Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za graficke dizajnere i graficke operatere

[es] :: Grafički dizajn :: Pitanje za graficke dizajnere i graficke operatere

[ Pregleda: 2973 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

googgaa

Član broj: 41650
Poruke: 9
*.dsl.siol.net.



Profil

icon Pitanje za graficke dizajnere i graficke operatere21.12.2004. u 11:58 - pre 235 meseci
Sony, ViewSonic ili Mitsubishi ? - realna vidljivost 20"
do 500-600 EUR

Bavim se grafickim dizajnom i u monitor gledam po 10h dnevno,
tako da mi je potrebano zbog ociju a i kvaliteta prikaza onoga sta radim.
Radim malo animacija, ali vecina stvari koje radim se sprovodi u stampi,
tako da mislim da mi treba savet za CRT modele (novi - ne polovan).

Ove tri firme znam kao najbolje, ali sam cuo jos za neke poput EIZO...
koje na zalost nisam nikad video. Verovatno ima jos kvalitetnih za
koje ne znam ... Ako znate dajte predlog

Cuo sam jos neke price da monitori bazirani na Sony tehnologiji, vise odgovaraju onima koji se bave pokretnom slikom: animacije, video ... a modeli bazirani na Mitsubishi-u odgovaraju staticnoj slici i pripremi za stampu ...

Posavetujete sta da uzmem ...
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pitanje za graficke dizajnere i graficke operatere22.12.2004. u 22:12 - pre 235 meseci
Uzmi Micubishi sa triniton ekranom, ja imam takav 22-incni ravni i to je sasvim dobra stvar, moze se raditi s njim po ceo dan bez ikakvih posledica po vid.

EIZO sa ravnim Trinitron monitorom (ima T u imenu, ali ne uvek) je takodje sjajan izbor, najbolji odnos cena/kvalitet. Ja sam sa ovakvog EIZO presao na Micubishi i to je bio opiplčjiv skok napred.

ViewSonic je opipljivo ispod prve klase, bar ono sto sam ja imao priliku da vidim.
 
Odgovor na temu

BoneHead

Član broj: 6198
Poruke: 125
*.avacom.net.



Profil

icon Re: Pitanje za graficke dizajnere i graficke operatere23.12.2004. u 08:15 - pre 235 meseci
Hehehehe... nije lose informisati se na vise mesta pa onda odluciti... cenim to... posto je pitanje skoro identicno onom koje je osoba postavila na benchmark forumu, a i ta doticna osoba je iz Slovenije... jel sam pogodio ? :))))
Elem, neces pogresiti ako uzmes Viewsonic-a, ni Mitsubishija, a ni NEC-a... ipak se ti nalazis u EU, gde je verujem procenat shkarta koji se prodaje mnogo manji od onog u SCG...
Jedino ako imas mogucnost, pre kupovine ga proveri, znaci obrati paznju na focus, konvergenciju, moire po uglovima itd.
drugarski pozdrav
Independent thinkers do not make
good slaves.

Think different !
 
Odgovor na temu

googgaa

Član broj: 41650
Poruke: 9
*.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Pitanje za graficke dizajnere i graficke operatere27.12.2004. u 12:00 - pre 235 meseci
Citat:
BoneHead: Hehehehe... nije lose informisati se na vise mesta pa onda odluciti... cenim to... posto je pitanje skoro identicno onom koje je osoba postavila na benchmark forumu, a i ta doticna osoba je iz Slovenije... jel sam pogodio ? :))))


Da to sam ja
 
Odgovor na temu

googgaa

Član broj: 41650
Poruke: 9
*.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Pitanje za graficke dizajnere i graficke operatere27.12.2004. u 12:01 - pre 235 meseci
Citat:
Paramecijum: Uzmi Micubishi sa triniton ekranom, ja imam takav 22-incni ravni i to je sasvim dobra stvar, moze se raditi s njim po ceo dan bez ikakvih posledica po vid.

EIZO sa ravnim Trinitron monitorom (ima T u imenu, ali ne uvek) je takodje sjajan izbor, najbolji odnos cena/kvalitet. Ja sam sa ovakvog EIZO presao na Micubishi i to je bio opiplčjiv skok napred.

ViewSonic je opipljivo ispod prve klase, bar ono sto sam ja imao priliku da vidim.


Interesuje me koji model Mitsubishi-a imas i u koju svrhu ga najvise upotrebljavas?
Ako ti nije problem napisi i koji model EIZO si koristio pre Mitsubishi-a.
Bio sam ubedjen da je EIZO klasa iznad (bar po ceni)

Na Benchmark-u sam postavio slican post i u toj debati glavni konkurenti su bili:
- ViewSonic P225FB Black 22"
- Mitsubishi 2070SB 22"
Ja sam se odlucio za ViewSonic P225FB Black 22"

Po tvom odgovoru izgleda da sam pogresio ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Pitanje za graficke dizajnere i graficke operatere

[ Pregleda: 2973 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.