Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...

[es] :: Linux :: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...

[ Pregleda: 2179 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.dialup.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...03.01.2005. u 15:05 - pre 235 meseci
Jel se igrao neko uopste sa gensplash-om ?

INFO:

2.6.9-gentoo-r12
x86_64
Ati Radeon 9250 Pro 256MB

PROBLEM:

Zbog 64-bitne arhitekture kernel ne podrzava vesafb-tng nego samo vesafb sa kojom ne mogu da namestim frekvenciju pa mi ta varijanta ne pasuje. Zato sam svicovao na radeonfb sa sledecim podesavanjima:

title=Gentoo Test
root (hd0,2)
kernel /linux-2.6.9-gentoo-r12-test root=/dev/hda4 video=radeonfb:ywrap,mtrr,1280x1024-32@85 splash=silent,theme:emergence
initrd /boot/fbsplash-emergence-1280x1024

Sve je ok do jednog momenta (malo pre login-a) kada dobijem psihodelicne boje (koje nestanu ukoliko predjem na drugu konzolu pa se opet vratim). Ako pritisnem F2 da predjem u verbose mod pre login-a dobijem neku mesavinu silent i verbose moda (neka brljotina). Samo u verbose modu imam isti problem - psihodelicni login.

Ima li pomoci ?
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.190.*



Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...03.01.2005. u 16:43 - pre 235 meseci
Mrka kapa, i za tebe i za mene. Na DirecFB stranici:
http://www.directfb.org/index.php?path=Main%2FSupport%2FGraphics

nije dzabe podrska za Radeon oznacena sa "15%". Radeonfb je u poprilicno jadnom stanju, ni ja mu nista mogao nijesam dok ne odleprsah na vesafb-tng.
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...04.01.2005. u 01:17 - pre 235 meseci
E bas ti hvala, posto vesafb-tng ne mogu da imam ;-)
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.190.*



Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...04.01.2005. u 02:45 - pre 235 meseci
Jesi li probao sa dodavanjem "vga=<broj>" u komandnoj liniji za kernel da sredis frekvenciju na vesafb?
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.dialup.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...05.01.2005. u 11:07 - pre 234 meseci
Pa to samo sredjuje rezoluciju, a i kad koristim vga tad mi pukne vesafb, ne znam zasto.

Sad za sad sam ostavio radeonfb, a potpuno iskljucio i verbose i silent mod, nego tek na kraju mi se startuje splash i tada je ok, dakle, imam fin splash pocevsi od logina pa nadalje. Zadovoljucu se time dok ne srede drajvere za radeon.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...05.01.2005. u 16:55 - pre 234 meseci
Da, za rezoluciju je, a ja "glupetam luposti", izvinjavam se. Znao sam da je ova nova sintaksa neprimjenjljiva za vesafb, ali je pametnjakovic zaboravio da je podesavanje frekvencije izvan moci vesafb.

Pogubio sam se kad si rekao "imam splash od logina pa nadalje", priznati moram. Kako to "imas splash"? Kad se pojavi login prompt, vec je neki od *dm-ova preuzeo cijelu kontrolu, osim ako ne trosis quingy (koji radi sa FB). Za gdm i xdm znam sigurno, a cini mi se i da je kdm takav, za prikazivanje grafike se koristi X...
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.dialup.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...06.01.2005. u 14:21 - pre 234 meseci
Pa posto sam odradio:

rc-update add splash default

onda dobijem lepu pozadinu u terminalu, ali to tek kad se startuje splash (to je bas poslednja stvar koja mi se startuje). U grub.conf sam ubio koriscenje teme i to je to.

Dakle splash postavlja pozadinu, a pozivanje teme iz loadera daje ono: booting system, rebooting etc. Tako ispade ...

 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.dialup.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...06.01.2005. u 14:32 - pre 234 meseci
Btw, nisam jos stavio *dm. E da, zasto je gdm onako ruzan (ajd skinucu gdm temu), ali zasto ne mogu da izaberem u session-u kde ???
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.165.*



Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...07.01.2005. u 04:44 - pre 234 meseci
Šta, ne sviđa ti se Larry the Cow? Ima da ti se sviđa i kako ti se 'oće i kako ti se neće , Larry je sad oficijelna Gentoo maskota. Isto ko sto ima da ti se svidja sta se nalazi u folderu /usr/share/state. To je, inace, mnogo dobro za tebe, isto kao DU, napriliku. *&*#&$^&^@!!!

Što se gdm tiče, vjerovatno nemaš (ili je loše formatiran) kde.desktop u /usr/share/xsession. Isto provjeri XSESSION u /etc/rc.conf. Što gdm (Gnome Display Manager) u kombinaciji sa KDE, ako smijem da postavim takvo čudno pitanje?
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...18.01.2005. u 09:29 - pre 234 meseci
Tako je - nemam kde.desktop ! Kako to da sredim ?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...18.01.2005. u 11:15 - pre 234 meseci
Evo ga u /usr/kde/3.3/share/apps/kdm/sessions/
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...18.01.2005. u 14:40 - pre 234 meseci
Ja imam istu kombinaciju. KDE i GDM. :)
Iz ovog razloga.

A sto fali GDM-u. Meni se puno vise svidja od kdm. Ima teme i svidja mi se njegov koncept vise nego kdm-ov.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...18.01.2005. u 15:16 - pre 234 meseci
Citat:
A sto fali GDM-u.


Paa saaaad... U poredjenju sa KDM, nista, ali se ipak redje vidi gdm/kde kombinacija. Meni se quingy ipak vise svidja, mada jos nijesam stigao da se poigram sa time i da, mozda, sutnem gdm sa masine.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.180.*



Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...19.01.2005. u 03:41 - pre 234 meseci
Imam loše i dobre vijesti, Vanja.

Loše vijesti su da i na gento-dev-sources.2.6.10-r5 "psihodelija" koja se javlja kad se koristi radeonfb nije prestala.

Dobre vijesti su da psihodelije nema ako se koristi radeonfb samo sa 256 boja. Na primjeru tvoje linije za inicijalizaciju kernela, trebalo bi da se prepravi na nešto tipa:
Code:
 kernel /linux-2.6.9-gentoo-r12-test root=/dev/hda4 video=radeonfb:ywrap,mtrr,1280x1024-8@85
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.dialup.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...19.01.2005. u 10:08 - pre 234 meseci
E dobro si mi rekao jer sam se taman nameračio da svučem 2.6.10.

Nažalost dobra vest i nije ispala tako dobra. Doduše, sad ne izgleda kao da si se napušio 5 džokova, ali kao da si 2-3 definitivno.
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.dialup.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...19.01.2005. u 10:14 - pre 234 meseci
Citat:
Apatrid:Meni se quingy ipak vise svidja, mada jos nijesam stigao da se poigram sa time i da, mozda, sutnem gdm sa masine.


Mislim da je qingy, a ne quingy. ( http://qingy.sourceforge.net )

Features

- It works ;-)
- It remembers last user who logged in, with focus on password
- It also rememebers last session each user chose
- Fully themable
- You can select your favourite theme, or a random one every time
- Both text and X sessions are supported
- You can start more that one X session at once
- You can even start X inside a console when X sessions are already running
- PAM support
- Support for screen savers
- (Experimental) session locking support
- tty specific option support

Probao sam da ga stavim, ali ne radi ( bogu hvala pa sam ostavio jedan agetty ;) ) Btw, odmaskirao sam ga ... još uvek je u test fazi za 64-ku.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...19.01.2005. u 16:09 - pre 234 meseci
Citat:
Vanja Petreski: Nažalost dobra vest i nije ispala tako dobra. Doduše, sad ne izgleda kao da si se napušio 5 džokova, ali kao da si 2-3 definitivno.


ASUS Radeon 9200 SE kod mene. Dosta se tu promijenilo, na pocetku je prilikom instalacije trebalo da se odlucis i za rezoluciju, a cini mi se, i za broj boja koje ce se koristiti, mozda bi bilo dobro da probas da instaliras sve sto treba po najnovijem uputstvu:
http://dev.gentoo.org/~spock/projects/gensplash/gensplash-in-5-easy-steps.php

Jeste, "qingy" je, a ne "quingy", samo ja nijesam jedini koji je to pogresno citao. Pretrazi Gentoo forum, ima toga koliko hoces, a i ona stranica na koju sam ostavio link prica o istoj stvari (zamjena za getty) i iskocila je na Google.

Nemam pojma sto se desava, moze lako da se desi da je doslo do promjene naziva paketa u fazi razvoja, a mozda je samo u pitanju cesta greska i cinjenica da je moj mozak registrovao nepravilni naziv a nijesam obratio sto pise na stranici programa.

Kako bilo da bilo, cini mi se da je directFB buducnost (mozda i XdirectFB) a Qingy elegantniji i cistiji nacin da se odradi ono sto *dm rade, bas zato sto mu ne treba X.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Gensplash, radeonfb, vesafb, psihodelicni login ...

[ Pregleda: 2179 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.