Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompjuter se sam gasi

[es] :: Windows desktop :: Kompjuter se sam gasi

[ Pregleda: 7193 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Grand
Dragan Nikolic
Smederevo

Član broj: 37896
Poruke: 127
*.ptt.yu.



Profil

icon Kompjuter se sam gasi21.12.2004. u 22:33 - pre 235 meseci
Sledeca stvar se desava kod mog drugara (WinXP bez SP).

Kada ukljuci komp, moze da se zeza otprilike nekih 20-ak minuta i posle toga komp se sam ugasi. Posle toga nece da se upali dok se na lopovu ne iskljuci pa ponovo ukljuci prekidac.
Kada se nakon toga digne sistem, komp radi nekih 5-10 minuta a za to vreme nisam uspeo nista da nadjem sa Ad-Aware dok je Kasperski nasao virus (jedan od poznatijih, ali sad trenutno ne mogu da se setim kako se zove) koji sam izbrisao, ali se nakon nekoliko minuta skeniranja komp sam ugasio (nije zavrsio skeniranje), i nismo imali vremena da se dalje mlatimo sa tim nego sam mu rekao da updejtuje i Ad-Aware i Kasperski pa da onda skenira sve kada prvi put upali komp.

E sad mene zanima da nije nesto slucajno do hardvera problem, napajanje ili tako nesto a i cim se ukljuci komp kaze da je mnogo bucan (nesto krci 2-3 minuta, ja predpostavljam da je to kuler, kada sam ja bio kod njega nista se nije culo) a temperatura procesora mu je 45 stepeni ili je u pitanju samo virus (cini mi se da je nesto na B).
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Kompjuter se sam gasi21.12.2004. u 23:19 - pre 235 meseci
Da nije W32/Parite-B virus ? Nije ni cudo sto si ga navukao kad imas "go" windows
( no-sp2-added).. Ja ipak mislim da je ventilator krivac za sve..a znamo kakve posledice se javljaju kad se ventilator pokvari...
 
Odgovor na temu

Grand
Dragan Nikolic
Smederevo

Član broj: 37896
Poruke: 127
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kompjuter se sam gasi22.12.2004. u 16:47 - pre 235 meseci
U pitanju je backdoor (ovo je po mom engleskom koji je najispravniji :) ). Probao sam prstom da zaustavim i kuler od graficke i od procesora i oba staju ko pod rucnom (prstnom ;)).
Ja sam kod mene probao na mom kompu i onaj mi je skratio nokat koliko je lud.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kompjuter se sam gasi22.12.2004. u 17:21 - pre 235 meseci
Najprostije je da probate sa nekim Live CD - Knoppix, Mepis ili slicno. Ako to radi, onda nije hardver nego nesto u OS-u.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

FlashMaster
Flash Master
Deep Space

Član broj: 26099
Poruke: 356
*.metrohive.net.



+3 Profil

icon Re: Kompjuter se sam gasi22.12.2004. u 17:43 - pre 235 meseci

Brate,garant je napajanje.Da li ti se nakad desilo kada nestane struje dok radis na kompu da nemozes da ga upalis kada struja dodje?
Po mojoj proceni kod tvoga drugara desava se sledece:
Solucija br.1
-To sto krci,verovatno je ventilator napajanja.Kod losijih i dotrajalih ventilatora desava se da rotor nije u osi,i on dotice delove statora.Tako radi jedno vreme,i onda stane.Kada ventilator stane,temperatura u kucistu napajanja raste,a evo i zasto.Da sada ne bih nabrajao sve delove napajanja,navescu ti ono osnovno.U kucistu napajanja nalazi se sekcija za stabilizaciju napona.Tu sekciju cine tranzistori stabilizatori,koji se izuzetno greju te su stoga svi sa hladnjacima.Koliko ce se ti tranzistori grejati,zavisi od toga koliku razliku u naponu moraju da poprave.Sto je napon mreze slabiji(ispod 220v) to tranzistori moraju nadoknaditi vecu razliku,a samim time se vise i greju.A ako se oni greju,a ventilator ih ne hladi da nebi stradali ti tranzistori(poluprovodnici su osetljivi) desava se da termo osigurac reaguje i gasi napajanje.
Solucija br.2
Moze biti da ti se ventilator na kuleru procesora zaglavljuje ili zapinje za zice(sto nije redak slucaj)te stoga da se procesor nebi pregrejao i unistio,verovatno termo senzori na maticnoj ploci reaguju i gase masinu.
Solucija br.3
Proveri u biosu da ti nije namestena temperatura za gasenje ploce na neku malu vrednost(kod mene je podesena na 60 stepeni).

Nadam se da je nesto od ovih stvari uzrok.A ako nije,onda ti ne gine menjanje skupljih hardverskih komponenti.

Pozdrav i javi sta si uradio.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kompjuter se sam gasi22.12.2004. u 17:48 - pre 235 meseci
znatizelji nikad kraja ;)

Citat:
nece da se upali dok se na
Citat:
lopovu
ne iskljuci pa ponovo ukljuci prekidac.



pod sumnjom da je jos jedan domaci uredjaj vesto izbegao legendarnu seriju "beyond 2000" moram da pitam...

Sta je "lopov" ? :-)
 
Odgovor na temu

FlashMaster
Flash Master
Deep Space

Član broj: 26099
Poruke: 356
*.metrohive.net.



+3 Profil

icon Re: Kompjuter se sam gasi22.12.2004. u 17:54 - pre 235 meseci

Lopov ti je utikacka kutija sa vise utikackih mesta i prekidacem.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Kompjuter se sam gasi22.12.2004. u 18:09 - pre 235 meseci
Tj. malo strucnije: razdelnik napona ;)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kompjuter se sam gasi22.12.2004. u 18:25 - pre 235 meseci
Citat:
Shadowed: Tj. malo strucnije: razdelnik napona ;)

E, nije. Kad ste se vec upecali na tu glupost, hajde da idemo do kraja. To o cemu pricate mozete zvati kako hocete - razvodnik, ovo, ono. Lopov se koristio posle rata kad su ljudima uvodili samo sijalice. To ti je jedna cudna tvorevina, koja na vrhu ima navoj kao sijalica a odozdo navoj kao sijalicno grlo a sa dve strane 2 puta po 2 rupe, da u njih ukljucis nesto. To se usrafi u sijalicno grlo na sred sobe (ili vec gde je instalirana neka sijalica), u njega se usrafi sijalica a u one rupe ("uticnice") ubodes sta ti treba - reso, pegla, grejalica (?).

Milina da se napravi pozar (tanke zice za sijalicu), da se pogine (nema uzemljenja) i slicno! Odavno se vise ne proizvodi i ne prodaje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

FlashMaster
Flash Master
Deep Space

Član broj: 26099
Poruke: 356
*.metrohive.net.



+3 Profil

icon Re: Kompjuter se sam gasi22.12.2004. u 18:38 - pre 235 meseci


E ljudi,promasicemo temu.Nije vazan lopov,nego ova masina sto se gasi.
 
Odgovor na temu

Grand
Dragan Nikolic
Smederevo

Član broj: 37896
Poruke: 127
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kompjuter se sam gasi23.12.2004. u 01:44 - pre 235 meseci
Sto se tice napajanja (300W P4) mislim da ono nije u pitanju jer ono duva jace i od kosave.

Odneli smo komp u servis i rekli su da to sto krci je kuler od graficke (a stvarno radi toliko kilavo da kilavije valjda i ne moze). Testirali su ga dobrih pola sata i nije hteo nijednom da se ugasi. Naravno nista nisu ni menjali ni dirali, nego su nam rekli da ga nosimo.
Odneli smo ga kod drugara i updejtovali smo i Kasperski i Ad-Aware i nista nisu nasli. Zaludjivali smo kompjuter 2 sata i nije hteo da se ugasi.

I tek nam sada nista nije jasno.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kompjuter se sam gasi23.12.2004. u 02:11 - pre 235 meseci
Sretao sam se sa jednim problemom koji je mogao sam od sebe da se popravi samim nosenjem u servis, ali ne znam da li on moze da gasi racunar - AGP kartca po nekad hoce da malo iskoci iz slota i da zafrkava. Pomeranjem racunara je sasvim moguce da se vratila na svoje mesto, ali zaista ne znam da li je to moglo da ga gasi.

Slot za AGP graficku karticu je mnogo precizniji od PCI slotova, kontakti su u dva nivoa i cela stvar je mnogo osetljiva na pomeranje od PCI kartica, a desi se da je kuciste takvo da ako karticu dobro zasrafis, ona na drugom kraju iskoci iz slota i slicno. Naravno, rec je o starijim karticama i osnovnim plocama, jer nove imaju kuku / zakacku.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kompjuter se sam gasi

[ Pregleda: 7193 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.