Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Donacije za freeware

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Donacije za freeware

[ Pregleda: 2328 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Donacije za freeware28.12.2004. u 13:17 - pre 234 meseci
Nisam bas siguran oko izbora foruma...

U poslednje vreme sve vise vidjam sajtove freeware-a na kojima posoji link "Donate". Kao "Molim, posaljite koji dolar da bih mogao da nastavim sa radom na programu. Ono sto mene zanima je da li takva stvar funkcionise. Mislim, salje li iko ista tim autorima programa? Ima li mozda neko nekih iskustava?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Donacije za freeware28.12.2004. u 13:24 - pre 234 meseci
Funkcioniše ako je stvar popularna i korisna, ili ako ti sadržaj sajta udara pravo u nečije emocije po bilo kom pitanju (vera, opredeljenja, itd), pa on sa oduševljenjem daje pare i ne pita. Manje uspešno za softver, više za "pokrete", "organizacije", itd.

Kod nas još manje uspešno zbog manjka kartica i novca uopšte, nepoverenja prema tehnici i virtuelnim stvarima, nepostojanja svesti o softveru kao nečijoj intelektualnoj tvorevini (što ja njemu da plaćam to kad mogu da koristim za džabe i da ih sve zeznem), i slično.
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Donacije za freeware28.12.2004. u 14:05 - pre 234 meseci
Citat:
Funkcioniše ako je stvar popularna i korisna...


Ako je stvar popularna i korisna, bolje je izdati kao shareware, pa makar takvim prinudnim putem naplatiti ulozeni trud. I komercijalni programi i shareware se masovno piratuju (svugde u svetu), tj. izbegava se placanje, a tek mogu da zamislim kako ide sa programom koji nikako ne obavezuje korisnika na placanje. Racunati na savest korisnika je po meni suludo, pogotovo ako imas dobar proizvod.

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Donacije za freeware28.12.2004. u 14:23 - pre 234 meseci
Ne mislim bas na racunanje na savest korisnika, ali sam primetio da zaista ima dosta takvih sajtova (tj. da je broj u porastu pra nego da je veliki). Iz toga mi izgleda da to funkcionise ali mi ne izgleda logicno bas iz tih razloga koje si naveo. Zato sam i pitao, da se resim nedoumice.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Donacije za freeware

[ Pregleda: 2328 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.