Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trebam vasu pomoc!!!!

[es] :: Grafički dizajn :: Trebam vasu pomoc!!!!

[ Pregleda: 3213 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Trebam vasu pomoc!!!!30.12.2004. u 18:51 - pre 235 meseci
Pozdrav!
Zelim vas zamoliti ako mi mozete reci koji je medu boljim programima za,kako bih rekao slikanje na kompu.
Bas sam jedan dan pricao sa prijateljicom i tako sam joj rekao da sam vidio neki program kada sam trazio turtoriale za MAYA da sam pronasao turtorial takoder za neki program za slikanje.Kada sam ga otvorio bilo je pokazano kako se prvo (kako bi rekao?) preboja cijeli dio na kojem se radi slika,te se onda dodaju neke boje (pravi podloga),onda oblik tijela pa preko toga jos druge stvari i da se na kraju dobije kao da je slikano na obicnom papiru sa kistovima. Onaj turtorial sto sam vidio pokazivao je kako nacrtati akt zene (stvarno je dobro nacrtano bilo), prijateljica me zamolila ako mogu saznati ime tog programa, a ja se nemogu sada da me ubijes sjetiti kako se taj program zove niti gdje sam ga vidio.

Stoga vas molim za pomoc ako znate koji je to program,i da li mozda znate neki drugi program za crtanje (nesto kao slikarstvo).

Unaprijed vam se zahvaljujem,
Lijep pozdrav.
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!30.12.2004. u 20:37 - pre 235 meseci
Za crtanje uzmi CorelDRAW ili Illustrator.Ako hoces da imas uspeha i da budes dobar u crtanju uzmi tablu za crtaje jer sa misem tesko da ces nesto extra nacrtati.Preporucujem ti Wacom.

[Ovu poruku je menjao dr ZiDoo dana 30.12.2004. u 23:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ptt.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!30.12.2004. u 22:49 - pre 235 meseci
Corel Painter. Idealan. Mislim da je sad aktuelna verzija 9, ako se ne varam, a osmica je izašla sigurno pre par godina. Imaš brusheva da se usereš, mega su podesivi u smislu radijusa, pritiska itd, imaš simulacije svih živih četkica i tehnika slikanja, kao i materijala po kojima se slika, a kompatibilan je sa .psd formatom tako da možeš da ga kombinuješ sa photoshopom, mada i ovaj ima većinu opcija kao što su lejeri, maske, kanali itd. Sjajan program, potpuno profesionalan. Idealan za slikare.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!30.12.2004. u 23:03 - pre 235 meseci
Citat:
Corey: Za crtanje uzmi CorelDRAW...[Ovu poruku je menjao dr ZiDoo dana 30.12.2004. u 23:57 GMT+1]


@Corey... tesko da ce naslikati nesto u CorelDraw-u (ti bi to trebao da znas kao moderator ovog foruma, ako vec odgovaras na takva pitanja)


Corel Painter (kao sto ti je henrik rekao) ili Photoshop. Trebace ti "malo" vremena dok ne naucis da radis u njima, ali neces se kasnije pokajati (u slucaju da nisi ranije radio u njima)

poz


_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!31.12.2004. u 00:24 - pre 235 meseci
@abishai

slikanje nije samo crtanje onako kako radis na papiru. Slikanje moze da podrazumjeva i rad samo sa vektorima zasto su corel draw i illustrator super. (illustartor pogotovo). Ono, mozemo neki flejm da bacimo ali tako stvari stoje.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!31.12.2004. u 00:40 - pre 235 meseci
@dr ZiDoo
Slazem se sa tobom u potpunosti, ali koliko sam razumeo coveka koji je pitao... ne verujem da bi mu Corel odradio "veci" deo posla, a @Corey je u svakom slucaju tako mislio.

Sto se tice flejma, nisam od tih koji to rade (kao sto mozes videti svuda gde su moji odgovori, ni jednom to nisam uradio), a ovo zasto njemu (corey) tako odgovaram ima razloga verovatno.... a i nisam ga nesto uvredio...
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!31.12.2004. u 00:57 - pre 235 meseci
Citat:
Kensai: Pozdrav!
Zelim vas zamoliti ako mi mozete reci koji je medu boljim programima za,kako bih rekao slikanje na kompu.
Bas sam jedan dan pricao sa prijateljicom i tako sam joj rekao da sam vidio neki program kada sam trazio turtoriale za MAYA da sam pronasao turtorial takoder za neki program za slikanje.Kada sam ga otvorio bilo je pokazano kako se prvo (kako bi rekao?) preboja cijeli dio na kojem se radi slika,te se onda dodaju neke boje (pravi podloga),onda oblik tijela pa preko toga jos druge stvari i da se na kraju dobije kao da je slikano na obicnom papiru sa kistovima. Onaj turtorial sto sam vidio pokazivao je kako nacrtati akt zene (stvarno je dobro nacrtano bilo), prijateljica me zamolila ako mogu saznati ime tog programa, a ja se nemogu sada da me ubijes sjetiti kako se taj program zove niti gdje sam ga vidio.


Corey: Za crtanje uzmi CorelDRAW ili Illustrator.


@drZidoo
Siguran sam da razumes sta sam rekao.....
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ptt.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!31.12.2004. u 01:42 - pre 235 meseci
Slikanje je slikanje a crtanje je crtanje. Painting je painting a drawing je drawing. Toliko.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!31.12.2004. u 04:55 - pre 235 meseci
Covek je trazio pomoc za slikanje, ne crtanje.

Elem, malo sam van tokova, ali nekad je Fractal bio zakon za slikanje.
Ima li tu novih verzija ili je program u medjuvremenu uzumro ili otkupljen od kakve vece korporacije?
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!31.12.2004. u 09:33 - pre 235 meseci
Nekad je bio Fractal Painter, pa ga je kupio Procreate, pa sad Corel. To je taj.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!31.12.2004. u 19:13 - pre 235 meseci
Pozdrav!
Zahvaljujem na odgovorima.
Znaci bilo bi dobro uzeti corel painter (znate li mozda neki video turtorijal za corel painter ili nesto slicno.)
Jos Vam se jednom zahvaljujem,
lijep pozdrav.
 
Odgovor na temu

dobermandg

Član broj: 35351
Poruke: 41
213.149.112.*



Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!31.12.2004. u 19:32 - pre 235 meseci
ADOBE PHOTOSHOP je najbolji program na svetu i nema toga sto nemozes da uradis sa slikama u njemu mislim da ce ti obaviti svaki posao.
Imas integrisane filtere u njemu da odredjenu sliku prebacujes jednim klikom u sve vrste umjetnickih stilova, ulje na platnu, grafit, itd. npr.
tutorijal imas na netu ali mislim da je poveci.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Trebam vasu pomoc!!!!01.01.2005. u 11:32 - pre 235 meseci
Ovo tek nije tacno.

Photoshop ipak sluzi za obradu postojecih slika, ne za slikanje slobodnom rukom.
Ima doduse ljudi koji crtaju direktno u Photoshopu i to mišem, ili nacrtaju skicu na papiru, skeniraju pa dobojavaju; ali u pitanju je linijsko crtanje i bojadisanje medjuprostora; za rad od nule Fractal je bio u vreme dok sam se ja susretao s njim ultimativno bolji, verujem da je i sada takav: program doslovno za slikanje; ima alate koji podrazavaju raznorazne alatke i tehnike. Teorijski, gotovo sve to se moze napraviti i u Photoshopu ali sa desetinu koraka više i mnogo spretnosti i dovijanja.

To ti je kao da kazes da se u Quarku moze napisati bilo koja matematicka formula i da nema potrebe pokretati Matcad...
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Trebam vasu pomoc!!!!

[ Pregleda: 3213 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.