 za XP bile vremenski ograničene.

Inače, jesi primetio, ima i one fazone za privatnost (brisanje keša, kukija i slično.. ALI i tu su i mnogi programi koje imaš instalirane!). Kad otvoriš Tools->Advanced Tools->Tracks Eraser stvarno ima šta da se vidi.. lista je duga kilometar i po :) Interesantno da u listi ima i mnoge ne-MS programe.

Dobar posao, nema šta.


Što se tiče antivirusa, čisto sumnjam da će biti besplatan, mislim da sam čitao da će ga ponuditi kao zaseban proizvod, ali informacija o istom skoro da i nema.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 08:11 - pre 234 meseci
Citat:
i sve backportane Longhorn tehnologije


Pogledaj šta ima na http://channel9.msdn.com :)

Poslednji prilog je baš o Avalonu (na XP).

Daniel is a software design engineer on the Avalon team and he's responsible for the 3D features of Avalon. Here he gives us a demo of Avalon 3D. Really cool stuff.

Originally designed to only run on the next version of Windows, code-named Longhorn, Avalon is now supported on Windows XP and Windows Server 2003. In fact, the demo here is done on XP.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 11:33 - pre 234 meseci
Mislim da si donekle u pravu. RAV engine kojeg je MS kupio je u Top 5 koje AV industrija moze ponuditi. Da njega i ovaj AntiSpyware MS bude besplatno nudio integrirane u win, lagano bi pomeo bilo kakvu konkurenciju; vjerojatno bi jos pala jos neka tuzba, MS gadni monopolist, yada yada.... :(

A nis, ovaj AntiSpyware ce valjda raditi jos 8 mjeseci, nije ni TO malo. Vec i sa beta verzijom se free alatichi poput Spybot - SD mogu pokriti usima :)

Ovaj Avalon demo je ubercool. Nadam se da ce MS dati u SDK neki 3D modelling alat jerbo nismo svi John Carmack da mozemo koordinate racunati u glavi :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 13:43 - pre 234 meseci
Ček, ček, samo malo...

Imamo novosti:

http://www.microsoft.com/press.../jan05/01-06NewSolutionsPR.asp


Opa, miki :))))



Citat:
The Microsoft Windows malicious software removal tool will be offered in the following ways:

* As a high-priority update through Windows Update and through Auto Update for the more than 112 million Windows XP-based PCs configured to receive priority updates automatically
* Through a simple, online interface.
* For larger corporate customers, a download through the Microsoft Download Center

Available at no charge, the Microsoft Windows malicious software removal tool is designed to augment traditional antivirus solutions to provide more complete protection against viruses, worms and variants. As with Microsoft's earlier removal tools, the new solution incorporates the knowledge and technology gained through Microsoft's acquisition of GeCAD Software in 2003.


Videćemo šta će biti.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 13:55 - pre 234 meseci
Jos jedna sitnica:
Citat:
In addition, the Microsoft Windows malicious software removal tool, which complements traditional antivirus technologies by removing prevalent viruses and worms from a PC, will be available beginning Jan. 11, 2005.


Znaci jos samo par dana :)

Bas me zanimaju mogucnosti ovog MWMSRT (Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool - koji debilan naziv), koliko sam ja razumio sadrzavat ce samo specijalizirane dezinfektore za specificne kategorije malwarea (esp. crva).

Par shotki MWMSRT-a iz kojih se nista korisno ne moze zakljuciti ima ovdje:

http://www.microsoft.com/press...05/0106AntiSpyware-gallery.asp



[Ovu poruku je menjao Sundance dana 07.01.2005. u 15:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 13:58 - pre 234 meseci
Pa koliko sam razumeo, biće ponuđeno kroz Windows Update i verovatno će detektovati poznatije viruse, pošto i dalje savetuju da imaš tradicionalni third-party antivirus.

Po meni, ako ovako bude, to je sasvim dovoljno - da detektuje najraširenije viruse.

Kako rekoh, videćemo šta će tačno biti kad bude više informacija dostupno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 14:24 - pre 234 meseci
Jos im je samo ugradjeni AV ostao...Inace nadam se da ce nesto da vredi kada izadje full.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 14:58 - pre 234 meseci
Danilo,
ne pratiš temu :)

Antivirusna zaštita izlazi 11. januara kroz Windows Update i biće besplatna. Više informacija imaš na jednoj novijoj temi na Advocacy forumu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 14:59 - pre 234 meseci
Meni se najmanje sviđa ovaj update od jednom mjesečno. Evo jedan snippet iz Virus Bulletin magazina iz lipnja ove godine da shvatite na što mislim:

Citat:

THE UPDATING GAME

In 1991, the experts told you to update your anti­virus software on a quarterly basis: four times per year. If you failed to do this, your anti­virus software might fail to work. By 1996, the experts were urging you to update it on a monthly basis -- 12 times per year. In 1998, they pleaded with you to update it on a weekly basis -- 52 times per year.

In 1999, the experts screamed at you to update your anti­virus software every day -- 365 times per year, and by mid­2000, the experts were ordering you to update it multiple times per day, which works out at roughly 1,000 times per year. If you failed to do this, your anti­virus software might fail to work.

Then the experts backed down a bit. Grudgingly, they admitted that you could get away with updating your anti­virus software multiple times per week, which is only 100--200 times per year. But it seems that's not good enough any more. Now, the experts want you to update your anti­virus software every hour -- which is 8,760 times per year.

"It is no longer effective to only apply anti­virus updates on a daily or less frequent basis,'' warned Sophos's Graham Cluley in a recent press release. "It's obviously good that companies are deploying anti­virus protection, but they are pouring their money down the drain if the protection is not frequently updated. Effective anti­virus protection includes the ability to poll automatically for security updates on an hourly basis.''

Quarterly anti­virus injections weren't enough. Monthly anti­virus injections weren't enough. Weekly anti­virus injections weren't enough. Now, not even daily anti­virus injections are enough. Companies "are pouring their money down the drain'' if they don't inject every PC every hour, experts insist.

If your firm has 10,000 PCs, then your firm will need to make more than 87 million connection attempts. If you fail to do this, your anti­virus software might fail to work. And you pay for this privilege!

We heckle Microsoft when they occasionally issue a security patch, yet we applaud anti­virus firms when they issue non­stop security patches. While Sophos issued 226 security patches for a single anti­virus program in 2002, Microsoft issued only 72 updates that same year for all of its products combined.

Where will it end?

Some day, the experts will compel you to update your anti­virus software once a minute -- which is 525,600 times per year. But even `minute­ly' updates won't stem the tide forever. Some day, you'll need a persistent anti­virus update. In other words, your PC's network cable will serve as an intravenous tube for a constant stream of AV injections. Sounds like an addiction, doesn't it?

It's called an "Addictive Update Model" for a reason. Anti­virus updates are so addictive that even the tobacco industry is intrigued. Think about it: what does a smoker instinctively need when he or she wakes up in the morning? What does anti­virus software instinctively need when you turn a computer on in the morning?

Sure, the experts call it a "subscription" -- but it's the same as an addiction to painkillers. Painkiller addicts get a subscription from their doctor; anti­virus addicts get a subscription from their vendor.

No doubt the experts will debate this by stressing how you can poll automatically for security updates. But their counterpoint will sidestep the ultimate issue. An
addiction, no matter how automated, is still an addiction. Where will it end?

Even persistent updating won't be enough, you know. Why? Because anti­virus firms spend hours preparing each injection before you can download it. You'll still be lagging behind the latest virus threats when you finally switch to an intravenous update.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 15:08 - pre 234 meseci
Pazi,
Windows Update po potrebi izdaje nove stvari i češće.

Bitno je ovde da obični ljudi dobiju osnovnu zaštitu. Isto kao sa Windows Firewall-om. A ako ćeš svaki čas da instaliraš warez i ko-zna-šta probavaš, uobičajeni AV ti ne gine.

Možda je MS namerno i ostavio prostora za third-party AV kako bi izbegao sud :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 17:29 - pre 234 meseci
osim sto mi je neke p2p programe proglasio za nepozeljne, zanima me zasto ne radi, jednostavna opcija kao sto je brisanje history-ja? da li je neko probao da ga ocisti i da li je uspelo?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 17:39 - pre 234 meseci
Pa možda zato što je u pitanju Beta-1, što smo već napomenuli, a jednostavno znači da nije još gotovo :)


Što se tiče P2P programa, uzmi u obzir ljude koji su manje vešti sa kompjuterima. P2P jesu često izvor zaraze. A kada nađe takav program, daje prilično pošten opis (savet) šta je našao i šta da uradiš.




[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.01.2005. u 18:45 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Re: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..07.01.2005. u 17:40 - pre 234 meseci
Citat:
degojs: Ne znam.. pogledaj About: This version expires on: 2005-07-31 :)))

A kad dođe taj 31. videćete ono što ja gledam sada:



Ova beta je iz nekog razloga ubeđena da, bar kod mene, danas nije 7. januar 2005. već nešto drugo, no dobro ipak je u pitanju beta pa se ne jedim mnogo... a baš sam hteo da vidim kako radi. (Inače radio sam reinstalaciju 4 puta do sada (2 puta juče i 2 puta danas) i uvek isto - instalira se normalno i kad pokušam da pokrenem program ispiše poruku da učitava non-spyware signatures i ubrzo izbaci poruku sa slike.)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Microsoft Anti-Spyware Beta DOWNLOAD izašao..

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19388 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.