Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno potreban IT-limar :)

[es] :: Ostali hardver :: Hitno potreban IT-limar :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7737 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)04.01.2005. u 23:15 - pre 235 meseci
Citat:
dejancho:Jesi li zaista rodjen 13.07 ?

Tako su mi rekli...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)04.01.2005. u 23:46 - pre 235 meseci
Pozdrav,
Citat:
dejancho:
A, jesi li zaista rodjen 16.07?


I meni su tako rekli
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)05.01.2005. u 00:03 - pre 235 meseci
@tdjokic
Ma nemam ni ja kuciste sa tim "kukicama i kvakicama"....Imam najobicniju "kantu",
- VAZNO mi je da je napajanje dobro,a posto se desi da u danu i par puta otkacim i zakacim HDD,rezac.... ni jedan od diskova u zadnje vreme nije zasrafljen.Ako kompjuter negde prenosim,stavim samo po jedan srafic cisto da sve drzi na okupu.... ( Pitanje je gde su stranice-poklopci )
Inace,kuciste koje ima pomenute kopce je npr.
www.frontier.com.tw/htm/product/09a/aluminum.htm
Nazalost nema slike kako kopce izgledaju....
Kod ovih kucista nema rupica za srafove,vec je na tom mestu sina koja ima
po 2 siljka koja ulaze u rupe gde je navoj na disku i na taj nacin ga fiksiaju....
Koliko me secanje sluzi slican sistem kopci sam video u nekim Siemens kucistima.


@dejancho
Ma bila mi je namera samo da se nasalim....

Ko je Gojko ???... Odgovorio je lancia88.Ja cu da dodam
ES Design, Software & Administration by Gojko Vujović
www.elitesecurity.org/korisnik/profil/Gojko%20Vujovic
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)05.01.2005. u 00:18 - pre 235 meseci
Chieftec poodavno ima "kvake i kuke" umesto šrafova. Meni diskovi, konkretno, nemaju posla ni sa jednim šrafom.

www.chieftec.com (ima slika na kojima se vidi, koliko-toliko)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)05.01.2005. u 02:00 - pre 235 meseci
Naso sam sliku! Bravo ja! Tako smo resili koliko srafova :-) = ni jedan!!!


Malo sam je smanjio, bilo je previse kb.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)05.01.2005. u 21:09 - pre 235 meseci
tdjokic
Bravo Ti !
Mada si mogao jos malo da je smanjis :)
sasa022
Ma, nisam ni mislio da je nesto drugo u pitanju...

Nego, bas bezveze sto u profilima ne pisete tacne podatke. Pitao sam kad ste rodjeni jer bas ovih dana strebam statistiku/verovatnocu, pa mi upalo u oci da ima mnogo nas rodjenih u 7. mesecu (mislim julu :). Ne zamerite sto sam postavljao licna pitanja.
Sto se tice toga ko je ovaj, ko je onaj, ne iscudjavajte se. Eto, pa zivim u zgradi a nemam pojma ko ju je projektovao. Sto bih znao ciji je forum na kome sam bio samo par puta? Nebitno...
Vidite da sam novajlija. Cak ne znam kako da ubacim sliku kao tdjokic u predhodnoj poruci, pa sam je prikacio kao fajl uz poruku :/
Boze, priznah Pctel-u da je u pravu i covek nestade...
Mozda ipak treba biti inadzija?
Sve u svemu, ko pita za lim - sazna sve o hard diskovima :)


MOD(Boki): Prikacio sam sliku:


[Ovu poruku je menjao boki dana 06.01.2005. u 14:53 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)05.01.2005. u 21:58 - pre 235 meseci
@dejancho

Ostani sa nama pa ces saznati jos dosta toga... A i dobronamerna sala je
uvek dobrodosla...
 
Odgovor na temu

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)05.01.2005. u 22:55 - pre 235 meseci
Citat:
sasa022:Ostani sa nama pa ces saznati jos dosta toga... A i dobronamerna sala je
uvek dobrodosla...


Hvala! Ostajem, svidja mi se ovde :)


[Ovu poruku je menjao boki dana 06.01.2005. u 14:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)06.01.2005. u 01:13 - pre 235 meseci
Sad ce Pctel za inat WD-u da izbaci jednu od one dve sine za hdd :-)
A ja sam zaboravio da mu kazem da ja MORAM da zasrafim sva 4 srafa na hdd i to sto cvrsce, da mi se kuciste ne raspadne, toliko je "jako" da ga hdd drzi u celini! On mu dodje kao neki most izmedju levog i desnog pleha...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)06.01.2005. u 15:26 - pre 235 meseci
Ma, Pctel je munja nebeska. Da nisi kod njega u firmi kupio to "mocno" kuciste :)))
Znas sta? Kad nadjem dobrog limara da mi resi onaj problem sa pocetka price, preporucicu ti ga da ti ojaca masinu,:)

 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)06.01.2005. u 15:36 - pre 235 meseci
Citat:
Nego, bas bezveze sto u profilima ne pisete tacne podatke. Pitao sam kad ste rodjeni jer bas ovih dana strebam statistiku/verovatnocu, pa mi upalo u oci da ima mnogo nas rodjenih u 7. mesecu (mislim julu


Eeee.....čekaj čekaj kume ovo je sad zanimljivo Ja sam isto rođen u 7 mjesecu i pripremam ispit gdje je gradivo statistika


Sto se tice sarafa i kopci, pa ako ti HDD stisnes i ucvrstis s sarafom ili kopcom ili teglom ti si mu svejedno prisilno prigušio vibracije?

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)06.01.2005. u 16:28 - pre 235 meseci
Citat:
JOJO847:Sto se tice sarafa i kopci, pa ako ti HDD stisnes i ucvrstis s sarafom ili kopcom ili teglom :) ti si mu svejedno prisilno prigušio vibracije?

Pa, jeste! Zato i kazem da ce Pctel da izbaci jednu od one dve sine da bi hdd-u bilo mekse :-) Dobro, sala na stranu, ali vibracije su mnogo podmukla i komplikovana stvar. Mnogi ljudi imaju automobil i / ili "veshmashinu". U oba, vrlo poznata slucaja, postoje vibracije ali i amortizeri, ciji je zadatak da te vibracije prigusava. Ne da ih grubo ugusi, nego prigusava. Ako stvar koja vibrira ne kontrolises, ona moze da se ponasa bolje nego kad je kontrolises, ali moze i da poludi - da se vibracije sabiraju, da dodju u ono sabiranje vibracija, rezonancu, i da sve ili ode dodjavola ili da steta bude veca nego da si vibracije amortizovao. Ma, to je cela nauka, nemam ja blage veze, ja cu i dalje da ojacavam kuciste pomocu hdd-a, pa sta bude bude :-) .
Citat:
Da nisi kod njega u firmi kupio to "mocno" kuciste :)))

Ne, tu Pctel nema nikakve krivice!

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)06.01.2005. u 17:05 - pre 235 meseci
Citat:
tdjokic: Ne, tu Pctel nema nikakve krivice!

Ma, nisam ni sumnjao. Samo se zezam. Verujem da je OK momak i da verovatno radi (ili gazduje) u dobroj firmi, neko ko je rodjen 07.07. nije neozbiljan tip

Citat:
JOJO847: Eeee.....čekaj čekaj kume ovo je sad zanimljivo Ja sam isto rođen u 7 mjesecu i pripremam ispit gdje je gradivo statistika


Da, vrlo interesantno... A i Voja Antonic koga pomenusmo 03. ili 04. (prethodna strana) je rodjen 12.07.

Sta li verovatnoca moze da kaze o tome?
Joj, kad se setim da moram jos i to bubati...

A za te vibracije HDD-a koje ne treba prigusivati, mislim da to vec nema smisla. Znam da pri pokretanju diska mora da se stvori mali trzaj, ali da disk vibrira...
Ne znam, mislim da ne bi smeo da pravi neke velike vibracije koje bi bile prigusene time sto su zavrtnjevi pritegnuti. Mozda je to slucaj na velikim diskovima. Ova moja kanta obiluje silom nebeskom od celih 20GB , te nemam dovoljno iskustva sa jacim zverima.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)10.01.2005. u 09:49 - pre 235 meseci
Citat:
Ko je Gojko ???..

Kompjuterasi kad vide potpis obicno pitaju ko je Indira
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vant

Član broj: 47493
Poruke: 2
195.252.80.*



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)05.02.2005. u 11:58 - pre 234 meseci
Ajd' kad me je neko već pomenuo (zaista sam rođen 12. jula), da se nadovežem na raspravu. Tačno je da sam nekada davno napisao da sve drajvove treba pričvršćivati sa samo tri šrafa, a razlog je lako razumljiv - ravan je definisana sa tri tačke, a četvrta (ako izlazi iz te ravni, pa se zavrtanj "krvnički" stegne) može da iskrivi kućište drajva, makar i privremeno, ako je naprezanje u oblasti elastičnih deformacija. Sumnjam da sam baš rekao da to treba uraditi "sa dva prsta", a ako jesam, onda sam preterao. Srećom, današnje drajvove prave mnogo robusnije pa način pričvršćenja igra mnogo manju ulogu nego pre X godina kada sam to napisao.

Tdjokic je pomenuo još jednu zanimljivu temu - vibracije koje unosi mehanika. Ovo pominjem zato što se (iz čistog hobija, na svom kućnom računaru) upravo borim s tim problemom, tu su i slike na kojima se vidi kako. Cilj mi je da dobijem što tiši računar (ne da kupim gotov QuietPC nego da ga napravim od postojećeg galamdžije) i već sam pri kraju posla, a rezultati su za mene ohrabrujući.



Imam Chieftec-ovo kućište na kome se hard diskovi kače onako kako je to tdjokić već prikazao na slici, ali sam od vitroplasta napravio nosače koji su istih gabarita kao hard drive, pa se ugrađuju na isti način (plastičnim šinama sa "kopčama"), a na njima hardovi vise okačeni na čelične opruge. Tu sam dodao i ventilatore koji se, umesto sa 12, napajaju sa 5V kako bi bili nečujni (napon se obara malim stabilizatorima 78L05 zalemljenim na sam nosač, pošto je već od vitroplasta, pa sam "naštampao" vodove). Postojećih 5V u računaru nisam hteo da koristim za ventilatore, da mi glupi motori ne bi prljali napon za logička kola. Naravno da tako napajan ventilator ima manju snagu, zbog toga uz svaki hard (u kućištu su 2) ide po jedan ventilator koji ga bije sa 2-3 cm rastojanja.

Ostale ventilatore (naročito one na ispravljaču) nisam smeo da ućutkujem tek tako, prostim obaranjem napona, jer se nisam usudio da jednostavno smanjim protok vazduha. Umesto toga, ugradio sam velike i snažne ventilatore koji su predviđeni za rad na naizmeničnih 100V, pa sam njima smeo da umanjim protok smanjenjem napona. Malo sam eksperimentisao i utvrdio da ja 48V optimalan napon: ventilator je skoro nečujan (jer je na teškoj livenoj metalnoj šasiji), a protok je, zbog velike snage i masivnih lopatica, još uvek solidan (svakako veći od originalnih malih 12-voltnih na punoj snazi). Uz to sam ga pričvrstio na gumene uvodnike, umesto direkno šrafovima na lim.

Tu su se pojavila dva problema: dimenzije ventilatora (12x12x4,2 cm) i napajanje sa 48V naizmenično. Prvi sam rešio tako što sam napravio novo kućište ispravljača (opet od vitroplasta) sa većim izlaznim otvorom i prepakovao celu elektroniku ispravljača, što se vidi na slici, a drugi tako što sam dogradio još jedno kućište (pogodite od čega:) koje je po gabaritima jednako kućištu za CD drive, i ubacio ga na jedno od mesta za CD, vidi se malko na slici desno gore. U tom kućištu je ne samo transformator, nego i rele (napajan sa 12V) za uključenje primara tog transformatora, jer kako bi se inače isključili ventilatori kada se "meko" isključi računar?

Drugi isti takav 100-voltni ventilator ugradio sam na zadnju stranicu kućišta (na trećoj slici viri dole levo) tako da uduvava vazduh u kućište (pošto ga ventilator na ispravljaču izbacuje napolje) i u sledećoj fazi iskoristiću to da potpuno izbacim kuler procesora, jer taj novi ventilator bije pravo na prostor iznad CPU-a. Napraviću pasivan radijator koji će toplotu odvesti na aluminijumska rebra pravo u snop vazduha, i to će biti to. Zasad mi jedino ta procesorska turbina pravi primetnu buku, ali kada i nju uklonim, biće prilično tiho za mojim radnim stolom. To sam probao tako što sam isključio taj kuler (naravno, samo na kratko jer imam procesor sa "vrućim" prescot jezgrom) i moram da kažem da je tišina inspirativna za dalji nastavak rada.

P.S. Poštujem svačije mišljenje, pa i to što je dejancho izjavio da će me "zadugo zaobilaziti, jer se ne doimam kao neko od koga treba slušati savete". Ipak, ja iz svoje kože u drugu ne mogu, a još manje mogu da izmenim svoju prirodu - pa tako moram, hteo - ne hteo, da nastavim da se družim sa samim sobom. Dejancho je bolje sreće, on može, kao što lepo kaže, uvek da me zaobiđe.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)07.02.2005. u 13:34 - pre 234 meseci
Ša će čoek d radi kad e ladno neg d se ugreje...
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Hitno potreban IT-limar :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7737 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.