Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony Ericsson K500i

[es] :: GSM - telefoni :: Sony Ericsson K500i

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83292 | Odgovora: 183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
213.244.197.*



+26 Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i27.03.2005. u 15:48 - pre 232 meseci
Da li na ovom telefonu moze da se podesi razlicita glasnoca za poziv i alarm?
 
Odgovor na temu

akineki
Bgd

Član broj: 18259
Poruke: 37
195.252.85.*



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i28.03.2005. u 14:28 - pre 232 meseci
Da li neko daje odgovore na ovom forumu ili nam sluzi samo za postavljanje pitanja?

Moze li vise Mp3 melodija da se postavi za razlicite grupe poziva i da li postoji provera utrosenog vremena za odlazece pozive?

Koja verzija software-a se preporucuje prilikom kupovine i sa koje mreze se ne preporucuje kupovina (npr. orange) zbog problema u koriscenju istog.

Da li je baterija litium-ion 640 ili 700 mAh (ili se prodaje u obe varijante)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dusanl

Član broj: 27224
Poruke: 184
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i28.03.2005. u 18:54 - pre 232 meseci
Vidim da niko ne odgovara pa evo ja cu.
@akineki
Trebalo bi da moze da se postavi vise razlicitih melodija za razlicitre brojeve, nisam probao. Sto se tice software-a ne preporucuje se uzimanje tlefona skidanih sa bilo koje mreze. Znaci da nema nikakvog Orange-a,O2 itd. znaci njegov original softver. Aktuelna verzija softvera koja je i na mojoj mobili je R2AE033. Pogledaj malo na esato.com u vezi firmware-a za k500 ako te vise zanima. Kod mene je baterija 700 mAh.
@ Cunami
Za poziv jacinu zvuka stelujes ti a za alarm ne jer on krece od male jacine i stalno se pojacava.
 
Odgovor na temu

akineki
Bgd

Član broj: 18259
Poruke: 37
*.revija92.novosti.co.yu.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i29.03.2005. u 00:14 - pre 232 meseci
@dusanl
Hvala na odgovorima!
Zamolio bih te da probas ovo sa Mp3 melodijama, (ako ti nije tesko) i da napises na forumu.
Slazem se sa tobom da je najbolje kupiti originalan telefon, a ne sa neke mreze, ali takav tel. je i do 50 eura skuplji!?
A i u dekodiran mobilni ubacuju originalan firmware, pa kako ga onda prepoznati da li je sa mreze ili ne?
Sta je sa kontrolom utrosenog vremena za odlazece pozive (kod siemens-a mi to mnogo znaci posto sam na post-paidu i tako mogu da kontrolisem potrosene minute sa resetom brojcanika svakog prvog u mesecu)
pozdrav!
 
Odgovor na temu

dusanl

Član broj: 27224
Poruke: 184
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i30.03.2005. u 13:24 - pre 232 meseci
Probao sam ovo sa mp3 i radi provereno a ne znam zasto ne bi radilo, a za kontrolu odlazeceg poziva ne znam gde se to podesava inace ja sam pre-paid.
 
Odgovor na temu

akineki
Bgd

Član broj: 18259
Poruke: 37
*.revija92.novosti.co.yu.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i31.03.2005. u 01:09 - pre 232 meseci
@dusanl
Zahvaljujem na odgovorima!

Samo da jos nadjem mob. sa originalnom verzijom softvera i po mogucstvu da nije sa mreze (ili dobro dekodiran)!?
 
Odgovor na temu

istasad
Beograd

Član broj: 16783
Poruke: 13
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i31.03.2005. u 10:54 - pre 232 meseci
ma nema to veze sa pri-pejd/post-pejd
to je bas do SE telefona
....

--
___________________________________________________________
Sign-up for Ads Free at Mail.com
http://promo.mail.com/adsfreejump.htm
call me on me "handy"
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i31.03.2005. u 11:27 - pre 232 meseci
Citat:
dusanl: Trebalo bi da moze da se postavi vise razlicitih melodija za razlicitre brojeve, nisam probao. Sto se tice software-a ne preporucuje se uzimanje tlefona skidanih sa bilo koje mreze. Znaci da nema nikakvog Orange-a,O2 itd. znaci njegov original softver. Aktuelna verzija softvera koja je i na mojoj mobili je R2AE033. Pogledaj malo na esato.com u vezi firmware-a za k500 ako te vise zanima. Kod mene je baterija 700 mAh.
@ Cunami
Za poziv jacinu zvuka stelujes ti a za alarm ne jer on krece od male jacine i stalno se pojacava.


Sto se tice firmwarea... nema uopste nikakve veze da li je sa neke mreze ili ne. Primer je F500i koji ja imam - naime to je identican telefon kao i K500i samo bredniran (maska i softver) za Vodafone mrezu. Sam telefon, hardverski, je identican, nikakve razlike nema. Vodafon je samo ubacio svoj firmware. U takav telefon je dovoljno ubaciti originalni sony ericsson firmware i to je to - nikakvih problema u radu nece biti. Brendirani telefoni su samo mozda (ponekad) zakljucani za neku mrezu i imaju njihov firmware. Samo ubacivanje originalnog firmwarea otkljucava sve u telefonu - a inace K500i i F500i rade drasticno stabilnije sa originalnim firmwareom nego kad imaju brendiran softver unutra. Ja dosad nijedan jedini problem nisam imao sa F500i koji je bio brendiran za Vodafon.
Sto se tice vise razlicitih melodija za razlicite brojeve: da li se misli na jedan kontakt u imeniku a ima vise telefona, pa da svaki ima drugaciji ringtone, to ne moze. Ako se misli na grupe, grupama ne moze da se dodeli poseban ringtone. Ringtone ili MP3 melodija moze da se dodeli samo kontaktu a ne posebno za svaki telefonski broj koji neki kontakt sadrzi.

Provera koliko je potroseno vremena u odlaznim pozivima:
meni settings, pa calls, pa time&cost, zatim call timers gde se prikazuje koliko je vremena potroseno za dolazne i odlazne pozive. Mozes i da ubacis da ti do bude i neki od my shortcuts stavki u meniju.
 
Odgovor na temu

akineki
Bgd

Član broj: 18259
Poruke: 37
*.revija92.novosti.co.yu.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i31.03.2005. u 22:18 - pre 232 meseci
@cozmo_im
Hvala na odgovorima, samo da nesto razjasnimo!

Sto se tice zvona (mp3), mislio sam na jedan kontakt - jedan broj. Za sve kontakte - brojeve iz imenika postavlja se jedna melodija kao ringtone. OK. Ali, postoje razlicite grupe poziva (npr. porodica, prijatelji, posao, ostalo...) u koje moze da se smesti odredjeni broj kontakata. Za svaku grupu bi trebalo da moze da se postavi razlicita melodija - mp3. To bi trebalo da je logicno. Da li to sljaka?

Sto se tice utrosenog vremena za odlazece i dolazece pozive, da li je to razdvojeno ili je dato zbirno, ustvari ukupno vreme razgovora.

I jos nesto. Sa kojom verzijom software-a telefon najbolje radi. Da li je to R2AE033, RY005 ili neka treca?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

el_Zar
BG

Član broj: 52536
Poruke: 2
*.beograd-2.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i01.04.2005. u 01:45 - pre 232 meseci
istasad:
"Sto se tice slikanja dovoljno je da u bilo kom profilu
dugo drzis "#" i da se pojavi prectrana nota i to je to
psle mozes da ugrozavas intimu kome hoces ;)"

mislim da sam bio jasan kad sam rekao da sam probao u silent modu tako da ne moras tako slikovito da mi objasnjavas!jes da ne znam puno o mobilnim ali to makar znam!! u svakom slucaju,hvala ti!

ako jos neko ima neku ideju kako se gasi zvuk kamerice nek pise.


kad ja tamo a ono medjutim
 
Odgovor na temu

istasad
Beograd

Član broj: 16783
Poruke: 13
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i01.04.2005. u 09:02 - pre 232 meseci
@ el_Zar
stvarno ne znam sta da ti kazem ...
pritisnem # na 2 sekunde
pojavi mi se nota ...
i kada slikam nema nikakvih zvukova ....
u svim "profilima"

ako kod tebe ne radi, sorry

--
___________________________________________________________
Sign-up for Ads Free at Mail.com
http://promo.mail.com/adsfreejump.htm
call me on me "handy"
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i01.04.2005. u 12:01 - pre 232 meseci
Citat:
akineki: @cozmo_im
Hvala na odgovorima, samo da nesto razjasnimo!
Sto se tice zvona (mp3), mislio sam na jedan kontakt - jedan broj. Za sve kontakte - brojeve iz imenika postavlja se jedna melodija kao ringtone. OK. Ali, postoje razlicite grupe poziva (npr. porodica, prijatelji, posao, ostalo...) u koje moze da se smesti odredjeni broj kontakata. Za svaku grupu bi trebalo da moze da se postavi razlicita melodija - mp3. To bi trebalo da je logicno. Da li to sljaka?
Sto se tice utrosenog vremena za odlazece i dolazece pozive, da li je to razdvojeno ili je dato zbirno, ustvari ukupno vreme razgovora.
I jos nesto. Sa kojom verzijom software-a telefon najbolje radi. Da li je to R2AE033, RY005 ili neka treca?
Pozdrav!



MP3 naravno moze da se dodeli kontaktu. Za grupe ne moze, vec ce svako iz grupe (neki kontakt koga si smestio u grupu) zvoniti melodijom koju si dodelio kontaktu. Pretpostavljam da si po melodiji hteo da prepoznas koja te grupa "zove".:)

Utroseno vreme - imas posebno koliko si vremena potrosio na odlazne, posebno koliko si vremena potrosio na dolazne pozive, i sve ukupno. Imas i brojac SMS i MMS poruka i data counter za GPRS.

Moj telefon ima R2Y005 i radi odlicno - imam skoro popunjenu memoriju s kontaktima, negde oko 9MB zauzete memorije svim i svacim, nijednom nije blokirao niti pukao iako sam kacio neke nesigurne JAVA igre i to... Koristim ga od novembra meseca i dosad stvarno problema nisam imao sa ovim telefonom.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i01.04.2005. u 16:45 - pre 232 meseci
Citat:
@ el_Zar
stvarno ne znam sta da ti kazem ...
pritisnem # na 2 sekunde
pojavi mi se nota ...
i kada slikam nema nikakvih zvukova ....
u svim "profilima"

ako kod tebe ne radi, sorry


Ni kod mene nece da se iskljuci taj zvuk.. Pravo da vam kazem, meni to i ne smeta ali eto...

 
Odgovor na temu

akineki
Bgd

Član broj: 18259
Poruke: 37
*.revija92.novosti.co.yu.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i01.04.2005. u 21:50 - pre 232 meseci
@cozmo_im

Upravo to! Razlicitim grupama sam hteo da dodam razlicite melodije. Stvarno nisam do sada koristio SE telefone, ali znam da je to moguce kod siemens-a i nokia.
Znaci, ne moze se postaviti vise mp3 melodija koje bi zvonile za razlicite kontakte vec samo jedna.
Pretpostavljam da se ne moze izvesti ni kombinacija - jedna melodija za sve kontakte u imeniku, druga melodija za sve ostale brojeve koji se ne nalaze u imeniku (kao kod siemens-a)!?
Onda stvarno ne vidim svrhu mp3 (posto ima malo memorije sa slusanje), ako se ne moze postaviti vise melodija za razlicite kontakte ili grupe!?

U svakom slucaju hvala na informacijama!
 
Odgovor na temu

skovacevic
Beograd

Član broj: 24581
Poruke: 55
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i01.04.2005. u 22:45 - pre 232 meseci
>
4 akineki

Mislim da nisi dobro razumeo odgovore. Svakom kontaktu MOŽEŠ dodeliti tačno
jednu melodiju, bilo MP3, bilo MIDI ili drugu. Za jedan kontakt, koji može
da sadrži više brojeva telefona, možeš dodeliti samo jednu melodiju bilo
koje vrste, tako da ćeš čuti istu melodiju kada te taj kontakt zove sa bilo
kog broja koji si mu dodelio. Grupi ne možeš u celini dodeliti melodiju, ali
možeš svakom kontaktu u toj grupi dodeliti melodiju koju želiš, tako da
dobijaš isto uz par minuta potrošenog vremena.
Dakle možeš koristiti više MP3 melodija za različite kontakte (naravno ne
one od 4-5 MB).
Imam ovaj telefon od decembra i zadovoljan sam svime što poseduje. Moj
software mi omogućuje da u silent modu (sa notom kako neko reče) nemam zvuk
pri slikanju. Jedino što mu nedostaje je malo više memorije, ali to bi se
moglo reći za svaki telefon, zavisno od potreba. Ipak ona "koliko para,
toliko i muzike" ovde slobodno može da glasi "koliko para, i previše
muzike". Naravno da postoje mnogo bolji telefoni ali i koštaju mnogo više
što je u nesraznmeri sa cenom ovog telefona. To naš narod zove odnos
CENA/KVALITET koji je ovde zasigurno najbolji na tržištu.
U softwareu mi nedostaje funkcija "Dismiss" za odlaganje podsetniika na neko
vreme, kao i podsetnik za ciklične događaje (godišnjice, rođendani) itd. Da
li je to nedostatak mog software-a ili je kod svih K500i takav slučaj. Imam
software R2AA003. E to zaista ne znam, da li je ovaj software stari ili
novi i da li postoji noviji. Molio bih nekoga ko zna da kaže koji je
najnoviji i da navede nekoliko verzija unazad hronološki kako bi ostali
znali koji da traže. I kako se menja software u telefonu?

Hvala
 
Odgovor na temu

akineki
Bgd

Član broj: 18259
Poruke: 37
*.revija92.novosti.co.yu.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i02.04.2005. u 00:06 - pre 232 meseci
@skovacevic

E, to je prava informacija!

Priznajem da su i pitanja i odgovori bili po malo konfuzni, ali smo se na kraju ipak sporazumeli. U stvari, svi smo mislili na isto, ali smo to razlicito tumacili (kontakti, grupe, jedan kontakt - vise brojeva itd...).

Sto se tice verzija software-a tu se uglavnom spominju dve verzije, koje su koliko ja imam informacije najbolje i zadnje po datumu izdavanja: r2ae033 i ry005.

Softver se menja u servisu i trebalo bi da kosta izmedju 500 i 1000 din.

Mislim da sa novijim verzijama software-a u silent modu ima zvuk prilikom slikanja, ali meni to ne predstavlja neki problem niti mi smeta.
 
Odgovor na temu

skovacevic
Beograd

Član broj: 24581
Poruke: 55
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i02.04.2005. u 11:33 - pre 232 meseci
Drago mi je da sam pomogao, ako jesam.

Ostaje neodgovoreno moje pitanje sa odlaganjem podsetnika i sa cikličnim događajima u podsetniku.
Dakle, da li neko u k500i i sa kojim software-om ima funkciju za postavljanje cikličnih događaja (rođendani, godišnjice isl.) i da li neko ima funkciju da kada mu se podsetnik oglasi, odloži isti na, recimo, 10 minuta ili neko drugo vreme. Tu f-ju sam imao i na Nokia 3300 i jako je korisna.

Da li k700 ima ove dve funkcije u software-u?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Loogyc

Član broj: 49552
Poruke: 77
*.157.eunet.yu.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i04.04.2005. u 14:39 - pre 231 meseci
E da odgovorim onim likovima za e-mail. Mozda kasnim ali opet da kazem. Nase mreze ne podrzavaju e-mail kao e-mail. Na komp mozete da saljete e-mail putem sms-a ili mms-a. Govorim o mts064 a za obtel nisam siguran ali predpostavljam da je ista stvar u pitanju
 
Odgovor na temu

Loogyc

Član broj: 49552
Poruke: 77
*.68.eunet.yu.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i04.04.2005. u 17:23 - pre 231 meseci
Evo vam jedan mnogo dobar sajt sa mnogo korisnih stvari za k500i(tema, aplikacija, screensavera, wallpapera, pesama)
http://www.myk500.lasyk.net
 
Odgovor na temu

dusanl

Član broj: 27224
Poruke: 184
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Sony Ericsson K500i04.04.2005. u 17:47 - pre 231 meseci
Sto se tice mail-a, meni mail radi ali sa yahoo nalogom.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Sony Ericsson K500i

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83292 | Odgovora: 183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.