Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje o Bh Telecom GPRS-u

[es] :: GSM - upotreba :: Pitanje o Bh Telecom GPRS-u

[ Pregleda: 5390 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Pitanje o Bh Telecom GPRS-u 30.12.2004. u 16:31 - pre 235 meseci
Pozdrav,
Na stranici bh telecoma (www.bhtelecom.ba) procita da su omogucili GPRS... Prijavio sam se na mail (posto je testni period pa samo 10 000 korisnika) al ja sad nemam pojma kako da ga postavim na svom telefonu (Nokia 6100)
U stvari napravio sam ono sto su mi rekli u mailu , znaci pristupnu tacku , onu ip i username i pass , e sad ja nemam pojma sta dalje....
Pa jel mi neko moze malo pomoci?

Hvala
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.suonline.net.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Pitanje o Bh Telecom GPRS-u 30.12.2004. u 16:42 - pre 235 meseci
Na ovoj stranici imas detaljno uputstvo za konfigurisanje GPRS-a, jedino upisi podatke za bh mobile
http://www.mobtel.co.yu/cms/view.php?id=3018
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pitanje o Bh Telecom GPRS-u 30.12.2004. u 19:15 - pre 235 meseci
Hvala!
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

Svabo
Sarajevo, BiH

Član broj: 29478
Poruke: 128
*.bbone.utic.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Pitanje o Bh Telecom GPRS-u 02.01.2005. u 16:59 - pre 235 meseci
Moze li neko da napise kako da iskljucim CSD postave na svom mobitelu imam Siemens C60 (BH Telekom), to nesto treba da se iskljuci hvala vam.
 
Odgovor na temu

KIMAN
Homeland: Jugoslavija

Član broj: 15251
Poruke: 130
195.222.56.*

ICQ: 175918583


Profil

icon Re: Pitanje o Bh Telecom GPRS-u 13.02.2005. u 01:33 - pre 233 meseci
Ma to ti je aoutomatski iskljuceno!
Ako nekom trbaju upustva za gprs postavke(ali neka prethodno procita od kolege Joker-a)neka se javi na Private
 
Odgovor na temu

amar12
Sarajevo

Član broj: 29973
Poruke: 46
195.222.56.*



Profil

icon Re: Pitanje o Bh Telecom GPRS-u 28.02.2005. u 13:41 - pre 233 meseci
Svi vi koji koristite GPRS bh-telekoma,nazalost moram reci da je jadno da ljudi na oficijelnoj stranici nemaju ama bas nikakvog uputstva za bilo sta.Cak ni podatke koje dobijete mailom(na kojim vam potvrdjuju da ste usli u testnu fazu)nema na oficijelnoj stranici za podrsku.Istini za volju i te podatke koje dobijete mailom na njima nema nista posebno sto bi uputilo nekoga ko nije imao iskustva s tim.Da stvar bude jos gora,u uputstvu za moj mobitel ,za podesavanje internet accounta ili koristenje modema telefona da biste izasli na net sa njim,ne pise nista konkretno jer vas(logicno)upucuju da se obratite vasem provideru.Lutao sam i ovim forumom i trazio odgovore koje nisam nasao,jer su odgovori previse komplikovani i u jednoj temi koja govori o konfigurisanju gprs-a na npr.F500i zavrsi na siemensu C55 i na kraju o pomoci pri konfigurisanju f500i ni traga.Tako sam ja nekako napamet uspio podesiti mobitel sebi i par prijatelja pa bih ovom prilikom pokusao pojednostaviti stvari i pomoci drugima u istom.
Prvo i najbitnije da biste mobitel koristili kao modem (uzecu za primjer sonyericsson F500i,mada i ostali mogu iz ovoga izvuci dosta toga)je da podesite da telefonom mozete izaci na net.Kada ste to uradili morate vidjeti koji je redni broj vaseg accounta(u ovom slucaju bh.mobile).Povezete telefon sa kablom,IC portom,ili bluetoothom.OS ce prepoznati modem(u device manageru)kao uredjaj u vasem telefonu.Na stranici proizvodjaca skinete skripte za modem,i updatujete drivere da ga vidi kao (Sonyericsson f500i modem),tada dolazi najjednostavnija stvar.Kreirate internet konekciju potpuno istu kao za dial-up modem(bukvalno potpuno istu)samo sto cete u broj telefona upisati *99***1#.Ovaj broj jedan u ovom slucaju je redni broj mog accounta(bh.mobile)u mom telefonu.Ako vec imate dial-up konekciju kliknite da uklonite strih na opciju "koristi ovaj broj za sve konekcije".Nemorate nista vise na telefonu podesavati.Znaci otvorite tu konekciju na racunaru(kao i dial-up)i klik na DIAL ili CONNECT.To je sve,moja brzina je oko 5-6 kB/sec,znaci i nesto bolje od dial-up-a.Za ovo vam nisu potrebni nikakvi software-i (PC Suite-i)kao sto su meni govorili. Nadam se da cu uspjeti pomoci mnogima,a ako nekome jos nesto ne bude jasno neka ovde ostavi post.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Pitanje o Bh Telecom GPRS-u

[ Pregleda: 5390 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.