Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java

[es] :: Advocacy :: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11763 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2789 Profil

icon Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java28.12.2004. u 00:47 - pre 234 meseci
Da li bi neko mogao da mi u kratkim crtama navede prednsoti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java. Da li su C# programi brži? U jeziku C# mi se sviđaju implicitni pokazivači (referencni tipovi) preko kojih se na potpuno bezbolan i elegantan način mogu realizovati dinamičke strukture (dakle, bez klasičnih pokazivača). Kako Java stoji sa tim stvarima? Da li i ona maksimalno sprečava programera u pravljenju nekih klasa bagova kao C#?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.ppp-bg.sezampro.yu.

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java28.12.2004. u 18:14 - pre 234 meseci
Male su prednosti u smislu samog jezika, (cak je java mozda i malo bogatija :) ), a i java nema pokazivace. U stvari C# je umnogome kreiran po uzoru na javu, time dodatno naglasavajuci zelju microsofta da preuzme deo java developera pod svoje.

Sto se brzine tice, C# programi po mom iskustvu rade prilicno brze od java ekvivalenata (izgleda da JIT* radi posao kako je microsoft to i predstavio), ma da su verovatno u odnosu na tip aplikacije razlike manje ili vece (web naspram win aplikacija).

Citat:
Da li i ona maksimalno sprečava programera u pravljenju nekih klasa bagova kao C#?


E ovo mi vec nije jasno? Klase bagova? Da se razumemo, broj bagova je obrnuto proporcionalan vestini programera. Tacno je da ces u nekim jezicima lakse prevideti bag (prva pomisao mi je c++ i pokazivaci), ali ta razlika nije drasticna (po meni) te se sve svodi na vestinu programera. Uostalom u praksi odprilike pola vremena se provodi na pisanje koda, a druga polovina na otklanjanje gresaka :)

Mozda danas imamo jezike koji podrzavaju veliku bezbednost tipova ili bezbednost alokacije memorije, ali jos niko nije izmisio jezik koji bi bio otporan na loseg programera :)

*JIT- just in time compiler
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

veljaradenkovic
Velja Radenkovic
Beograd

Član broj: 2977
Poruke: 281
*.ptt.yu.

ICQ: 147120023


Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java28.12.2004. u 18:26 - pre 234 meseci
Vidi ja sam ti najbolji da ti kazem to sa obzirom da nisam lozana (MS or !MS or OpenSource or ClosedSource or Java or C++ or C#).

Sve ovo sto si ti nabrojao je odlika i jednog i drugog jezika tako da ti tu dilema ostaje.

Meni posle vise godina ozbiljnog bavljenja i jednim i drugim jezikom su ostale i sve druge dileme. Negde je java bolja (veliki broj programera, veliki broj kvalitetnih open source projekata(Eclipse ide, Hibernate, Ant, Tomcat, JBoss, ibatis, struts, spring ...)) ali evo sad vidim da se uveliko radi na portovanju ovih projekata na .NET platformu (nhibernate, ibatis.net, nant ...) tako da opet covek ne zna.

Sa druge strane .net je definitivno bolje windows desktop resenje (brzi UI, jednostavnija distribucija aplikacija...)

Sa trece strane java je zastupljenija na malim uredjajima citaj mob. telefonima.

Sa cetvrte strane razvoj web aplikacija je najteze uporediti sa obzirom na visual studio i njegov vizuelni pristup a sa druge strane imas struts framework, spring, hibernate, JBoss i nemam ni ja pojma sta sve.

Sa pete strane ...

Vidis da od ovoga nema vajde. Ako bas hoces jedan jezik da ucis evo ja cu da ti kazem koji.

C#

ne u stvari

Javu

Zezam se, ni u jednom slucaju neces da pogresis.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java28.12.2004. u 18:33 - pre 234 meseci
Šta je sa Code Generics? Priča se da Java baš i nije u par sa C# po tom pitanju?


Generics in C#, Java, and C++

Bruce Eckel:
How do C# generics compare with Java generics?

Anders Hejlsberg:
Java's generics implementation was based on a project originally called Pizza, which was done by Martin Odersky and others. Pizza was renamed GJ, then it turned into a JSR and ended up being adopted into the Java language. And this particular generics proposal had as a key design goal that it could run on an unmodified VM [Virtual Machine]. It is, of course, great that you don't have to modify your VM, but it also brings about a whole bunch of odd limitations. The limitations are not necessarily directly apparent, but you very quickly go, "Hmm, that's strange."

For example, with Java generics, you don't actually get any of the execution efficiency that I talked about, because when you compile a generic class in Java, the compiler takes away the type parameter and substitutes Object everywhere. So the compiled image for List<T> is like a List where you use the type Object everywhere. Of course, if you now try to make a List<int>, you get boxing of all the ints. So there's a bunch of overhead there. Furthermore, to keep the VM happy, the compiler actually has to insert all of the type casts you didn't write. If it's a List of Object and you're trying to treat those Objects as Customers, at some point the Objects must be cast to Customers to keep the verifier happy. And really all they're doing in their implementation is automatically inserting those type casts for you. So you get the syntactic sugar, or some of it at least, but you don't get any of the execution efficiency. So that's issue number one I have with Java's solution.

Issue number two, and I think this is probably an even bigger issue, is that because Java's generics implementation relies on erasure of the type parameter, when you get to runtime, you don't actually have a faithful representation of what you had at compile time. When you apply reflection to a generic List in Java, you can't tell what the List is a List of. It's just a List. Because you've lost the type information, any type of dynamic code-generation scenario, or reflection-based scenario, simply doesn't work. If there's one trend that's pretty clear to me, it's that there's more and more of that. And it just doesn't work, because you've lost the type information. Whereas in our implementation, all of that information is available. You can use reflection to get the System.Type for object List<T>. You cannot actually create an instance of it yet, because you don't know what T is. But then you can use reflection to get the System.Type for int. You can then ask reflection to please put these two together and create a List<int>, and you get another System.Type for List<int>. So representationally, anything you can do at compile time you can also do at runtime.

http://www.artima.com/intv/generics2.html
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java28.12.2004. u 20:43 - pre 234 meseci
C# vs Java je manje pitanje samih jezika, a vece frameworka koji ih okruzuju. Sam jezik mozes nauciti za nekoliko dana, dok se ostatak zivota mozes baviti sa CLR FCL.

.NET je dugorocno isplativ na win platformi, performanse su mu puno bolje od JVM, tu je i fantasticna interoperabilnost hrpe tehnologija, integracija sa samim win i sigurna buducnost.

Java je duze prisutna i ima prednost velike postojece baze koda i bolju podrsku na *nixima. Mada ce se i to ubrzo promjeniti (go mono/dotGNJU :)

I da, C# generics su 10# bolji od Java-inih :) I nekoliko puta poboljsavaju performanse kolekcija eliminirajuci masu (un)boxinga.

Sto se tice klasa bugova imaj na umu da su sigurnosne polise (CAS, Authenticode..) u nadolazecem Longhornu direktno mapirane u .NET klase, JVM moze eventualno biti jos jedan (sporiji) sloj apstrakcije iznad svega toga. Zaboravi na input validation bugove, to su boljke nesavrsenih kompajlera unmanaged jezika.

C# je standardiziran i stalno se usavrsava (2.0 samo sto nije, vec se definira 3.0), Java je proprietary jezik.

 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java28.12.2004. u 20:47 - pre 234 meseci
Citat:
Sundance:
Java je duze prisutna i ima prednost velike postojece baze koda i bolju podrsku na *nixima. Mada ce se i to ubrzo promjeniti (go mono/dotGNJU :)


pitanje je... daleko je mono od gotovog proizvoda, a dotgnu jos dalje.
 
Odgovor na temu

NeznamTkoSam

Član broj: 39660
Poruke: 279
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java28.12.2004. u 21:14 - pre 234 meseci
Mrave, Java je bogatija od C#?
Jedan mali primjer: Java je jaaako siromasna sto se ticu primitivnih tipova u odnosu na C#.
Sto se tice IDE-a - VS.NET, ima li kakav tako dobar IDE za Javu?
Meni se cini da ce C# & VB.NET, za par godina, biti popularniji od Jave. Vec sad ima puno C# programera. Uzmi C# i laksi ce ti biti ostatak .NET-a (npr. ASP.NET). .NET sada ide i na Linux ...

Moj prijedlog je C# (ako vise volis VB sintaksu, onda VB.NET).

P.S. Je li tema postavljena u pravom forumu?
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java28.12.2004. u 21:57 - pre 234 meseci
Mono je vec sad relativno produktivno okruzenje, mada tek za bar jos 1 godinu nece pruzati pruzati pravi ".NET experience" :)

IMHO veci je problem natjerati OSS C/C++ zealote na paradigm shift u dimenziju virtualne masine i necega sto je napravio MS.

Ja za 3-4 godine Javu vidim samo na mobitelima i inim gadgetima.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2789 Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java28.12.2004. u 22:25 - pre 234 meseci
Konkretno, zanima me matematičko programiranje sa brzom manipulacijom matematičkim formulama (automatsko dokazivanje teorema). Koliko vidim, Java se može na Linuxu uspešno kompajlirati sa

gcj --main=glavnaKlasa -static source.java

tako da se dobije pravi Linux executable oblik nezavisan od ostalih komponenti sistema (Java interpteter i tako to). Zanima me kako stoje stvari sa brzinom tako prevedenog Java programa u odnosu na C# i C++ i kako stoje stvari sa pravljenjem takozvanih dinamičkih struktura u Javi. Više bih voleo da programiram pod Linux sistemom, mada ne insistiram na tome. Izbegao bih mono i dotgnu dok se još nalaze u pelenama. Ako razlike u performansama nisu značajne u odnosu na C#, ostao bih pri tome. Jedna od stvari vezanih za C# je da pored skupljača đubreta (ima li ga Java?) ima i takozvano pravilo sigurne dodele, koje programera opominje na neke vrste omaški. Koliko Java prijavljuje vrsta grešaka u odnosu na C# ?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java28.12.2004. u 22:29 - pre 234 meseci
Aj sada fino ovo u Advocacy pa da nastavimo ko ljudi :)
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java28.12.2004. u 23:14 - pre 234 meseci
Citat:
Sundance: Mono je vec sad relativno produktivno okruzenje, mada tek za bar jos 1 godinu nece pruzati pruzati pravi ".NET experience" :)


nije problem u produktivnosti i procentu reprodukovanog framework-a, nego u stabilnosti, testiranosti i pouzdanosti u produktivnim uslovima.
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.panet.co.yu.



Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java29.12.2004. u 00:39 - pre 234 meseci
Mislim da je jasno da je Java skoro mrtav jezik, posto ce C# da ga oladi onako debelo na svim poljima pa ce da bude svasta ;)
( ovo vam govori zagrizeni java programer )
Mada opet ima zasta je java ;)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2789 Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java29.12.2004. u 01:13 - pre 234 meseci
Citat:
Sundance:Java je proprietary jezik.


Zanima me šta ovo znači. Šta ja dugujem vlasniku Java jezika upotrebom istog?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java29.12.2004. u 06:32 - pre 234 meseci
Citat:
Nedeljko: Zanima me šta ovo znači. Šta ja dugujem vlasniku Java jezika upotrebom istog?


Mislio sam da ce ti ovo puno znaciti kao okorjelom linuxashu :) Ne dugujes nista, samo sto ces sljedece godine sa vecinom distribucija imati mono, dok i dan danas masa ih nema java runtime zbog problematicne licence.

Citat:
caboom: nije problem u produktivnosti i procentu reprodukovanog framework-a, nego u stabilnosti, testiranosti i pouzdanosti u produktivnim uslovima.


Pa nedavno sam vidio da je mono iskoristen za jednu enterprise aplikaciju kad je Munchen presao na linux, kompanija sto je prevodila izvorni program sa .NET-a na mono veli da im je trebalo samo par tjedana i da radi OK. Tako da ne bih rekao bas ni da je "u pelenama" ni da je bas bez presedana u testiranosti i produktivnim uvjetima.

Mono tim je tiha voda koja brege dere, otkad su se ukljucili Novellovi inzenjeri u ravoj velik broj stvari napreduje jako brzo; evo koliko vidim imat ce C# 2.0 kompajler spreman prakticki cim Whidbey sluzbeno bude izasao. Zasad uglavnom svi samo o njemu pricaju kao o necemu jako kul, ima mozda tek 50-ak malo vecih OSS projekata pod njim, ali za ocekivat je da ce u _vrlo_ bliskoj buducnosti mono biti rock-solid platforma (Cim ljudi skuze da mogu pokretati pola .NET programa bez emulacije :)


Citat:
... tako da se dobije pravi Linux executable oblik nezavisan od ostalih komponenti sistema (Java interpteter i tako to).


Imas za .NET ngen.exe tool u SDK koji ti generira nativni image, mono vec dugo ima compile-ahead opciju.

Citat:
Zanima me kako stoje stvari sa brzinom tako prevedenog Java programa u odnosu na C# i C++


Mogu ti odmah reci da je _sad_ C++ najbrze rjesenje. .NET JIT-er je jako inteligentan i po vecini benchmarka na netu koje sam vidio, gubici u odnosu na predkompajlirani kod su 1-5% (u cisto matematickim projektima, tipa enkripcija i sl.) U vrlo brzoj buducnosti nas cekaju procesori sa vise jezgri i tad ce snaga JIT-era doci najvise do izrazaja kad bude emitirao najbolji nativni kod koji procesor(i) nad kojim(a) se izvodi bude razumio (vrlo brzo ce moci i generirati i SIMD kod i sl.)

Citat:
Jedna od stvari vezanih za C# je da pored skupljača đubreta (ima li ga Java?)


Da, famozni generacijski garbage collectori...
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
212.62.55.*



Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java29.12.2004. u 22:13 - pre 234 meseci
Citat:
Sundance [pp]: http://www.elitesecurity.org/tema/85711 je postala bas produktivna rasprava. Cemu je zakljucavati, a ne premjestiti na Advocacy?


Receno-ucinjeno!
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
212.62.55.*



Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java29.12.2004. u 22:17 - pre 234 meseci
Molim nekog TC, SM ili moderatora foruma Advocacy da premesti ovu temu u forum Advocacy.

Hvala.
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java30.12.2004. u 03:21 - pre 234 meseci
Lično ne volim ni Javu ni C#. Grozna sintaksa (kao u C++u) i grozna semantika (kao Modula-3). Koga interesuje, trabunjao sam nešto o tome na Code Projectu.

http://www.codeproject.com/scr...02118&id=14112#xx1002118xx
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java30.12.2004. u 07:55 - pre 234 meseci
Citat:
Sundance:
Pa nedavno sam vidio da je mono iskoristen za jednu enterprise aplikaciju kad je Munchen presao na linux, kompanija sto je prevodila izvorni program sa .NET-a na mono veli da im je trebalo samo par tjedana i da radi OK. Tako da ne bih rekao bas ni da je "u pelenama" ni da je bas bez presedana u testiranosti i produktivnim uvjetima.


znas kako, ceo taj .de linux projekat jos uvek deluje kao veliki eksperiment ciji se ishodi jos ocekuju, tako da mi to i nije neki argument. sa druge strane sta znaci OK i kolika je zahtevnost aplikacije? brojke meni trebaju, brojke :) ne verujem bas mnogo u price, pogotovo kod opensourceta, cak sam veoma skeptican kada vidim i brojke i grafike koji bi trebali da kazu nesto, posto su testovi i benchmark-ovi cesto veoma povrsni i uoptrebljivi jedino za finu advocacy partiju.

Citat:

Mono tim je tiha voda koja brege dere, otkad su se ukljucili Novellovi inzenjeri u ravoj velik broj stvari napreduje jako brzo; evo koliko vidim imat ce C# 2.0 kompajler spreman prakticki cim Whidbey sluzbeno bude izasao. Zasad uglavnom svi samo o njemu pricaju kao o necemu jako kul, ima mozda tek 50-ak malo vecih OSS projekata pod njim, ali za ocekivat je da ce u _vrlo_ bliskoj buducnosti mono biti rock-solid platforma (Cim ljudi skuze da mogu pokretati pola .NET programa bez emulacije :)


pa nije tiha voda. kod opensource-a vise nista nije tiha voda i obicno se prvo obecaju kule i gradovi i onda nakon godinu-dve otp. vidis gde se stvari nalaze. mono je jos uvek nezreo u mnogo tacaka, ali bi nesto moglo da se desi za godinu-dve. jedna od kocnica je i implementacija winforms-a, koja kao postoji i kod mono-a (preko wine-a) i kod dotgnu-a (native), ali to je najblaze receno smesno. svakako je impresivna tacka do koje je mono stigao, ali ne treba se zavaravati da stoji jos dug put ispred njega.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java30.12.2004. u 08:31 - pre 234 meseci
Citat:
Dragi Tata: Lično ne volim ni Javu ni C#. Grozna sintaksa (kao u C++u) i grozna semantika (kao Modula-3).

OT: Na šta misliš kad kažeš grozna semantika, možeš li da ilustruješ nekim parčetom kooda tu razliku između Module-3 i C++ u tom smislu, ili neki link?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java30.12.2004. u 08:55 - pre 234 meseci
Citat:
caboom:
znas kako, ceo taj .de linux projekat jos uvek deluje kao veliki eksperiment ciji se ishodi jos ocekuju, tako da mi to i nije neki argument. sa druge strane sta znaci OK i kolika je zahtevnost aplikacije? brojke meni trebaju, brojke :)


Evo baš brojke...
Citat:

Völcker Informatik AG
Success Story
Völcker uses Mono to gain competitive advantage in the Linux market

The City of Munich, a longtime client and third largest city in Germany, migrated its servers to Linux and needed Völcker to convert its ActiveEntry software to Linux.

To enter the Linux market, Völcker began searching for the right development platform to efficiently port its existing applications to Linux.

"We found Mono to be very stable and easy to learn. It’s a commercial-grade development platform that really works. The ability we now have to run our source code seamlessly on both Windows and Linux platforms is vital to our business."
...
"We began having no real experience with Linux, but we had a complete development and testing environment ready in two to three weeks,"
...
Völcker’s ActiveEntry software for Linux servers provides the City of Munich with identity management, help desk, asset management and provisioning capabilities that allows a few administrators to manage thousands of students and 40,000 PCs.
...
"With 150,000 students changing grades every year, there is no way a small team of administrators could manage without automated identity management and service provisioning," said Bauer. "Mono gave us a way to provide our services on Linux with no compatibility issues."
...
Using Mono as its development platform, instead of Java, has reduced the company’s testing time by 60 percent and eliminated the need to hire 5-10 new programmers.
...
In just nine months, the Völcker team used Mono, .NET and C# to recode its Active Entry software to run on Linux, reducing the existing 7 millions lines of source code to 2 million.

http://www.novell.com/success/volcker.html

Što se podrške za WinForms tiče, prema planu sa mono-project.com, trebala bi da se pojavi u verziji 1.2, koja je najavljena za Q2 2005, što znači skoro pa ove godine :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Prednosti programskog jezika C# u odnosu na programski jezik Java

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11763 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.