Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pulsno biranje

[es] :: Linux mreže :: Pulsno biranje

[ Pregleda: 5900 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

had
BGD

Član broj: 1505
Poruke: 163
*.drenik.net



Profil

icon Pulsno biranje20.04.2002. u 18:08 - pre 267 meseci
Kako se u slackware_u modem podesava na pulsnu centralu tj. puslno biranje?
Koristim onaj standardni PPP dailer ili kako vec ali nigde nema opcija za vrstu centrale...
Jedite kod Dzoa!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Pulsno biranje20.04.2002. u 20:10 - pre 267 meseci
Citat:
had:
Kako se u slackware_u modem podesava na pulsnu centralu tj. puslno biranje?
Koristim onaj standardni PPP dailer ili kako vec ali nigde nema opcija za vrstu centrale...


Hmm, pa recimo da ne postoji na linuxu nesto sto se zove standardni ppp dialer, jer jednostavno ima ih vise KPPP, gnome ppp, wvdial itd..

Predpostavicu da koristis KPPP, Kada ti se otvori prozor idi na Setup, zatim modem, pa onda na modem commands, e tu pod Dial String podesis ATDP umesto postojeceg ATDT
 
Odgovor na temu

tarantula
srbija

Član broj: 1123
Poruke: 115
62.32.53.*



Profil

icon Re: Pulsno biranje20.04.2002. u 22:56 - pre 267 meseci
Hmm, pa recimo da ne postoji na linuxu nesto sto se zove standardni ppp dialer, jer jednostavno ima ih vise KPPP, gnome ppp, wvdial itd..

Predpostavicu da koristis KPPP, Kada ti se otvori prozor idi na Setup, zatim modem, pa onda na modem commands, e tu pod Dial String podesis ATDP umesto postojeceg ATDT
--------------------------------------------------------------------

ako to ne radi onda umesto ATDT upisi ATX3DP

pozdrav
Nadmudriti protivnika
 
Odgovor na temu

had
BGD

Član broj: 1505
Poruke: 163
*.drenik.net



Profil

icon Re: Pulsno biranje21.04.2002. u 00:28 - pre 267 meseci
Nece...
Prvo nemam KPPP nego gnome PPP, drugo nemam nikakav settings nego imam edit kod svake konekcije...
E sad tu ima neko polje "Modem Initializing" u kome je pisalo ATZ. Ja sam unutra proba da stavim i ATDT i ATX3DP i on se ponasa ko da se nista nije desilo...
Sta dalje?
Jedite kod Dzoa!
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: Pulsno biranje21.04.2002. u 03:41 - pre 267 meseci
Stavi P ispred telefona i okretace ti pulsno.
Druga stvar je sto ja nisam siguran da je gnomedialer najbolje resenje al ako ti radi samo napred.
 
Odgovor na temu

had
BGD

Član broj: 1505
Poruke: 163
*.drenik.net



Profil

icon Re: Pulsno biranje21.04.2002. u 09:28 - pre 267 meseci
Citat:
MoHicAn:
Stavi P ispred telefona i okretace ti pulsno.
Druga stvar je sto ja nisam siguran da je gnomedialer najbolje resenje al ako ti radi samo napred.


A sta je najbolje resenje?
Jedite kod Dzoa!
 
Odgovor na temu

had
BGD

Član broj: 1505
Poruke: 163
*.drenik.net



Profil

icon Re: Pulsno biranje21.04.2002. u 09:55 - pre 267 meseci
Ovo sa P je upalilo, ali svaki put posle "PPP connection estabilished" pukne veza i kaze "PPP deamon died unexpectedly". Sta sad nije u redu?
Jel moze da se podesava jacina zvuka modema - hocu da namestim da se ne cuje kad bira...
Jedite kod Dzoa!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Pulsno biranje21.04.2002. u 18:58 - pre 267 meseci
Citat:
tarantula:
ako to ne radi onda umesto ATDT upisi ATX3DP
pozdrav

Nema potrebe stavljati ATX3DP vec je dovoljno samo ATDP, jer je kppp inteligentan, pa ukoliko dobije no dial tone, postoji sekcija sta uraditi u tom slucaju e tu stoji ATX3, medjutim ukoliko znas da ti uvek treba da ne proverava da li ima dial tone, onda je najbolje dignuti neki komunikacioni program za rad sa modemom i ukucati
ATZ
ATX3
AT&W
i X3 ce biti zapisan u eprom, zato i sluzi taj ATZ da ucita konfiguraciju iz eproma a da ne moras svaki put da kucas kilometarsku inicijalizaciu modema.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

had
BGD

Član broj: 1505
Poruke: 163
*.drenik.net



Profil

icon Re: Pulsno biranje21.04.2002. u 19:08 - pre 267 meseci
Mislim da sam pronasao KPPP (ako je to standardni KDE dialer). E sad posto koristim gnome da li mogu da ga startujem? tj. pokusao sam a nisam uspeo, krene i onda kao da nisam ni pokusavao...
Jel ima neki treci, dobar, dialer koji ce da mi vrsi posao?
Jedite kod Dzoa!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Pulsno biranje21.04.2002. u 19:18 - pre 267 meseci
Citat:
had:
Nece...
Prvo nemam KPPP nego gnome PPP, drugo nemam nikakav settings nego imam edit kod svake konekcije...
E sad tu ima neko polje "Modem Initializing" u kome je pisalo ATZ. Ja sam unutra proba da stavim i ATDT i ATX3DP i on se ponasa ko da se nista nije desilo...
Sta dalje?


Svaka komanda upucena modemu pocinje sa komandom AT pa nakon toga idu ostale komande, Z znaci da ucita inicijalizaciju iz eproma modema, a D znaci dial a posle T(tone) P(pulse) tako da kada bi napisao ATDP988, modem bi ti okrenuo broj 988, e sada ono inicijalizacija se desava samo jednom, tako da ti su mu u inicijalizaji rekao zovi bez broja telefona i naravno da se nista nece desiti.

Citat:
had:
Ovo sa P je upalilo, ali svaki put posle "PPP connection estabilished" pukne veza i kaze "PPP deamon died unexpectedly". Sta sad nije u redu?
Jel moze da se podesava jacina zvuka modema - hocu da namestim da se ne cuje kad bira...


Da bi iskljucio zvuk treba ti komanda ATM0L0. ali sve to ima vec podeseno kada ides na accounts, zatim ides na modem sekciju, tu cak imas mogucnost da podesis jacinu modema, i na kraju modem commands.

Da li ti kaze i broj greske, pored toga sto ti javi da je PPP veza pukla, mislim moze da bude i do loseg setovanja modema, mozda si lose upisao username i password. Nazalost gnome ppp nema bas lepe mogucnosti podesavanja, da mozes umesto PAP autentifikacije da zatrazis rucno terminal ili da pustis skriptu.

kppp bi trebalo da dodje uz kde graficko okruzenje. Vidi pa probaj njega da instaliras ukoliko vec nisi. jer ako ne moze da se poveze uvek izbaci i broj greske, pa na osnovu broja greske mozes da zakljucis zasto je pukla veza.
 
Odgovor na temu

had
BGD

Član broj: 1505
Poruke: 163
*.drenik.net



Profil

icon Re: Pulsno biranje21.04.2002. u 19:28 - pre 267 meseci
Citat:
SyStemOuT:
Citat:
had:
Nece...
Prvo nemam KPPP nego gnome PPP, drugo nemam nikakav settings nego imam edit kod svake konekcije...
E sad tu ima neko polje "Modem Initializing" u kome je pisalo ATZ. Ja sam unutra proba da stavim i ATDT i ATX3DP i on se ponasa ko da se nista nije desilo...
Sta dalje?


Svaka komanda upucena modemu pocinje sa komandom AT pa nakon toga idu ostale komande, Z znaci da ucita inicijalizaciju iz eproma modema, a D znaci dial a posle T(tone) P(pulse) tako da kada bi napisao ATDP988, modem bi ti okrenuo broj 988, e sada ono inicijalizacija se desava samo jednom, tako da ti su mu u inicijalizaji rekao zovi bez broja telefona i naravno da se nista nece desiti.

Citat:
had:
Ovo sa P je upalilo, ali svaki put posle "PPP connection estabilished" pukne veza i kaze "PPP deamon died unexpectedly". Sta sad nije u redu?
Jel moze da se podesava jacina zvuka modema - hocu da namestim da se ne cuje kad bira...


Da bi iskljucio zvuk treba ti komanda ATM0L0. ali sve to ima vec podeseno kada ides na accounts, zatim ides na modem sekciju, tu cak imas mogucnost da podesis jacinu modema, i na kraju modem commands.

Da li ti kaze i broj greske, pored toga sto ti javi da je PPP veza pukla, mislim moze da bude i do loseg setovanja modema, mozda si lose upisao username i password. Nazalost gnome ppp nema bas lepe mogucnosti podesavanja, da mozes umesto PAP autentifikacije da zatrazis rucno terminal ili da pustis skriptu.

kppp bi trebalo da dodje uz kde graficko okruzenje. Vidi pa probaj njega da instaliras ukoliko vec nisi. jer ako ne moze da se poveze uvek izbaci i broj greske, pa na osnovu broja greske mozes da zakljucis zasto je pukla veza.


Sto se tice gnome PPP_a, na prvi pogled se vidi da ne valja nista.
Ajde provericu sve opet pa cu se vratiti, mada kazem, ne svidja mi se kako izgleda...
Ja mislim da vec imam KPPP ali nesto nece da ga startuje, ne znam zasto, samo se ugasi. Sta to moze da bude?

Jedite kod Dzoa!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Pulsno biranje21.04.2002. u 20:12 - pre 267 meseci
Ako koristiš Slackware, preporučio bih ti da vezu sa netom podesiš pomoću programa "pppsetup" (iz konzole). Posle toga se lako kačiš sa "ppp-go" i otkačinješ sa "ppp-off".
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

had
BGD

Član broj: 1505
Poruke: 163
*.drenik.net



Profil

icon Re: Pulsno biranje22.04.2002. u 00:12 - pre 267 meseci
Uspeo sam da se povezem preko gnome PPP_a ali je veza bila ocajna i nije mogo da se otvori ni jedan sajt...
Sad da li je to zbog dialera ili zbog neceg drugog, pitanje je...
KPPP nece da mi se otvori a ovaj konzolin nesto nije hteo da radi, u stvari ja sam mislio da je komanda za ukljucivanje "pppon" a ne "ppp-go" tako da cu to opet da probam.
Da li postoji jos neki dobar dialer po mogucstvu na nekom domacem linku...
Jedite kod Dzoa!
 
Odgovor na temu

had
BGD

Član broj: 1505
Poruke: 163
*.drenik.net



Profil

icon Re: Pulsno biranje22.04.2002. u 21:42 - pre 267 meseci
Ura, ura, ura!!!
Uspeo sam preko gnome PPP_a na net. Prosli put nije htelo jer nije bio podesen DNS server...
E sad koji je najbolji browser za linux? Cini mi se da sa ovom mozillom mnogo sporo otvara stranice...
I jel zna neko mozda zasto nece da mi radi KPPP? Krene da se upali i pojavi se minimizovan na onom panelu, a posle toga nista, samo nestane... ili da probam da pitam na linux general?
Hvala svima koji su pomogli
Jedite kod Dzoa!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Pulsno biranje23.04.2002. u 18:29 - pre 267 meseci
Citat:
had:
Ura, ura, ura!!!
Uspeo sam preko gnome PPP_a na net. Prosli put nije htelo jer nije bio podesen DNS server...
E sad koji je najbolji browser za linux? Cini mi se da sa ovom mozillom mnogo sporo otvara stranice...
I jel zna neko mozda zasto nece da mi radi KPPP? Krene da se upali i pojavi se minimizovan na onom panelu, a posle toga nista, samo nestane... ili da probam da pitam na linux general?
Hvala svima koji su pomogli

Drago mi je da si uspeo da pristupis forumu iz linuxa. Hmmm sto se tice kppp-a probaj iz konzole da ga pokrenes sa komandom kppp, zatim u trenutku kada bode pukao program, tada ces odma i videti razlog zbog cega se to desilo. jer obicno ti programi kazu razlog greske pre nego sto prekinu rad.

A kada su browseri u pitanju, jao pa tu je prava suma browsera, imas ih jako mnogo Mozilla, Galeon, Konqueror, Opera itd. mislim probaj svaki dok ne nadjes onaj koji ti najvise lezi. I prija za koriscenje.
 
Odgovor na temu

had
BGD

Član broj: 1505
Poruke: 163
*.drenik.net



Profil

icon Re: Pulsno biranje23.04.2002. u 22:06 - pre 267 meseci
Bravo SyStemOuT, ti si genije!
Pokrenuo sam KPPP iz konzole i za divno cudo pokrenuo se! Onda sam opet pokusao preko ikone i nista
@#$%, rekao sam
Onda sam setio da kliknem na properties i iz meni neznanih razloga tamo gde pise komanda pisalo je "kppp %m %i"
Ja lepo uzeo obrisao %m i %i i sad radi ko podmazano! Veza je nikad bolja! Hvala ti!
Jedite kod Dzoa!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Pulsno biranje

[ Pregleda: 5900 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.