Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...

elitemadzone.org :: MadZone :: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13319 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 17:32 - pre 235 meseci
Malo iziritiran nekim stvarima, odlucio sam da pocnem ovu temu i da cujem vasa misljenja. Naime, sta mislite o domacim lopovima (mislim na vlasnike pojedinih firmi) koji npr. kada bude neka vremenska nepogoda i kada znaju da ce dan posle toga da bude navala za npr. crep ili neki drugi gradjevinski materijal, dignu cene istih duplo ili troduplo? Pitam zato sto je moja devojka sinoc (novogodisnja noc) platila taksi 1500 dinara, a ista ta relacija je do pre par dana kostala npr. 300 dinara. Mislim da je to cist lopovluk! Digli su cene iz prostog razloga sto je Nova Godina i zato sto ZNAJU da cve mnooogo ljudi da se vraca kuci taksijem. Ja jednostavno ne mogu da shvatim da u ovoj smrdljivoj zemlji ne postoji nikakav zakon koji ce zastititi gradjane od takvih lopovcina! Na kulturnom zapadu postoji zakon koji tako nesto zabranjuje, jer je to ekvivalent ratnom profiterstvu, i vlasnik firme koji tako nesto uradi biva uhapsen, a firma mu zatvorena. I to se zove zakon! Znaci,na primer, moze da bude kakva god hoces vremenska nepogoda, ali cene crepa i ostalog gradjevinskog materijala ostaje ista. A ne kao na ovom nasem divljem zapadu gde svako moze da te j*be kako mu se svidja! Mislim, da sam ja bio u taksiju, jednostavno bih izasao i ne bi mi palo na pamet da platim! Ali ipak je ona zensko. Sta vi mislite o ovakvim slucajevima i da li ima nade da ova zemlja ispliva iz mulja u kome se nalazi?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 17:43 - pre 235 meseci
Pa ovo je SLOBODNA zemlja :)

E... brate.... dzabe se nerviras.... stedi zivce....
To je samo jedna od "sitnica" koje se ovde desavaju..... ali nazalost... to je tako kod nas :(

Ja ponekad kada uzmem taksi idem sa devojkom da je odveze, pa posle mene vrati. Jer bilo je i gorih stvari....

Inace ne verujem da ce se ovde nesto promeniti na bolje.

[Ovu poruku je menjao abishai dana 01.01.2005. u 19:27 GMT+1]
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 17:46 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Na kulturnom zapadu postoji zakon koji tako nesto zabranjuje, jer je to ekvivalent ratnom profiterstvu, i vlasnik firme koji tako nesto uradi biva uhapsen, a firma mu zatvorena.

Vlasnik firme koji šta uradi? Ako neki privatnik prodaje npr. crep šta bi njega sprečilo da u određenom momentu (nezavisno od vremenskih nepogoda) digne cenu? A ajd' ti sad dokaži da je digao baš zbog vremenskih nepogoda a ne da su se nepogode slučajno poklopile sa momentom podizanja cene. I ako nakon toga spusti - šta onda? Kaže lepo da je smatrao da je došlo vreme da podigne cene ali je shvatio da ipak još uvek ne ide tako, pa je spustio. Ne razumem se u taj zakon o kom pričaš pa pojasni kako se tu šta dokazuje.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 17:52 - pre 235 meseci
Ovo sto Bojan kaze jeste tako.
Privatnik moze da podigne cene kad god hoce i obrnuto....
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 18:10 - pre 235 meseci
Polako ljudi.
Ne može se u isti koš trpati poskupljenje koje je knjigovodstveno(porezi ...) pokriveno i lopovluk kada neko vaćari.

Ako neko podigne cenu crepu jer očekuje povećanu tražnju, i u svom knjigovodstvu sve to iskaže, plati veći porez .. sve je OK.

A ako taksista, koji je možda i divljak, našteluje taksimetar da br drpao, to je druga priča.
Ove jeste zemlja bezakonja, ali ne onda kada se poštuju pravila ponude i potražnje, već kada se hohštaplerima toleriše kaubojština.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 18:13 - pre 235 meseci
Citat:
abishai: Ovo sto Bojan kaze jeste tako.
Privatnik moze da podigne cene kad god hoce i obrnuto....

Pa nije bas tako.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.ptt.yu.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 19:08 - pre 235 meseci

Citat:

materijal, dignu cene istih duplo ili troduplo? Pitam zato sto je moja

devojka sinoc (novogodisnja noc)



Na žalost, sada su vremena takva. Najbolja strategija, dok se ne nešto

ne promeni i zakon ne uzme u zaštitu običnog čoveka jeste zaraditi

dovoljno para i tada te ništa od toga ne dotiče. Puno sreće u tome --

mogućnosti su tu negde i treba ih dohvatiti. Da ne drvim dalje...


f

 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 19:30 - pre 235 meseci
takve taksiste nazalost ne vredi ni biti.
Ja znam nekoliko njih koji i posle batina i to zescih batina idalje taksiraju...ocigledno da za njih ne vazi pravilo "batina je iz raja izasla".
Da bih vam pomogao da ne nasedate...ovako nikad ne ulaziti u Skodu SuperB "Samostalac taxi"(na tabli pise samo taxi crvenom bojom) metalik srebrne boje,sa xenon farovima,uglavnom stoji na samom trgu preko puta narodnog pozorista.I Audi A4 karavan sive boje isto "Samostalac taxi" je "opasan",mada ga nema jedno pola godine,neki moji drugari taksisti kazu da je dobio zasce batine i da je isao u bolnicu cak...ko zna mozda ce se opametiti.Opasan je i BMW 525i ferrari crvene boje spusten,sa spojlerima "Samostalac".Izbegavati sve taksije kod palate Albanija i na autobuskoj/zeleznickoj stanici.

 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 19:42 - pre 235 meseci
@Nabukodonosor

Nemam namjeru da te iritiram, ali to se naziva "zakon ponude i potraznje" inace jedan od osnovnih zakona koji vrijedi u trgovini svuda u svijetu. Znaci, dzaba se nerviras, jer je to sasvim po zakonu. E sad, ako je doslo do neke prirodne katastrofe, drzava je u obavezi da pomogne svojim postradalim gradjanima. Privatne firme nemaju tu obavezu!

BTW, taksista nije otisao na docek Nove godine, vec je ostao da radi, a tvoja djevojka ide sa provoda... u tome je "kvaka"... neka zadovoljstva kostaju...
I gajis neke iluzije prema 'trulom zapadu", tamo je zivot nemilosrdan. Nisam cuo da postoji zakon koji sprecava zaradu. Tamo je bitno samo da se plati porez.

Yolja

 
Odgovor na temu

ACA-zemun
RADZA MUNZE
tu negde oko vas

Član broj: 33768
Poruke: 50
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 19:52 - pre 235 meseci
Jaoooooooooo BRATJA al ste vi naivni.Kakva zemlja bezakonja? Postoji zakon i tek kako.ZAKON JACEGA.Moze bre da te jase ko hoce i kolko hoce .Pitanje je samo kolko neko moze da trpi.
EJ BRE,BRE,BRE !!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 19:57 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Pitam zato sto je moja devojka sinoc (novogodisnja noc) platila taksi 1500 dinara, a ista ta relacija je do pre par dana kostala npr. 300 dinara.

Kako bese - daju li taxisti racun? Da li joj je na pocetku rekao da je cena podignuta odnosno da vazi nocna ili praznicna tarifa? Sta bi bilo da nije imala da plati?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 20:32 - pre 235 meseci
Pa sasvim slucajno je imala bas toliko. Inace itekako postoji zakon na zapadu koji u takvim situacijama zabranjuje podizanje cena. Ne znam tacno da citiram zakon i da kazem koji je clan, ali imam dosta drugara koji tamo zive, a i moji roditelji zive u inostranstvu, tako da znam za takve stvari. Lopovluk je jedno, a zakon ponude i potraznje je nesto drugo, koji nema nikakvih dodirnih tacaka sa ovim stvarima.
Uzmimo za primer da ja na lageru imam 10 palate crepa. U toku noci je bila neka oluja i svima se pojebali krovovi i ja kao svaki lopov znam da ce ljudi MORATI da kupuju crep, povecam cene 5 puta. Kakva poduda i potraznja?! Pa ja sam tih 10 paleta imao pa imao, bila oluja ili ne. I da ima zakona ja bih MORAO da ostavim te cene, a ne "sasvim slucajno" da ih dizem u nebesa. Pa nije niko mutav. Ne mozes ti nikoga da zajebavas! U kulturnim zemljama postoji zakon koji stiti gradjane od "slucajnog povecanja cena bas dan posle oluja i slicnih havarija". Tako nesto MORA da se naglasi. Pa cak sam video situaciju u Barseloni gde ispred stadiona Kamp Nou stoje table gde pise na 2 jezika da na dan utakmice vaze specijalne cene parkinga! Znaci za tako nesto se donese odluka i svi za to znaju, i nema iznenadjenja. Za iznenadjenje ides u aps. Pa da je tako, sada su svi vlasnici prodavnica racunarske opreme trebali da dignu cene za 10 posto jer su znali da ljudi kupuju racunare pre nove godine, jer se uvodi PDV. Na zapadu su cene za Novu Godinu mnogo manje i svi tada gledaju da kupuju neku tehniku. A po vasoj teoriji o ponudi i potraznji, vlasnici prodavnica bi tada trebali da dignu cene u nebesa, jer se tada kupuju pokloni! Ma dal' je moguce!
Morate da razlikujete lopovluk od trgovine.
BTW, rekao je taksista njoj da je nocna tarifa, ali ja sam se mali milion puta nocu (danju mogu i busom) vracao sa iste relacije, i placao 5-6 puta manje. Nemojmo da se lazemo.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 20:40 - pre 235 meseci
Citat:
BTW, taksista nije otisao na docek Nove godine, vec je ostao da radi, a tvoja djevojka ide sa provoda... u tome je "kvaka"... neka zadovoljstva kostaju...

E ovo je stvarno smesno! Pa sta mene zabole sto on nije isao na docek? Pa to je njegov posao. Sto nije bio direktor ili mornar!? I sta ako sam ja neke leve veroispovesti i slavim Novu Godinu npr. 7. juna i sasvim slucajno idem od nekud kuci?! Sta mene dotice sto vi slavite sada Novu Godinu?! Jer ja moram da placam necije hirove?!?! Cena taksija je takva i takva i moze da se "sasvim slucajno" podigne cena par dana ranije, ali mozda 5%, ili 10, ali ne 500%. "Sasvim slucajno". I sta se desava u situaciji kada meni taksista za npr. 2 KM kaze "racun je 10 000 dinara". Moze mu se, Nova Godina je. I ja logicno kazem "Nemam". Sta se tada desava? Mogli su i toliku cenu da stave, ali je valjda samo njihova dobra volja sto su stavili da cena bude samo 1500 dinara. Zalosno. A jos je zalosnije sto ima ljudi koji ne vide da je to lopovluk, vec tvrde da je sve legitimno.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 20:46 - pre 235 meseci
Kolko je meni poznato u zapadnim zemljama ovo je zabranjeno zakonom. Možda bi bilo najbolje da porazgovarate sa nekim advokatom i da preko suda tražite svoj novac nazad :Đ
Ako bi pobedili onda bi taxi firma morala da plati i tih 10 000 i sudske troškove.

Ako vas baš zanima mogu da porazgovaram sa par ljudima... (but it will take time)
 
Odgovor na temu

misko2004

Član broj: 31193
Poruke: 399
194.106.171.*

ICQ: 207328353


Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 20:51 - pre 235 meseci
Treba da se uvede zakon,jer je veoma glupo to sto deru ljude.
Jeste da im trebaju love i hoce da zarade ali neka zarade na pristojan nacin.
A to za novaka sto su je odrali 1500 je jadno jer je to Novogodisnja noc i "trebaju" da cene budu nize,ali ne moraju,kako oce ali ne trebaju da dizu.
Znaci treba napraviti\sklopiti\sloziti kako vec ovaj zakon da ljude ne podizu cene iznenada i da posle vracaju na stare.
Ako ti treba lova,podigni malo po malo a ne sa 300 na 1500
Keep your friends close and your enemies closer.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 21:02 - pre 235 meseci
Ne :Đ
Ne postoji nigde zakon oko dizanje cene. Po zakonu oni mogu da dignu i spuste cene kad hoće ali ne i dokle hoće.Znači u granicama.
Kolko je meni poznato, zabranjeno je manipulisanje javnog saobraćaja. Znači oni bi sa državom trebali da se dogovore kolka je srednja tarifa tad i tad i kolka je za vreme praznika. Ako država ima sa njima dogovor da za vreme praznika je stvarno tolika cena (što ne verujem) onda bi neko trebao da tuži državu a posto sigurno država im nije dala dozvolu za tako nešto oni ilegalno rade! Bar je ovako u zapadnim zemljama.

Voleo bi da me neko ispravi ako nisam upravu.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 21:19 - pre 235 meseci
Ili najbezbolnije rešenje. Pošaljite pismo ministaru pravde Zoranu Stojkoviću. On bi 'trebao' da uzme stvar u svoje ruke.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 21:24 - pre 235 meseci
Potpuno si u pracu CONFIQ, mora unapred da postoji plan povecanja cena za specijalne prilike.
A sto se tice ministra, mislim da tu nema 'leba.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 21:37 - pre 235 meseci
Pa pogledaj, i ti i on imate isti cilj a to je da "Srbija ne stane". Ako bi neko napisao javno pismo u ime ES zajednice (naprimer) i poslali isto pismo i medijama, ne verujem da bi tek tako ignorisao zato što on dobija novac da bi nas saslušao. Ja ako bi živeo u Srbiji i imao malo slobodnog vremena pokušao bi da nađem dobrovoljnog advokata koji bi zajedno napisali takvo pismo.
Ja ovakve ljude zovem patrijote a ne koji imaju kalašnjihov ispod prozora i konstantno traži neprijatelje.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...01.01.2005. u 21:42 - pre 235 meseci
A kako cu ja njemu da dokazem koliko su ovi lopovi naplacivali taksi?! Kako ce da mi veruje? Ili bilo kome drugom.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zemlja bezakonja!!! Znate na koju mislim...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13319 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.